Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148451) siege5 válasza Fall-N (#148449) üzenetére


siege5
aktív tag

Részben, de konkrétan az ftp funkció oldotta meg a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#148452) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan Ir távirányító app, amely nem (csak) adatbázisból olvassa ki a készülékeket, hanem távirányítóval tanítható (is)?

(#148453) crok válasza Jabby (#148452) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, van, de olyan-e a készüléked amiben van infravevő?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148454) punky10 válasza Jabby (#148452) üzenetére


punky10
addikt

Általában ennek hardweres korlátai vannak.A telefonba épített infra legtöbbször csak küldeni tud jelet,fogadni nem.

Ezek szerint tévedtem,én eddig egyik infrás telefonomat sem tudtam ilyen módon tanítani... :)

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#148455) Jabby válasza crok (#148453) üzenetére


Jabby
őstag

+ punky10

Jogos, infra vevő is kellene, ami szerintem egyik Xiaomiban sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#148456) HoTaZo válasza Somatom (#148434) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, ciki, hogy a Volvón még 2.3-as az android. Majd rákérdezek az "oktatónkra, hogy ezt, miként látják. :)
A TuneIn azt válaszolta, hogy ezek a rádiók https formátumban streamelnek (ami a leg biztonságosabb), de ezt a Volvo nem támogatja.
Nem tudom, hogy milyen formátumban streamelnek azok a rádiók, amik viszont működnek rajta. Ezek is kb. ½ éve nem működnek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#148457) fatal` válasza HoTaZo (#148456) üzenetére


fatal`
titán

Azok valószínűleg sima http-n és már nem sokáig. Elég szégyen, hogy nem támogatja a https-t.

(#148458) crok válasza HoTaZo (#148456) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem a HTTPS problémát a nem olyan régi biztonságtechnikai átállás okozza amiről itt írtam pár szót két eset kapcsán [1] [2] és a "nem működés" egybe is esik a dátumokkal.

@fatal`: Nem önmagában az a baj hogy a HTTPS-t nem támogatja a régi OS (mert támogatja..) hanem hogy támogatná az de csak nagyon-nagyon alacsony TLS verzióval (TLS1.1 meg SSLv3 ami már régesrég ki van lőve) de Márciustól kivezették minden repoban minden webszerverről világszerte a TLS 1.0 és 1.1-et (opcionálisan TLS 1.3 vagy 1.2 és alatta mindent) és átálltak a webszerverek arra hogy min. TLS 1.2 alatt nem engednek kapcsolatot kialakítani - de az meg csak Lollipop és felette van (Jelly Bean-től támogatott, Lollipop-tól alapból be is van alapból kapcsolva) és szerintem ezért nem megy a 2.3-as Android-al futó Volvó egységen, mert az a ROM a WebView-ban (meg úgy általában) szimplán nem is ismeri azt amit a szerver megkövetelne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148459) w.miki


w.miki
veterán

Xiaomi-ra keresek normális Tárcsázó-t, mert a gyári az katasztrófa.
Note8T. Azt se látni, hova menti el a számokat.... :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#148460) mobilizmo válasza w.miki (#148459) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A javasolt alkalmazások között szerepel is TruePhone.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#148461) w.miki válasza mobilizmo (#148460) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi. :R Ez ingyenes is?
(Néztem az összefoglalót, csak nem láttam dátumot, attól tartottam, ez egy régi, nem frisített összefoglaló)
Esetleg még néhány tárcsázó/névjegyzék tipp?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#148462) HoTaZo válasza crok (#148458) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hú, nem tudom, hogy mikor lesz időm ezekbe belevetni magam, de akkor tuti, hogy a Volvo oldalán van a hiba. Ezzel az anyaggal felkészülve fogom megkeresni a Volvót.
Köszi a sok infót!

fatal` : Kíváncsi vagyok, hogy csak a majd' 100 millás kamionokba vagy a személyautókba is ilyen elavult androidos rendszert raktak...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#148463) Fall-N válasza w.miki (#148461) üzenetére


Fall-N
veterán

Én a Google Tárcsázót és a Névjegyzék alkalmazásokat ajánlom. Gyári Android tárcsázói.

(#148464) fatal` válasza crok (#148458) üzenetére


fatal`
titán

A TLS 1.2 2008-as, tehát továbbra is szégyen, hogy a 2.3-as Android nem támogatja, és ezt akkor is így gondoltam, amikor az volt az aktuális verzió.

