Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) #79335424 válasza wardemi (#41749) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt egy kis hekkelős kedvcsináló. Azóta már sokkal egyszerűbb módszerek is vannak, sőt, az extra programcsomagok között, alapból ott van az FFP (mint ahogy a Dropbox kliens és a Transmission is). A lényeg inkább a cikk mögött a topik.

[ Szerkesztve ]

(#41752) Aldi


Aldi
tag

HALOhoz tud valaki hasonló / ugyan ilyen appot , csak minden ROM alatt működik ? :\

Samsung Galaxy s Advacne - FMOD131111 - root - cocore6.8

(#41753) vadászcsiga válasza Aldi (#41752) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Biztos sokan ismerik de zseniális alkalmazás ingyenesitheto most az AppGratissal ez pedig a Tube Now.
A youtube videót ki lehet tenni kis ablakba a kijelzőre, közben bármit lehet csinálni sms-ezni, böngészni stb. Átméretezhető, átrakhato bármi. Óriási :C

(#41754) zsoltzsolt válasza EmberXY (#41750) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nézd meg a Magus progit a Playen, azzal beállíthatod, hogy pl forgatod a telót és arra kapcsoljon be, vagy bármi mást csináljon mozdulatokra, pl SMS-t küldjön, fényképezzen stb . Érdekes és hasznosnak tűnő valami

[ Szerkesztve ]

(#41755) LonGleY válasza Wyll (#41690) üzenetére


LonGleY
veterán

Én tudom a megoldást: Dóri. :]

[ Szerkesztve ]

(#41756) #79335424 válasza vadászcsiga (#41753) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre volt nekem is egy elképzelésem. Most kipróbáltam, működik. Van a TubeMate. Kikeressük a videót, majd rákattintunk a zöld, letöltés nyílra. Ekkor lekéri a videó adatait és dob egy ablakot, ahol a lehetőségek közül ki lehet választani a kívánt felbontást és formátumot. Ha ezután nem a letöltést, hanem a lejátszást választjuk, akkor megkérdezi, hogy belső, vagy külső lejátszóval akarjuk. Eddig én az MX playert jelöltem ki, ez viszont nem tud floating ablakban futni. Viszont arra emlékeztem, hogy a BSplayer igen. Letöltöttem és működik. Ez a megoldás talán annyival előnyösebb, hogy a TubeMate eleve több lehetőséget ad :) és emellett a megszokott videólejátszónk vezérlési és beállítási lehetőségeit használhatjuk. Feltéve, hogy tud floatingban futni. De aki csak "síma" lejátszást szeretne, annak mindenképpen hasznos. Még kipróbálom a letöltés közbeni lejátszást is. Ez MXplayeren csak a megnyitás pillanatáig letöltött mennyiséggel ment, de PC -n, VLC -vel működött a folyamatos lejátszás. Talán Androidon is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#41757) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!!

A dolphin vagy a maxton a jobb böngésző?

(#41758) #41133696


#41133696
törölt tag

VÉSZ

"Leírás
Tájékozódjon a környezete, vagy tervezett utazása útvonalát, vagy helyszínét érintő esetleges balesetekről, időjárási és más veszélyhelyzetekről! Az Ön és családja biztonsága érdekében fejlesztett, ingyenes alkalmazásunk folyamatosan tájékoztatja, figyelmezteti, és tanácsokkal látja el, ha bajba kerül.
A BM OKF Veszélyhelyzeti Értesítési Szolgáltatás (VÉSZ) a várható vagy kialakult, élet- és vagyonbiztonságot vagy a környezetet veszélyeztető természeti csapás, illetőleg ipari baleset okozta veszélyhelyzet által érintett területeken tartózkodók tájékoztatására fejlesztett alkalmazás.
A katasztrófavédelem ügyeleti szervei által kiadott tájékoztató, figyelmeztető, segítő üzenetek megjelenítését teszi lehetővé.
Használathoz aktív mobil internet kapcsolat, valamint Google regisztráció szükséges, fejlett beállítási lehetőségek teszik testre szabhatóvá.
- értesítések a felhasználó tartózkodási helyének figyelembevételével
- az értesítések területi érvényessége beállítható: tartózkodási hely – megyei – országos hatókörre
- a szükségtelen üzenetek kizárhatók
- beállítható értesítési szintek, hang hozzárendelési lehetőséggel
- beállítható értesítési időszakok („csendes órák”)
Tájékoztatás!
Az alkalmazás 2.3.x feletti Androidos készülékekre telepíthető, az alkalmazott ESRI térkép miatt. A mérete is az ESRI térkép miatt változott, amely önmagában 12 MB. Köszönjük megértésüket."

