Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17701) Samott


Samott
addikt

...bement egy montbéliardi boltba, ahol:

1, fogott egy PlayStation 4-et,
2, elvitte a gyümölcsökhöz lemérni,
3, rátette a súlyának megfelelő 9,29 eurós matricát,
4, aztán szépen kifizette a konzolt az önkiszolgáló kasszánál.
5, profit

:DDD

(tegnap reggel voltuk tescoban, a kasszak felet mar felszamoltak, egy penztar mukodott)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17702) Gabibácsi válasza guga (#17620) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az én alkalmazóm nem, fogalmad sincs amúgy sem mi az a munka.
A szerecsenmosdatásod meg szánalmas. Nem, nem vezetünk drogosan és bebaszva sem.
Csak te és a családod, meg az a pár faszkalap még aki nem fogja fel milyen veszélyes.
A többség normális.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17703) FőDudu válasza Samott (#17701) üzenetére


FőDudu
addikt

?
Csak onkiszolgalo lesz, vagy valami atepites van?

FőDudu

(#17704) Gabibácsi válasza Jahno (#17625) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szlovákiában mindent szabad, tudtad? Igaz hogy cáfoltam, de az nem baj, ugorjunk tovább :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17705) Gabibácsi válasza guga (#17640) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tudjuk, általában külföldön dolgozol.
Az a két hét rabszolgaság tényleg sok volt, mindent tudsz :DD
Amúgy tudom szlovákul, csehül és lengyelül is mi a kolbász, akkor már menő vagyok? :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17706) Gabibácsi válasza Grillo (#17694) üzenetére


Gabibácsi
tag

Velem tuti nincs, tudnék róla. Mi a fiammal (bár gyerekem nem lehet, aszonták) Somogyban vagyunk, szülinapot ünnepelni.
Majd áprilisban megyek Prágába, Jahnoékban nem bízom, én megyek és kész.
Meg előtte is egy sörgyárlátogatásba a lobkowitzhozhezöz.
Meg lesz egy randim Krakkóban is, de az még bonyolult :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17707) Grillo válasza Gabibácsi (#17706) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja ok, valami vonatjegyfoglalásos, Jahnoátmegysörtinni a te kocsidba dolog rémlett.

(#17708) Samott válasza FőDudu (#17703) üzenetére


Samott
addikt

Egyre inkabb onkiszolgalo lesz, es egyre kevesebb penztaros lesz. Ami jo, mert ha veletlenul elb.szol valamit rogton tolvajkent kezelnek. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17709) Jahno válasza guga (#17697) üzenetére


Jahno
őstag

"Sajnos a facebookon elég sok beteg alak bóklászik. "

"Mindenféle baromságokat ír, "

Ide is beesett egy pár napja. Alig bírunk Vele.

(#17710) Jahno válasza Samott (#17701) üzenetére


Jahno
őstag

Nem véletlenül vannak már fényképet is kijelzős kasszák a forgalomban, bár idehaza csak Praktikerben láttam. Ezek is olcsó régi trükkök, szerszámládába és csirkébe parfümöt rakunk és akkor a kódja is eredeti marad.

(#17711) Jahno válasza Samott (#17708) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a sör miatt úgyis kell személyzet.

(#17712) Phülöp válasza Samott (#17701) üzenetére


Phülöp
addikt

ekkora értékű cuccra simán tesznek csipogót
máshol

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17713) Jahno válasza Phülöp (#17712) üzenetére


Jahno
őstag

+ a piákra.

(#17714) Jahno válasza Gabibácsi (#17706) üzenetére


Jahno
őstag

Bennem bízhatsz, szállást leelőlegeztem és vettem vonatjegyet is, csak összevissza beszélsz :-D

(#17715) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Ma egy kicsit mászkáltam a hwsw-n.
Nem jártam arra hónapok óta.
Elszomorító. :(((

üdv
Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

(#17716) Gabibácsi válasza Grillo (#17707) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, de Jahno szervezi, és engem pl kifelejtett 🤪

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17717) Phülöp válasza Jahno (#17713) üzenetére


Phülöp
addikt

az ellen nem véd

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17718) Jahno válasza Grillo (#17707) üzenetére