Tisztában vagyok a körülményekkel egyébként. :)

(#148465) tibike8 válasza Fall-N (#148463) üzenetére


tibike8
őstag

Már ha a google kompatibilisnek gondolja a mobilját. A Samu S8+ pl nem kompatibilis a google szerint.

(#148466) andreas49 válasza Dr.NX (#148442) üzenetére


andreas49
senior tag

+1
ezt használom én is, de azt nem tudom beállítani, hogy a Ctrl+F után az SdCard és a memóriakártya egymás alatt külön könyvtárban jelenjenek meg. Mindig csak az jelenik meg, amit a 'Home könyvtár'-ba beállítok.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#148467) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Vanced helyett miért a messenger nyitja meg az ott kapott youtube linkeket?
Vanced beállítva ezek megnyitására.

#?*@&!

(#148468) crok válasza zeon.hu (#148467) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem azért, mert nálad a Messenger magában akarja megnyitni linkeket, nem adja át a rendszernek hogy a rendszerben beállított app nyissa meg. A Messengerben bal felül a saját képedre kattintasz, onnan a beállításokban a képek és médiában van egy beállítás erre vonatkozóan. Szerintem azt kellene átállítanod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148469) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Azt lehet tudni , hogy mi az oka annak , hogy a YT Music miért nem szerepel a Waze , vagy Shazam kapcsolatban lévő appok között?

Waze:

Mert a Google Maps-be benne van. (Tudom , hogy házon belüli cucc.)

[ Szerkesztve ]

(#148470) zeon.hu válasza crok (#148468) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez volt az, thx!

#?*@&!

(#148471) crok válasza fatal` (#148464) üzenetére


crok
Topikgazda

Jó, nos, nyilván nem lehetek tisztában azzal hogy te tisztában vagy vele, azt a részt inkább neked is (meg neki is) szántam. Dehát most szégyen vagy nem ezek a hibaelhárítás szempontjából száraz tények csak, csak nem mindegy melyik feléhez fordul majd vele, mert ezzel hiába kopogtat a rádiónál..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148472) w.miki válasza Fall-N (#148463) üzenetére


w.miki
veterán

Szerintem a Note8T-n az van gyárilag, de se azt nem látjuk, hol vannak, a névjegyek, se azt, hova mentse el... :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#148473) zeon.hu válasza w.miki (#148472) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Note 8T:
Telefon alkalmazást megnyitod, ott jobbra lent névjegyek.
Új hozzáadása, akkor ki tudod választani, melyik fiókba mentse.
Ugyanez, ha a híváslistából nyomsz egy számra.

#?*@&!

(#148474) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A következő problémához lenne szükségem a segítségetekre! :F
A szerdai naptól kezdődően újra át kell térni a digitális oktatásra. Az iskola vezetése megköveteli, hogy a saját email címet használják a diákok, ehhez viszont kellene egy munkaprofilt létrehozniuk. Mivel nagyon sokan belefutnak abba, hogy fogalmuk sincs, hogy hogyan kell ezt megoldani, ezért egy tutorialt szeretnék nekik összehozni. Egy olyan emulátor, vagy szimulátor vagy bármi kellene, amelynél meg tudom mutatni, hogy pontosan mire lenne szükségük, mikor hova bökjenek a telefonon. Vagy inkább töltsek le egy youtube videót, vágjak alá hangot és azon mutassam be?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#148475) Tökimanó válasza w.miki (#148459) üzenetére


Tökimanó
senior tag

A TruePhone mindent ver. Szerintem jobbat nem találsz.

(#148476) zeon.hu válasza Tökimanó (#148475) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Khmm...
Be van állítva, hogy a híváslista jelenjen meg indításkor, de 10- ből 9x a névjegyzék nyílik meg... :D

#?*@&!

(#148477) Dr.NX válasza Dolphine (#148474) üzenetére


Dr.NX
addikt

Telefonon akarsz tutorialt csinálni? Nem lenne egyszerűbb számítógépen?

Elfogadom a sütiket.

