Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17101) #09908736 válasza FőDudu (#17088) üzenetére


#09908736
törölt tag

Családonként 1 háló elég, nyilván, ha elég nagy az a hálószoba.

(#17102) Jahno válasza eattila (#17099) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek ellenére elég jó túléő, szaros segge kilóg a gatyából, de még a jég hátán is.

(#17103) -NoVa- válasza Sipi- (#17081) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már ott hibás, hogy emberi hallgatásra használt tömörítésben számol, miközben jóval kevesebb dologra van szükség a szövegfelismeréshez. Vegyél fel egy monológot egy csöndes stúdióban, aztán ugyanazt az utcán háttérbeszélgetésekkel, kutyaugatással, autóelhúzással, szélzajjal, meg lépéshangokkal. Agyonszűrve, agyonsimítva, normalizálva a végén kb olyasmi hanghullám lesz belőle, ami szinte fonetikusan írott nyelvnek néz ki, annyira kevés információt tartalmaz, de azért egy körzeti orvos kézírásával írt valami, aminél komoly háttértudás kell, hogy megtippeld, mit írhatott le.
Kb ha kbps-re akarnám konvertálni, akkor 0.77kbps körül még csak 2% a feldolgozott szövegben az információveszteség a tömörítetlenhez képest. Az meg napi 4MB adat lenne, ha mindet online akarná feldolgozni. Csak épp az online feldolgozás fölösleges kulcsszókinyerésre, arra egy OS szinten tárolt párnyelvű adatbázis kell, a támogatott nyelveken párezres szókészlettel, aztán helyben adatforgalom nélkül osztályoz.
Ez nyelvenként párszáz KByteos adatbázis, és telefongyártófüggően mellékelhető. Az informatika 172 nyelvet különböztet meg régiókodokkal, és ha a mikrorégiók ritka nyelveit kivesszük, egy 50 nyelves adatbázist már nem fáj az OS-hez mellékelni a mai telefonokon.
Az Amerikai Egybesült Álmokban is pontosan napi 0 kbyte adatforgalom lenne az eredménye, ami pont végtelenszer kevesebb, mint a FaceBooké. Ha már nagy számokat kell mondani.
A Siri féle cuccok sem az egyes szavak felismerése miatt küldik online a szöveget, a mondanivaló kielemzéséhez kell a komolyabb adatbázis.

Röviden.

(#17104) Jahno válasza -NoVa- (#17103) üzenetére


Jahno
őstag

És eredeti témára visszagondolva. El bírjátok képzelni, hogy itt a XXI. század környékén egy ilyen útnál semmi síelssel kapcsolatos dologra ne kressen rá senki, ne foglaljon szállást, ne nézzen útvonalat, bérlet árakat, snowboard kölcsönzést, felvonó díját nyitvatartást, ésatöbbiésatöbbit? Csakis szóban lehetett az a síkesztyű és kész?

(#17105) guga válasza Jahno (#17102) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nem találom a :cool: szmájlit :DDD leszarom e?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17106) guga válasza eattila (#17099) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ha saját magammal sem vagyok képben, hol a te felismerésed velem szemben vagy akár magaddal?
Az élet meglepetéseket tartogat, minden nap ajándék. Ha szarul sül el, azt csak te fogod fel úgy, hogy ez egy szar nap. Faszt, ugyanúgy kelt fel a nap.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17107) -NoVa- válasza Jahno (#17104) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kell, a big data jobbat tud. Ha te csak borjútenyésztési fórumon beszélgetsz a ganajozásról szakmabeliekkel, de van párszázezer másik borjútenyésztési fórumozó, akkor az apró viselkedési szóhasználati változások alapján úgyis besorol egy olyan szűkebb csoportba, akik januárban 78%-os valószínűséggel akarnak síkesztyűt venni. Vagy a webshopban nézegetett ételek alapján tudja az Amazon, hogy az asszony terhes vagy menstruál, mert kiadja a statisztika.

(#17108) ncc1701 válasza #09908736 (#17077) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszony jött a minap, h gyorsan intézzük a nyarat, mert már az összes kollegája intézi/intézte, és már alig van szabad hely. Na, f@sza, azt sem tudom, élni fogok-e akkor.

