Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18351) FőDudu válasza npera (#18325) üzenetére


FőDudu
addikt

Elsore egy fura kerdes merul fel bennem: mekkora atmeroju csovel van ott bekotve egy zuhany lefolyo ha abba belefer egy patkany?

FőDudu

(#18352) npera válasza FőDudu (#18351) üzenetére


npera
újonc

Ránézésre 5"-nak tűnik.

(#18353) npera válasza ncc1701 (#18345) üzenetére


npera
újonc

Az elmélet és a valóság között elméletben nincs különbség. A valóságban.... :)

Elméletben meg tudnám csinálni, ha kiveszek egy hét szabit. A következők hiányoznak csak:

- semmiféle szerszámom nincsen. Pár darab régi csavarhúzó és bringás szerszámok itt nem játsszanak....
- korábbi tapasztalat nulla
- nincsenek bejáratott beszerzési láncok
- nem ismerem az aktuális építési standardot
- nem vagyok szerződött partnere a biztosítónak ( a big one )
- nincs kedvezményem az alapanyag forrásoknál

Szóval kivennék egy hét szabit, aztán 3 nap után durván beszopnám az egészet. És utána jönne a (I)hogyan tovább(/I)...

Távlatokban meg akarok tanulni barkácsolni magam, de még nagyon messze vagyok tőle, hogy bevállaljak bármi komolyat.

(#18354) #09908736 válasza Phülöp (#18309) üzenetére


#09908736
törölt tag

Bár tudnám, mit is szeretnél... :)

(#18355) FőDudu válasza npera (#18352) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mar WC kategoria :)

FőDudu

(#18356) Phülöp válasza #09908736 (#18354) üzenetére


Phülöp
addikt

használd a keresőt
:]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18357) npera válasza FőDudu (#18349) üzenetére


npera
újonc

Ne haragudj, de a 4000 tényleges lument nem tudom elhinni. Ha kínai lumen, akkor teljesen oké. A kínai még konzervatív kínai lumenes 900 lumenes bringás lámpám fénye annyira durva, hogy fáj belenézni. Ha valós 4000 lumen lenne a fürdőszobában, akkor az fizikai fájdalmat jelentene, nem pedig kellemes modern fürdőszobai világítást.

Ha elolvasod a lumen definícióját, akkor láthatod, hogy a kreatív gyártók nagyon sokféle módon tudják értelmezni a paramétereket és így lehet az én konzervatív 900 kínai lumenes lámpám simán 2000+ lumenes is különféle nem annyira konzervatít lumenes eladóknál.

(#18358) FőDudu válasza npera (#18357) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom milyen lumen, abbol csak 1 letezik.

Ejjel pisilesnel valoban durva ha bemegy az ember a sotetbol. Ott van vaksag par masodpercig.

A nappaliban is olyan van ami 700 wattnak felel meg fenyeroben maximumra allitva (5700 lumen ha jol emlekszem).
Es hidd el nem sok. Igaz itt majdnem 1m atmerorol van szo.

Joval erosebb az eddigi 2db 23 wattos kompakt fenycsonel. De fokozat mentesen dimmelheto es a szine is fokozat mentesen allithato.

A lenyeg a szinhomerseklet. 4000K az nagyon jo, nem banto.
Nekem pl bantja a szemem a modern xenonok fenye. Foleg az ujabb merciknek van annyira hideg fenye, hogy az mar faj.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18359) Samott válasza zetor2000 (#18350) üzenetére


Samott
addikt

Ja, 50 literes 45e huf-ert... az egy kicsit agyuval verebre kocsi/bicikli kereket fujni meg PC-t portalanitani. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18360) FőDudu válasza FőDudu (#18358) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy olasz lampatestek.
De ettol meg siman lehet medincsajna....

FőDudu

(#18361) FőDudu válasza Samott (#18359) üzenetére


FőDudu
addikt

Az valoban nem az otthagyom a csomitartoban es majd elokapom ha eppen kell meret....

FőDudu

(#18362) npera válasza FőDudu (#18358) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom milyen lumen, abbol csak 1 letezik.

Az értelmezéséből viszont sokféle. És erre épül a kínai marketing.