(#41759) #79335424 válasza Richee11 (#41757) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy ki válaszol. :)

(#41760) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy widgetre, aminek a grafikájátn én változtathatom meg. Annyit kell tudnia, hogy 4 telefonszámot tudjon hivni, a grafika 4 kükönbözö pontján, és jelezze valahogy, hogy pl. Már 30 percen belűl már hivtam ( addig ne lehessen azt a számot ujra hívni.) Egy auto biztonsagu vezérlése lenne. Ha valakit érdekel, HW szinten én megoldom, de kellene egy androidban jártas sw-es kollega.
Köszönöm oda vissza komunikácionlenne, tehát elèg profi.
Ötleteket, tippeket, sw szakikat jelentkezését szivesen vállalom,
Zoli

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#41761) LonGleY válasza oncsi (#41760) üzenetére


LonGleY
veterán

Jelenkezést vállalni? Kommunikáció pro. :]

(#41762) oncsi válasza LonGleY (#41761) üzenetére


oncsi
őstag

Tudd be annak, hogy hosszú volt a napom, es csak most értem gép ele.
Természetesen jelentkezöket várok. :K

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#41763) Pikkolo^^ válasza Bozek (#41695) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Lastpass, de mobilra fizetős.

(#41764) siofok válasza vadászcsiga (#41753) üzenetére


siofok
őstag

Én már régóta a Viral nevű progit használom erre.Teljesen háttérbe futtathatóak a youtube videók

OnePlus nord 2t

(#41765) EmberXY válasza zsoltzsolt (#41754) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, fel is tettem kipróbálás céljából. :R
Az első tapasztalatok alapján jól működik, a beállítási opciók is jóval részletesebbek, mint az Auto screen on esetében, és úgy tűnik (legalábbis az opciók alapján), hogy a wake lock is megy (legalábbis egyelőre), eszközadminisztrátort is csináltam belőle, hátha az is segít, majd kiderül pár óra múlva, hogy elalszik-e ez is...

Up the Irons!

(#41766) S e t h válasza Wyll (#41693) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mariska mellett, ami fizetős, van a nuance gyártótól a vocalizer tts app, mai napig nem tudom hogy legálisan milyen forrásból szerezhető be.
Cool reader ha jól emlékszem nem kezeli a pdf formátumot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41767) dokee78 válasza siofok (#41764) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Jó alkalmazás.

(#41768) siofok válasza dokee78 (#41767) üzenetére


siofok
őstag

vannak még hibái,de folyamatosan frissítgetik.elegem volt már nekem is abból,hogy vonaton zenét hallgatnák csak youtubról,és nem tudttam böngészni közben. :)

OnePlus nord 2t

(#41769) gipsztigris válasza S e t h (#41766) üzenetére


gipsztigris
addikt

A Vocalizert fejleszti egy csapat, de Play-en kívül. Litván és Olasz fórumokon lehet megtalálni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#41770) pripus


pripus
csendes tag

ismertek olyan programot amivel lehet az akkumulátor töltését szabályozni ?

A lényeg hogy a készülék állandó töltésen van, viszont pl azt akarom elérni, hogy csak 20%-nál kezdjen el töltést venni a töltőről.

(#41771) air válasza pripus (#41770) üzenetére


air
nagyúr

Abszurd a kérdés.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41772) LonGleY válasza air (#41771) üzenetére


LonGleY
veterán

A töltéstípusonkénti engedélyezett max. töltőáram bizonyos kernelekben kiválasztható, ahogy Somatom is megírta már egyszer épp egy hasonló válaszomra.

A kérdés akkor lenne megvalósítható, ha a töltőről kapott áramot 0-ra is le tudná "fojtani" a készülék, de ilyenről nem tudok. Értelme persze akkor sem lenne.

pripus: Lítium akksinál ilyenekkel nem kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#41773) Bozek válasza oncsi (#41760) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én ezt úgy legegyszerűbben Tasker segítségével tudnám megoldani, mert ugye figyelni kell, hogy 30 percen belül hívtad-e már a számot. Mellé meg a Zoom a fejlesztőtől, amivel tudsz egyedi widget-et gyártani.