(#17109) npera válasza Gabibácsi (#17087) üzenetére


npera
újonc

Északon már szerintem nem sóznak, csak délen.

(#17110) guga válasza eattila (#17099) üzenetére


guga
Közösségépítő

Néha eszembe jut, hogy másokat miért zavar, hogy életben vagyok, miért szeretnének elszámoltatni? Mióta érzik azt, hogy bírói székbe ültették?

Nekem miért nincs ilyen késztetésem? Még egy kibaszott diszlájkot sem toltam senkinek, mert alap, hogy nem nézek olyat, akit nem szeretek :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17111) guga válasza Jahno (#17102) üzenetére


guga
Közösségépítő

Vannak keretek, amibe beleférek, s vannak amibe még te sem férsz bele, minden értelmezés kérdése, ha akarod értelmezni, ha nem akkor jártunk már így?

Igen, így jártunk, léptünk mis tovább azonnal, hogy nyoma se legyen.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17112) eattila válasza guga (#17110) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem nem zavar hogy elsz. Viragozzek minden virag. Viszont szamomra osszefuggestelen dolgokat mondasz.
Nem itellek meg sem. Van egy hsz-ek altal kialakult kep, meg egy sajat velemeny. Az volt a balesetes tema kapcsan is. Tudom az olyan, mint a fing. Sokaknak van, de senki sem kivancsi ra.

Viszont ezert vagyunk itt.

Es csak kerdeztem es velemenyt formaltam. Nem iteletet.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17113) guga válasza eattila (#17112) üzenetére


guga
Közösségépítő

Köszönöm, ez legalább őszinte válasz volt.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17114) eattila válasza guga (#17113) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbara az vagyok. Es hogy tiszta legyen, nincs nekem bajom veled, csak nem ertunk egyet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17115) guga válasza eattila (#17114) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nem is kell rám szavaznod :DDD
Bél Szernadettnek viszont kibaszott jó segge van.
A haverom baszta ki a tévé székházból élőben, nem érdekelte.
Viszont jó segge van, ennyi a történet, ennél nem jut tovább, vagy szerinted?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17116) eattila válasza guga (#17115) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem lattam sosem. Igy a te vagy a haverod allitasanak valosagtartalmat nem tudom sem objektiven sem szubjektiven megitelni. Meg amugy is a jo segg az nezopont es izles kerdese. Meg cg es retus. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17117) guga válasza eattila (#17116) üzenetére


guga
Közösségépítő

Egy Bél Szernadettet taszigálni a fenekénél fogva, hát.....aki ilyesmit visszautasít sok gondot vesz a nyakába.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17118) Sipi-


Sipi-
tag

Steps On Ice (Jégkori oktató egyesült) Gyerekszáj!
- Hány éves vagy? - kérdezi az oktató a kislányt, aki egyujjas kesztyűt viselt a foglalkozáson.
- Most nem tudom megmondani, mert rajtam van a kesztyűm!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#17119) hobizoli válasza guga (#17115) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es a haverod szerint milyen jogalap alapjan baszarintotta ki? mert azt mondtak neki?

több drón kell ;P

(#17120) eattila válasza Sipi- (#17118) üzenetére


eattila
csendes tag

:D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17121) eattila válasza hobizoli (#17119) üzenetére


eattila
csendes tag

Az ott nem jogalap, hanem parancs értettem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17122) hobizoli válasza eattila (#17121) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a baj ezekkel a dolgokkal, hogy a vegrehajtasa egy buncselekmeny, akkor azt o fogja beszopni

több drón kell ;P

(#17123) 8th válasza guga (#17115) üzenetére


8th
addikt

"Bél Szernadettnek viszont kibaszott jó segge van." :F

Nem a Bősz Anettel kevered? Bár őt nem dobták ki, ő tudott viselkedni. :D

(#17124) Samott válasza hobizoli (#17122) üzenetére


Samott
addikt

Ja, egy jogallamban igen. De itt ki fog vadat emelni ellene? Polt? Elitelni? Hando? Naugye. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17125) Grillo válasza ncc1701 (#17108) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, most én is nézelődök, mert idéntől lett szép kártyánk, és látható mennyiségű vendéglátás összeggel, ráadásul asszonynak is ugyan úgy. Azt számolgattam, hogy ha a tavalyi áron kapnám a céges szállást, akkor lent tudnák belőle lenni Hegymagason 10 hetet. :DDD Kár, hogy a saját cégünk jelenleg nem fogadja el a gyönyörű kártyát... Meg csak 8 heti szabim van.

