Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148851) spe88


spe88
senior tag

Valaki megtudná mondani, hogy:

1. Hogy tudom beállítani a Google Playben, hogyha keresek egy konkrét appra, akkor ki is dobja? Mindent kihajigál, amire nem kértem, mind a webes GP, mind az app. Csak úgy találom meg weben az adott appot, hogy beírom a nevét a Google keresőbe és mögé írom, hogy google app, érdekesmód a kereső megtalálja.

2. Beállítani, hogy a neked javasolt appok között tényleg olyanok legyenek. Nem hinném, hogy engem lengyel, szlovák, horvát, kínai nyelvű appok tömkelege érdekelne, szégyen ratingekkel meg ezeréves frissítésű appokkal.

3. Beállítani, hogyha szemezgetni akarok egy kategóriában, akkor ne csupán kb. 100-at dobjon ki, hanem lehessen tovább lépni. Mert mindenféle 2 pontos, 30 user által ratingelt csodákat dobál ki.

Ez a GP-algoritmus egy agyrém.

Köszönöm, ha bárki bármelyikben tud segíteni.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#148852) Viktor0610 válasza spe88 (#148851) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. Erre írhatnál pár példát (mit nem találsz meg), mert nem olvastam még ilyenről és én sem tapasztaltam ezt.

A többit passzolom, én általában céllal megyek a Playre.

Samsung Galaxy A54

(#148853) spe88 válasza Viktor0610 (#148852) üzenetére


spe88
senior tag

Pl. Android Auto - Google Maps, Media & Messaging a Google LLC által fejlesztett.

Rákeresek Google-ben, megtalálja és azt írja ki, hogy telepítve van. Holott nincs. Életemben nem telepítettem, max magától telepíthette a teló, de akkor miért nem találja meg?

Van egy sanda gyanúm, hogy azért nem találja a GP, mert hol lefordít valamit magyarra hol nem. De csak tipp

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#148854) consono válasza spe88 (#148853) üzenetére


consono
nagyúr

Samsungon pl. az Android Auto alapból a firmware része, de az alkalmazások között nincs ikonja... Megfelelő autóra dugva viszont elindul.

"In God we trust. All others must bring data"

(#148855) spe88 válasza consono (#148854) üzenetére


spe88
senior tag

Xiaomi A2-m van, akkor lehet azért nem dobja ki, mert nem kompatibilis a telómmal. Nem tudom. Sokszor észrevettem már, hogy nem hajigál ki appokat.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#148856) sphe válasza Mofarguru (#148850) üzenetére


sphe
senior tag

Legelőször is ne használd a telefon tárhely igényes alkalmazásait (Facebook, Instagram, stb) mert felül írhatják azokat a "szektorokat" ahol a fájlok voltak eredetileg tárolva.

Ha nagyon nagyon fontos, akkor egy adatmentéssel foglalkozó céget keress és fizess meg.
Ha közepesen fontos, akkor vannak fizetős mobil recovery alkalmazások. Ezeknek vannak olyan triál verziói, hogy megmutatják mit tudnak visszahozni, fizetni csak akkor kell ha a gépre akarod lementeni őket.
Ha csak picit fontos, akkor az ingyenes disk digger app segíthet talán, playen vagy neten megtalálható.

A legelső megoldás a legesélyesebb, hogy meg tudod majd nyitni a dokumentumaidat, onnantól a többi módszer esélyei egyre kisebbek... ha sikeresen kimenti is, amit talált alkalmazás, nem biztos hogy sérülés mentes és megnyitható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#148857) spe88 válasza Viktor0610 (#148852) üzenetére


spe88
senior tag

GasBuddy szintén. Lehetetlen felpakolni. Pedig ha Google-ben keresek rá, megtalálja, ha csak úgy GP-ben nem. Ha Google-ben keresek rá és a találatot megnyitom, akkor az install ki van halványítva és nem lehet felrakni. Azt írja kompatibilis az eszközzel. Valami licencgyanúkat érzek. :D Mert itt még azt sem lehet mondani, hogy valamit összevissza fordít és azért nem találja.

