Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) air válasza Tyer (#40600) üzenetére


air
nagyúr

Inkább agybaja volt. ;] :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#40602) mexel válasza oncsi (#40559) üzenetére


mexel
veterán

Nekem is mindig átméretezi a képet, illetve felnagyítja, csak a közepe látszik a fotónak ha háttérképet rakok be. Akár a quickpic, akár a gyári galéria, vagy más progik is. Hogyan lehet úgy berakni a háttérképet hogy ne nagyítson?

(#40603) -B-


-B-
senior tag

Sziasztok!

Egy ingyenes ebook olvasót keresek.
Nem kell semmi felesleges csicsa és előny, ha tud magyarul.
Eddig a Cool Reader-t használtam, de az utóbbi időben elég gyakran bezáródik olvasás közben.

Más:
A TV24 csak nálam nem jelzi a beállított műsorkezdéseket?
Pár napja még jó volt, de tegnap óta egyáltalán nem jelez.

(#40604) aicon válasza -B- (#40603) üzenetére


aicon
senior tag

"A TV24 csak nálam nem jelzi a beállított műsorkezdéseket?"
Nálam sem jelez, sajna. Port pedig vagy betölti a műsorújságot vagy nem.
Egyelőre alternatívát keresek, ha valaki tud ne tartsa magában. köszi

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#40605) EmberXY válasza -B- (#40603) üzenetére


EmberXY
addikt

A TV24 nálam eddig jelzett mindig rendesen, bár ritkán használom ezt a funkcióját... Viszont ha a "jelzésre" bökök, akkor megnyílik és összeomlik, de ezt azóta csinálja, mióta használom, viszont tényleg olyan ritkán állítok be értesítést, hogy lényegében nem problémáztam ezen soha...

Up the Irons!

(#40606) róland válasza EmberXY (#40605) üzenetére


róland
veterán

Az első verziói még nem omlottak össze, de jó 2 éve az új változat mindig, ha egy jelzést meg akarsz nyitni. ;)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#40607) EmberXY válasza róland (#40606) üzenetére


EmberXY
addikt

Összességében meg vagyok vele elégedve, 3g mobilnettel használom, szóval azt is megszoktam, hogy lassan tölt be, gyakran a reklámok előbb megvannak, mint a tartalom, stb... :DDD

Up the Irons!

(#40608) vgyuri válasza -B- (#40603) üzenetére


vgyuri
őstag

Cool Reader nálam tökéletesen megy, próbáld meg újratelepíteni, ingyenesben ennél jobb ebook olvasót nem találtam.

Greenify nincs fent a telefonodon? Ha TV24 hibernálva van, akkor nem jelez.

(#40609) petipetya


petipetya
nagyúr

Nálam is jelentkezik az összes hiba a tv24-el, melyeket itt elmondtatok.

Viszont ha kihúzom az utoljára megnyitott alkalmazások listájáról, akkor utána értesít. Ha ott hagyom, akkor nem értesít.

Sajnos még nem igazán találtam profi tv műsor alkalmazást, amely jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#40610) róland válasza -B- (#40603) üzenetére


róland
veterán

Google Play Könyvek (Books) - .epub és .pdf formátumokhoz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#40611) atillaahun válasza mexel (#40602) üzenetére


atillaahun
veterán

Launcher beállítás kérdése, ADW-ben pl. ki lehet venni a pipát a háttér lapozhatóságából, és akkor lehet rendesen a felbontásnak megfelelő képet betenni, ami mindenhol ugyanolyan lesz.

(#40612) -B- válasza vgyuri (#40608) üzenetére


-B-
senior tag

Most cseréltem telót, a kilépős hibát még az előző készülékemen produkálta.
Ezen még nem próbáltam, gondoltam előtte rákérdezek, ki mit ajánlana helyette.

