Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-06 09:13:26

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#41201) #79335424 válasza S e t h (#41194) üzenetére

(törölt tag)

Részemről:
1.Google Drive:
Solid Explorer kezeli és már TC -hez is van plugin. Elfogyna a tár, csinálok még egy fiókot.
2. NAS otthon:
Portforward -dal bárhonnan eléred. A cikkben egy számomra fontos szempont nem szerepel, amin viszont szinte az összes elvérzik: FTP/SFTP feltöltés, ami nagy fájlok esetén hasznos. Ezt a NAS -sal megteheted. Ezen kívül is rengeteg hasznos dolgot tud. Telón találsz egy torrentet, vagy bármit, amit szeretnél letölteni, de nem mobilnettel, akkor egyszerűen "hazaküldöd" a feladatot és a NAS letölti. Automatikus feltöltés pl. Youtube -ra, Picasa -ra. Média streamelése.
3. Data.hu:
1évre 3ropi körül lehet bérelni korlátlan tárhelyet. Nem sok kényelmi funkciója van, de az FTP feltöltés működik (akár a NAS -ról is, automatizáltan). Ingyenes verzióban van tárolási időlimit, letöltési sávszél. korlát és max. 200MB/fájl. Fizetősnél a feltölthető mennyiség 2GB/fájl (FTP -n ez 10GB) és nincs korlátozás. Mivel Magyar tár, így sok Magyar nyelvű "linux disztrót" lehet rajta találni. Vannak olyan fórumok, ahol csak datás "linux disztrók" vannak típus szerint válogatva (divix, BD, DVD, stb.).
4. Dropbox:
Szinkronra jó, de én lassúnak találom. Jópofa ez a tárhelynövelő lehetőség. Ezzel kapcsolatban 3, egyébként nem titkos tény jut eszembe. A háromnak természetesen nincs köze egymáshoz:
1: a Dropbox a hálókártya mac -címe alapján azonosítja a gépet, amire telepítik a klienst, és új telepítésnél megadja mindkét fióknak a plusz tárhelyet.
2: Egy virtuális gép, külön mentés hiányában, kikapcsoláskor "elfelejt" minden addigi tevékenységet, még a telepített alkalmazásokat is.
3: Egy virtuális gépnek indulás előtt bármilyen mac -címet meg lehet adni.

(#41202) pataig

pataig
(tag)

Sziasztok!
Én a Shared-et használom, mert itt 100 Gb van ingyen, ami már nem rossz! :)
https://shared.com/

(#41203) Járókeret

Járókeret
(aktív tag)

sziasztok!

biztos találkoztatok már ezzel a kérdéssel,de egy normális ingyenes (nem fontos,hogy offline legyen) navigációt keresek. nem fontos,hogy magyar legyen. találtam egy app-ot, de ott meg nem tud házszámszerint keresni. budapesten pedig aztán vannak érdekes számozások, úgy hogy nem árt ha a progi ezt tudja.

sokat google-ztam ,meg olvastam de nem találtam nekem megfelelőt.

köszönöm

"Ha ezt nevezitek életnek, akkor legyen inkább botrány!"

(#41204) wardemi válasza S e t h (#41194) üzenetére

wardemi
(senior tag)

Mióta megtaláltam a copy-t a dropbox felejtős lett ugyan az sőt jobb több hely.
Egyetemi cuccokra drivot használok, munkához meg ubuntu miatt is meg amúgy is ubuntu one-t mint auto backup. De amúgy majd hogy ezek mind ugyan az. Mega is szimpatikus volt csak elég szar az api még nem nagyon nyitnak ki, vagyis anno de lehet már van normális cliens stb.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#41205) zerge861 válasza Pikkolo^^ (#41200) üzenetére

zerge861
(őstag)

Vagy még ott van a Copy.com az is olyan mint Dropbox [link] 22GB tárhely

(#41206) vadkörte válasza Járókeret (#41203) üzenetére

vadkörte
(addikt)

Ha nem jön be az OSMAnd, akkor Google Térkép.

Üdv. V. Körte

(#41207) Pikkolo^^ válasza zerge861 (#41205) üzenetére

Pikkolo^^
(addikt)

Sajnos annál sem lehet egyedi könyvtárat létrehozni.

(#41208) zerge861 válasza Pikkolo^^ (#41207) üzenetére

zerge861
(őstag)

Az egyedi könyvtárat hogy érted?

(#41209) Pikkolo^^ válasza zerge861 (#41208) üzenetére

Pikkolo^^
(addikt)

Azt, hogy van egy XYZ és XC könyvtáram amit 3 gépre szeretnék szinkronizálni és van mondjuk a QWER amit csak 2 gépre akkor ez meg tudom oldani és nem vagyok a \Skydrive, vagy \Drive mappára korlátozva.

