Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) Bozek válasza fatal` (#41145) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó, ez okés. De azért ott szenvedni kellene a lista sorba állításával, a Tasker meg alapból tudja. Először, amíg nem tudta, néha olyankor is jelezte az eredmény változását, amikor nem történt semmi, csak a sorrend cserélődött meg.
Amúgy akkor még egy kérdés: mennyire vannak az Automagic-hez kiegészítő alkalmazások? Mert azért Tasker-hez van elég sok, én például az AutoNotification-t is használom. Bár most V-re várom a 4.3-at, mivel az értesítés elkapása nem megy 4.1.2 alatt.

(#41147) air: Soha nem volt vele bajom, pedig általában oda raktam TB-vel. Mi gond lenne vele?

(#41152) fatal` válasza Bozek (#41151) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, nem használok kiegészítő alkalmazásokat, mert nem automatizálok minden szart, csak rendszerfolyamatot, azt meg tudja alapból és átlátható formában rakja elém, hogy mikor mi történik, nem 3 lista között kell bogarászni.

Nem azt mondom, hogy jobb, mint a Tasker, csak sokkal kevésbé bonyolult és a legtöbb embernek megfelel. Persze, ha valaki már megvette a Taskert és használja, akkor felesleges az AutoMagic, a tasker ráadásul olcsóbb is, csak szerintem feleslegesen túl van bonyolítva.

[ Szerkesztve ]

(#41153) atillaahun válasza air (#41149) üzenetére


atillaahun
veterán

Most példát nem fogok tudni mondani, mert már én is alaposan kirámoltam a system-et, de emlékszem, hogy volt több alkatrész is amiket nem engedett bántani, pedig simán gurul nélkülük a droid. Ezért is folyamodtam a végleges megoldáshoz. ;]

Más.
ITT meg egy kis Android memória-kezelés olvasható akit érdekel a téma, vagy jobban tudja és kitöltené a lyukakat.
Alias mi fut a háttérben meg mi nem, és mért jó/rossz ez.

[ Szerkesztve ]

(#41154) air válasza olivera88 (#41150) üzenetére


air
nagyúr

A /data is a romban van, de ez csak részletkérdés.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41155) atillaahun válasza atillaahun (#41153) üzenetére


atillaahun
veterán

Bocs, elbasztam a linket elsőre. :B

(#41156) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! A monitorozó progi, és a rendszer mást mutat. Most akkor melxiknek higgyék? Mennyi a szabad ram? 105 mb vagy 330 mb?

-

(#41157) atillaahun válasza 7Sony7 (#41156) üzenetére


atillaahun
veterán

A monitorozónak. A rendszer sunnyog keményen, csak a szolgáltatásokat mutatja a Futó alatt, az ún. (csak) háttérfolyamatokat nem. Kb. ez is annyit ér mint az akkustatisztika. :(((

(#41158) air
Gondoltam rá hogy csinálok belőle egy kicsit összeszedettebb, átfogóbb cikket, csak először meg akartam mutatni, hogy nincsenek-e benne túl nagy baromságok. A témában még angolul is alig olvasni értelmes írásokat.

[ Szerkesztve ]

(#41158) air válasza atillaahun (#41155) üzenetére


air
nagyúr

Pont most akartam írni, hogy ezt a szösszenetet az Androidot használók 95% nem fogja érteni, és tessék pont jön rá a megfelelő kérdés. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41159) ux1 válasza air (#41154) üzenetére


ux1
addikt

És ezalatt van a dalvik. :) A /data a rom egy a rendszer által írható partíció. A /system csak olvasható. (alapból) Nos Oda Ti nem mozgattok semmit. :K

Hopsz... Nem neked szántam air.

Attila meg szépen összefoglalta a process prioritásokat. :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#41160) Bozek válasza fatal` (#41152) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te kérdezted, hogy mi az, amit Automagic-ben nem lehet megcsinálni, míg Tasker-ben igen. Viszont a válaszaidból annyi jön le, hogy amiket Te használsz, azokat mind a kettő tudja. Így pedig nem épp célszerű kijelenteni, hogy az is megfelel a célnak.

