Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18301) FőDudu válasza npera (#18299) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk holnap lesz. Szomszed kerdezte is hany fele his van benne.
Mert amit ok gulyaskent foznek (porkolt) abban minimum 3 fele hus van.
Marha/sertes/oz.

Mondtuk, hogy ez marha lesz, max 2 fele husbol (labszar es/vagy lapocka).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18302) Gabibácsi válasza FőDudu (#18300) üzenetére


Gabibácsi
tag

mondjuk szerencsére nem olyan, a burger kingest legalább meg lehet enni :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18303) npera válasza FőDudu (#18300) üzenetére


npera
újonc

Az menü lesz mindennel együtt. Egy szendó magában kábé fele-harmada max.

(#18304) FőDudu válasza Gabibácsi (#18302) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ismerem, eleg regen ettem ilyesmit.
Most megneztem, burger itt 1.10, sajtburger 1.20, dupla sajtburger 2, bigmac 2.30. nagy menu 4.70, kombo menu 5.20

Azaz mondjuk a bigmac kB 800Ft lehet atszamolva. 89 sek minimum a duplaja.
Menunek nez ki, de nincs kiirva.

Az 5.20-as kombo menu (barmit is jelentsen) is kB fele lehet a 89 sek-nek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18305) FőDudu válasza npera (#18303) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet, en csak a fenykepet lattam. Ott meg nem igazan irjak ki - bar az is fura, hogy el tudom olvasni es nem svedul van kiirva :)

FőDudu

(#18306) Jahno válasza FőDudu (#18300) üzenetére


Jahno
őstag

BigMac kontra "burger" közt eleve különbség van. Szerencsére nem oylan, mint a Bigmek. Gömbibá mindjárt jön és írja, hogy ez legalább ehető :-D

(#18307) Jahno válasza Gabibácsi (#18302) üzenetére


Jahno
őstag

Tudötam!

(#18308) Gabibácsi válasza Jahno (#18306) üzenetére


Gabibácsi
tag

ennyi

de ma a hentesnél vettem sült császárt, meg erdélyi szalonnát, meg mangalica kóbászt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18309) Phülöp


Phülöp
addikt

az összes túzokot kérdezem: ha összefutottál a csillagvonattal, átirányítanád erre a vágányra is?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18310) FőDudu válasza Phülöp (#18309) üzenetére


FőDudu
addikt

Te mit szivsz?

FőDudu

(#18311) -NoVa- válasza FőDudu (#18310) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem könyvet. Durva anyag, elképesztő dolgokat művel a képzelőerővel.

(#18312) Gabibácsi válasza Phülöp (#18309) üzenetére


Gabibácsi
tag

jobb mint ha ma púzok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18313) Jahno válasza FőDudu (#18310) üzenetére


Jahno
őstag

Sört. Vagy söröző. Vagy Brewer és hajós.

(#18314) Gabibácsi válasza Jahno (#18313) üzenetére


Gabibácsi
tag

asszem ma pattintom a .75 -ös pilsnert , kintről

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18315) FőDudu válasza -NoVa- (#18311) üzenetére


FőDudu
addikt

El kell menekulni a valosag elol?

FőDudu

(#18316) FőDudu válasza Gabibácsi (#18314) üzenetére


FőDudu
addikt

En tegnap ittam Laskot meg Borsodi Bivalyt.
Holnap meg valami bort fogok inni a gulyashoz.

FőDudu

(#18317) Jahno válasza FőDudu (#18316) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet jövő hétfőn kerülővel megyek haza és én is pattintok egy Laskot, ha már így emlegeted.

(#18318) FőDudu válasza Jahno (#18317) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem egy rossz sor.
Bar a kedvencem a Faxe.

Veszek is egy talcaval a Lidlben, most akcios. 1,79 a litetes kiszerelesben eleg fasza ar.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18319) Gabibácsi válasza FőDudu (#18318) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az nem jön be, de pl most a lobkovitz ale, ha így írják, nagyon
Meg a pilsner az abszolút kedvencem
Magyar sörökből csak kisüzemiek mostanában, megválogatom mit iszom.. a borsodi régen kedvenc volt, már nem nagyon iszom
Meg belgák, abból van itthon pár apátsági

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18320) Phülöp válasza FőDudu (#18318) üzenetére


Phülöp
addikt

én még mindig nem szeretem a sört

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18321) FőDudu válasza Gabibácsi (#18319) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem valami szekesfehervari vagy milyen ouspoki papir dobozos (csatos uveges) kiadas van a kamraban....
Majd holnap behutve meglessuk...