(#18363) Jahno válasza Gabibácsi (#18319) üzenetére


Jahno
őstag

Kisüzemi? Borsodit meg nem is? Kitagadlak.

(#18364) FőDudu válasza npera (#18362) üzenetére


FőDudu
addikt

Kuldjel kalibralt fenymerot aztan lemerjuk...

FőDudu

(#18365) Jahno válasza FőDudu (#18349) üzenetére


Jahno
őstag

4ezer lumen keci sok. Bár összetétel és exponencia-függő, de olyan érdekes. Minnyá megsaccolom, de ez is érdekes, hogy van 4x4ezer Lumenes kompakt lámpám és van hozzá hasonló halogénem. És akad 22ezer meg 40ezer lumenes is, szóval sejtem, hogy mi a nagyon sok :-D

(#18366) FőDudu válasza Jahno (#18365) üzenetére


FőDudu
addikt

Mit sok?
4e lumenes projector behuzott fuggony nelkul lofasz. Ez sem nagyobb feluletre dolgozik mint egy vaszon, szoval .....

FőDudu

(#18367) Jahno válasza npera (#18337) üzenetére


Jahno
őstag

Most, hogy megjelent a fullframe Pana.... Mondjuk igazodtak is a megmondóemberekhez és 1-2 kilogrammos cuccok lesznek :-/ És jól sejtettem, hogy szinte kerek 1 millió lesz az ára, pont így akarja a világpiac.

(#18368) Jahno válasza FőDudu (#18366) üzenetére


Jahno
őstag

Ansi lumen és színesen, meg nem teljes fényerőn meg visszavert fényre igazából pont teljesen más. Vagy ne kuglizd ki, tippelj egy átlagos Osram/Fülöp rendes márkás H7es izzóra a kocsiban, hogy ehhez mérvekevés-e vagy sok és az hány Lumen.

(#18369) Jahno válasza FőDudu (#18360) üzenetére


Jahno
őstag

Lámpatest is számít 10-40-X%-ot, azon én is meglepődtem, persze attól függ milyen a fényforrás. Inkább az utóbbit nézzük meg.

(#18370) npera válasza FőDudu (#18366) üzenetére


npera
újonc

4000 kínai lumenes vagy bajor lumenről van szó? Esetleg Zuffenhausen? Nem mindegy.

(#18371) FőDudu válasza Jahno (#18368) üzenetére


FőDudu
addikt

Osram ledes valami 1500 lumen (globolux vagy mi a neve, olyan 15 centi atmeroju gomb izzo). Attol valoban tobbszor durvabb.

FőDudu

(#18372) FőDudu válasza npera (#18370) üzenetére


FőDudu
addikt

Mostmar elmentek a picsaba.
Anyatokat hazudtoljatok meg.

FőDudu

(#18373) Jahno válasza FőDudu (#18372) üzenetére


Jahno
őstag

Nem az, csak nem értjük, hogy tényleg nagyon kiveri a szemed és az jó, vagy kínai Lumen. Nekem a 3ezer Lumenes lámpám pld. gyengébb, mint a 800as :-D És írtam az 50 wattosat is.

(#18374) npera válasza Jahno (#18367) üzenetére


npera
újonc

Én most nem nézegetem a fotós cuccokat. Szépen lenyugszom a 3,14-csába, most először túl akarok lenni a fürdőszobán.

Aztán megcsináltatom a villanyszereléses parajelenségeket. Hogy 2 szobában nincsen csillár, csak állólámpa a sarokban.
Aztán jön a bojler felújítása.
Aztán jön a konyhai elszívó kéményének a kitakarítása.
Aztán az alsó szinten a szegélylécek cseréje olyanra, ami szellőzik.
Aztán a konyhai lefolyó újrahúzása.

Igazából a fentiek párhuzamosan futnak, egyfajta állagmegóvás.
Ha minden kész, akkor le vagyok nyugodva és tudom, hogy a "számláló" nulláról indul azokról cuccokról, amik üzemórásak.

Aztán lehet majd vidámkodni extra dolgokkal, amik jönnek csak úgy down the road....

