Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) rizso válasza rizso (#41591) üzenetére


rizso
addikt

Na szóval...ez basztatja a kamerámat, az optika ki-be jár, majd villan egyet a vörös segédfény (S4 Zoom), ez meg mindenhez engedélyt kér.

Amit keresek:
- a kijelzőt használja
- érintésre dobjon be egy fehér hátteret, és tolja fel maxra a fényerőt (ha esetleg van "erősség" opció benne, az csak plusz)
- ne kérjen semmihez engedélyt, max. amihez tényleg szüksége van (ami kb. a kijelző használatában ki is merül)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#41602) Bozek válasza mcsm88 (#41593) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem memóriakártyára gondolt. :)

(#41603) #07400704 válasza rizso (#41601) üzenetére


#07400704
törölt tag

Azt nem tudtam, hogy S4 zoom-od van, azzal persze, hogy nem működik, mivel xenon vakuja van, és az bezavarhat.
Egyébként amit linkeltem azon van olyan funkció ami a kijelzőt használja, lehet ha arra állítod akkor abba hagyja a objektív mozgatást.

(#41604) EmberXY válasza raziel01 (#41600) üzenetére


EmberXY
addikt

Pár linux disztró, aztán meg is van a 100 giga, ha felfele is töltene, még hamarabb elfogyna... :DDD

Más téma:

Képernyő felnyitáshoz van olyan program, amivel a telefon más (power gombon kívül) gombjaival is felébred a kijelző? Eddig csak proxy szenzoros megoldásokat kaptam/láttam, de azokat túl macerásnak találom (vagy sikerül kinyitni, vagy nem), az lenne jó, ha bármely gombbal fel lehetne ébreszteni a kijelzőt, a power gombot kímélni szeretném...
Köszönöm előre is, ha van valakinek valami ötlete...

Up the Irons!

(#41605) #79335424 válasza petipetya (#41598) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez inkább általános, miniPC -s probléma, nem annyira személyes. Nekem ott a NAS, azon fut a Transmission, aminek van webGUI -ja és Androidos távirányítója, letöltéshez meg a pyLoad, szintén Androidos alkalmazással és webes eléréssel. Egyébként Transmissionhoz nem kell dropbox, közvetlenül is tud fogadni. Csak tudomásom szerint nincs Androidon futó Transmission.

[ Szerkesztve ]

(#41606) RudY válasza Crytek (#41548) üzenetére


RudY
addikt

Tincore Keymapper, illetve a droidboltban.
El lehet vele szórakozni...idő hiányában hetek óta mindig csak nekikezdek, de már valami dereng :DDD
Youtube is tele van "tincore.." találatokkal.

(#41607) Járókeret válasza mcsm88 (#41593) üzenetére


Járókeret
senior tag

nem mobil nettel természetesen. köszi a tippeket

(#41608) rizso válasza #07400704 (#41603) üzenetére


rizso
addikt

Tényleg nem néztem, hogy milyen opciók vannak, pedig be tudtam állítani, hogy alapértelmezettként a kijelzőt használja :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#41609) S e t h


S e t h
nagyúr

Haver kínai thl w8 telefonja furcsán viselkedik, konkrétan a widgetek között csak a gyáriak láthatóak, semmilyen telepített alkalmazás widgetje nem látható, nem tudom ezt okozhatja-e vmilyen beállítás.Novát használ, van esetleg vkinek tippje vagy marad a factory reset?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41610) raziel01 válasza S e t h (#41609) üzenetére


raziel01
veterán

Ne a memóriakártyára telepítse azokat a widgeteket amiket használni akar.

(#41611) olivera88


olivera88
veterán

A Titanium backupban ha mentem az alkalmazás widgeteket az a kijelzőn lévő widgeteket menti el?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41612) air válasza olivera88 (#41611) üzenetére


air
nagyúr

Nem. Ahhoz a launcher beállításait kell menteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41613) olivera88 válasza air (#41612) üzenetére


olivera88
veterán

Hiába csinálok backupot, tekeri visszaállítani.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41614) S e t h válasza raziel01 (#41610) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, átadom.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41615) air válasza olivera88 (#41613) üzenetére


air
nagyúr

Talán nem mindegyik launcher tudja menteni a layoutot. Nova, Apex, ADW szinte biztosan tudja. Sőt egymás beállításait is képesek importálni, egy bizonyos mértékig.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41616) olivera88 válasza air (#41615) üzenetére


olivera88
veterán

Mi az a layout? Én ADW t használok.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41617) air válasza olivera88 (#41616) üzenetére


air
nagyúr

A home screen(ek) "pofája". Ikonok, mappák, widgetek elhelyezkedése. Az ADW beállításokban biztonsági mentést vagy ilyesmit keress!