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#148858) KicsiRegő válasza spe88 (#148857) üzenetére


KicsiRegő
tag

Az általad említett két app hivatalosan nem érhető el Magyarországon, ezért nem hozza be a Play őket, de Google kereséssel kiadja a találatot, számtalan ilyen app van. Ilyen most aktuálisan a Pay app is, amivel a legtöbb ember az utóbbi időben szenved(ett), hogy szolgáltatás az van, de az appot nem tette elérhetővé a Google, és ugyan úgy APK-zni kell :)
Persze az Auto és a Pay is gyárilag megtalálható egyes készülékeken, de az már más kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#148859) csipuka válasza spe88 (#148857) üzenetére


csipuka
senior tag

A gasbuddy (amugy fasza kis app) szerintem csak eszak amerikaban es az ausztraloknal ad talalatot, valszeg ezert korlatos, ahogy KicsiRego is irta. En spec szulofalum appjat nem tudom hasznalni, mert kulfoldon vagyok. Amugy marhasag ez a korlatozas.

(#148860) KicsiRegő válasza csipuka (#148859) üzenetére


KicsiRegő
tag

Az appoknál is megvan az értelme a korlátozásnak, és nem is az a baj, hogy van, hanem hogy a Google és a fejlesztők is borzalmasan kezelik ezt a dolgot :) persze a filmek/könyvek esetében meg a licenszproblémák miatt vannak a korlátozások, de ezekkel kapcsolatban a Google nyári bejelentése se ér egy fabatkát sem :)

[ Szerkesztve ]

(#148861) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Van olyan applikáció, ami úgy működne, mint egy excel, amibe különböző gombok vannak, amik segítségével különböző sheet-ekre ugrál és ugye én tudnám feltölteni adatokkal, szöveggel. Valamilyen adatbázis szerű alkalmazást tudnék elképzelni. Röviden: Minden nap megszeretném nézni a különböző teendőket, amiket meg kell csinálnom. Egy excel erre képes, mert a külön oldalakra, külön napot jelenítenék meg, de gondoltam applikáció, átláthatóbban megjeleníthetné ezeket az adatokat, mint egy excel.

Mit gondoltok?

köszi

(#148862) ollie válasza spe88 (#148853) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Android 10-el a rendszer részévé vált ezért sem találod a playen (a msik ok, hogy régiókorlátos), és igen a telefonodon már ott van előtelepítve (nincs külön ikonja, automatikusan indul).

[ Szerkesztve ]

***

(#148863) mobilizmo válasza Jumbozorz (#148861) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Vagyis egy "könnyített" excelt keresel. Google Sheets szerintem tökéletes erre.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#148864) consono válasza Jumbozorz (#148861) üzenetére


consono
nagyúr

Ha teendőket akarsz nyilvántartani, kezelni, akor miért nem valami "To Do" appban kezeled? Microsoft To Do, Google Tasks, stb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#148865) Magnat válasza consono (#148864) üzenetére


Magnat
veterán

Esetleg naptár ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#148866) Jumbozorz válasza consono (#148864) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Mindig ugyanazok az információk jelennének meg adott napokon. A To-do alkalmazások inkább csak pár sort tudnak átláthatóan megjeleníteni. nekem meg naponta több alcsoportot kellene besorolnom a teendőket. Lehet maradok akkor az excelnél.
Köszi azért a válaszaitokat! :R

(#148867) rjg válasza Jumbozorz (#148866) üzenetére


rjg
őstag

Erre a projektmenedzsment appok valók, pl a hazai JustDoo. Havidíjas, de különböző projekteket, alprojekteket hozhatsz létre, delegálhatsz, stb.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#148868) Project: A


Project: A
tag

Sziasztok!
A Simple OTP alkalmazásban beállított bankkártyával való fizetés a boltokban díjmentes vagy van valamennyi kényelmi díja az így való fizetésnek?
Előre is köszi.

(#148869) KicsiRegő válasza Project: A (#148868) üzenetére


KicsiRegő
tag

OTP-s kártyával természetesen díjmentes, és egyelőre a Simple kártya is díjmentesen használható.

(#148870) Project: A válasza KicsiRegő (#148869) üzenetére


Project: A
tag

Köszönöm!
Akkor beállítom. :)

(#148871) Mofarguru válasza sphe (#148856) üzenetére


Mofarguru
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Utána nézek először ennek a disk digger-nek, a többit majd meglátjuk. Nagyon remélem, hogy így vagy úgy de sikerrel járok.

(#148872) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok, nem tudom létezik-e ilyen program, de hátha ismeritek ilyet.
Szükségem lenne egy alkalmazásra amit ha elindítok óránként figyelmeztet, hogy álljak fel.
Ezen kívül pluszban be lehessen állítani 10-15-20 percenkénti értesítést, hogy mozogjak (pár ülő mozdulatsor elvégzése miatt). Csak akkor szóljon, ha el van indítva a program, de a háttérben fusson, közben lehessen másra is használni a telót. Ne nagyon merítse az akkut, ne kelljen neki helymeghatározás, hozzáférés névjegyekhez stb. A jelzést lehessen állítani. Pl.: rezgés, hangjelzés. Az egyórás jelzés más legyen, mint a 15 perces.