Amúgy meg az egyszerűsége is megkérdőjelezhető, mert a változó darabokra szedése csak a "List split(String s, String pattern)" paranccsal lehet. Ez egyszerű? Jó, igaz, hogy csak be kell írni, de azért Tasker-ben ez átláthatóbban meg van oldva.

(#41161) #79335424 válasza atillaahun (#41148) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm és Neked is Bozek!
Most nincs konkrét feladat, csak az ilyen apró, kis finomságok érdekelnek, amiken csúnyán el tud hasalni egy ilyen egyszerűnek látszó dolog. Nem jó az angolom, de ha jól értettem, akkor más azonosítást kell alkalmazni, ha csak magadnak csinálsz egy programot és mást, ha közzé is akarod tenni. Én egy placebo alkalmazást próbáltam összehozni. Tudom, hogy ez furán hangzik, de az kellett volna, hogy induljon el, de ne jelenjen meg és ne csináljon "semmit", majd pár másodperc után álljon le. Végül app inventorban szerencsétlenkedtem össze egyet, amit 12 néven mentettem. Ezek indítását lehet External Keyboard Helperben az F1-F12 billentyűkhöz rendelni, amiket az automatizáló eseményként érzékel. Ezáltal nem csak az Android alapműveleteihez lehet billentyűt rendelni, hanem bármilyen művelethez. De app inventorban nem találtam olyan opciót, hogy ne jelenítsen meg semmilyen ablakot.

(#41162) Bozek válasza #79335424 (#41161) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tasker-ben simán megoldható, hogy ne csináljon semmit. De írtad, hogy külső alkalmazást tudok-e indítani belőle, azért kértem, hogy írj példát és megnézem.

(#41163) atillaahun válasza #79335424 (#41161) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem tudom erre gondolsz-e, de ha magadnak csinálsz programot Tasker-rel, azt sima profilnak hívják, és fut a háttérben szolgáltatásként.
Ha közzé akarod tenni, akkor felteszed az App Factory kieg-et, ami nagyjából egy kattintással apk-t csinál bármelyik profilodból, amit aztán bárki felrakhat, és elfut önállóan.

"De app inventorban nem találtam olyan opciót, hogy ne jelenítsen meg semmilyen ablakot."
Milyen ablakot?

(#41164) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy itt az androiddal kapcsolatosan is lehet kérdést feltenni vagy csak az alkalmazásokkal?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#41165) #79335424 válasza atillaahun (#41163) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az EKH tulképp egy input method, egy olyan billentyűzet alkalmazás, aminek nincs megjelenő beviteli felülete. A háttérben egy híd a rendszer és egy külső bill. között, ami a gombok remapolásával lehetővé teszi pl. a Magyar kiosztású bill. -eken az ékezetes karakterek helyes kezelését. Manuális átprogramozásra is van lehetőség és az alkalmazáslistából is tud programot indítani. De hiába csak magamnak kell, ha csak egy profilt készítek, akkor az nem fog megjelenni az alkalmazáslistában, így nem tudok hozzá EKH -ban gombot/kombinációt rendelni. Ezért kell még magamnak is alkalmazásként telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#41166) olivera88 válasza ArmanD. (#41164) üzenetére


olivera88
veterán

Android szakmai topic.[link]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41167) dokee78


dokee78
félisten

Rss olvasó alternatívákat várok.
Legyen legalább 4x4-es widgete is.
Magyar nyelv előny.
Greadert most próbáltam,nem tetszik.
Flip bordó sem jött be.
Feedly Taptu?
Ezek tudnak magyarul?

(#41168) Bozek válasza #79335424 (#41165) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez eddig okés, de mit csináljon az elindítandó program (vagyis task)?

(#41167) dokee78: Mi bajod van a gReader-el?

