Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18201) -NoVa- válasza FőDudu (#18198) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért elképesztően kevés valódi, célirányos odatett energiabefektetéssel is bejön pármillió drollár profit a dolgaimból. A sales részleg vért izzad hozzá, én meg bele sem merek gondolni, hány csíkot szívnak fel belőle, hogy lelkesek és energikusak meg bizakodók maradjanak. Az, hogy lehetne az alját is jól csinálni, senkit nem érdekel, így is szép számokat produkál.

(#18202) FőDudu válasza -NoVa- (#18201) üzenetére


FőDudu
addikt

A sales budzse a teljes bevetel 5-10 szazaleka.
Legalabbis szallodas korokben. Ez nem keves osszeg, foleg ha azt nezxuk, hogy pl a booking.com kepes lenne a forgalom nagy reszet prezentalni megfelelo jutalek fejeben.

Azonban a sales budzse meg mindig olcsobb.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18203) Jahno válasza FőDudu (#18200) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, de miképpen jön ez ide? Te sem melózol ingyen.

(#18204) FőDudu válasza Jahno (#18203) üzenetére


FőDudu
addikt

Belekezdesz valamibe, valamennyit haladsz. Aztan megy a levesbe.
Ingyen volt?

FőDudu

(#18205) qnadam válasza Samott (#18181) üzenetére


qnadam
veterán

belvárosban benne lennék abban, hogy fizessek, de akkor legyen fix hely :) mondjuk ezért lehet hogy itt a külvárosban is adnék pénzt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18206) Sipi- válasza Bujdy81 (#18182) üzenetére


Sipi-
tag

Teljesen jó az a 2000 forint, a második euro4 kocsi már 30ezer körülre jön ki.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18207) Jahno válasza FőDudu (#18204) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a koncepció. Akkor ne csináljam?

(#18208) FőDudu válasza Jahno (#18207) üzenetére


FőDudu
addikt

De ha naponta valtozik, akkor eleg sok energia karba vesz. Az ott senkinek nem tunik fel?

Hatekonysagot senki nem nezi?

FőDudu

(#18209) FőDudu válasza Sipi- (#18206) üzenetére


FőDudu
addikt

Napi/heti/havi/eves?

Nem mindegy. A havi 30 is jutanyos. Az napi egy ezres. Olcsobb a parkoloknal.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18210) Samott válasza FőDudu (#18209) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk az ujbudan az irodahazban a melygarazs 80 euro havonta. A szabadsag teren meg 61e huf.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18211) eattila válasza Samott (#18210) üzenetére


eattila
csendes tag

61k? Az szép.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18212) Jahno válasza Samott (#18210) üzenetére


Jahno
őstag

Előző cégen csodálkoztam is, mert korlátozott mennyiségben, de volt parkoló a mélygarázsban. Itt a főnökségnek jár, környékbeli parkolókban vesznek helyeket. Igaz ha nekem ott ki kellene fizetni a havit, akkor annyival többet is keresek.

(#18213) Jahno válasza FőDudu (#18208) üzenetére


Jahno
őstag

Amíg éppen ezerrel ezen pörgünk és folyton csak 10es csoportokban tárgyalnak róla odafent, addig úgy néz ki, hogy szalad a szekér és nyilván megéri elvégre ez a meló.

(#18214) Grillo válasza -NoVa- (#18094) üzenetére


Grillo
senior tag

Volt állománygyűlés tegnap, fővezér, meg az alvezér is beszélt, kb. össz 17,5 percet. Ez pozitív.
Azért a sorok között érződött, hogy mi az IRÁNY, hogy megvan a TERV, és a PROGRAM.
És hogy a 10%os fizuemelés (bruttó) csak a kezdet, remélhetőleg lesz még.
Szinte csak szarabb állománygyűléseken voltam eddig, úgyhogy faszaság.

(#18215) Jahno válasza Grillo (#18214) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk egyik az kb. 2x4 órát beszélt (plusz a ráadás), aztán másnap még külsős helyszínen jó 2 órában is összefoglalta lerövidítve. Többiekkel megdumáltuk, hogy konkrétan a semmiről ennyit pofázni már külön művészet.

