Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148651) zsoltzsolt válasza batyuska100 (#148644) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

[link]
SoundMeter

(#148652) Oldman2 válasza zsoltzsolt (#148651) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem jó a link...

(#148653) batagy válasza batyuska100 (#148637) üzenetére


batagy
őstag

Én ezt a hangerősség mérőt használom:
Sound Meter

Illetve a Spectroid nevű spektrum analizátor van még felrakva.

(#148654) Mcrazy válasza crok (#148627) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szerintem mindenképp jó lenne egy kategória és ebbe mehetnének a szinkronizálók is. Nem mondom, hogy mindennapos téma, de időnként előkerül, hogy melyik FTP szerver tudja írni/olvasni az SD kártyát. (A Banana féle pld tudja mindkettőt)
A reklámmentességhez meg csak annyit, nem szükséges mindenből a fizetős verzió, segítenek a Blokada és Tsa.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#148655) ratobi válasza zhata (#148640) üzenetére


ratobi
senior tag

Vártunk rá pár évet... 😀

(#148656) batyuska100 válasza batagy (#148653) üzenetére


batyuska100
senior tag

Köszi, kipróbálom! :R

(#148657) zsoltzsolt válasza Oldman2 (#148652) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, és tényleg,
Javítás
Zajszintmérő : Sound Meter

(#148658) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A GooglePay apphoz lehet már közvetlenül MasterCard kártyát adni , ha már nálunk is elindult , vagy még mindig kell a Revolut,Curve stb kerülő út?

[ Szerkesztve ]

(#148659) ratobi válasza WhiteWalker (#148658) üzenetére


ratobi
senior tag

Még mindig kell... Nincs még magyarországi bankkal kapcsolatban.

(#148660) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#148658) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az elindulásról szóló cikkben ez szerepel: "Magyarországon most a Revolut, a Curve, valamint a Monese szolgáltatóknál válik elérhetővé."

Samsung Galaxy A54

(#148661) Jabby válasza WhiteWalker (#148658) üzenetére


Jabby
őstag

Itt is ez a téma most.

(#148662) F.E.K.. válasza HREH (#148649) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Most itt tartok egyébként, ez már elég az alap statisztikának.

Ami még jó lenne az a fülhallgató akkumulátor százalékát is beírni ide, de arra nem jöttem rá hogyan tudnám megoldani.

Azt lehet hogy még megcsinálom hogy legyen egy másodperc számláló, az egyszerűsítené az összegzést (csak ahhoz is jó lenne az akku százalékát látni, hogy csak egy cikluson belül számoljon).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#148663) lomposfarkas válasza batagy (#148653) üzenetére


lomposfarkas
tag

Ha már említetted a spekrum analizátort, én ezzel játszottam:
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.spikything.speccy
De a lényeg, hogy kiderül, egy olcsó telefonnak is piszok jó lehet a mikrofonja (hisz a gsm beszélgetés durván tömörít és sávhatárol) és az analizátor ki tud mutatni jelenségeket is, pl hogyan csökkenti a szám elé rakott zebkendő a bufogó tranzienseket/szélzajt, vagy amin nagyon eltátottam a szám: 2 méterről mutatja, hogy összedörzsölöm két ujjam :) És ez hangrögzítésban is kiderül, az Easy Voice Recordert használom néha, 44 kHz-s wav meglepetésszerűen jól szól.

(#148664) kuksa90 válasza Viktor0610 (#148660) üzenetére


kuksa90
őstag

TransferWise is működik...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#148665) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#148660) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm mindenkinek , de nem úgy volt hogy most kezdik el a MasterCarddal ?

[ Szerkesztve ]

(#148666) Somatom válasza WhiteWalker (#148665) üzenetére


Somatom
veterán

A pénzkezelőkkel szerződik és az általuk kibocsátott kártyákkal működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148667) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Kisfiam Lenovo TB-8504f es tablagepe adott Android 8-val.
Behelyeztunk egy pici 4gb os sd kartyat, hogy egy-két jatek még toltheto legyen, de sehogy nem tudon ravenni, hogy oda telepitsen a droid vagy helyezze át oda.
Mit lehet tenni?

F.K.T.

(#148668) crok válasza psg5 (#148667) üzenetére


crok
Topikgazda

Semmit piszkalas nelkul mert ilyet az Android reg nem tud mar (vagy root es Link2SD.. ami talan).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148669) svgyula válasza crok (#148668) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Emlékeim szerint volt az alkalmazáson belül egy olyan rész "áthelyezés az sd kártyára" Ez már megszűnt? Nálam a telón már nincs sd lehetőség így ezt megnézni sem tudom. Viszont most néztem meg egy android 8.1 go verzión ott van lehetőség az sd kártyát "belső tárhelyként formázni" akkor viszont már tudja kezelni a rendszer ha jól emlékszem.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#148670) ollie válasza svgyula (#148669) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már rég nincs ilyen az androidban. A go más.