Jahno
őstag

Ennél bonyolultabb volt, de valami lesz. Én biztos megyek :-D

(#17719) Jahno válasza Phülöp (#17717) üzenetére


Jahno
őstag

Ennél már csak az volt jobb, mikor valaki a zsebre rakta a cuccról leszedett lopásvédelmet :-D

(#17720) Jahno


Jahno
őstag

Ez zörgött a kocsiban, operáció elvileg sikeres lett, le is öblítettük gyorsan:

Mellettem álló kocsi szarabbul járt, csak pislogtam, itt lehet jó a tippelős móka, hogy mennyibe kerül ez az izé? Most intéztem ismerősnek Unixból:

(#17721) Samott


Samott
addikt

Ma van a Mormota nap: Milyen lesz a tél? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17722) Sipi- válasza Samott (#17701) üzenetére


Sipi-
tag

Tesco egyébként is egyre lentebb van minőségben. A területük is csökken, gondolom hamarosan kezdődnek a bezárások is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#17723) FőDudu válasza Jahno (#17720) üzenetére


FőDudu
addikt

Rugotores?
Nem tunt fel, hogy ultetett verdaval jarsz?

Add el a regit HZ-nak. :)

A masodik az valami agy lehet valamelyik kerekhez.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17724) Jahno válasza FőDudu (#17723) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ült.

(#17725) Grillo válasza FőDudu (#17723) üzenetére


Grillo
senior tag

Mikor nekem eltört a Xsara Pikiben a jobb első, kis kopogáson kívül semmi jele nem volt.

(#17726) Jahno válasza Grillo (#17725) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve szoptam a féltengellyel, ez most jött mellé szuvenyírnak. Ha nagyon alászedtem, akkor ott valami feszült és pattant, utána óvatosabban tekergettem. Enpera látta is, majd elmeséli, mert ugye kanyarodj ki úgy parkolóból, hogy csak a kormány egyenes állásában nyomhatod a gázt :-P

Szakembör azt mondja, hogy akkor ült volna le, ha sokat kornányzok és szépen fél fordulatonként elforog, átugrál.

(#17727) Samott válasza Sipi- (#17722) üzenetére


Samott
addikt

Ja azt en is neztem, ugy nez ki nem csak Angliaban, hanem itt is kicsinalja oket a Lidl/Aldi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17728) FőDudu válasza Samott (#17727) üzenetére


FőDudu
addikt

Es azt kell mondjam a Lidl/Hofer teljesen rendben is van. Igaz nincs kimeros felvagott/sajt/hus meg keresre daralt hus, de ar/ertek/minoseg teljesen jo.

Igaz most beszoptam a lampaval, mert nem toltott, viszont kerdes nelkul nyomtak a penzvissza akciot.

Igaz ma tobbert vasaroltam mint a lampa ara volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17729) FőDudu válasza Grillo (#17725) üzenetére


FőDudu
addikt

En ma ebben a jo kis tropusi esoben (15 fok es kiszallni is kihivas) ereztem egy furcsat. Total balra tekert kormanynal a jobb elso kerek mintha csuszott volna egy icipicit. Mintha tolta volna a kocsi az orrat jobbra. Lehet csak puha a jobb elso, lehet mas. Ugyis 26 nap az eves szerviz, mar irogatja a kijelzon.

FőDudu

(#17730) Phülöp válasza FőDudu (#17729) üzenetére


Phülöp
addikt

én akármerre tekerem a kormányt, csúszkál az első kerék
tavasszal magától megszűnik a gond, nem viszem emiatt szervizbe

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17731) Jahno válasza Phülöp (#17730) üzenetére


Jahno
őstag

Te sem tiszteled?

(#17732) Atti777 válasza Jahno (#17720) üzenetére


Atti777
senior tag

Bármennyi is volt az a kerékagy, érdemes megnézni máshol is.
Én ma vettem kuplungszettet, amit úgy sem a Unixban vettem meg, hogy van ismerős, akinek van 36% kedvezménye náluk. De ott (meg a Bárdiban is) 42-43k, a Zsu-nál vagy a Kauferrnél 21-22...
Persze van csomó cucc ami hasonló áron van, de egy ellenőrzést megér.

Путин, иди нахуй!

