Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) #79335424 válasza TheProb (#40400) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szándékosan nem neveztem meg a szabványt, mert nem biztos, hogy a Miracast a tuti. Pl. egyes Samu TV -k meg tudják jeleníteni a Samu mobileszközök képét. Csakhogy a Samu vmi saját megoldást használ, nem a Miracast szabványt. Nehogy már kompatibilis legyen!

(#40402) TheProb válasza #79335424 (#40401) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem ugye HTC-m van, a tv-m meg samu. csak sajnos a miracast oldala elég blőd és nem lehet rajta effektíven megkeresni amit akarok

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40403) #79335424 válasza blade4 (#40398) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az első kérdést passzolom, sosem csicsáztam a telót. Nekem még a gyári háttérkép is sok volt. Most fekete és ennyi.
A második kérdésnél több megoldás is lehet. Azt kell eldöntened, hogy neten szeretnéd a kommunikációt, vagy hívás, esetleg sms. Ha neten, akkor a Webkey, vagy a PAW szerver jó lehet (így élőképet is lehet küldeni, mintha a teló egy webkamera lenne). Ha sms -ben küldenéd az utasítást, akkor pl. az Avast -nak van ilyen funkciója. De ha csak egy egyszerű hívással akarod utasítani, akkor egy automatizáló programmal ez megoldható.

TheProb #40402:
Az okostévékhez hülye vagyok. Én biztos nem vennék olyat. Áfásan 25 -ért lehet kapni Android miniPC -t. 4mag, 2GB ram, wifi, kékfog, usb, stb. Rádugom a TV -re és le van tudva az okosítás. Sőt, ezerszer többet tud így, mint egy smart TV. Pl. az SGS2 -vel símán megy a screen mirroring.

[ Szerkesztve ]

(#40404) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Van olyan oldal, ahol az akciós appok vannak listázva?

Nagyon tetszik a Nova, de a gesztus vezérlés nagyon hiányzik (a fizetős verzió motivációja ez nálam, meg az értesítés számláló)

És ha jóárasodna, megvenném...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#40405) Bozek válasza Viktor0610 (#40356) üzenetére


Bozek
nagyúr

De igen, azzal félrevezetted, hogy a Solid Explorer nem tudja. :)

(#40358) Viktor0610: Hááát, a TeamViewer-el nem a CD-írót vezérli, csak a PC-t, ami már kezeli a CD-írót. :D

(#40385) Somatom: Ez egy alkalmazás, a plugin az egy kicsit más. Működik a Tasker-el is plugin-ként, de a Locale is kezeli, szóval bármelyik jó. Viszont lehet vele ébreszteni az említett programok nélkül is, tehát ezért nem nevezném plugin-nak.

(#40404) vegyszer: Még mindig az AppSales. Ezerszer volt már róla szó a topic-ban.

(#40406) #79335424 válasza Bozek (#40405) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nos. Valóban lehet vele "ébreszteni", de az alap kérdés az időzített ébresztés volt. Ezt viszont önmagában nem tudja. Ezért kell egy automatizáló, ami tudja vezérelni. Mielőtt félreértenéd, igen, tudom, hogy tulképp nem kell hozzá automatizáló, mert egy broadcast üzenettel is lehetne aktiválni és azt is tudom, hogy ezt az ébresztést a routerben, a cron -nal lenne a legjobb megoldani, csak nem akartam ennyire belebonyolódni. Az is igaz, hogy ez a WOL egy önálló alkalmazás IS. Nem tudom, hogy a Taskerben ez hogy van, az E-Robotban van egy olyan menüpont, hogy külső alkalmazások. Vagyis a WOL aktiválásának paraméterezését E-Robotban állítom be és az E-Robot aktiválja a funkciót. Mégis, hogy a túróba lehetne ezt másképp hívni, mint hogy plugin, beépülő?

(#40407) #79335424 válasza #79335424 (#40406) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sorry, kifutottam az időből, mire leellenőriztem a mondandómat. A jelzőt sem én akasztottam rá. A Playen konkrétan így szerepel a feature listában: "Tasker, Locale plugin".

(#40408) LonGleY válasza ux1 (#40370) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha nem a személyeskedésre fókuszálnál, akkor nem lenne számodra új információ az, hogy az exif a képek előtti headerben található. Innentől fogva do the math... Valahogy, érdekes módon a zenelejátszók is tudnak ID tagek alapján rendezkedni a zenei állományokban található adatok alapján anélkül, hogy az egész fájlt beolvasnák - kész csoda! Ez már a jövő?