(#41210) Laca1212 válasza S e t h (#41194) üzenetére

Laca1212
(őstag)

Ez sem tűnik rossznak.

(#41211) Arween

Arween
(senior tag)

ebben valaki tud segíteni?

Tipikus Teréz anya típus vagyok,csak piszok jól titkolom :)

(#41212) #79335424 válasza Arween (#41211) üzenetére

(törölt tag)

Hát szerintem csodák nincsenek. Olyan nincs, hogy gyorsan, vagy lassan vesz fel. Minden kamera egységnyi idő alatt, x képkockát rögzít. Ez a frame/sec (fps) Ennek mennyisége a kódolási képességtől függ. A szemünknek legalább 20 -at kell látnia másodpercenként ahhoz, hogy folyamatosnak tűnjön. Ha egy teló 60 -at tud rögzíteni másodpercenként, de úgy állítjuk be, hogy csak 30 -at játszon le, akkor lassúnak, de folyamatosnak látjuk. De ha alapból csak 30 -at tud, akkor az 15fps -en lejátszva diavetítés lesz.

(#41213) aicon válasza Pikkolo^^ (#41209) üzenetére

aicon
(senior tag)

A copy-nál sincs feltétlenül a sajt mappájára korlátozva a szinkronizáció.
Bármely könyvtárat lehet szinkronizálni, legalább is én nálam simán megy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ======== Microsoft WMO, Logitech Gamer egerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#41214) Probert75 válasza goom (#41198) üzenetére

Probert75
(addikt)

Szia!
Felraktam ezt a progit, de ha a zsebembe rakom is feloldja. Hogyan állítottad be, hogy ott ne oldjon fel? Már próbáltam egy csomó beállítást benne, de mivel nem értek angolul, igaz nem bonyolult, de még sem azt csinálja amit kell.

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ s8

(#41215) Arween válasza #79335424 (#41212) üzenetére

Arween
(senior tag)

Igen ez így van Padfone 2-ben lehetett a gyári fotó programban a felvétel sebességét állítani:felezni,negyedelni ugyan ez felfelé,és természetesen a felvétel minősége is romlott az eredetihez képest.
A kérdés az van-e olyan kamara apk amiben ezt tudom állítani?Telefonban csak az S4 és Padfone2-ben találtam ilyen opciót,de mivel más telefont szeretnék venni így jó lenne egy olyan videófelvevő apk ami tudja ezt a funkciót.

Tipikus Teréz anya típus vagyok,csak piszok jól titkolom :)

(#41216) Whynot?

Whynot?
(aktív tag)

hangtárcsázásra mit javasoltok?

(#41217) olivera88

olivera88
(veterán)

A sports tracker tud manuálisan feltölteni? A 2 ik workoutomat nem hajlandó feltölteni valamiért.

LG Q6 Android 8.1 - Windows 10 Pro x64 - Comodo IS 8.1 & LMDE MATE 64 & Debian Stretch 9 Regizzetek Dropboxra --> http://db.tt/U6lbmwWK -- WoWS Longley89

(#41218) #79335424 válasza Arween (#41215) üzenetére

(törölt tag)

Én most a videófelvételről beszélek, a fotó egy kicsit más story. Konkrétan nincs olyan telóm, amiben ilyen feature lenne, de volt már szerencsém néhány kamerához és dolgoztam már pár videóvágó programmal (pl. Vegas, Premiere, stb.) Megpróbálom másképpen megfogalmazni. A kamera rögzít, a szoftver pedig "megadja" a lejátszó programnak, hogy ez egy olyan felvétel, amit tessék 60fps -sel lejátszani. A "lassított" felvételnél annyi a trükk, hogy a szoftver a 60fps felvételhez azt az infót társítja, hogy ezt 30fps -sel kell lejátszani. A felbontás az más kérdés, de ha ugyanannyi idő alatt, kétszer annyi képkockát kell kódolni, az nyilván valaminek a rovására kell történjen (pl. felbontás, vagy minőség). Szóval ha a leendő készülék másodpercenként legalább 50 képkockát tud rögzíteni, akkor megoldható a dolog. Sajnos, a specifikációk ezt ritkán tartalmazzák, a kódolási minőség paramétereit pedig még kevésbé, de kisebb-nagyobb kutakodással ki lehet deríteni.

[ Szerkesztve ]

(#41219) Whynot?

Whynot?
(aktív tag)

hangtárcsázásra mit javasoltok?