(#17733) Jahno válasza Samott (#17727) üzenetére


Jahno
őstag

Én már nem bírom követni melyik melyik, csajok éppen erről dumálnak, hogy melyik rakja külön egy kupacba a lejárós kajákat és melyik nem. Én csak a heti változó cuccokat és készletet nem értem. Lidliben konstans a saját márkás, Aldiban találsz egy jó mustárt, aztán többet lehet nem is lesz. Igaz van helyette más, csak néha a fene sem kísérletezik. Sörrel, egyéb alapvető dolgokkal is zűrösen szoktak állni. Évek alatt azért változik, már egyre jobb a borválaszték.

(#17734) Jahno válasza Atti777 (#17732) üzenetére


Jahno
őstag

Én többnyire nem szólhatok bele az árakba, mert szerelő intézi. Ezt most megoldottam magamnak, kifejezetten olcsón, főleg mert pénteken fejtettem meg, hogy mi kellene, aznapra előkerült a féltengely, másnapra meg a rugó. Innentől kezdve max. örömködés és ivás lesz, mert nem vagyok hozzászokva az ilyen alacsony összegekhez.

(#17735) FőDudu válasza Jahno (#17733) üzenetére


FőDudu
addikt

Antennas emberke mondta, hogy a Lidlis Parkside szerszamok teljesen rendben vannak.

Teton furkalt utvefuroval, majd csavart behajtani Parkside cuccot kapott elo.
Kicsit furan neztem, erre elovette a Makita es Hitachi gepeket is a szerszamos borondjebol, de azt mondja a Parkside is van olyan jo (es nyomatekos) mint pl. a Hitachi. Igy azt nyuzza :)

En szemely szerint nem probaltam oket, nekem sajatnak valami nevenincs (NoTool) Li_ion akkus kis kezi gep van. Sokaig gondolkoztam egy Makita vagy egyeb komolyabb gepen - de egy veben kb ketszer hasznalva nem erne meg.

Amugy az volt a fura, hogy a gep betekeres kozben racsnizott (mint amikor nyomatek hatarolasra allitasz egy gepet), de allitolag eppen azzal fejt ki majdnem 200nm nyomatekot, mig a simak kb 50-60 nm korul lekonyulnak...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17736) Sipi- válasza Samott (#17727) üzenetére


Sipi-
tag

Azért van pár dolog, amit Lidl-ben nem kapok meg, de alapvetően én is a Lidl-be megyek először bevásárláskor.
Tesco-ban az a rossz, hogy mindegyik kocsival bírkózni kell és alig lehet tolni, mert olyan romos állapotban vannak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#17737) Phülöp válasza Sipi- (#17736) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a Prisma-t meg a K-City Supermarketet favorizálom, minden van. Minden IS.
Külön jó pont, hogy fűtik a parkolószintet, egy közepes bevásárlás alatt leolvad a jég az autóról.
Lidl-ben van pár dolog, amit csak ott kapunk meg, nagyjából 2 hetente oda is benézünk.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17738) FőDudu válasza Sipi- (#17736) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma peldaul Finish folyekony mosogatogep lottyot vettem Lidlben. 1.5 literes.

Elotte meg kellett neznem online, hogy a mi Bosch mosgatogepunkbe egyaltalan lehet-e folyekony tisztitoszert rakni. Es lehet. Ugyanoda megy ahova a tabletta. Le kell nyitni az ajtajat teljesen vizszintesre, aztan be van rovatkolva a 25ml-es adag. Becsukod, es nem folyik ki...

Eddig valami zseles kapszulat hasznaltunk, most elfogyott, epp olyan nem volt, kemeny tablettat meg mar elvbol nem veszek. De ez is tok jo, nejem szerint jol tisztit.

FőDudu

(#17739) Phülöp válasza FőDudu (#17738) üzenetére


Phülöp
addikt

mi a gond a tablettával?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17740) Jahno válasza Phülöp (#17737) üzenetére


Jahno
őstag

Corvinban és itt-ott annyira nem fűtötték, hogy volt amikor elfagyott a sprinkler, aztán a mellettem lévő autóra született egy szép nagy jéghegy.

(#17741) FőDudu válasza Phülöp (#17739) üzenetére


FőDudu
addikt

Mosogep es mosogatogep a fal 2 oldalan van, az utanuk levo osszefolyoban kb tabletta allagu vizko (vagy mososzer) darabok vannak idorol-idore (legalabbis a nagynyomasu csogoreny olyan darabokat hoz ki).
A viz is kemeny, de attol meg nem kene total osszeallnia mint a mosopor ha nedves lesz.