Úgyhogy majd jöhet ötlet arra, hova érdemes elmenni 3-8 napra 2 gyerekkel.

(#17126) eattila válasza hobizoli (#17122) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, nem tudom ott hivatasosok vannak e. Ha igen, akkor vegrehajtja. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17127) Jahno válasza hobizoli (#17119) üzenetére


Jahno
őstag

Annak ellenére, hogy képviselő, ha szigorúan vesszük akkor nem mehet be Ő sem csak úgy ide meg amoda. Bár vannak akik ezt képviselőség nélkül megtehetik, mi meg úgysem tudjuk mi történt csak valamelyik sajtóból valamit hallottunk. Ha ott csinálják a feszkót az előtérben, akkor ki lehet baszni.

(#17128) qnadam válasza 8th (#17123) üzenetére


qnadam
veterán

lehet hogy őt akkor se dobják ki, ha nem viselkedik...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17129) zetor2000 válasza -NoVa- (#17103) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt az adatbázisos dolgot ráadásul le lehet bontani arra, hogy a készüléket hol fogják forgalomba helyezni, azaz ami Ázsiában kerül piacra, oda nem kell az ausztrál / európai / amerikai stb. nyelvek adta adatbázis, ésatöbbi.
Amúgy az eredeti indexes cikkben határozottan megemlíti a szerző, hogy a telefonján nem keresett, nem nyitott meg olyan oldalakat, ami a síezéssel összefüggő lehet. Azt nem írta, hogy az asztali / hordozható eszközein nem keresett ilyet, és véletlen be volt jelentkezve n db Google/Facebook szolgáltatásba. Ha igen, akkor nem nehéz kitalálni, hogy a telefonján ugyanaz a google / face account van, a nyomonkövetés nem nagy kaland ugyanazon eszközökről, ráadásul a google paráztat, hogyha idegen eszközről jelentkezik be az ember, hogy Ő volt e?. Ezt általában megerősítik, és akkor tuti, hogy Ő volt az.
Nos, erre nem nehéz "célzott" reklámot küldeni. XY account (odahaza asztali/laptop gépen) megnézett egy rakás síezős oldalt. Ugyanez az account fenn van egy mobiltelefonon, amin van kliensünk. Nosza, tegyük bele a releváns reklámainkat. Persze ez a háttérhatalom is lehet, de egy jó értékelő algoriddim is OK tud lenni, nem kell gyíkemberekre gondolni egyből. Vagy igen, de akkor felesleges a zindexen cikkezni.

Tegnap este szomszéd érdeklődött messengeren, hogy milyen switchet vegyen, ma a Facse mással se szórakoztatott, mint SoHo 24 portos switch reklámokkal. Ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17130) Jahno válasza zetor2000 (#17129) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem messengerre szerintem immunis szokott lenni. De még keresésekre is. Vagy valami minta alapján célzott reklám, vagy kattintott weboldal és annak a fizetős reklámja. Néha pont ezen anyázok, hogy nesze AI, de ezek szerint engem sem tud megfejteni, hogy amiről egész este pofázok és amit keresek csak azt nem akarja eladni.

(#17131) Jahno


Jahno
őstag

Egyik csoportban jött szembe, mondván bezzegnémeteknél:

(#17132) eattila válasza Jahno (#17130) üzenetére


eattila
csendes tag

Messengerben szerintem meg nem figyel. Mert akkor nem olyan reklamokat kapnek amilyen oldalakat nezek mellette ( pl decathlon ) hanem amolyanokat.