Van aki értékelte, van aki nem :-D

Igaz ezek meg is döglenének odakint a zord világban, ha nem ilyen gyagya cég fizetné a semmiért :-D Végén valaki kérdezett egy olyat, hogy "idénre terveztük, hogy XY szoftver következő verzióját az egész cégnél bevezetjük, ez most várható, idénre be van ütemezve?" Nahh, számoltuk, 18 percet dumált az arc, csak nem derült ki belőle, hogy bevezetjük-e vagy sem :-D Előzőnél valaki visszakérdezett, többiek ültek kukán és ilyenkor már azt hiszed, hogy Te vagy a hülye és nem érted, meg amúgy is menekülni kellene az egészből, így csak legyintesz és jóvanaz.

(#18216) FőDudu válasza Jahno (#18212) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is volt mar amikor annyi vendeg jarmu volt, hogy nem volt hely a garazsban par dolgozoi autonak.

Erre jott a brainstorming.
Csak vezetoknek, meg csak blablabla.
Majd megallitottuk az egeszet es azt mondtuk, hogy arra az evi 1-2 napra amikor ilyen van tok felesleges barmilyen szabalyt csinalni.

Miert varialjunk, ha ilyen helyzet ritkan adodik.
Na bumm. Aki delre jar dolgozni az majd parkol az utcan. Best effort.

Felesleges lenne e miatt az ev tobbi napjan valakit szivatni.

En fizetosse tennem a garazst a dolgozoknak is.
Akkor nem juttatas, hanem igenybe veheto szolgaltatas lenne.

Nem azert mert genyo vagyok, azert mert itt sem lehet ingyen parkolni az utcan. Ha mar fedett es orzott garazst adunk, akkor azt csak ugy becsulik meg, ha fizetnek is erte.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18217) FőDudu


FőDudu
addikt

Nalunk is lesz fonok csere. Regi fonok elmegy, jon majd uj. Meg nem tudni semmi egyebet.

Szallodakban szokas par evente lecserelni az igazgatot.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18218) FőDudu válasza Jahno (#18215) üzenetére


FőDudu
addikt

Politikusi mellebeszeles....

Mindenrol szo van, csak a kerdesre nem valaszol.

FőDudu

(#18219) qnadam válasza FőDudu (#18216) üzenetére


qnadam
veterán

a egyik mindennelfoglalkozó nagyonmulti (a négyszótagú) rettentő büszkén promózta, hogy milyen istentelen pénzekért csináltattak parkolóhelyfoglalós-menedzselős rendszert telefonos appokkal és egyebekkel. szerintem ennyi pénzből a következő tíz évre kibérelhettek volna még egyszer ennyi parkolóhelyet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18220) FőDudu válasza qnadam (#18219) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is felmerult a rendszam felismeros meg hely szamlalos verzio. En meg visszakerdeztem, hogy azt meg minek? Ennyiben is maradtunk. Nem kell bonyolitani.

Persze lehetne szamolni mennyi ment be es mennyi ment ki meg mutatni merre van meg szabad, de egy 3 szintes parkoloban szerintem eleg konnyen meg lehet talalni merre van hely.

Mellesleg a ~180 szobara van 250 parkolo. Konnyen kisakkozhato, hogy valoszinuleg lesz eleg es nem kell tilitolizni.

Ha evi 1-2 aklalommal par orara tele lesz az meg nem tragedia.

Vannak azok a fajta kollegamnak akik minden aron ujitani szeretnenek.
Ujitani, de barmit.

Sokszor nehez megallni, hogy be kuldjuk el oket a bus picsaba a marhasagukkal egyutt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18221) qnadam válasza FőDudu (#18220) üzenetére


qnadam
veterán

az ötlet alapvetően nem hülyeség, valami olyasmi volt a cél, hogy ne legyenek fixen kiadott helyek, amik aztán üresen állnak, mert a gazdájuk home office-ozik, hanem foglaljon mindenki előre, és akinek nem jut hely, az el se induljon autóval. csak aztán elmondták, hogy minderre mennyi pénzt szórtak el :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18222) Sipi- válasza FőDudu (#18209) üzenetére


Sipi-
tag

Éves, de csak kerületen belül, kivéve a körút. Mélygarázst 15-20 körül lehet errefelé bérelni. De nekünk nem az éjszakai parkolásra kell a kerületi engedély, hanem ahhoz, hogy a sulinál, uszinál ne kelljen parkolást fizetni (sulinál 440/óra).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18223) Sipi- válasza Samott (#18210) üzenetére