***

(#148671) crok válasza svgyula (#148669) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, jól emlékszel, max. Lollipop-ig volt ilyen.. ott szűnt meg, a Marshmallow-ban.. és jött be az adoptable storage mint "megoldás" és emiatt lett kivezetve az USB Mass storage mint alapvető USB-s file átvitel mód és lett behozva az MTP (nem kell umount-olni a storage-et).

Az SD kártya belső tárhelyre formázása itt a legrosszabbnál is rosszabb lehetőség lenne. A készülék 16GB eMMC-vel van szállítva (ha jól látom) amiből jó esetben olyan 10 GB használható fel a felhasználó részére (appok adata + rendszerappok frissítése + képek + videok + miegymás = /data partíción és annak a /data/media könyvtárában (ami a belső tárhely tulképp')) és emellé (..helyett, lásd később) tennél be egy 4GB microSD-t ami jó, ha Class 4-es (vagyis vélhetően nem túl gyors és kicsi, UHS-1 / Class 10 alatt még gondolatban elvetném) és ezt tudja neked "belső tárnak" formázni ha adoptable storage-ot választ ki, már ha tud, mert ugyan MarshMallow-ban jött be a dolog és a készüléken és Oreo van a készüléken de ehhez támogatás kell a ROM oldaláról is (nem minden gyártó engedi meg hogy adobtable storage-ként lehessen microSD-t használni, pontosan a sebessége miatt). nem nagyon lesz vele kisegítve mert a kártya kisebb mint maga a belső tárhely, áthelyezni rá a rendszer nemigen fogja tudni a már fent levő dolgokat és marad a szívás, hogy képet / videót / egyebet akkor az EXT4-re formázott 4GB lassú microSD-re fogja tenni de az appok maradnak a /data-n, a belső eMMC chipen így is úgy is hacsak át nem teszed ha tudja a ROM és engedi az app is (android:installLocation). Ráadásul ha ki akarja venni a microSD-t akkor nem tudja, EXT4-el formázza és titkosítja, nagyon nem triviális mount-olni és|vagy kinyerni belőle adatot mondjuk PC-n.. szóval ha lecserélné nagyobbra az kb. egyben egy fact. reset-et is jelentene. Írtam róla bővebben [1] [2] Nem véletlen találták ki az OBB file-ok (pl. játékok nagy blob file-jai) tárolását a /data/media-n vagyis a belső tárhelyen, mert így pl. az adoptable storage-al átkerülnek a microSD-re és egyben "felszabadul" a hely a /data-ról.

Szóval szerintem marad a root, marad az SD kártya EXT4-re formázása kézzel és a Link2SD vagy hasonló.. már ha mindenképp microSD-re kell valahogy tenni az appokat. A kérdéskörnek egyébként jobb helye lenne az Android szakmaiban.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148672) JohnD


JohnD
tag

Helló! Bocs ha rossz helyre írok. Hogyan lehet kikapcsolni Samsung Galaxy A3 2016 (SM-A310F) telefonon a Google hang/zenefigyelést? Android: 7.0.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#148673) psg5 válasza crok (#148668) üzenetére


psg5
veterán

Óh...koszonom!

F.K.T.

(#148674) ktomee


ktomee
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tippje olyan apróra, amivel dual színes (P30Pro) telóm egyszerre két viber account is rendben megy? Valahogy a másodikra eddig egyikkel sem jönnek értesítések. Az előző Xiaomi telómin a beépített megoldás tok jól ment, de a Huawei megoldása nem kezeli a Vibert.
Köszi

(#148675) crok válasza ktomee (#148674) üzenetére


crok
Topikgazda

Első három ötletem:
- Island
- Shelter
- Parallel Space
De egész sok van ezeken kívül is, akár Play Store-ban is (a letöltésszám / csillagok / népszerűség miatt) de leszedhetők alternatív áruházakból, mint APKMirror, APKPure, UpToDown.. Az Island és a Shelter pl. elve open source, Github-ról vagy F-Droid-ról is hozzá lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148676) kaciokos válasza F.E.K.. (#148662) üzenetére


kaciokos
őstag

Itt közzétettem egy egy taskot, ami a BT fülesek akkuját figyeli, és értesítést küld alacsony töltöttség esetén. Szerintem az ebben található trükkök segítenek neked is.

Ha további infóra van szükséged, javaslom, folytassuk a Tasker topikban.

(#148677) F.E.K.. válasza kaciokos (#148676) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Megnézem, köszönöm :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#148678) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Féláras az Osmand.
Csak azt a k. gps vételt nem lehet benne kikapcsolni... úgyhogy büntetésből nem is veszem meg! :)

(#148679) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. Van olyan progi ami GPS vagy bármi szenszor alapján jelzi nekem megadott idő után , higy kelljek fel es ideje sétálni?

Köszi

(#148680) k850 válasza lomposfarkas (#148678) üzenetére


k850
addikt

Milyen android van a telódon? Alkalmazás beállításokban nézted?
[kép]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#148681) Somatom válasza Jumbozorz (#148679) üzenetére


Somatom
veterán

Automatizálók képesek erre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148682) Viktor0610 válasza Jumbozorz (#148679) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Idle alert" keresőkifejezés a Playen.