Még hogy 10 perc kvadon... szerinted a thumbmail gyártáshoz nem kell megnyitás és ráadásul írási művelet is? Mégis pillanatok alatt végez 500 képpel. Akkor szerinted egy exif.elérés ennél durvább művelet? :]]

[ Szerkesztve ]

(#40409) ux1 válasza LonGleY (#40408) üzenetére


ux1
addikt

A header pedig a file, része. Ez pedig fileopen() művelettel jár. Míg a másik információ a filerendszer része, és az egy az egyben ki olvasható az összes file - ra is akár. Ehhez nem kell ugye nyitogatnom magát a file-t. :)

Nem értem mi van ebben személyeskedés. ;)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40410) LonGleY válasza ux1 (#40409) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem ezzel vitatkozom, hanem az időigénylet mértékével. Ígyis-úgyis fél pillanat. Nade, legyen az exifnél 1 pillanat. És ahogy írtam, a QuickPic is használja. Az eredeti kérdező biztosan elsiklott a rendezési beállítás fölött.

[ Szerkesztve ]

(#40411) ux1 válasza LonGleY (#40410) üzenetére


ux1
addikt

Én nem látok ilyen rendezési módot benne. Név, dátum, elérési út szerinti rendezés van nálam is. :) De megmutatja az exif információt, ha kérem. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40412) LonGleY válasza ux1 (#40411) üzenetére


LonGleY
veterán

menü > Rendezés típusa > Felvétel dátuma szerint

[ Szerkesztve ]

(#40413) oncsi


oncsi
őstag

Egy jó energia management progit keresek SG GT-p7500 ra. A gyári használhatatlan.
Olyan kellene ami idöre, és vagy merülésre visszaveszi a procit, wifit, sync, fényeröt. Több lépcsóben.
A készúléken ICS van rootolva. Kernel csere majd később, így a lefelé tuning a cél, és a hosszabb akuidő.
Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#40414) #13110016


#13110016
törölt tag

Clean Master app-nak van értelme?
használjátok?

(#40415) vadászcsiga válasza #13110016 (#40414) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van, pl nagyon jó benne hogy a törölt appok után kitakarít. Feldob egy ablakot rögtön törlés után hogy ennyi és ennyi kb/Mb maradt a program után, törölje?
Ennek ellenére töröltem mert úgy éreztem meríti az akkut bár ezt lehet csak én képzeltem be.

(#40416) LonGleY válasza #13110016 (#40414) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, hasznos. Nagyon sok program alól tudja kipucolni a cache-t egy mozdulattal. A Clean Masternek jó adatbázisa van, ezért a már régebben leszedett appok maradékait is törölni tudja. Illetve van még egy hasznos tulajdonsága: közvetlen uninstall után is szól, ha az adott program valamit az SD-n hagyott. Heti egyszer lefuttatom, törölve a beépített galéria és a Dropbox thumbnail-jeit is pluszban.

Ki kell kapcsolni a figyelmeztetéseit (a beállításban mindent offra rakva), így egyáltalán nem meríti az akkut. A Wakelock Detectorban pl. sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

(#40417) #13110016


#13110016
törölt tag

Köszönöm Nektek. :R Akkor leszedem.

(#40418) vadászcsiga válasza LonGleY (#40416) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De valami mégis futhat a háttérben ha képes törlés után rögtön megjelenni. Én azóta manuálisan csinálom meg a takarítást az sd-n amikor eszembe jut, ugyanis néha nagy buzgóságában törölni akar olyan appokat is amiket én egyáltalán nem szeretnék. Nem rég linkelt be valaki egy screenshotot erről.

[ Szerkesztve ]

(#40419) ux1 válasza LonGleY (#40412) üzenetére


ux1
addikt

Csakhogy nálam ez a létrehozási dátum. Nem az exif dátum. ;) Szerintem másnál is. Próbáld el mozgatni és vissza. Más lesz a sorrend. :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40420) LonGleY válasza vadászcsiga (#40418) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezek csak ilyen triggerek. Például a Shush! (egyik kedvenc programom) sem fut a háttérben, de amikor lenémítod a telefonod, vagy rezgésre rakod, mégis megjelenik a beállítókájra, hogy meddig tartjon a hangmentesség.

ux1: Na jólvan, ez már tesztet kíván, de ezt most elnapolnám.