[ Szerkesztve ]

(#41169) #79335424 válasza Bozek (#41168) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, "Taskerül" hogy hívják az "alkalmazás elindult" eseményt. E-Robotban ez egy parancs (Taskerben ezt hívják profilnak) kiváltó eseménye lenne, aminek bekövetkezéséhez bármilyen művelet rendelhető. Tehát az tulképp mindegy, hogy maga az alkalmazás "mit csinál". Lehetőleg minél kevesebb vizet zavarjon és magától álljon le. A lényeg, hogy az "alkalmazás elindult" eseményt az automatizáló érzékelje. Remélem, sikerült érthetően zagyválnom! :) Ennek a project -nek nincs köze külső alkalmazás közvetlen indításához, az egy másik story.

(#41170) ctibor


ctibor
senior tag

Eddig kétszer érdeklődtem ebben a topikban, de minden válasz nélkül... :((

Megpróbálom másként feltenni a kérdést:

1. Használ-e valaki arra külön segédprogramot, hogy a telefontokot a kijelzőre ráhajtva (vagy a készüléket zsebre dugva) a kijelző automatikusan kikapcsoljon, a napvilágon pedig ismét bekapcsoljon?

2. Ha igen, melyiket?

3. Ha esetleg már többet kipróbált, saját tapasztalat szerint melyik fogyasztotta a legkevesebb plusz áramot?

Köszönöm előre is és BUÉK! :)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#41171) VeryByte válasza ctibor (#41170) üzenetére


VeryByte
őstag

Valószínűleg azért nem kaptál választ, mert ilyet nem nagyon használ senki, én sem.
Időnként érdemes újra feltenni ezeket a kérdéseket, hátha betéved olyan, aki tud rá válaszolni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#41172) Bozek válasza #79335424 (#41169) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tehát például az F1 lenyomására elindul ez az alkalmazás, majd ezt egy másik profil érzékeli és az csinálja a többit? Ennek amúgy mi értelme? Amúgy simán kezdhetsz profilt azzal, hogy melyik alkalmazást figyeled. De mindjárt kipróbálom, bár én nem EKH-val.

Egyébként meg: Tasker topic

[ Szerkesztve ]

(#41173) Bozek válasza #79335424 (#41169) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, kipróbáltam. Viszont mivel a várakozó alkalmazás nem kap fókuszt, így a Tasker nem érzékeli. Azonban megoldható, hogy amikor elindul, akkor futtat egy másik task-ot, így végülis eléred ugyanazt a hatást, mintha figyelnéd magát az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#41174) #79335424 válasza ctibor (#41170) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én használok hasonló megoldást, a Proximity Screen Off Pro -t, de nem biztos, hogy ez jó lenne Neked. Én útálom a képernyőzárat, enélkül viszont előfordulhat nem szándékos aktiválás. Ha kikapcsol(om) a kijelző(t), akkor késleltetéssel élesedik a program, ami felülbírálja a hardvergombokat. Egy gomb benyomásakor ellenőrzi a távolságot és ha közelt érzékel, akkor nem engedi éledni a kijelzőt. De csak a szenzor önmagában ehhez nem elég, kell a gombnyomás is. Ha kicsit belegondolsz, nem olyan egyszerű ez. A telónak valamilyen módon érzékelnie kell a nyitást/csukást. Ez megoldható a fényérzékelővel, vagy a közelségérzékelővel. De más input nélkül ez csak úgy lehet, ha ezek az érzékelők folyamatosan "figyelik" az állapotot. Ez viszont fokozott energiafelhasználással jár. Ezen kívül meg kell különböztetni a becsukott állapotot attól, hogy használat közben, csak véletlenül elvitted a kezed a szenzor fölött. Különben állandóan "rád csukja" a kijelzőt. Továbbá hívásnál sem mindegy, hogy mit csinál, amikor a füledhez tartod a szenzort.
Láttam olyan megoldást, hogy a rácsukódó lapon volt egy "ablak" és becsukott állapot esetén az ablak alá eső kijelzőfelületen jelentek meg az infók és ezen keresztül lehetett hívást is fogadni. Így ritkábban kell nyitni, akkor meg lehet gombot használni a kijelzőhöz.