Ilyen:

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18322) FőDudu válasza Phülöp (#18320) üzenetére


FőDudu
addikt

nem lehet mindenki tokeletes.... ;)

FőDudu

(#18323) zetor2000 válasza npera (#18281) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem sárgás lesz, hanem "meleg fehér", vagy "természetes fehér" :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18324) zetor2000


zetor2000
senior tag

Voltam ezen a Mangal Ica fesztiválon.
Fesztiválnak én nem nevezném, inkább valami vásárféle. Még csak annyira nem is mangalica, mert rengeteg egyéb is van, a fele egyáltalán nem árul húsfélét, aki ott van.
A családi tenyésztőkön kívül vannak a kajások, akik készítenek melegételeket. Most megjelent 1-2 lángosos is. Ez még azt mondom, okés. Még a kézműves sörösre azt mondom, oké, mert a kaja mellé kell gurítani. Ugyanez áll a pálinkásokra is, csak abból bármikor is lehet inni. De...
Van kürtőskalácsos. Van mézes, sajtos, szőrmekereskedő, bőröves. Még a cserépedényest megértem, mert lehet benne készíteni húsételeket. De usanka árus mi a ferde f*szért kap engedélyt bódé állításra? Meg a prémes-szőrmés, marhabőröves? A prém bárány, a bőröv marhából van, nem mangalica... szerencsére a swarovskist nem láttam, mint pár éve, az azért odavert még...
A hely nem rossz, rendesen van illat, végre vannak rendes kaják, nem csak a ganaj, jópár ismertebb foodtruck is kiment árulni, van pár KV-s, amik mondjuk nem sok vizet zavarnak, de kaja után jól jöhet kóma ellen. A tér TV székház felé eső végén láttam jópár toitoi-t, szóval trónterem is akad.
Felhúztak egy kisebb színpadot, de én nem sokkal nyitás után voltam, még nem ment a dajdaj, de délután/este biztos lesz hangulat. A pálinka megteszi, csak nem tudom, miért adják ennyiért. 2 cent málna 1200, a többi szerencsére 1000 alatt, de volt még pár másikból 2 cent 800 körül, a többiből azért 2 cent ~350-400, de van, ahol centenként 100tól már van, törköly. Ott egy feles 500, az szvsz kocsmai ár alatt van erősen, de csak a törköly van ennyiért, mondjuk az viszont hibátlan. Sörből palackost láttam, kézműves félét, literje 900, biztos jó, de van idehaza, azt nem vettem.
Forraltborosok vannak, az biztos rendben van, nem néztem, mennyi az annyi, belváros, gondolom, ahhoz mért árakkal.
Amit vettem, az szerintem teljesen rendben van. Füstölt tarja, ~4,3ropi/kiló, húsos szalonna hasonló árban (vékony csík szalonna rész, féltenyérnyi sonkaféle), 1véres+2májas hurka ezerér' -ezzel lehet átb*szta magát az eladó, 2 sütni való kolbász 990 másik helyen. Kenőmájast is vettem, az asszem 300 Ft amennyit leszabattam, nem sok, de 1 étkezéstől több. 1pár mangalica csípős kolbász 920, de ez kicsike, szerintem 1 étkezés másfél embernek, de baromi jól néz ki. Meg egy 3,5decis merlot törköly, 3500ért - ez finom (ismeretségi kör ennyiért (se) hozza a törköly literjét, szóval esse ócsó)
Sajna kenyeres nincs kinn, de semmi pékárus sem, pedig ennyi húsféléhez / sajthoz lehetne tolni, de otthonra is vennének biztos páran.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18325) npera


npera
újonc

Na, akkor szit-rep...

Ma kettő előtt picivel jött egy mester, aztán elkezdte feltárni a nappaliban a plafont. Kivágott egy 550x550-es nyílást, ott nem látszott semmi. Aztán elindult a hosszában és újabb hasonló méretű kockákat vágott ki a plafonból. A harmadik nyílásnál feltárult a helyzet. Nem is alapfokon.

Úgy tűnik, hogy amíg Magyarországon voltunk és teljes volt a csend és nyugalom a házban egy patkány felmászott a csatornából egészen a tusoló alatti vízgyűjtőig, ahol kirágta magát a "szifonból". Utána vélhetően visszament, mert mást még nem találtunk utána. A csőcsonk felső részén rágott egy komolyabb nyílást, így ha nagyon pici mennyiségű víz folyik le a tusban, akkkor nem folyik ki semmi. De ha a víz mennyisége túllépi a nyílás magasságát, akkor elkezd kifolyni az álmennyezetre. Ott vannak beépített LED-es lámpák, aminek a gégecsövébe befolyt a víz és ott tudott akkor kifolyni a víz.