A TV24-el kapcsolatban: nincs fent Greenify, de úgy látom másnál is jelentkezik a probléma, tehát nem az én készülékemben van a hiba.
Egyébként tegnap próbálkoztam a petipetya által leírt módszerrel is, de nálam ezek után sem jelzett.

róland: köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#40613) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Hogy lenne a legegyszerűbb megoldani azt hogy 1-2 kattintással át lehessen küldeni 1-2 számot/ képet telóra és vissza gépre is. Olyanra gondolok hogy felcsatizok wifire és a kijelölt fileon nyomok egy megosztás gombot és a program listából kiválasztom hogy "küldés gépre" és akkor egy adott mappába csorgatja is befele. Jó volna ez gépen is hogy nyomok egy jobb gombot és ott a küldésbe megjelenik a teló :))
Telón: 4.3, gépen: Win8. (Vagy csak álmodok hogy vannak ilyen egyszerű dolgok. )

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#40614) -B- válasza -B- (#40612) üzenetére


-B-
senior tag

Ismét kipróbáltam petipetya módszerét és most működött. Érdekes.

(#40615) petipetya válasza -B- (#40603) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is a Google Play Könyveket tudom ajánlani. Azelőtt a Cool Readert használtam, viszont az utóbbi 2-3 hónapban átszoktam a guglisra. Egyrészt hajtott a kíváncsiság, másrészt győzött az online szinkronizálás előnye.

Kicsit gyors egymásutánban jött ki a 4.4->4.4.1->4.4.2 gyári Android frissítés. Mindegyiket ki akartam próbálni, és ilyenkor mindig csinálok egy teljes gyári beállítások visszaállítását (nem szeretem a mentéseket, mert így tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés). A lényeg hogy unalmas lett volna mindig beállítani és ugyanott megnyitni az éppen olvasott könyvet, így esett a választás a Google Play Könyvekre.

Az összes könyv ugyanott folytatódik, ahol abbahagytam. Emellett nincs túlbonyolítva a beállítások tekintetében.

Persze nem ajánlott az olyan paranoidoknak, akik remegve bújnak el bármelyik felhőszolgáltatás elől, attól félve, hogy a Google gyártotta Skynet robot bármelyik percben a homlokuk közepébe pörkölhet egyet a halálsugárral.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#40616) olivera88 válasza royalka (#40613) üzenetére


olivera88
veterán

Dropbox kell neked akkor.[link] Csak belemásolod a mappába amik akarsz és már szinkronizálja is át a a gépre.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40617) royalka válasza olivera88 (#40616) üzenetére


royalka
őstag

Használom, de más célra. Napi használathoz kevés a netem feltöltési sebessége. :F Valami air droid megoldásra gondoltam, csak mégse, :DDD

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#40618) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Androidra milyen program létezik amivel a kikapcsolt számítógépemet betudom kapcsolni? Ismerem a PC Monitor nevűt jó is, de csak akkor tudom bekapcsolni vele a gépet, ha otthoni wifi-hez csatlakozom, ha mobilnet van bekapcsolva a telómon akkor nem indítja. Munkahelyi gépemet szeretném így bekapcsolni de tippem sincs hogy mivel lehetne. Nektek valami ötlet?

(#40619) -B- válasza petipetya (#40615) üzenetére


-B-
senior tag

Neked is köszi. Kipróbálom, ha már ketten is ajánlottátok.

(#40620) St3ven válasza LonGleY (#40558) üzenetére


St3ven
addikt

Most már látom én is. Nem lenne rossz.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#40621) St3ven válasza mexel (#40602) üzenetére


St3ven
addikt

Megfelelő oldalarányú képet kell választani. Ha pl. 320×480 a kijelző felbontása, ahhoz 640×480-as képet tudsz betenni mindenféle levágás/belenagyítás nélkül.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#40622) atillaahun válasza royalka (#40617) üzenetére


atillaahun
veterán

ES Explorer-nek hívják. Simán látja a LAN-on megosztott mappákat és tudsz bennük turkálni, mintha csak a telefonon lenne. Még gesture vezérlés is van benne, azaz megfogod és áthúzod egyik helyről a másikra a cuccokat, mint PC-n egérrel.