[ Szerkesztve ]

(#40421) LonGleY válasza LonGleY (#40420) üzenetére


LonGleY
veterán

*tartson

(#40422) arti1121


arti1121
senior tag

hasznalja valaki az Xprivacy xposed modult?? lehet benne olyan funkcio hogy widgettel lehet ki-be kapcsolni a korlátozást? sehol nem találom. esetleg használja valaki a pro verziot? nekem jelenleg az alap 1.11 verzio van fent

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#40423) minifoximaxi válasza #13110016 (#40417) üzenetére


minifoximaxi
tag

Azért csak módjával dícsérném, nekem állandóan kilőtte az ébresztőórát, amióta eltávolítottam nincs ilyen gondom.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#40424) Melack válasza minifoximaxi (#40423) üzenetére


Melack
veterán

Ha bentmaradt a listában, amihez nem nyúlhat, akkor nem szedi ki.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40425) Tyer


Tyer
őstag

Másnak is szorakozik a 24-i FB app?
Fekete háttér...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#40426) fdisk válasza LonGleY (#40410) üzenetére


fdisk
őstag

Azt hiszem rólam van most szó. :B
Én voltam az akinek nem tette megfelelő sorrendbe a képeket a quickpic.
Ezt a beállítást is kipróbáltam,az összessel egyetemben.
És nem rakta sorrendbe őket,akár mit is csináltam. :(

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#40427) air válasza LonGleY (#40416) üzenetére


air
nagyúr

Cache-eket nem kell törölni!
Sőt, ha törlöd nem látja el a funkcióját.
A napokban az egyik topikban éppen egy ilyen "szakértő" adott tanácsot egy kérdésre, hogy egész nyugodtan törölhető a dalvik cache. :W

"Ezek csak ilyen triggerek."
Ezt mégis hogy érted? Ha nem futna, vagy nem lenne gyorsítótárazva a folyamat, akkor elő nem tudna jönni. Az hogy te nem látod, nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem fut egy service, vagy process.

(#40418) vadászcsiga
Én nem tartom egyáltalán hasznosnak az ilyen programokat. Pontosan az említett példa miatt lehet sokkal inkább káros, mint hasznos.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#40428) Deck


Deck
titán

Frissítettem a Whatsappot. Most, nincs értesítési hang.. Másnál?

PS5

(#40429) petipetya válasza Tyer (#40425) üzenetére


petipetya
nagyúr

igen, megoldás itt

"nincs rá lezsóidő"

(#40430) LonGleY válasza air (#40427) üzenetére


LonGleY
veterán

Világos, akkor futnak, de a task managerekben nem látszanak, nem esznek semmit, szóval nem osztanak-szoroznak - ez elvégre a lényeg.

A cache-ek értelmével természetesen tisztában vagyok, de mivel egy csomó olyan dolog van, amit másodjára nem használok, így igenis jól jön a takarítása. Régi böngésző-tempfájlok, olyan képeim thumbnailjei, amik már fent sincsenek a gépen stb.

[ Szerkesztve ]

(#40431) minifoximaxi válasza Melack (#40424) üzenetére


minifoximaxi
tag

És azt a listát hogy lehet bővíteni?

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#40432) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Használtam Keepsafe programot,semmi gond ,minden jól működött,egészen addig,amíg a telefon beleesett a vízbe,kicserélték,beindítani már nem lehetett,SD kártya ment az új telefonba,keepsafe leszedve a playról,telepítve,látja a google azonosítót,minden jó,csak a lementett képeket nem konvertálja vissza illetve nem lát belőlük semmit!
Újratelepítés már megvolt,semmi változás,a kártyán ott vannak a képek kódolva.
Előtte volt ROM cserém jó pár és minden újnál,működött rendesen,tehát ebből gondolom,hogy nem kell(ene) neki a régi telefonon levő ROM.
Valakinek ötlete?

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#40433) vadászcsiga válasza air (#40427) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Emiatt töröltem én is

(#40434) slice14


slice14
veterán

Az normális hogy az origin Angry Birds full offline módban 3-4 pálya utáninternetért kiált és csak a home gombbal tudom bezárni az appot?