User kovetes inkabb, amit mostansag tilt alapbol a fox pl. Aztan ezt elfelejtettem, es sz_ptam 2 estet a maps api marker clusteringgel hogy nemmegyanemmegy. :omg:

Hamar itt tartunk. Tudja valaki veletlen hogy hogy lehet elerni, hogy a maps api stabil legyen mondjuk 100k markerrel is? Azokhoz persze infoablak is van. Mert most 15k-val stabil. Efolott 50k-ig instabil, afelett meg be se tolt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17133) eattila válasza Jahno (#17131) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott is havazik. Itt most nem. E-migralt a ho :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17134) eattila válasza zetor2000 (#17129) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem kicsit nyakatekerten fogalmaztad meg. De alapvetoen jo. Accounthoz koti a hitorydat. Az alapjan ajanl neked reklamot. Eszkoz tipusbol meg kiderul, hogy ezt milyen kimeneti csatornan tolja feled.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17135) Jahno válasza eattila (#17132) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve lekérdezésre és beágyazásra megy, kavarás volt az üzleti apival is, hogy mi után fizetős. Simán lehet, legtöbb oldalon látszik is, hogy nem frissítették a térképet, most mindenki iframe kerettel teszi be, az még működik. Többi az X lekérdezés után fizetős így tuti köze lesz a pontok számának is. Google támogatás elvileg jó, megmondják.

(#17136) zetor2000 válasza Jahno (#17130) üzenetére


zetor2000
senior tag

Messengerben kaptam 2-3 linket, hogy nézzem meg, jó e az otthonra. Mellette megnyitottam árukeresőt, mer pár gyártói oldalt.
Reggelre jött az, hogy a fizetett hirdetéseken túl az ajánlatok közt volt 2-2 hasonló switch, hasonló árban. Sőt, az egyik egy megtekintett boltból jött, pedig ott én még nem vettem semmit, csak a haver féle switchet néztem meg. Persze cookie / messenger belépés, anyámkínnya, de akkor is.
Én nem parázok, hogy követ, csak rácsodálkozom, hogy jé, működik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17137) zetor2000 válasza Jahno (#17131) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ah, németeknék minden út Ausfahrt-ba vezet... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17138) Phülöp válasza Jahno (#17131) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezen mit kell nézni?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17139) eattila válasza Jahno (#17135) üzenetére


eattila
csendes tag

Iframe az nem api. Iframebe nem hiszem, hogy lehet sajat adatbazisbol markert rakni. Ple nem 100k-t

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17140) Gabibácsi válasza Phülöp (#17138) üzenetére


Gabibácsi
tag

hogy ottbezzeg nincs hó az autópályán
vagy hogy ottbezzeg van hó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17141) eattila válasza zetor2000 (#17136) üzenetére


eattila
csendes tag

Abból élnek, hogy működik :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17142) Gabibácsi válasza zetor2000 (#17137) üzenetére


Gabibácsi
tag

biztos az a főváros

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17143) guga válasza hobizoli (#17119) üzenetére


guga
Közösségépítő

es a haverod szerint milyen jogalap alapjan baszarintotta ki? mert azt mondtak neki?

Szó szerint, eddig én sem tudtam róla, hogy Ő volt, de tegnap áthívott, hogy lessek rá a számítógépére. Annyit tudtam, hogy az MTV1-nél biztonsági ember. Mindenkit odavezényelték, ahol ment a hiszti. Csak annyit mondtak nekik, hogy senkit sem szabad megütni.
Pintér Sanya cége, senki sem tud velük szembeszállni, a rendőrök ezért nem avatkoztak közbe.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17144) NauTiLUS_HUN válasza guga (#17143) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Folytatódik a vetítés.

(#17145) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#17144) üzenetére


eattila
csendes tag

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17146) Gabibácsi válasza eattila (#17145) üzenetére


Gabibácsi
tag

az első mondatánál lehetett tudni amikor bejött, hogy csak ezért jött vissza

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17147) Sipi- válasza Gabibácsi (#17146) üzenetére


Sipi-
tag

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#17148) eattila válasza Gabibácsi (#17146) üzenetére


eattila
csendes tag

Amúgy is katyvasz. Nincs nekem erre energiám :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17149) Jahno válasza guga (#17143) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is szoktál ránézegetni számítógépekre. Haverod meg egy csóró bizonsági őr?

(#17150) Gabibácsi válasza eattila (#17148) üzenetére


Gabibácsi
tag

Összefoglalom:

Droidok vagytok, nem tudhatjátok mi az az élet
Mindenki drogozva vezet, mit csodálkoztok
Mindent tudok a ti munkátokról, droidok, de én a magam ura vagyok
Mindenki csak köcsögöl, és minden IS a másik hibája
A vétlen autós a hibás

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.