(#41220) azozo

azozo
(senior tag)

Szerintetek mièrt nem engedi másolni mp3-akat a system/media/ringtone mappába pedig root joggal tc-vel? Érdekes minden mást pl txt engedi oda másolni hmmmm

(#41221) Tyer válasza Whynot? (#41219) üzenetére

Tyer
(őstag)

Bocsánat, hogy 10 percen belül nem válaszolt senki!!!
Türelmet...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#41222) olivera88 válasza olivera88 (#41217) üzenetére

olivera88
(veterán)

Semmi. Most töltődött fel épp.

LG Q6 Android 8.1 - Windows 10 Pro x64 - Comodo IS 8.1 & LMDE MATE 64 & Debian Stretch 9 Regizzetek Dropboxra --> http://db.tt/U6lbmwWK -- WoWS Longley89

(#41223) petipetya válasza Whynot? (#41219) üzenetére

petipetya
(nagyúr)

Semmit.

nincs rá lezsóidő

(#41224) Whynot? válasza Tyer (#41221) üzenetére

Whynot?
(aktív tag)

egyáltalán nem türelmetlenkedtem, ráfrissítettem a lapra és duplázott...

(#41225) air válasza aicon (#41213) üzenetére

air
(nagyúr)

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Direkt emiatt szedtem most le a Copy desktop alkalmazását, de én sehol nem látok benne olyan lehetőséget, hogy a saját mappáján kívül mást is tudna szinkronizálni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41226) LonGleY válasza air (#41225) üzenetére

LonGleY
(veterán)

A Copy nekem nagyon szimpatikus lenne, ha nem lenne atom bugos. Fél órát bírt ki nálam. Nem tudott behashelni egy 3,5 gigás mappám, aztán törölni sem engedte azt. Emlékeim szerint a Copy ugyanúgy egymappás (nem pedig szabadon választott), de lehet, tévedek.

Érezni azért, hogy a Dropboxék nem most kezdtek fájlokkal dolgozni, sok őket másoló szolgáltatásnál viszont rezeg a léc... Ha stabilnak tűnik a kliens, akkor meg a szerversebességekkel vagy funkcionalitással van gond.

Amúgy pont a MAC címek váltaztathatósága miatt a Dropbox fiók kimaxolható 20 gigára a saját ref link birtokában. Csak nem egyszerre kell minden új fiókot regisztrálni, hanem párnaponta, hogy ne legyen nagyon kirívó.

[ Szerkesztve ]

(#41227) #79335424 válasza azozo (#41220) üzenetére

(törölt tag)

Próbáld meg mással, pl. RootExplorer -rel! A TC már engem is viccelt meg ilyesmivel.

(#41228) air válasza LonGleY (#41226) üzenetére

air
(nagyúr)

Már verem is le ezt a szart, ha tényleg egymappás. Ráadásul a regisztrációnál csak egyszer kérdezte meg a jelszót. :Y

[ Szerkesztve ]

(#41229) ted_mosby válasza Whynot? (#41224) üzenetére

ted_mosby
(senior tag)

próbáld meg ezzel. Ennél jobbat nem igen találtam. De ha van időd, akkor üsbe hogy Voice Dialer és keress..
Speak 2 Call Free-Voice dialer

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#41230) ctibor válasza Probert75 (#41214) üzenetére

ctibor
(senior tag)

Én dobtam be a témát eredetileg és kaptam több tippet is. Ezek közül nekem kovisoft javaslata, a Proximity Tool Extension jött be a legjobban. Ez egy pici, alig 50K-s progi, amit egy éve frissítettek utoljára, de tökéletesen teszi a dolgát. Nem hagyja, hogy a zsebemben feléledjen a telefon, ha hívnak és mindenféle fantom nyomogatásoknak engedelmeskedjen... Ez volt ugyanis az eredeti problémám: ha az autó bluetooth kihangosítóján át beszéltem, akkor a telefon ki-lockolt és mindenféle butaságokat csinált a zsebemben. Nos, úgy tűnik, ez a progi megoldotta a problémát.

Köszönöm a tippet!

Xiaomi Mi Mix 2S 6/128 GB; Huawei Mediapad M3 LTE

(#41231) Probert75 válasza ctibor (#41230) üzenetére

Probert75
(addikt)

Köszönöm! Megnézem azt is.

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ s8

(#41232) azozo válasza #79335424 (#41227) üzenetére

azozo
(senior tag)

Hát ezzel sem megy ..valami jogosultság miatt sd-n vannak az mp3-ak 075-ös jogokkal.Hiába állítanám át nem engedi :( sdcard a tulajdonos... Mindig visszaál erre Ötletek..Lehet hogy azèrt mert az sd-n van a rendszer is ami csak olvasásra van mountolva.Azèrt nem èrtem rootkènt mièrt nem engedi ....