Sipi-
tag

Cégnél nekünk van elég sok, gyakorlatilag mindegy mikor megyek, mindig van már az első szinten szabad hely. És 3 szinten vannak parkolók, nekünk összesen kb. 100.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18224) blueboi69 válasza Sipi- (#18144) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem tudjuk, csak nagyon jol be tudtuk hatarolni.
A junior sracnal pedig a volt kollegam interjuztatta es hallotta, hogy mennyi volt a berigenye. Szegenynek guvadt a szeme, mikor meghallotta, csakhat nem reagalhatott semmit ra.

(#18225) BobaHWSW válasza blueboi69 (#18224) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En nagyjabol vagom.

Megatszik, hogy en egy 2010es accorddal erkezek meg masik kollegam meg egy 6 honapos audi rs6al. :D

(#18226) blueboi69 válasza Sipi- (#18195) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hat amugy ez az E ez valami baromi agyatlan egy ceg :D
Kb egy szanatorium, ugyhogy en most lazan tolom.
A Q volt szamomra az idealis. Normalis fonok, volt munka ami nem volt ertelmetlen es akadt penz is dolgokra, bar az sosem eleg, de valtoznak az idok.
A keklogos ceg irodahaza viszont alomhely, az nagyon hianyzik.

(#18227) zetor2000 válasza Samott (#18210) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tőlem meg a szomszéd sajnálja a 15öt havonta. Nem is adom ki neki :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18228) Sipi-


Sipi-
tag

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18229) Sipi- válasza blueboi69 (#18226) üzenetére


Sipi-
tag

Nem szanatórium, csak megfontolt :D Vagy nem ért hozzá. Vagy lesz@rja. Esetleg ezek tetszőleges kombinációja. Emberek nagy része meg állást keres éppen.
Mesélték régebben ott dolgozó kollégák, hogy volt olyan ember, aki a nyugdíja előtt utolsó 5 évben szó szerint annyit csinált minden nap, hogy bement reggel, elolvasta az újságjait és délután meg hazament.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18230) FőDudu válasza zetor2000 (#18227) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem csak siman bealltak a beallomra, ugysem vagyok ott cimszoval. Ha megkerdezte volna, siman odaadom. Tudtak az elerhetosegemet.

Igy a sumaksag miatt csak felnyitottam a haromlabut, aztan lehet parasztnak hivni a hatam mogott.

FőDudu

(#18231) zetor2000 válasza FőDudu (#18230) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálunk nincs ilyen háromlábú, de ha odaáll a helyemre valaki, akkor nem áll el onnan többet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18232) eattila válasza Sipi- (#18228) üzenetére


eattila
csendes tag

Pénz és pm függő :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18233) Jahno válasza FőDudu (#18220) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk néha a főnök is kezd ilyen lenni, mindig megfejt valamit, hogy akkor most legyen automata a riasztó és az utolsó embernél élesítsen, kártyával meg inaktiválja és akkor nem szopunk kódokkal vagy éppen adott fix időben élesedjen be automatán oszt jónapot. Meg egyszerre harminc különböző dolgok nyüszögünk, amire úgysem lesz erő/pénz/koncepció, de faragjuk a tárgyi eszköz nyilvántartást, az izét, a bigyót, cseréljük le a telközpont főmenüjét mert nem elég barátságos a hangja, férjen ki a cég teljes napi mentése 900 gigabytera, meg a jó ég tudja egyszerre hány szálon fut a történet.

Mondjuk ma vicces volt, könyvelő rendszert kellene frissíteni, természetesen azonnal és most kell. Reggel óta itt visítoznak, kaptak is egy rendes választ, hogy első körben az nettó gépidővel mérve kb. 5.5 óra, ha valami félremegy akkor max. 1 óra a visszaállás, ezt engedélyeztetni kell, jóváhagyatni odafent, mindenről dokumentáció, és ha kész van akkor az én vesszőparipám az UAT is, mert az fontos. Aztán lehet folytatni. De nem úgy, hogy ezek kitalálják délután 3kor és másnapra legyen kész. És ha akkor van központi szerverfrissítgetés, vagy DB karbantartás? Folyamat lenne, ezt is várják el, jobb helyeken így is működik. Cserébe mi van? Itt basztatnak a júzerek, fentre bepanaszolnak, hogy nem akarjuk megcsinálni és természetesen megint az IT miatt bukunk sok 10ezer Eurót és a céget ésjajjj....