Szerk.:
Ahogy látom az ADW-nél ez a fizetős, EX feature-je:

"Differences between ADW.Launcher and ADWLauncherEX:

ADWLauncherEX and ADW.Launcher share the same application core, but ADWLauncherEX includes a lot of extra features and improvements, like for example:
...
Backup and restore your configuration, easy and painless. You can even share your desktop configuration with your friends!"

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41618) olivera88 válasza air (#41617) üzenetére


olivera88
veterán

Írtam hogy a biztonsági mentés nem állítja vissza. :( A simában van biztonsági mentés nem csak az EX ben.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41619) LonGleY


LonGleY
veterán

Tudtok mondani jó VoIP programokat? A Kakao Talk sajnos a bekapcsolható hangtorzítója és amúgy szimpatikus chatje mellett sjanos elég recsegőstud lenni. Gondolkoztam ilyenben is, hogy TeamSpeak... vajon megfelel a célnak?

[ Szerkesztve ]

(#41620) #79335424 válasza LonGleY (#41619) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#41621) gyula38


gyula38
tag

Sziasztok! Call meter 3g alkalmazással kapcsolatban lenne kérdésem, nem naplózza a hívásokat, sem a bejövőt, sem a kimenőt, az sms-t számolja. Mi lehet ennek az oka? :(

(#41622) petipetya válasza #79335424 (#41605) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. Jó ez a megoldás nekem, nem bonyolítom meg feleslegesen az eddig jól bevált dolgot.

"nincs rá lezsóidő"

(#41623) air válasza olivera88 (#41618) üzenetére


air
nagyúr

Értem, hogy a simában is van, de gondolom nem véletlenül van az EX extra funkcióinál ez kiemelve. Talán csak az EX-ben működik a widgetek visszaállítása. Novánál a sima is visszaállítja a widgeteket az eredeti pozícióba.
Azt is megpróbálhatod, hogy a Titaniummal magát az ADW launchert és az adatait mented, és utána azt állítod vissza.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41624) LonGleY válasza #79335424 (#41620) üzenetére


LonGleY
veterán

Ööö, megnézem őket. Nekem mindegy az áruk, ha "házon belül" ingyenesek.

(#41625) madkiller


madkiller
őstag

S4re tud vki olyan widgetet ami aktiválja a kesztyű módot?
Köszönöm.

(#41626) mogyesz


mogyesz
aktív tag

Van valami megoldás arra, hogy ha jön pl. sms akkor lezárt képernyőn is dobja fel egy ablakban a szöveget? Tehát ne kelljen feloldani e miatt. Mint az iPhone5 IOS7 kombón...

(#41627) mexel


mexel
veterán

nem tud valaki olyan tárcsázót ami valóban csak egy egyszerű tárcsázó, de annyit tudjon hogy oldalra húzással lehessen telefonálni és sms-t küldeni? ( pl mint a samsubg galaxy s 1-en volt a régi alap rendszeren)
Semmi csicsa nem kell, nem kellenekolyan funkciók amikkel csoportosítgatni, megosztani, csillagozni stb lehet, csak egyszerűen telefonálni lehessen.
Legyenek benne a nevek, a híváslista, és pl kedvencek. Most a rocket dial van fent, de túl sok a funkciója, számomra feleslegesen.
Letisztult, egyszerű kellene. Amiket találok mind túl sokat akar tudni, és már unom hogy a legegyszerűbb funkciójú programok is akarnak mindent csinálni.

Ja, ami még kellene bele hogy a nevek mellett jobb oldalt legyenek betűk az egyszerű kereséshez.

[ Szerkesztve ]

(#41628) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok!
Feltettem a gravity box-ot, valami állati!mindent megcsináltam vele, amire vágytam, viszont egy kérdésem lenne: nincs status ledem, sikerült beállítani, hogy az alsó gombsor villog, ha értesítés van, viszont elég halványan, azt hol lehetne feljebb állítani?