Samsung Galaxy A54

(#148683) lomposfarkas válasza k850 (#148680) üzenetére


lomposfarkas
tag

Nem, konkrétan az Osmandon belül nem tudom kikapcsolni a gps vételt (ahogy lehet az Oruxon meg a Locuson) magyarul, ha csak bogarászni szeretném a térképet, akkor is szopja az akkut a gps vétel. De igazából csak kicsit bassza a csőröm, mert alapvetően az Oruxot használom kirándulni.

(#148684) Met


Met
nagyúr

Tudtok mondani "súly naplózó" appot ami tud tizedest (tehát nem egész kilókat) és lehet excelből importálni és excelbe exportálni az adatokat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#148685) batai15


batai15
félisten

Hali ! Lawnchair launcherbe van ilyen Google at glance szerű interaktív értesítő widget . Nova launchert használok, szeretnék ott használni ilyet . Esetleg valakinek ötlete ?

(#148686) Viktor0610 válasza lomposfarkas (#148683) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben nem "el akarsz bújni", akkor felesleges kikapcsolni a GPS-t.
Évek óta az összes telefonom aktív GPS, wi-fi, Bluetooth, (mostmár) NFC rádiókkal használom, semmivel nem bírja kevésbé a telefon, mint kikapcsolt rádiókkal.

Samsung Galaxy A54

(#148687) snowdog válasza Viktor0610 (#148686) üzenetére


snowdog
veterán

... semmivel nem bírja kevésbé a telefon, mint kikapcsolt rádiókkal.

Ez így elég bátor és erős kijelentés. Nyilván minél több a fogyasztó, annál több a fogyasztás.
Ha azt írtad volna, hogy minden rádió adó bekapcsolva sem fogyaszt drasztikusan többet, mint kikapcsolva, akkor azzal még egyet is lehetne érteni.

(#148688) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Nokia-ról Xiaomi-ra kell költöznöm: híváslista, névjegyek, SMS-ek, naptár.
Van erre ingyenes app? (jó volna olyan, amit már próbált is valaki :R )

(#148689) Viktor0610 válasza snowdog (#148687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, pontatlan fogalmaztam, de az 1000000%, hogy a készülékeim a fenti beállításokkal sem bírták rosszabbul, mint a topiktársak készülékei.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#148690) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Gyerekeknek (6-8év) rendeltünk karácsonyra olcsó tabletet tanulni, youtube-t nézegetni stb. Kicsit off a kérdés, de nem szeretném ha a saját fiókomat spammelnék tele, illetve vásárolgatnának vele a tableten.
Van valami opció amivel ezt korlátozni lehet, vagy tudok valahogy a saját google fiókból alfiókot nyitni a gyerekek számára? Bármi ötletet szívesen veszek, természetesen valami szülői felügyeletet is szeretnék majd az eszközre.

(#148691) mobilizmo válasza Emu (#148690) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Csinálsz a gyereknek saját email címet az lesz a tabin a fiók és a szülői felügyeletet azon keresztül intézed a saját emaileden.
Google family link

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#148692) Viktor0610 válasza Emu (#148690) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre tessék: [link]

Samsung Galaxy A54

(#148693) Emu


Emu
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, nem hallottam még róla. :R

(#148694) Fall-N válasza Emu (#148690) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem elég neki egy saját regisztrált Google fiók. Bankkártya híján amúgy sem tud vásárolni, hacsak nincs valamilyen SIM kártyája, ami támogatja a vásárlást. Bár ahhoz először benne is kell lennie az eszközben, hogy onnan tudjon küldeni a szolgáltató felé SMS-t.

(#148695) spe88


spe88
senior tag

Létezik olyan applikáció, amivel lehet legalább EU szinten parkolójegyet venni? Vagy minden országra le kell tölteni 2-3 különbözőt, hátha valamelyik működik. Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#148696) Mcrazy válasza batai15 (#148685) üzenetére


Mcrazy
őstag

A home képernyőn hosszan nyomva a Modulok-nál a Google alatt az "Áttekintés" lesz az.

Üdv: Mcrazy

(#148697) batai15 válasza Mcrazy (#148696) üzenetére


batai15
félisten

Ezzel tisztában vagyok , ezért írtam amit. :R
Amit írsz az arra nem képes , csak például naptári bejegyzést jelenít meg,de értesítést nem.

[ Szerkesztve ]

(#148698) schor válasza spe88 (#148695) üzenetére


schor
tag

EasyPark app, 20 országban használható.
link

(#148699) Mcrazy válasza batai15 (#148697) üzenetére


Mcrazy
őstag

Elnézést, akkor félreértettelek. Azt gondoltam, hogy a Google féle widget-et keresed.

Üdv: Mcrazy

(#148700) batai15 válasza Mcrazy (#148699) üzenetére


batai15
félisten

Voltaképpen annak a bővítetése ,de eddig csak az említett launcherbe találkoztam vele :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.