Félreértés ne essék, nem sajnáltatni akarom magamat vagy bemesélni, hogy milyen sz*r nekem. Csak gondoltam megosztok pár infót, hogy perspektívába kerüljön a csodás nyugati élet, ahol a kerítés is kolbászból van és színes fények és külföldi számok..... :Y :C

(#18375) npera válasza FőDudu (#18372) üzenetére


npera
újonc

Nyugodjál már meg.

(#18376) npera válasza Jahno (#18367) üzenetére


npera
újonc

Panasonic Lumix DC-S1R kamerahus

För några dagar sedan lanserades Panasonics nya fullformatsmodeller officiellt, även om man redan tidigare presenterat att de var på väg. Vi hade en person på plats vid lanseringen och som också fått känna på både kamerorna och de objektiv som lanseras. Man skulle kunna minst sagt kunna beskriva hans reaktion som lyrisk. Både vad gäller bildkvalitet, autofokus, sökarens kvalitet och allmän hantering verkar S1-modellerna konkurrera med - eller till och med överglänsa - de bästa av övriga konkurrenters liknande modeller.

Även objektiven som nu släpps presterar överlag i absolut toppklass, enligt de preliminära utlåtanden vi fått (läs mer i bloggen).

Gúgül szerint:

Panasonic Lumix DC-S1R test

Néhány nappal ezelőtt a Panasonic új, teljes formátumú modelljeit hivatalosan is elindították, még akkor is, ha korábban már bemutatták őket. A kiállításon volt egy személyünk, aki megismerkedett mind a kamerákkal, mind a megjelenített objektívekkel. Legalábbis lírai módon lehetne leírni a reakcióját. A képminőség, az autofókusz, a kereső minősége és az általános menedzsment szempontjából az S1 modellek úgy tűnik, hogy versenytársak a versenytársak legjobb modelljeivel, vagy akár a legmagasabbakkal.

Még a most kiadott lencsék is teljes mértékben abszolút csúcsminőségűek, az előzetes kijelentések szerint (olvass tovább a blogban).

Akkor most rögtön adjam el a GX7-et vagy csak holnap reggel?

:W :Y :C

Megnéztem, 40k SEK a váz, akkor a GX7 marad még egy ideig :C

(#18377) Jahno válasza npera (#18376) üzenetére


Jahno
őstag

Én is úgy vagyok vele, hogy néha kellene, de hát jahh... Főleg mert megint van kitől tarhálni :-D

Haversrác múltkor kezembe nyomta a táskáját, csak semmi értelmeset nem tudtam vele csinálni. Majd ha konkrétabb dolog lesz, értelemmel és rákészülve. De lehet összeaírom mi volt benne. Felére még emlékszem :-D

(#18378) Jahno válasza npera (#18376) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, ezt nagyon elsaccoltam volna, eleve a 2 váz nem kevés:

EM5 II 300000
EM1 II 530000
12-40 300000
40-150 470000
7-14 400000
45 400000
25 400000
17 450000
75 310000

3.5 millió pénz. Ebből már autót lehetne venni és egyben nem is szívesen mászkálnék vele csak úgy. Múltkori 3 objektív is 1 millió felett, áááááá.

(#18379) BobaHWSW válasza Jahno (#18367) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem rohanok megvenni valahogy... Kategoriatarsakhoz kepest is nagy, nehez, draga, lencselista se hude kecsegteto.

(#18380) BobaHWSW válasza Jahno (#18378) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oly remelem jon ki hamarosan em5iii-vel vagy em1iii-vel. Ez az em1x... Nemtudom megtalaljak e a piacuk. Em5ot pl lehet vennek. Egy jo szett lencse mar van amugyis.

(#18381) qnadam válasza FőDudu (#18372) üzenetére


qnadam
veterán

ízi. eddig konkrét típust nem tudtunk, viszont a 4k lumen nekem még a nappalimban is kicsit soknak tűnik. igaz erősen függ a szoba méretétől, lámpatesttől, visszaverődésektől, mindentől is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18382) qnadam


qnadam
veterán

btw nem kell valakinek műholdvevő? 80 centis tányér, twin lnb, némi rögzítőelemek. meg van egy beltéri enyhén kontaktos hdmi-vel, de az úgyis csak telekomhoz jó (plusz van még egy döglött beltéri is :D ).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18383) Jahno válasza qnadam (#18382) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt még én is kihajítottam. Manuális motoros forgatóval.