Ugyanez visszafelé, adnak egy filét,azonnal nézzük meg tudjuk-e használni mert délután megbeszélés van. Okés, ez egy könyvelőproggi adatbázis mentése, addig okés, de indítsuk el szabályosan. Kell hozzá egy cég. Kell egy jóváhagyás, hogy ezt felvegyük, létrehozzuk és jogosultsági körök, ki mit csinálna vele (ahogy az elmút sok+ évben bazmeg...) akkor ha megalakult, megnézitek mi van benne. És nem érti, felhív még hatszor, hogy "ezkurvafontosnapvégérelegyenmeg". De micsoda? Szerencsére ezeket most a főnök lesakkozza, aztán meglátjuk. Valamennyire előszűrjük, mert így is teljesen szétesik aztán majd lesz valami.

Nyilván ehhez júzernek nem kell érteni, úgyis kapjuk az ívet, mert "nem vagyok IT-snem érthetek hozzá"de akkor ha leírjuk, csinálja meg és legalább válaszoljon. És jönnek az ilyen autista kérdezz-felelek módszerek, hogy "mi a cég neve?" "nem érdekel, nem vagyok IT-s oldjátok meg, ha estig nem lesz kész Xezer Eurót bukunk és az ügyfelet". Aztán ezzel most mit kezdjek? Előbb-utóbb szerintem felénk is elszakad a cérna és felvesszük ezt a fajta fonalat, de akkor abban nem lesz köszönet.

(#18234) JonesC válasza Jahno (#18233) üzenetére


JonesC
csendes tag

Pakolnál inkább polcot a lidl en nyugisabb lenne az életed :)

(#18235) JonesC válasza Bujdy81 (#18182) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ötben ingyenes, ha be van fizetve a teljesítmény adó.

(#18236) JonesC válasza -NoVa- (#18184) üzenetére


JonesC
csendes tag

Rentábilisebb kiadni, és a feléből bérelni kétszer akkora kertest.

(#18237) Jahno válasza JonesC (#18234) üzenetére


Jahno
őstag

Ott is sok a gyökér. Olvastál-e Teszkós könyvet? Különben sem vennének fel, nem értik ezek.

(#18238) hobizoli válasza Samott (#18210) üzenetére


hobizoli
nagyúr

61k? :Y
az meleg

több drón kell ;P

(#18239) hobizoli válasza Sipi- (#18144) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi is tudjuk ugy nagyjabol
tavaj volt egy szintre hozas azoknak, akik "el voltak maradva"
ugyhogy most min annyi van mindenkinek
meg tudjuk azt is mennyi a jobgrade max-a

na most en max-nal vagyok mindig mar nagyon reg ota, es tudom, hogy mennyi a minimum is
emelkedik a max is, de en (is) mindig oda vagyok igazitva

:DDD

nyilvan nem forintra pontosan tudom a tobbieket, de sacc/kb behatarolhato, hogy mennyi az annyi

amugy most mar olyan nagy diffi nincs, mint regen, akkor 30-40%-k is voltak siman
abbol jott ez az egesz, hogy a "semmihez sem erto"* ujakat felveszik annyival, ami inflaciot kovetve a 10-12eve itt dolgozonak maaaaajd talan 5-8ev mulva, ha lesz/lenne
de a most ujnak addigra ugyanigy emelve megtobb lesz es csak tovabb nyilik ez az ollo

na most ez ki lett kb nullazva

*itt prototipus gepek (is) vannak, meg azert nem tul egyszeru olyat osszekaparni, aki egy ilyen jellegu uzemben dolgozott korabban