(#41629) Probert75 válasza mexel (#41627) üzenetére


Probert75
addikt

(#41630) mexel válasza Probert75 (#41629) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Ha jól emlékszem régebben használtam ezt, de valami talán nem tetszett benne. Ez kb az a szint mint a rocket dial ha jól emlékszem. Azért teszek vele egy újabb próbát, de valami ismeretlenebbet keresek ami igazán egyszerű, nem kell annyi beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#41631) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!
Szeretném használni a Plex nevű médiaszervert de mikor megnyitom a videót akár okostévén akár telón akár tabon csak tölt. Ha ES File explorerrel csinálom akkor is. Először arra gondoltam hogy gyenge lehet a wifi jel de nem mert ha a router mellett állok akkor is csak tölt. Router hiba lehet vagy beállítás?

(#41632) siofok válasza mogyesz (#41626) üzenetére


siofok
őstag

Handcent sms ilyen

OnePlus nord 2t

(#41633) #79335424 válasza LonGleY (#41624) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a gond ezekkel, hogy ha a hívásfogadás is aktív, akkor nagyon zabálják az akksit. Kedvesem Spanyolországban él, náluk nagyon megy a Whatsapp. Azon szoktunk egymásnak üzenni, aztán jöhet a hívás. Persze ez csak a hosszabb "szextelefonokhoz", mert egyébként inkább egymás GSM számát hívjuk netről. FVD -n az is csak pár forint, de még ActionVoip -pal is csak 9Ft percenként. Egyébként ha csak két account között használnád akkor a Reenger jó lehet. Ez a megoldás a Viber -hez hasonló, csak külön számot ad, ami egy 21 -es körzetes, tehát külső hálózatból, vezetékes hívásnak minősül. Az ilyet viszont több Dellmont klónból ingyen, de még ActionVoip -ból is percenként csak 0,005 Eurocentért lehet hívni.
A legtutibb persze otthonra egy GSM-VOIP átjáró, benne egy családi, flotta, társkártya, vagy üzleti előfizu. Szóval két kártya, ami ingyen hívja egymást. Ebben az esetben úgy tudsz VOIP hívást bonyolítani, hogy a telón GSM -et használsz. Ez a hangminőség szempontjából előnyös, meg azért, mert nem mindenhol van 3g.

[ Szerkesztve ]

(#41634) LonGleY válasza #79335424 (#41633) üzenetére


LonGleY
veterán

A GSM téma lényegtelen, 6 forint alatt hívok bárkit.

A folyamatos elérhetőség melletti nagy fogyasztás is tök mindegy,
mert a hívás végeztével kilőjük az appot. A Skype előnye, hogy
van rendes exit gombja és nem task managerből kell szórakozni...
Csak hajlamos megszakadni.

Továbbra is értelmes VoIP alternatíva kerestetik, ahol jó a hangminőség
és rendesen kilőhető, nem éül be a telefonkönyvbe stb. Most ilyet is írjunk
magunknak vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#41635) LonGleY válasza LonGleY (#41634) üzenetére


LonGleY
veterán

Micsoda mondat lett... Lassan billentyűzetet cserélek, az ős IBM nem adja.

[ Szerkesztve ]

(#41636) #79335424 válasza LonGleY (#41634) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreértettél. Nem kell kilőni, a hívásfogadás (vagyis az állandó aktív állapot) a programokban választható lehetőség (legalábbis azokban, amiket én próbáltam). Az ActionVoip csak annyiban épül be, hogy a rendszer hívásmenüjében megjelenik, mint a híváshoz használható alkalmazás (persze csak akkor, ha nincs beállítva vmi alapértelmezett). Egyébként saját tárcsázója és hívásmenüje van, választhatóan mutatja a kedvenc, VOIP, vagy az összes kontaktot. Szerintem korrekt. Arról nem is szólva, hogy állandóan mutatja a pillanatnyi egyenleget, az adott hívás tarifáját és a hívás végén az adott hívás összköltségét. A hívás/költséglista pedig a honlapon bármikor visszanézhatő. Jé, "kedves", hazai szolgáltatók! Lehetne így is? A Reenger -t csak egy rövid hívás erejéig teszteltem, de saját tárcsázó abban is volt. Mivel ennél a Viberhez hasonlóan a telefonszám az acc. azonosító is egyben (csak külön számmal), így tulképp egy vezetékes telószámot hívsz. Ezt teheted bármilyen esztközről, de accountból ingyenes. Persze az accountos verzió csak akkor működik, ha a fogadó oldalon be van kapcsolva a Reenger hívásfogadása. Ami a minőséget illeti, a G729 -es kodek miatt is a Reenger az előnyös.