Igy inkabb minimalizalunk minden poros/szaraz anyagot ami a lefolyo csobe kerul - a folyekony moso es mosogatoszer az egyik lepes. Nem dragabb a por/tabletta allagunal.

FőDudu

(#17742) Sipi- válasza FőDudu (#17741) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt a folyékony mosogatógépszert megnézem majd én is, bár most még van a tárolóban kb. 600 db JAR mosogatógéptabletta (az is valami zselészerű).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#17743) Phülöp válasza FőDudu (#17741) üzenetére


Phülöp
addikt

okés, köszi

(#17742) Sipi-: nekünk is be van tárazva szerintem vagy 2 évre elegendő mennyiség, de utána jobban ráfigyelek az ilyesmire, nem hülyeség

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17744) FőDudu válasza Phülöp (#17743) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom kepes-e az oldodas utan ujra kristalyosodni, vagy szimplan van benne olyan resz ami fel sem oldodik. Minden esetre amit a csogoreny kikotort az ilyen poros/meszes/kokemeny feher valami. A sima vizko az sargas, igy terelodott a gyanu a mosoporra es a mosogatogep tablettara.

Lehet rossz nyom, de a fehersegnek kell legyen valami oka.

FőDudu

(#17745) Phülöp válasza FőDudu (#17744) üzenetére


Phülöp
addikt

mosógépbe mi is folyékonyat használunk már évek óta, de most beraktad a bogarat a fülembe a mosogatógéppel is

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17746) Sipi- válasza FőDudu (#17744) üzenetére


Sipi-
tag

Mosóporunk is van még tizenpár kg :D
De abba nem tudok folyékonyat rakni, mert bevízkövesedett az adagoló és nem tudom átállítani folyékonyra. Vennem kell új mosószeradagolót.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#17747) FőDudu válasza Sipi- (#17746) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp mosogepeket is neztunk kollegaval.
Uj Miele az olyan, hogy van benne 2db masfel literes tartaly amibe mehet a szines es feher mososzer (folyekony).

Mosogepes szaki szerint heti 3-4 mosassal fel evre eleg.
Igaz az a gep 1300 Euro es a wifitol kezdve minden van benne.
Az egyetlen modell amire 20! ev mukodest igernek (nem 20 ev a garancia).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17748) eattila


eattila
csendes tag

Eljutottam fotózni :) Helios -al.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17749) Jahno válasza FőDudu (#17747) üzenetére


Jahno
őstag

Garanciát ígérjen ne működést :-) És kérdés a karbantartás. Néha 1-2 Kingston/HP/egyéb is betojik a vártnál előbb, tükrös fényképezőkről nem is beszélve. Mondjuk nálam a tükör nélküli is 45ezer kattintás körül, de az sokat kapott is a szájára. Mosógépnél is tuti van olyan, ami csak úgy megkotlik, mert olyanja van.

(#17750) FőDudu válasza Jahno (#17749) üzenetére


FőDudu
addikt

Ne is mondd. Lassan mosogepszerelo leszek.

Eloszor lelokte a csovet a nagy nyomas miatt. 1db bilincs megoldotta. Aztan valahol ismet csopogott.
Nem raktam vizszintbe amikor visszatoltuk, igy a mososzertartaly kifele lejtett. Ott csopogott.
Kiszedtem az egeszet, no az is full vizkoves volt.
A fedelebe megy be a viz, es a mososzer folott ilyen zuhanyrozsa szeruen folyik be. No az full vizkoves volt.

Cillites aztatas, aztan meg mechanikai tisztitas.
Ha nem lesz jo, mar kineztem az utodot.

Azert nem lesz Miele, mert a vizko mindent tonkretesz. Ha Miele, ha Samsung tokmindegy.

Mondjuk Samut pont nem, mert a melysege kisebb a normal gepeknel, igy a mosodob is kisebb melysegu.
A 8 kilos gepuk meg veletlenul sem eleg arra amire egy masik 8 kilos dobja kepes.

Anyamnak pont az a zenelos Samsung van, szep tejeskave szinu, STB. Csak epp nem 8 kilos valo, holott azzal hirdetik.

Ez a mostani meg a gyerek szuletese elotti, azaz majdnem 8 eves.
Eddig jol birta most a nyomas es a vizko mar kezdi szetizelni....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.