[ Szerkesztve ]

(#41233) #79335424 válasza azozo (#41232) üzenetére

(törölt tag)

A RootExplorer írja, hogy miként van mountolva. Ha rányomsz az R/W gombra, akkor nem mountolja írhatóként?

(#41234) azozo válasza #79335424 (#41233) üzenetére

azozo
(senior tag)

Na ugy nèz ki nem volt hely a system particion... Pedig van a sd0 vagy 600 mb

(#41235) Pikkolo^^ válasza aicon (#41213) üzenetére

Pikkolo^^
(addikt)

A copy csak egymappás.

(#41236) maestro87

maestro87
(őstag)

Sziasztok!

A Google Drive alkalmazásban le lehet valahogy játszani az online feltöltött videókat úgy mint a PC-s Chrome-ba? A videó letöltése/szinkronizálása nélkül? Vagy valamelyik böngészőben esetleg?

(#41237) bigrock válasza Whynot? (#41219) üzenetére

bigrock
(őstag)

Cyberon Voice Speed Dial
Igaz, hogy fizetős, meg tanítani kell, de szerintem a legjobb hangtárcsázó.

(#41238) Járókeret

Járókeret
(aktív tag)

természetesen samuék lehagyták a LED-et az ace3-ról. van valami jó app arra,hogy ezt kárpótoljuk ?

a Noled app nem tetszik.

köszi

(#41239) LonGleY válasza Járókeret (#41238) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Nincs. Ha a képernyőt használnád, merülne mint állat,
ti. nem amoled, így a NoLED vonal szerintem felejtős.

Van benne olyan funkció, hogy ha felveszed az asztalról,
rezzenjen, ha volt valami történés. Ezen kívül a megszokást
tudom javasolni. Legalább nem mászik a képedbe állandóan.

Nekem is jó lecke, hogy mindenképp ellenőrizzem, van-e
LED a gépen, illetve hogy van-e fánérzékelője - szerintem
ez utóbbinak hiánya sokkal érthetetlenebb az Ace 3-nál.

[ Szerkesztve ]

(#41240) BMWFan

BMWFan
(aktív tag)

Sziasztok! Xperia X8-am van,és egyik napról a másikra elromlott a youtube. Wifire csatlakozva vagyok,a net rendesen megy,de a youtube alkalmazás azt írja ki hogy "There is no network connection right now.Please try again later." Ha a böngészőből nyitom meg,ugyanez. Próbáltam újraindítani,a youtubeot újraindítani,törölni az adatokat,mindent,de nem lesz jó. Mi lehet a baj?

(#41241) atillaahun válasza BMWFan (#41240) üzenetére

atillaahun
(addikt)

Tűzfal nincs fent?
Telepítsd újra.

(#41242) BMWFan válasza atillaahun (#41241) üzenetére

BMWFan
(aktív tag)

Szia! Tűzfal nincs fent.Az egész androidot,vagy csak a youtubeot kéne újratelepíteni? Mivel gyári 2.1 van rajta,így a Marketből nem lett Play,és csomó minden eltűnt,köztük a youtube is a kínálatból. :(

(#41243) #79335424 válasza Járókeret (#41238) üzenetére

(törölt tag)

Ha van hozzá olyan custom kernel, amiben van BLN lehetőség, akkor van esély. Az S2 -ből is kihagyták a ledet, de szerencsére Dorimanx (vagy Siyah) pótolta.

(#41244) aicon válasza Pikkolo^^ (#41235) üzenetére

aicon
(senior tag)

Én ezt a copy-t használom. Ennél lehet.
A helpdesk oldalukon le vagyon írva hogy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ======== Microsoft WMO, Logitech Gamer egerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#41245) air válasza aicon (#41244) üzenetére

air
(nagyúr)

Symlink? Gányolás. A Cubby tisztább. Csak belehúzod a szinkronizálni kívánt mappát és kész is. Ennél már csak a Sugarsync volt egyszerűbb, mert abban volt shell extension.

(#41246) Járókeret válasza #79335424 (#41243) üzenetére

Járókeret
(aktív tag)

ebből egy szót sem értettem :D

(#41248) scope2007

scope2007
(addikt)

hali!

pls ajánljatok androidra képszerkesztő, effektező alkalmazást..
most ez van fent, hátha tudtok jobbat: Photo Editor by Aviary

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#41249) Járókeret válasza LonGleY (#41239) üzenetére

Járókeret
(aktív tag)

nagyon köszi. végülis tök igazad van. lehet láma vagyok, de 2 szer átnéztem a beállításokat és nem találom azt a lehetőséget,hogy rezegjen mikor felveszem az asztalról. nem lehet,hogy külön app kell hozzá ?

(#41250) dokee78 válasza assemble (#41247) üzenetére

dokee78
(félisten)

:C
Legjobb ébresztő app.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.