Tudom nagyon sok kívánság, de hátha létezik. Ha nem, akkor ami nem konkrétan erre lett kitalálva, de eként is lehet használni. Pl.: egy ivásra figyelmeztető app, amit nagyon lehet buherálni, pl.: hogy szóljon 15 percenként, hogy igyak, ezzel ugyan azt el tudom érni.

(#148873) sphe válasza 66zio (#148872) üzenetére


sphe
senior tag

Feleségem víz ivásra [ezt] használja és bevált és eléggé kevés a reklám benne.

(#148874) Oldman2 válasza 66zio (#148872) üzenetére


Oldman2
veterán

Én hasonló célra a Caynax Hourly Chime alkalmazást használom.

(#148875) ollie válasza 66zio (#148872) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Esetleg vehetnél egy okosórát, pl. a Samsung félék gyárilag tudják ezt mind.

***

(#148876) 66zio válasza Oldman2 (#148874) üzenetére


66zio
aktív tag

Köszi a tippet.

#148875 ollie
Azok csak az óránkénti felállásra figyelmeztetnek, nem? Arra mondjuk egy sima Xiaomi is elég.

(#148877) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Jobb helyet nem találtam... Hátha van itt here we go felhasználó. Offline-ra van beállítva a navigáció, de ha nincs wifi/adatforgalom bekapcsolva a telefonon, akkor el se indul a program, egyből kivág, a hibaüzenet olyan gyorsan eltűnik, hogy elolvasni se tudom. Ötlet?

(#148878) mobilizmo válasza albiosz (#148877) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Here we go-m nincs, de Maps.me, ami ugyancsak offline, van. Annak nincs ilyen problémája. Annyit azért még hozzátennék, hogy ha a telepítés utáni első indításról van szó akkor szüksége lehet a kapcsolatra. Egy két térképet lehet le kell tölteni, hogy ne csak 20 km magasból szemlélhesd a földet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#148879) albiosz válasza mobilizmo (#148878) üzenetére


albiosz
őstag

Régóta fent van, sosem használtam még, amolyan jó ha van. Emlékeim szerint régen elindult offline is. Full Magyarország le van töltve.

(#148880) tomy86 válasza albiosz (#148877) üzenetére


tomy86
addikt

Beállításokban be van pipálva az "alkalmazás offline használata" opció?

(#148881) albiosz válasza tomy86 (#148880) üzenetére


albiosz
őstag

Igen.

(#148882) tomy86 válasza albiosz (#148881) üzenetére


tomy86
addikt

Más miatt nem indulhat. Kipróbáltam és onlinera állítva is elindul mobilnet és wifi nélkül is, csak kiírja, hogy nincs internetkapcsolat, de nem záródik be a program.

(#148883) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Rég volt már Gboard :)
Feltűnt már másnak is, h vannak olyan szavak, amire egyszerűen képtelenség rávenni, h swypeolva le lehessen vele íratni? Én már több ilyet is találtam de sajnos nem jegyeztem fel őket, viszont az utolsó megvan amibe belefutottam: ők. Elvileg tanul, h milyen szavakat használ gyakran a user de ezt képtelen vagyok neki megtanítani, sőt, szótárba betéve sem akarja felismerni ... Lesz ön, én, ám, utóbbi kettő akkor is ha egyértelműen az ö-re teszem az ujjam és onnan kezdek swypeolni ... Van vmi módszer amivel bele lehet vésni a makacs agyába ezeket a szavakat?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#148884) Viktor0610 válasza Magnat (#148883) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy túl rövid?

Vagy nem csak kétbetűs szavak vannak?

Samsung Galaxy A54

(#148885) zeon.hu válasza Viktor0610 (#148884) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez a Swype-nál is gond (igen, még mindig azt használom), pl a "csak" kb 10/1 sikerül elsőre.

#?*@&!

(#148886) Tökimanó válasza Magnat (#148883) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Szerintem a gond a hosszú ékezetes betűvel kezdődő szavakkal van. Azt hosszú nyomással tudod előhozni. De swypeolva így nem lehet kezdeni az írást. Legalábbis én nem tudom.Mivel nem tudja hogy azzal akarsz írni kapásból az alap ékezetes betűvel kezdődő és az általad írni akartra legjobban hasonlítót adja ki. Persze ez csak sz én véleményem,nem biztos hogy így is van.