(#41175) #79335424 válasza Bozek (#41173) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmm.. Ez érdekes. Az E-Robotnak külön lehet megadni az "alkalmazás elindult" és az "alkalmazás fókuszban" eseményt. Persze, egyszerűbb lenne magában az indított alkalmazásban definiálni a "profilt", csak akkor nem lenne univerzális. Tudom, hogy "Tasker topik", csak azért bátorkodtam itt kifejteni, mert itt nem a Tasker a lényeg, hanem egy Androidos készüléken, külső beviteli eszközről indítható, bármilyen művelet.

(#41176) handrash válasza zsloti (#40055) üzenetére


handrash
őstag

[Osztott képernyős app.]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#41177) S e t h válasza ctibor (#41170) üzenetére


S e t h
nagyúr

Gravity screen, van benne pár beállítási lehetőség, el lehet vele szórakozgatni .

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41178) petipetya válasza olivera88 (#41166) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ne viccelj már... Elhajtod szegényt egy halott topicba, ahol 2011-ben volt utoljára hozzászólás. Azt lehet is zárni, semmi értelme szétszedni ezeket a dolgokat.

ArmanD. kérdezz nyugodtan bármit.

Frissítést: szimplán csak szarul lett belinkelve a topic, mivel egy 2011-es hsz-t mutatott legújabbnak.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#41179) air válasza petipetya (#41178) üzenetére


air
nagyúr

Hogy mi van? Lezárni? Mitől lenne halott a topik? :W Ha esetleg nem csak az első oldalt néznéd, hanem az utolsóra lapoznál... :U Különben nagyon jó, hogy szét vannak szedve. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41180) petipetya válasza air (#41179) üzenetére


petipetya
nagyúr

A két külön topiccal nem értek egyet.

Ám a többiben megkövetem magam, köszi hogy szóltál. :R Már nem tudtam áthúzni a megfelelő részeket, mivel kifutottam a szerkesztési időből.

"nincs rá lezsóidő"

(#41181) ctibor válasza #79335424 (#41174) üzenetére


ctibor
senior tag

Köszönöm a tippet és a magyarázatot is!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#41182) Agent T válasza ctibor (#41170) üzenetére


Agent T
tag

Szia!
Ha jól emlékszem van egy olyan app, hogy Pocket Sensor. Ha zsebre vágod a telefont (vagy letakarod a szenzort) akkor automatikusan kikapcsol a kijelző. Ha pedig újra fényt kap, akkor visszakapcsol.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#41183) LonGleY válasza petipetya (#41180) üzenetére


LonGleY
veterán

Az átfedés ellenére sok ottani diskurzus nem illene ide (programozás, technikai problémák, memóriakártya-kezelés stb.). Szerintem így is túlzottan halmozott ez a topik... ez a minimum, amire szétválasztás szinten szükség van. Ami problémásabb, hogy hiába van jópár programnak külön topikja, sokan ezek kapcsán is ide írnak (amit meg tudok érteni, azokat nekem sem lenne kedvem követni). Így viszont hiányzik a címkézési lehetőség, amivel rendesen követhetők lennének a hozzászólások / altémakörök.

[ Szerkesztve ]

(#41184) fatal` válasza dokee78 (#41167) üzenetére


fatal`
titán

Én Taptut használok, de magyarul nem tud (minek az? a hír attól még magyarul lesz)

(#41185) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! Teamwiever helyett keresnék valamit: 3g vel is működjöm, de ami fontosabb, hogy a pc-n ne jelenjen meg semmi infó, mikor használom. Vagy a Teamwiever csatlakozási infopaneljét hogy lehet, hogy ne jöjjön be?