[ Szerkesztve ]

(#41637) LonGleY válasza #79335424 (#41636) üzenetére


LonGleY
veterán

Megnézzük, tnx!

(#41638) ELECT


ELECT
csendes tag

Üdv!

Tudtok ajánlani valami olyan launchert, ahol a pirosan bekarikázott rész hiányzik? Akár iOS szerű is, de mégse 1 az 1-ben copy. Vagy csak szebben van megoldva, mert ez így szerintem nagyon csúnya. :)

szerk.: előny, ha beállítható, hogy ne lehessen lapozni a főképernyőn. :D

[ Szerkesztve ]

(#41639) Ereshkigal válasza air (#41506) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Megértelek, ők is írják: "With its wide set of options and switches, Lightning is the most customizable launcher, albeit perhaps not the easiest to configure yet ! Agreed, as most powerful tools, Lightning has a learning curve. But isn't that a small price to pay to get the most exciting and unique home screen ;-)"

Aki nem szeret barkácsolni, azt elrettentheti az első találkozás. Viszont ha egyszer megcsinálod, amilyenre akarod, utána nem kell babrálni.

(#41640) zho-lee válasza ELECT (#41638) üzenetére


zho-lee
addikt

Pl Apex, Nova, Holo, Next.
Menüből kikapcsolható a dokk, módosíthatók az ikonok.
Ami jobban tetszik/könnyebb neked.

szerk: az oldalak száma is könnyedén redukálható 1-re :K

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#41641) atike válasza ELECT (#41638) üzenetére


atike
nagyúr

Belegondolva szerintem bármelyik launcher megfelel neked... :) Mindben benne van a képernyő szám változtatás és az ikonok eltűntetése is... :)

(#41642) zho-lee válasza atike (#41641) üzenetére


zho-lee
addikt

+1 :K

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#41643) vatafakk válasza ELECT (#41638) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Én a Zeamet használom, egyszerű, mint a faék, de el lehet tüntetni benn minden felesleges dolgot. Sajnos magyar fordítás nincs hozzá, de hamar ki lehet tapasztalni nyelvtudás nélkül is, hogy mi-micsoda.

(#41644) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Tudnátok ajánlani valami jó reklámblokkoló applikációt?
Root van a telefonomon, xposed, cwm is, szóval nem kell play áruházos appnak lennie, csak hatékony legyen!

(#41645) zho-lee válasza vatafakk (#41644) üzenetére


zho-lee
addikt

Szerintem az egyik legjobb erre az Adaway.
De a playon nem találom..

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#41646) olivera88 válasza vatafakk (#41644) üzenetére


olivera88
veterán

Tessék. [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41647) tomy86 válasza vatafakk (#41644) üzenetére


tomy86
addikt

AdAway

(#41645) zho-lee: ne is keresd a Playen, Már tavaly letiltotta a Google a hasonló alkalmazásokat.

(#41646) olivera88: már 2.8-nál jár a progi.

[ Szerkesztve ]

(#41648) Oldman2 válasza zho-lee (#41645) üzenetére


Oldman2
veterán

A Google levette, mert az ilyen alkalmazások csökkentik a reklámbevételeket.

adaway_hu_2.3_42
adaway_hu_2.8_47

(#41649) Oldman2 válasza tomy86 (#41647) üzenetére


Oldman2
veterán

Ja, de legutóbb valaki panaszkodott hogy a 2.8-as nem jól működik.

Akkor az volt a javaslat, hogy "tedd vissza a 2.3-ast, az megy jóóóól".

(#41650) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, kipróbálom az AdAwayt!
Találtam közben egy másikat, ami a kép tanúsága szerint a reklám helyét nem üresen hagyja, hanem teljesen eltűnteti, de ez még elég kiforratlannak tűnik.

MinMinGuard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.