Akkora a nyílás a lefolyón, hogy fel sem merült a befoltozása, ki kell cserélni. Viszont ha hozzányúlnak, akkor a vízzáró tömítést megbontják és akkor az egész fürdőszobát újra kell rakni. Vagyis lebontják az egészet a fali merevítésekig, a ház tartószerkezetéig gyakorlatilag. Utána pedig újra kell építeni az egészet. A WC-kagyló, mosdó és zuhanykabin megmarad, meg a törölközőszárító és hasonló nyalánkságok. De a padló (padlófűtés) és falak mennek a levesbe. Vélhetően 6-7 hét alatt meg is lesz, addig nincs fürdőszoba.

A mosókonyhába adnak egy szükségtust addig, ott akkor majd lehet tusolni. A lenti WC pedig működik.

A biztosításból a "nagy csomag" van nekünk, tehát nincs önrész, de az avultatás miatt maximálisan 20k SEK lehet a díj. És ha valami extrát kérünk az új fürdőszobába, akkor az is pénz.

Ki kell nézni valami partner nagykernél csempét és kövezést, ami a szakember szerint egyenértékű a mostanival. Akkor azt fedezi a biztosító. A régi fürdőben nem volt kis elzáró csapocska a mosdó és a slozi előtt, azt majd kérünk. A padlófűtést megcsinálják az újba is.

Most jövő héten elkezdik felmérni a részletes munkatervet, anyagokat és részleteket, aztán elkezdik. Ha megáll 20k SEK alatt, akkor egész jók vagyunk. 2004-ben újították fel a fürdőszobát az előző lakók, akkor ezt most mi fogjuk.

Felveszem a kapcsolatot patkányirtókkal is, hogy vélhetően észlelés volt nálunk, így valamit kellene alkotni. Jól indul a február. Tegnap kiderült, hogy nincs bónusz, most pedig elmegy kábé a bónusz 2x-ese. Tudom, tudom, ne sírjon a szám... :C

(#18326) npera válasza zetor2000 (#18323) üzenetére


npera
újonc

Picit 5500K felett :B

(#18327) Phülöp


Phülöp
addikt

#sarki kopkodo

az agymosás gyönyörű példája - az index szerint Angliában a magyarok csak mosogatnak
qrvanyádat-e?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18328) zetor2000 válasza npera (#18326) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, 20K Huf alatt maradtam, mert igyekeztem nem túlvásárolni magam, persze nem sokkal maradtam alatta :) De ez legalább hús / hentesáru.

Azt mondja a hurkás csaj, hogy az övék igazi vérrel van, nem ilyen vérpótló cuccal. A neve hirtelen nem jutott eszébe, de mondja, hogy sokan azzal (is) készítik a véreshurkát. Ennek a színe is, meg a mérete is szimpatikus.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18329) zetor2000 válasza Phülöp (#18327) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismerőssel 1x éve nem beszéltem, azóta annyit tudtam róla, hogy a Nav N Go benyelte, mert programozó a haver. Na, küldtem neki névnapi sms-t, erre írja, hogy Angliában van az Imagination-nél. Lehet, hogy ott mosogat, azt nem kérdeztem, mit csinál :D

De azt azért jegyezzük meg, hogy az indexen volt látható, hogy a kivándoroltak merre-hogy élnek odakinn... a mosogató emberek.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18330) Phülöp válasza npera (#18325) üzenetére


Phülöp
addikt

pasztmek
nem irigyellek
elszomorítani nem akarlak, de készülj fel, hogy nem áll meg a mutatvány 20k SEK alatt
sőt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18331) Grillo válasza npera (#18325) üzenetére


Grillo
senior tag

Ejjdeszép, kitartás!

(#18332) zetor2000 válasza Phülöp (#18330) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha jól tippelem, a biztosító fogja kiköhögni, csak ő szenvedi el a felfordulást, ami ezzel jár. Meg a család.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18333) Phülöp válasza zetor2000 (#18332) üzenetére


Phülöp
addikt

20k SEK határig igen
az szemre 700e Ft, azzal vidéken nem sok tételt húzol ki a listából

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18334) Vodike válasza FőDudu (#18295) üzenetére


Vodike
tag

Kollegam beallitott ma 16 kg vadhussal mondvan nala nem fer el. Ugyhogy holnapra szervezett asszony vendegseget es betolok egy ozgeringcet meg egy vaddiszno gerincet a kemencebe, mert en sem tudok elszallasolni ennyi hust..hozott szarvast, ozt es vaddisznot.