[ Szerkesztve ]

(#148887) Magnat válasza Tökimanó (#148886) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, majd ha belefutok más szóba is, kiderül ... Bár akkor sem értem, hogy tud belőle én meg ám lenni amikor konkrétan külön felvillan az ö betű amikor kezdem írni tehát tuti nem nyomok mellé ...

Viktor: biztosan volt hosszabb szó is.

Találtam is egy új szót: betű

90%-ban az lesz belőle, h nem, illetve volt Ben, belül és egy alkalommal betűk.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#148888) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Csak nekem újdonság, hogy tegnap megvettem egy appot Gplayből, de nem tetszett, így kb. 2 perc után letöröltem.
Aztán automatikusan jött egy email, hogy visszatérítési igényem elfogadásra került.

Ez mióta működik így? Egyáltalán nem gond csak érdekel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#148889) IT user válasza D1L1ZS (#148888) üzenetére


IT user
tag

Mióta van Play és vannak fizetős appok, azóta így működik. Csak a visszatérítés idejét változtatták párszor.

(#148890) sopruk válasza D1L1ZS (#148888) üzenetére


sopruk
aktív tag

2014-ben lett 2 órán belüli a határidő a törlésre, hogy vissza adják az árát
link

(#148891) Aurig@ válasza sopruk (#148890) üzenetére


Aurig@
őstag

Viszont én úgy jártam, hogy töröltem egy fizetős appot /pár száz forint/, írták, hogy visszatérítés igény elfogadva, jó néhány nap múlva pedig már visszatérítve üzenet volt látható.
Na de és itt a furcsaság: csak egy bankkártyám van, amire sosem érkezett visszatérített összeg! Bankszámlakivonaton sem látszik! Lehet kamu az egész térítéses dolog. Ha működne rendesen, akkor lenne nyoma!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#148892) woodworm válasza Aurig@ (#148891) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet csak zárolt összeg volt és nem került elszámolásra.

(#148893) sphe válasza Aurig@ (#148891) üzenetére


sphe
senior tag

Az, hogy neked az az érzésed valami oknál fogva nem jutott vissza, az nem azt jelenti hogy kamu, mert egy személyes egyedi esetet körültekintés helyett, össze mostál egy általános kijelentéssel. Ráadásul nem írtad vagy tudod, hogy előfizetés alapú volt az app vagy sem, és nem vetted fel a kapcsolatot a fejlesztővel/Google-lal. És igen, ahogy az előző hozzászólás is mutatja, a bankkártyás fizetések így működnek, zárolnak, de csak napok múlva vonnak le véglegesen. Ha fel lett oldva a zárolt összeg, annak a nyomát nem látod utólag.

[ Szerkesztve ]

(#148894) Somatom válasza Aurig@ (#148891) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha... Ez a kamu sok év után most, nálad bukott ki. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148895) Peterhappy


Peterhappy
őstag

A temahoz kapcsolodoan, hatha masnal is mukodik.

Mostansag nem vasaroltam appot.
A minap raszantam magam egy megvasarlasara - egeszen pontosan appon beluli vasarlasra (reklammentesseg) - mar a fizetesnel jartan, mikor meggondoltam magam, megsem akarok erre most elpazarolni harom fontot, erre visszalepes utan felajanlotta a Google, hogy ha megis megvasarolnam, akkor ket fontot atvallalnak az arbol. Az ugy meg mar egesz jol hangzott :B

(#148896) Dr.NX válasza Peterhappy (#148895) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez tetszik! Tiszta isztambuli bazár. :)

Elfogadom a sütiket.

(#148897) Somatom válasza Peterhappy (#148895) üzenetére


Somatom
veterán

Egyet fizet, kettőt kap. Nem rossz. Nálunk is hasonló akciók szoktak lenni, csak annyi a különbség, hogy mindkét kapott 8 napon túl gyógyuló. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148898) scream24


scream24
senior tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani bevált rádio appot androidos fej egységre? Ami tudja az rds-t pl. Köszönöm.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#148899) svgyula válasza scream24 (#148898) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ami használható autóban azt az "androidos fejegységek" fórumban már leírták. Az RDS nem csak app függő hanem hardver függő elsősorban. Ha a fejegységed vevője tudja akkor megfelelő erősségű!!! vétel esetén tudja. Ha nem akkor semmilyen program nem segít rajta ill gyenge antenna esetén sem.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#148900) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Legfrissebb MX player-nél mi a megoldás a kodek problémára?
Mert bármit töltök le, nem segít...

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.