(#40623) twine válasza petipetya (#40615) üzenetére


twine
addikt

+1
Én is átszoktam...nekem tökéletesen elég, és hibátlan a "play könyvek"...

(#40624) Csabi42 válasza -B- (#40603) üzenetére


Csabi42
tag

Én ezt használom. Szerintem nem rossz.

[link]

"Ne feledd, hogy van, amikor a csend a legjobb válasz!"

(#40625) rjg válasza -B- (#40619) üzenetére


rjg
őstag

Esetleg próbáld ki a MoonReader free verzióját is. Az elején kicsit macerásabb beállítani, mint a Cool-t - előtte én is sokáig azt használtam - mert több előre definiált témából tudsz választani és rengeteg a beállítási lehetőség. Engem annyira meggyőzött, hogy megvettem a Pro-t is. Abban már működik a felolvasás funkció is, lehet hozzá külső szótárat telepíteni és van benne Dropbox szinkron is, ami lehetővé teszi, hogy pl: ha a telefonon befejezed az olvasást, akkor a TAB-on ugyanott tud folytatni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40626) vadkörte válasza vadászcsiga (#40595) üzenetére


vadkörte
addikt

A ConvertBee is egy lehetséges alternatíva. És nem csak valutát képes váltani.

(#40603) -B-:
A MoonEwader ferr verziója is kellemes. Sok formátumot támogat, nálam nem lépkedett ki.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#40627) ux1 válasza Jacak (#40593) üzenetére


ux1
addikt

Pl owner, group... Mert ugye ezek a system / data partíciókon meg vannak.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40628) vadkörte válasza vadkörte (#40626) üzenetére


vadkörte
addikt

Vazze mit írtam. Szóval MoonReader free verzió. :)

Üdv. V. Körte

(#40629) royalka válasza atillaahun (#40622) üzenetére


royalka
őstag

Ő is az "alap csomagba" van. :) Akkor nincs még mindig ilyen app. :(. Köszönöm azért a segítséget.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#40630) elek46


elek46
csendes tag

Sziasztok!

Tud-e valaki segiteni ,ui update után a tabletnél a gyárilag feltelepitett sim kódot helyettesítő gombokat ujjal
ősszekötő program ami a képernyőnyitást engedélyezi eltünt.
Szeretném valahogy visszarakni,milyen elérhető programmal tudnám megtenni?

(#40631) [CS]Blade2 válasza air (#40386) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kipróbáltam a ChatON-al, és a frissítések eltávolítása után eltűnt a beállítások/alkalmazások listájáról, de az alkalmazásoknál továbbra is ott van.

A másik, hogy most feltettem a Kies-t először a gépre is, aztán böngészőből, de az nem átlátható, valami más kellene helyette. Olyan cucc, amivel csak bekapcsolom a wifit, és a PC-n (vagy a tableten is) a Total Commanderhez hasonlóan tudjak áthelyezni a belső és a külső tár között, meg a PC-ről oda-vissza.
A netes felületén pl. ott van vagy 500 hívás a naplóból, meg vagy 500 könyvjelző amit a franc tudja mi alapján tett sorba.
Valamint ami gáz, hogy az alap galéria és a zenelejátszó nem azt csinálja jelenleg amit akarok. Van egy angol könyvem aminek a CD-jét feltettem rá és ez a 2100 mp3 bekerült a zenelejátszóba is (a kies-ben is vegyesen bent van az a 50 zeneszám a 2100 angol között.), meg össze vissza osztályozta a zenéket gondolom mert szarul van kitöltve itt ott a mp3-ban az adatlap.
A gallériában meg mappánként kerülnek be a cuccok, míg nekem úgy lenne a jó, hogy min 2 vagy 3 mappamélység legyen. Vagy van egy elsősegély könyv, ami jpg-k, azt is oda teszi.

(#40632) -B-


-B-
senior tag

Csabi42, rjg, vadkörte: köszi mindenkinek a javaslatokat.