Hiába nyomkodom az x gombot.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#40435) kovisoft válasza vadászcsiga (#40433) üzenetére


kovisoft
őstag

Én szintúgy megváltam tőle. Egyrészt feldobott olyan alkalmazásokat is törlésre, amiket apk-ból telepítettem, másrészt hiába kapcsoltam ki az összes értesítést, mégis rendszeresen megjelent az értesítési sávban mindenféle okossággal.

(#40436) Deck


Deck
titán

Tisztításra az SD Maid PRO vált be nálam :)

PS5

(#40437) tomy86 válasza vegyszer (#40404) üzenetére


tomy86
addikt

AppSales progi telefonra ill, a weboldalukon is követhetők az aktuális leárazások.

(#40438) ux1 válasza air (#40427) üzenetére


ux1
addikt

+1
Minden esetre a cache/dalvik létrejön. Csak felesleges állandóan törölni. A rendszer számára ez olyan mint a task-killer. Megterhelő.... :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40439) LonGleY válasza ux1 (#40438) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi a megterhelő? A már nem létező képekhez tartozó thumbnaileket nem újragenerálni?.. Vagy a soha újra meg nem nyitott weboldalak temp fáljainak hiánya megviseli lelkileg a rendszert? Takarítani jó és hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#40440) ux1 válasza LonGleY (#40439) üzenetére


ux1
addikt

A trumbnailek nem a cache-ben vannak... (nálam legalábbis) :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40441) LonGleY válasza ux1 (#40440) üzenetére


LonGleY
veterán

A Clean Masterről volt szó, ami a programok vackait és cache-eit takarítja. Hogy jön ide a dalvik fikkfakk meg az autokillerkedés?

[ Szerkesztve ]

(#40442) ux1 válasza LonGleY (#40441) üzenetére


ux1
addikt

Olvass már légyszi... Frusztrált vagy? :D Vagy mindenben neked kell igazat adni? Legyen akkor ez a Longley topic. :(((

Be fejeztem, oszd az észt... :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40443) dokee78 válasza Tyer (#40425) üzenetére


dokee78
félisten

Bizony,ez volt a karácsonyi ajándék. :K

(#40444) LonGleY válasza ux1 (#40442) üzenetére


LonGleY
veterán

Te tudod ilyenkor, hogy mi bajod? Inkább te olvass! A dalvik-dolgot air kötötte a Clean Master-hez érdekességképp, te viszont összemixelted az egyészet az autokillerekkel egy nagy trutymákká, és most mindenki hülye, aki ilyet használ. Közben az indokokra nem is reagáltál, így a kötekvéseden kívül nem igazán jött le, hogy mit akarsz közölni mindezzel.

[ Szerkesztve ]

(#40445) izoli76 válasza izoli76 (#40328) üzenetére


izoli76
tag

Kérnek erre (#40328) segítséget!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40446) hodostamas válasza slice14 (#40434) üzenetére


hodostamas
addikt

Szerintem igen.. nálam volt hogy a Go is addig nem engedett tovább a következő futamra amíg nem kapott netet... kezdenek elkurvulni... :U

[ Szerkesztve ]

(#40447) ux1 válasza LonGleY (#40444) üzenetére


ux1
addikt

Fejezd be! Eredetileg is air hozzászólására reagáltam. :((( :K

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#40448) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv!

Webkey hasonló appot keresnék. Igazából nekem ami fontos, hogy böngészőből vagy gépről (linux) tudjam vezérelni a telefont. Ez is tudja csak nem valami csúcs a képfrissítés sajnos (laggos picit) ezért keresek más alternatívákat.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#40449) izoli76


izoli76
tag

Kezdem azt gondolni, hogy az én hozzászólásom láthatatlan! :F
Most vagy túl sokat kérek- vagy nincs olyan!?

(#40450) EmberXY válasza izoli76 (#40449) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem láthatatlan, de alapértelmezett módon ha valaki nem tud segíteni, az nem fogja azt írni, hogy "nem", kerülendő a felesleges offot, amint valaki hozzá tud szólni, az válaszol rá, ez egy közösség, nem helpdesk. (Időnként ezért lehet újra feltenni, vagy újra hivatkozni rá, így nagyobb eséllyel jut el olyanhoz, aki tud segíteni, de ezt is csak mértékkel kell/lehet.) :B

Szerk.: Látod, az efféle hozzáállás olyan hsz-eket szül, mint a #40451...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.