--------

mondjuk a multkori audi-s sztrajkot elnezve mi meg a pofankat befoghatjuk, mert fenyevekkel normalisabb a hozzaallasa vezetosegnek itt
ez a heti 5 nap+szombat meg vmikor vasarnap is, aztan kezdi ujra mar az 5+1-t, es 14 napbol 13-t bent vannak igy, haaaaat :F ...azon csodalkozok, hogy ez eddig mehetett egyatalan :U
es akkor meg netto 210-220k korul kerestek csak igy is az uzemben... egy Audi-nal
esz megall :(((

faterom CNC esztergalyoskent sima nappal H-P 06-14h egy kis fika kft-nel keresett ennyit 6 eve mielott megindultak volna a beremelesek a cegeknel
tulora meg stb nelkul afkorz egy "sima" honapban
utana mar betegácsiba volt

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#18240) hobizoli válasza JonesC (#18236) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aaaaaaaa, azt nem :DDD

eccer mondtam egy Parlament melletti utcaban lako nyugdijas mamokanak aki mar csak egyedul lakott a 3 szobas 3.6m belmagasagu kecoban, hogy miert nem adja el, vesz kint zoldebb ovezetben 3-4 kisebb lakast az arabol
az egyikben el lakik o maga, a tobbi nyugdijkiegesztitesnek siman jol jonne

aaaa, ez a vagyon

de nem ertette, hogy akkoris lenne hol laknia, csak a nyugdija melle meg beugrott volna kb 200k a zsebebe havonta (akkor)
az egy ev alatt 2.5misi

es lehet a kisebb lakasnak meg a rezsije is kevesebb lenne

na mind1, az o dolga...

több drón kell ;P

(#18241) zetor2000 válasza hobizoli (#18240) üzenetére


zetor2000
senior tag

Abban mi a vitamin, hogy a bel-belváros, VII., ker, Körönd, 8 éve a lakbér 23200Ft volt. Ebben benne volt a szemét, a lift, meg mittudomén, lépcsőház világítás. Az ingatlan ~250 nm. Most ez ~35.
Itt, sokkal kintebb, egy ekkora ingatlan bérleti díja ~150-200E lehet, de bárhol máshol a belvárosban, ahol piaci alapon adnak ki lakást, ugyanez ~300-500E.

Azaz, eléggé széles az olló a piac és az önkormányzati bérleti díjak közt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18242) blueboi69 válasza hobizoli (#18239) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nalatok picit mas a helyzet, mert nem jon ki a tudasbeli es tapasztalatbeli kulonbseg annyira.

(#18243) blueboi69 válasza Jahno (#18233) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Vadász, vadász...

(#18244) BobaHWSW válasza blueboi69 (#18242) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En fizumbol sajnos/szerencsere kijon 6-8 junior vagy 10 Atd. (Assistant technical director) plusz meg en kapok tobb tulorat. 60orazok.

Kicsit azert eg is a pofam mert nemvegzek elennyivel tobb melot es felek mikor jon ra erre a ceg rendesen.

(#18245) -NoVa- válasza BobaHWSW (#18244) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából egy balesetis sebésznek elmagyarázni, hogy ennyivel többet ér gazdaságilag a munkánk a szimpla emberéletmentésnél, na az igényel arcbőrt :)

(#18246) eattila válasza BobaHWSW (#18244) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem egy bizonyos szint felett már nem csak a munkaórádat/munkamennyiséget fizetik meg, hanem a hozzáértést/szaktudást is. Szóval szerintem tudja a cég :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18247) BobaHWSW válasza -NoVa- (#18245) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En ezt mar levezettem egy buszsoforrel is mar. Meg kb a szakmak felevel.

Haver csinalta jol... Patologia osztalyvezeto orvos a parja a Vancouveri kozponti korhazban. Haveri korukbol mindenki azt hiszi haverrol, hpgy hobbi a vfx.

(#18248) Gabibácsi válasza hobizoli (#18239) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lehet ha letennél egy magyar felső C nyelvvizsgát, több fizut kapnál :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18249) Jahno válasza blueboi69 (#18243) üzenetére


Jahno
őstag

Mára már meg is volt, napi első júzer mondja, hogy nem kapja meg a leveleit, nem megy a jogosultság amit beállítottam. Mondom na ne már, mi a login neved? Azt nem tudja... Ok, de akkor mivel lépsz be a gépre? Háááát, máséval...

Minden napra új repülő.

(#18250) Gabibácsi válasza Jahno (#18249) üzenetére


Gabibácsi
tag

:D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.