(#41772) LonGleY: És hogyan oldod meg, hogy 20%-nál vegye a töltést? Ami megint érdekes, mert ha elkezd tölteni, akkor figyelni kell azt is, hogy éppen elkezdte. Hiszen ha eléri a 21%-ot, akkor meg leáll a töltés, mivel már nem 20%. Szóval 99%, hogy megoldhatatlan a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#41774) student


student
őstag

azt megtudom csinálni valamivel hogy elmentem/lefényképezem a weboldoldalt és később offline is tudom olvasni?

(#41775) LonGleY válasza Bozek (#41773) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyszerű, ha egyszer már programozásra kerül a dolog, fogja magát és akkor nem értelmezi a százalékot, miután bekapcsolt. Persze megint egy jó kérdés, hogy mi van akkor, ha egy pillanatra lekapod a töltőről. :] De mindegy, úgyis kvázi értelmetlen.

student: Az Android tud screenshotot készíteni billentyűkombinációval (nézd meg, hogy a te készülékeden hogy van). Illetve van egy pár böngésző, amihez tartozik képkivágó plugin (Boat, Dolphin). Ez jó akkor, ha csak a Mav startot akarod menteni, de most én is rámegyek a Bozek féle megoldásra. :]

[ Szerkesztve ]

(#41776) Bozek válasza student (#41774) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk Pocket. Még tördeli is az oldalt, hogy normálisan olvasható legyen a telefonon. Sőt, elérhető a későbbiekben weboldalon keresztül is, szóval gépen is megkaphatod ugyanazokat a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#41777) student válasza Bozek (#41776) üzenetére


student
őstag

:R

(#41778) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!!

Ez a Spotify nevű alkalmazás, hogy működik. Magát az elvet persze ismerem, de meddig ingyenes? Mert tök jó, hogy be tudom követni a jobbnál jobb felhasználókat, és lehet szinkronizálni meg minden, de nem akarok belefutni valami szebb összegbe? Valaki tudna mondani egypár szót róla?? Nagyon megköszönném!

(#41779) fdisk válasza air (#41771) üzenetére


fdisk
őstag

A kérdés első fele nem annyira abszurd.
Megfelelő kernel+tweak esetén lehet a töltőáramot szabályozni.
Én pl. a gyári 1800mA helyett 1200mA-rel töltöm.(de bármekkora beállítható mínuszba)

A 2. feléhez nem tudok hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#41780) air válasza LonGleY (#41772) üzenetére


air
nagyúr

A kérdés nem arról szólt, amire válaszoltál. Te is leírtad, hogy a töltőáram nem kapcsolható ki teljesen, és így nem is kapcsolható vissza adott akku szintnél. Nem valósítható meg, és nincs is semmi értelme ilyen eljárásnak. Vagyis a kérdés abszurd.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41781) polomaa


polomaa
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Érdeklődöm,hogy tudnátok e olyan alkalmazást ajánlani,amivel a telefonbeszélgetést úgy lehet felvenni,hogy a másik fél ne hallja./ Gyári felvevőnél 5 mp-ként csipog,amit hall a másik fél is./

(#41782) Ereshkigal válasza polomaa (#41781) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Pl.: ASR.

(#41783) Viper26


Viper26
nagyúr

Van olyan app amivel wifin keresztül meg tudom osztani a tablet tartalmát (film, youtube) az ugyanazon a hálózaton lévő TV-re?

Pixel 7 | FR955

(#41784) mcsm88 válasza #41133696 (#41758) üzenetére


mcsm88
senior tag

ez inkább VICC.

(#41785) bigrock válasza mcsm88 (#41784) üzenetére


bigrock
addikt

"Segítünk! Ne hagyja el gépjárművét! Ha elfogy az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe! Belügyminisztérium" :DDD

(#41786) Jarod1 válasza Viper26 (#41783) üzenetére


Jarod1
addikt

solid explorer, megosztás..

(#41787) mcsm88 válasza bigrock (#41785) üzenetére


mcsm88
senior tag

pont erre gondoltam.
Aki szeretne hasonlóan értelmes üzeneteket kapni, annak biztos jó.