(#18384) qnadam válasza Jahno (#18383) üzenetére


qnadam
veterán

esélyesen ennek is ez lesz a sorsa, de gondoltam egy kérdést megér, mielőtt kidobom.
mondjuk az sem kizárt, hogy előbb fog kirohadni alóla az erkélykorlát, minthogy foglalkozzak a leszereléssel :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18385) Sipi- válasza Jahno (#18365) üzenetére


Sipi-
tag

A nagyokkal karbantartás idején Liszferencen a leszállópályát világítod be? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18386) Sipi-


Sipi-
tag

Gipszkarton álmenyezet kellene kb. 80 m2-re, némi bevágással (led-es "dijáznvilágításnak"), meg spot-ok világításnak. Fürdőben és szobákban. Van valakinek erre megbízható, tapasztalt, kipróbált ismerőse? Kb. június-júliusi munkavégzéssel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18387) Sipi- válasza Sipi- (#18386) üzenetére


Sipi-
tag

Csak 10 cm mély álmenyezet kellene, és a szélén profilban lenne led szalag.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18388) qnadam válasza Sipi- (#18386) üzenetére


qnadam
veterán

nperának nemsokára lesz :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18389) eattila válasza Jahno (#18383) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem a teton van egy telekomos tanyer fejjel. A kabele le van huzva. Lakassal jart. De ennel tobbet nem tudok rola.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18390) zetor2000 válasza Samott (#18359) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt nem mondta(d), hogy ilyen kicsi vagy nagy kell. Meg azért a tartozékok se rosszak, ha már van kompresszárió. Abból lehet nem vett meg minden kompresszort kereső fórumtársunk mindent IS, és most itt lesz/lehet a napja. :)

Amúgymeg rendes autó hátuljában ez elfér, és még mellé lehet tenni egy A4es papírlapot, állítva :) esetleg kicsit többet is.
20000ért modellező kompresszor van, biztos, de nem olyant kereste(te)k. Ha lesz az 50literestől kicsit kisebb, majd szólok. Melóhelyen egy 25 lityis van, gépet takarítani, ettől nem sokkal kisebb, csak a csövei vannak oda. Amúgy meg ezzel lehet bicikli kereket IS fújni, jó?! :) Medencét, labdát, utca összes autógumiját, ugrálóvárat stb. nincs egy óra, és használhatod.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18391) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, ez a komoly. Elég ügyes keze van a srácnak.

(#18392) npera válasza qnadam (#18388) üzenetére


npera
újonc

Olyan 8 hét múlva lesz konkrét listám a specifikus szakemberekről, gipszkartonos is lesz köztük :C

(#18393) ncc1701 válasza Sipi- (#18386) üzenetére


ncc1701
veterán

Elötte bérelj egy lézeres forgós szintezőt, és rajzold neki körbe, így esélyed lesz arra, h nem lesz ferde, mint a huggyozás.

(#18394) Jahno válasza Sipi- (#18386) üzenetére


Jahno
őstag

Ja. De ha kicsit is hajlamos vagy szerelni, akkor érdemes másképp csinálni, méretre legyártják, de akár telepítik is. Gipszkartonnal nem szopatnám magam. XPS polidecor, satöbbi.

(#18395) Jahno válasza Sipi- (#18385) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, valaki egyszer kosárpályát szeretett volna egyszerűen és olcsón bevilágítani. Mondtam is, hogy nahát. Ilyen nagyból 6 darabom van, csak tudnám minek :-)

(#18396) Jahno válasza npera (#18392) üzenetére


Jahno
őstag

Projektvezető legyen.

(#18397) Sipi- válasza ncc1701 (#18391) üzenetére


Sipi-
tag

Meg elég jó szeme is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18398) Sipi- válasza Jahno (#18394) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem olyan kell aki odajőn és megcsinálja. Van benne ledszalag, trafóval meg spotok is. A terv megvan, csak kell aki megcsinálja.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18399) Jahno válasza Sipi- (#18398) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor küldök.

(#18400) npera válasza Sipi- (#18398) üzenetére


npera
újonc

2 nap az út, de oda tudnak menni. Beszélni nehéz lesz velük, de nagy svéd-magyar szótárral neki lehet ugrani :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.