(#40633) vadászcsiga válasza petipetya (#40609) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Port tv-vel mi a baj? Egy hónapja mióta fent van nem volt még olyan hogy ne töltött volna be, most az ünnepi időszakban meg napi 2 értesítést szépen jelzi is.
G2

(#40626) vadkörte
Hú tényleg nagyon szép, köszönöm, át is vette az enyém helyét :R Mit össze kerestem tegnap este de ennek még a közelében sem voltam. Hatalmas adatbázis ez a play.

[ Szerkesztve ]

(#40634) dokee78


dokee78
félisten

Mennyi a whatsapp SMS amivel az elején ellenőrzik a telefonszámot?
Valaki írjon már pár fontos tudnivalót az appról.

(#40635) petipetya válasza dokee78 (#40634) üzenetére


petipetya
nagyúr

[link]

"nincs rá lezsóidő"

(#40636) St3ven válasza dokee78 (#40634) üzenetére


St3ven
addikt

Mi az, hogy mennyi?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#40637) dokee78 válasza petipetya (#40635) üzenetére


dokee78
félisten

:R

Mennyi Ft?

(#40638) Magga válasza SPeti1984 (#40618) üzenetére


Magga
aktív tag

Routeren a port forward be van állítva??

(#40639) atillaahun válasza royalka (#40629) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem tudom ki meg milyen alap csomagba, de a helyi hálózat műküdik WiFi-n net nélkül is.

(#40640) vadkörte válasza vadászcsiga (#40633) üzenetére


vadkörte
addikt

Szívesen. Igaz, csak találd meg amire szükséged van. :C

Üdv. V. Körte

(#40641) St3ven válasza dokee78 (#40637) üzenetére


St3ven
addikt

Ugyanannyi Ft, mint amennyit a tarifacsomagod szerint fizetsz a fogadott sms-ekért.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#40642) petipetya válasza St3ven (#40641) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#40643) olivera88


olivera88
veterán

A Runtacticban lévő kalóriaszámláló az mennyire reális? Ha nem is teljesen reális, de a valósághoz közel állhat szerintem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40644) atillaahun


atillaahun
veterán

Volt már problémája valakinek az ingyenes Play Zene próbaverzió aktiválással? Lejárt a régi kártyám az újat meg az istennek se eszi meg, folyton megakad a kártyadatok végén, hogy nem sikerült a kommunikáció a szerverrel. Hát kösz. Valakinek erre ötlet esetleg?

(#40645) xylevi válasza xylevi (#40542) üzenetére


xylevi
tag

valaki erre esetleg? hogyan lehet kikapcsolni egy program eseteben, hogy ne jelezze, hogy van frissebb verzio? koszi...

(#40646) royalka válasza atillaahun (#40639) üzenetére


royalka
őstag

Én olyan programot kerestem(volna), amivel úgy lehet file-t küldeni, mint ha csak emailbe csatolnék egy képet/zenét.. Szal nem a telefon-gép kapcsolat összehozása volt a kérdéses hanem az egyszerűsített küldés..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#40647) air válasza xylevi (#40645) üzenetére


air
nagyúr

Play alkalmazásban az adott program beállításainál vedd ki a pipát az automatikus frissítés elől!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#40648) LonGleY válasza olivera88 (#40643) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, te amúgy a valóságban ismersz egzakt kalóriafogyasztás-mérő alkalmatosságot? o_O

Szerintem még mindig inkább pontos, mintha mi becsülnénk meg neked. :]

[ Szerkesztve ]

(#40649) Logeeen


Logeeen
senior tag

[link]
Esetleg valakinek van ötlete, hogy helyi hálózaton kívül hogyan tudom elérni a telefont FTp szervert futtatva?
Magyarul, hogy a telefon legyen a szerver?

#Xiaomi 13T#

(#40650) atillaahun válasza royalka (#40646) üzenetére


atillaahun
veterán

És mi egyszerübb egy fájlkezelőnél, aminek ez a feladata?

(#40649) Logeeen
ES Explorer-ben is van FTP fül, amit beállíthatsz, bár sosem próbáltam. Bár ilyen erővel már tényleg egyszerűbb a Dropbox, és adni egy linket a megosztani kívánt könyvtárhoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.