(#41788) air válasza Viper26 (#41783) üzenetére


air
nagyúr

Film, zene, kép -> DLNA
YT -> Ha a tévén van megfelelő YouTube kliens, akkor ezt a yt alapból tudja. Ha nincs, akkor talán valamilyen display mirror megoldás.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41789) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Kezdő androidos felhasználónak milyen appokat ajánlotok?
Mi a vélemény az Applock-ról?

üdv

.

(#41790) air válasza Troy. (#41789) üzenetére


air
nagyúr

Amiknek a hasznát veszed, mert szükséged van rájuk. Mi nem tudhatjuk, hogy mire szeretnéd használni, telefonáláson kívül.
Melyik Applock?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41791) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép napot ! 4.0.4 androidra fel lehet valahogy mókolni ezt a "képernyő tükrözés" funkciót,vagy felejtős a cucc ? Köszi előre is !

(#41792) EmberXY válasza zsoltzsolt (#41754) üzenetére


EmberXY
addikt

Úgy néz ki, hogy ez tényleg működik, 3-4 óra pihentetés után is felnyitja a telefont, ha megadom a "kombót".
Köszi még egyszer az ötletet.
:R

Up the Irons!

(#41793) artiny


artiny
őstag

Instapaper hogy kell hasznalni - ANDROID?
mar meg van a progi de azutan hogyan mentem el oda offlineba a weboldalakat?

(#41794) ctibor válasza Viper26 (#41783) üzenetére


ctibor
senior tag

Ha a TV-d még nem "okostévé", de HDMI csatlakozó már van benne, akkor érdemes egy Chromecast-ot venni hozzá, amivel az otthoni wifi hálózaton át bármilyen Youtube, illetve internetes tartalmat, és a telefonodon/tableteden lévő bármely média fájlt le tudod játszani a tévén.

Én vettem egyet és nagyon élvezem! :)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#41795) Viper26 válasza ctibor (#41794) üzenetére


Viper26
nagyúr

"Okos", van rajta HDMI (Samsung D5500), akkor gondolom felesleges hozzá.

Pixel 7 | FR955

(#41796) petipetya válasza ctibor (#41794) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van pár buta kérdésem, ha nem gond.

1. Ez nem olyan, mint egy androidos mini pc (pl. mk 808), tehát nincs rajta android rendszer, ami elindul a tévén, igaz?

2. Kell root és külön alkalmazás ahhoz, hogy a YouTube videó elinduljon a tévén is?

3. A tévén a hdmi bemenetre kell kapcsolni, ahogyan egy androidos mini pc esetén is, igaz?

4. A telefon kijelzője közben lezárható?

5. Videón kívül a telefon képernyőjén lévő összes tartalmat lehet tükrözni a tévére?

"nincs rá lezsóidő"

(#41797) DonMarco válasza DonMarco (#41791) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Erre estleg valaki ? :(

(#41798) Troy. válasza air (#41790) üzenetére


Troy.
addikt

Ez [link] vagy [link] ?

Taskkillert, vírusirtót érdemes felrakni?

.

(#41799) air válasza Troy. (#41798) üzenetére


air
nagyúr

A második jobb.
Nem.
Nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41800) bacus válasza pripus (#41770) üzenetére


bacus
őstag

Csak szoftverrel nem lehet megoldani, de ha egy kis hardvert is fejlesztesz hozzá, akkor megoldható sok mindennel.

pl: egy bistabil multivibrátor, amit te tudsz atbillenteni a telefonnal, ami szepen kapcsolgatja a töltést.

Szoftver lehet a tasker, esemény (tehát nem állapot), töltöttség 19%, lefut a task ami átbillenti a multivibrátort, majd 81% nél lefut egy másik task ami visszabillenti.

Átbillenteni lehet sok mindennel, pl. egy hangfájl lejátszásával (pl triggertrap is ezzel fényképez, és itt van hozzá a célhardver http://shop.triggertrap.com/products/triggertrap-mobile-dongle), vagy bluetooth, nfc, akár valami hálózatra kapcsolt cucc is, egy meghekkelt távkapcsolós konnektor adója

Arduino-val ezek vétele is megoldható viszonylag könnyen és fájdalommentesen.

Egyébként arduinoval én már csináltam konkrét megvalósitást is 220V kapcsolgatásra telefonról, ez kapcsolgathatja akár a telefon töltőjének is dugalját.. de akár egy usb kábelt is meghekkelhetsz és akkor csak törpefeszt kell kapcsolgatni.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.