-

(#41186) LordRajZoL válasza 7Sony7 (#41185) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

PhoneMyPC

Fizetös s nem látszik semmi amikor kapcsolodsz
Annyi kell neki hogy a pc-n fusson a kliens progi

zZz

(#41187) handrash válasza 7Sony7 (#41185) üzenetére


handrash
őstag

Kérdezd a CIA-t. :DD

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#41188) kovisoft válasza ctibor (#41170) üzenetére


kovisoft
őstag

Én a Proximity Tool Extension-t használom. Állítólag nem működik mindenkinél, de nálam tökéletes. Alig fogyaszt valamit, mivel a telómon a közelségérzékelőnek alacsony a fogyasztása. Lockscreen nélkül használom. Ha letakarom az érzékelőt, akkor kikapcsolja a képernyőt, ha megszűnik a takarás, akkor felébreszti. Be van állítva az automata képernyőkikapcsolás is, tehát ha csak úgy elhúzom a kezem a szenzor előtt, akkor ugyan felébred a teló, de aztán egy idő után megint kikapcsol.

(#41189) 7Sony7 válasza LordRajZoL (#41186) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm.
handrash: Persze, a végén még elvisznek. :D

Más:Telóra valami progi, ami 15 percenként jelenti neten keresztül a teló pozícióját, és nem gps, hanem cellainfot használ. Ilyen van?

Nyugi, csak családi megfigyelés. :)

-

(#41190) atillaahun válasza 7Sony7 (#41189) üzenetére


atillaahun
veterán

Persze, Google-nak hívják. :D

(#41191) 7Sony7 válasza atillaahun (#41190) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, úgy gondoltam, hogy nekem jelentse. :)

-

(#41192) LordRajZoL válasza 7Sony7 (#41191) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Family locator

https://play.google.com/store/search?q=family+locator&c=apps

Tele van vele google play

Android meg alapból ad helyinfót még kikapcsolt gps-nél is cellainfó alapján. Gps-el csak kicsit pontossab.

zZz

(#41193) 7Sony7 válasza LordRajZoL (#41192) üzenetére


7Sony7
addikt

Tényleg jó sok van, csak nem tudtam hogyan keressem. Köszönöm!

-

(#41194) S e t h


S e t h
nagyúr

Vitaindítónak, vagy éppen a tapasztalatok megosztása céljából, ki melyiket használja, melyiket javasolja, avagy nem javasolja, előnyök, hátrányok.Érdekel, mert kezdem én is kinőni a "felhőmet".
Főleg a mega érdekelne, ha vki használja.
felhők

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41195) ctibor


ctibor
senior tag

Mindenkinek köszönöm a tippeket képernyő ki-be-kapcsoló app ügyben, sorra kipróbálom őket.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#41196) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A hivatalos Facebook appot nem akarom telepíteni, jó a böngészős is, de azzal meg nem tudom semmi sem megosztani (képek, youtube stb.) Van vmi app, ami jó ilyen megosztásra szerintetek?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#41197) LordRajZoL válasza S e t h (#41194) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem elsödleges Dropbox
melette Google Drive
S végül Box.net

Illetve tükörmentésnek még használok többet de ezek amiket napi szinten használok

zZz

(#41198) goom válasza #79335424 (#41174) üzenetére


goom
senior tag

Én is a Proximity Screen Off Pro-t használom már jó ideje. Elégedett vagyok vele, bár a fogyasztásáról nem tudok sokat... Teszi a dolgát, szeretem.

(#41199) petipetya válasza S e t h (#41194) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Dropboxot és a Drive-ot használom. Az egyszerű megoldások híveként azt mondom, hogy ha valamelyik betelne, akkor egyszerűen csak használnám a többi Gmail címemhez tartozó Drive-ot, illetve regisztrálnék egy újabb Dropbox fiókot ezekkel az email címekkel.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#41200) Pikkolo^^ válasza S e t h (#41194) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Cubby-t használom, mert PC-n én választhatom ki melyik könyvtárat akarom szinkronizálni, ez az egyik legfontosabb tulajdonság. A Sugarsync pedig a régieknek is fizetős lett, nekem küldték az email-t, hogy már csak X napom van hátra, na utána váltottam.

Van mellette Skydrive is a WP-s telefon miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.