Tesom felhiv, hogy kapott egy 2.5 kilos sullot mit csinaljon vele. Mondom hozd at, az is megy a kemencebe egyben sutve.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#18335) npera válasza zetor2000 (#18332) üzenetére


npera
újonc

Nem a 20k SEK az zsebből megy majd. Ez fagylalttal mérve egy jókora távolságból is látható kupac.

(#18336) npera válasza Grillo (#18331) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm, igyekszem kiélvezni minden percét :C

(#18337) npera válasza Phülöp (#18330) üzenetére


npera
újonc

Japp, megint tolódik a Fatshark Dominator HD3 FPV szemüveg és a hozzá tartozó diversity modul, valamint a hall-szenzoros FrSky X9D Taranis Special Edition rádió. Majd 2020-ban. Az mondjuk durva év lesz, akkorra terveztem a bringát is lecserélni...

(#18338) Phülöp válasza npera (#18335) üzenetére


Phülöp
addikt

ez esetben félreolvastalak, sry

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18339) zetor2000 válasza npera (#18335) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a rejtett hibára vonatkozó részt nem lehet lehívni, hogy a patkány x éve rágta ki a csövet, és nem most? Csak az előző tulaj nem mosdott (odafenn), és nem vette észre? Vagy ha mosdott, nem olyan mértékben, mint ti, hogy egymás után 3-4-5 személy?
Vagy ha kell-ha nem ez a 20K Sek önrész ez mindig vam de efelett a többi a biztosítóé?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18340) npera válasza zetor2000 (#18339) üzenetére


npera
újonc

A biztosításom behatárolja az avultatásból adódó költséget maximum 20k SEK-re. Lehetne több is, de esetemben ott megáll. Ezt még ki kell számolják mennyi lesz. Az önrészt benyeli a biztosító, az nincsen. Viszont ha valami extrát kérünk a mostani állapothoz képest (+ feature, mondjuk egy jobb mosdó vagy hasonló), akkor arra már nem vonatkozik a biztosító támogatása, akkor az zsebből megy. Tehát vélhetően valahol 20k SEK körül landol a téma.

(#18341) zetor2000 válasza npera (#18340) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értem, és a biztosító álláspontja is érthető. Nem így legyen kacsaláb a ház alatt...
A ti részetek se olcsó, persze.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18342) npera válasza zetor2000 (#18341) üzenetére


npera
újonc

Persze, fair play. Nem ebből akarok "modern fürdőszobát" építeni 32W-os LED-el :)

Engem igazából csak annyi érdekel, hogy legyen működő fürdőszoba a mai építési standard szerint, aztán csinálják meg jól és a következő emberöltőnyi időben ne legyen gond vele. Ennyi, és én már boldog is vagyok.

Ez egy drága ország, én kerestem a bajt amikor idejöttem. De ez egy bonyolult történet....

(#18343) BobaHWSW válasza Jahno (#18249) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ezt mondd, hogy csak vicc.

(#18344) zetor2000


zetor2000
senior tag

Napi büntetés:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18345) ncc1701 válasza npera (#18325) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ehhez pont nem kell embert hívni, magad tudod a legjobban megcsinálni. Feltéve persze, ha a matek úgy adja ki, h többet keresel, míg otthon barkácsolsz. Lefolyó az csak tiszta legó, betonozni nem kaland, zsaluzni sem téma, ha fentről kell bontani, az cakkosabb, de ez így max egy hetes meló lenne nekem egyedül is, betartva a száradási időket.

(#18346) FőDudu válasza Phülöp (#18327) üzenetére


FőDudu
addikt

Most esett le a kep tartalma, pedig indexen is lattam ;)

FőDudu

(#18347) eattila válasza zetor2000 (#18324) üzenetére


eattila
csendes tag

Paleszt olyan reg ittam kocsmaban utoljara, hogy 13 3centes korte egy deci kolaval kijott 500-bol.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18348) FőDudu válasza Vodike (#18334) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk igy volt az 5 kilo nyelvhallal.

Megnyuzni is szep mutatvany, kis genyoknak nem akarodzik lejonni a bore....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18349) FőDudu válasza npera (#18342) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd meglatod, hogy a sok kis szirszar spotlampat meg egyebeket osszeszamolva meg takarekos is a 32w :)

4000 lumen se sok.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18350) zetor2000


zetor2000
senior tag

Valamelyikőtök kompresszort keresett a múltkor.
Hétfőtől egy csomó kellékkel lesz a Lidl-ben. A kellékek közt van cső, levegő-elosztó, klf. szerszámok, feltétek stb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.