(#148478) Dolphine válasza Dr.NX (#148477) üzenetére


Dolphine
addikt

De gépen akarok, hogy hogyan kell a telefonon beállítani amit kell. Később még jó lehet! Az alább linkelt youtube videóhoz hasonlóra gondoltam.
Időközben fogtam egy youtube videót és azt megvágtam, tettem alá hangot, illetve tettem bele képet és megvan oldva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#148479) Tökimanó válasza zeon.hu (#148476) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Hááát. Nekem mondjuk a névjegyzék van beállítva és 10-ből 10x az jelenik meg. A fene se emlékszik már rá hogy alapból hogy volt és hogy sikerült beállítani de arra emlékszem sokáig játszottam vele hogy ez jöjjön elő ha belépek az alkalmazásba. Szerintem próbálkozz vele és jó lesz.

(#148480) zeon.hu válasza Tökimanó (#148479) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudom, hol kell beállítani és "játszottam" vele eleget :D

Céges Samun használom, mert abban a gyári nem összesítve jeleníti meg a hívásokat, hanem külön-külön.
Mivel éjszakánként 50-100 hívásunk van egymás közt, nehéz visszakeresni azt, aki pár órája hívott.

#?*@&!

(#148481) Tökimanó válasza zeon.hu (#148480) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Bocs! Nem rossz szándékkal írtam a beállítást és a játszást.Csak egy javaslat volt. Akkor gondolom nálad is így van beállítva kivéve alapértelmezett fület. A sorrend meg minden.

(#148482) Aurig@ válasza Tökimanó (#148479) üzenetére


Aurig@
őstag

Én sem tudom, hogy állítottam be, de is nekem állandóan a híváslista jön be. Névjegyzék meg egyszer sem.
Egyébként szerintem is az egyik legjobb tárcsázó.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#148483) w.miki


w.miki
veterán

Tesómék gyerekénél (18+) történt egy nagyobb pénz levonás a kártyáról.
Képek
Azt mondja Amerikából, egy S9-essel beléptek a fiókjába, és levontak egy nagyobb összeget.
ShootFUN és NEROSUPER derék alkalmazások...
Mit lehet ilyenkor tenni?
Az OTP vissza tudja csinálni? Vagy van egyszerűbb megoldás?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#148484) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy ingyenes progit, amivel androidok között tudok átvinni minden adatot? új telóra régiről, csak az egyik samsung a másik xiaomi. Az is jó, vagyis legjobb, ha mobil->pc->mobil
Köszönöm

(#148485) punky10 válasza zeon.hu (#148480) üzenetére


punky10
addikt

Nekem is a híváslista van beállítva,és eddig a Xiaomi note 4,Huawei P20,Honor 20 pro esetében is 100-ból 100 esetben ez jelent meg.
Ezért azt gondolom,hogy inkább a Samu lehet a ludas...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#148486) svgyula válasza w.miki (#148483) üzenetére


svgyula
addikt

Nekem pár hete volt ilyen de a szerencsém az, hogy nálam nincs semmilyen fizetés beállítva. Unatkozó hekkerek otthon próbálkoznak.......
Ez akkor nagy szívás ha mindenféle fizetés be van állítva és még pénz is van amit le lehet nyúlni. Nem tudom, hogy a bank képes/akar-e egyáltalán egy befejezett tranzakcióval foglalkozni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#148487) ollie válasza w.miki (#148483) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szóval november 5-én feltörték a fiókját, beléptek vele egy másik mobilba, és ő nem tett ekkor semmit, majd 3 nappal később levontak neki egy nagyobb összeget (a feltörő telepített valami appot a telefonjára)...
Miért nem változtatott jelszót a feltörés után, ill. miért nem távolította el a kártyáját a google pay-ből azonnal? Próbálkozhat az OTP-vel, de szerintem el fogják hajtani.

[ Szerkesztve ]

***

(#148488) Dr.NX válasza ollie (#148487) üzenetére


Dr.NX
addikt

Még érdekesebb kérdés, hogy mi köze ennek az egészhez ehhez a topikhoz?

Elfogadom a sütiket.

(#148489) mobilizmo válasza Dr.NX (#148488) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A történetben van app is, talán ezért gondolta.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#148490) fulton válasza dlaj (#102900) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Tudnátok olyan "amőbás" játekappot ajánlani ahol lehet járszani online emberekkel, viszont választási lehetőség is van hogy kivel akarok játszani? (Mert amiket eddig próbáltam mindenütt annyiban kimerült a játék online felülete, hogy várom kivel dob össze a rendszer). Előre is köszönöm. :R

(#148491) Bozek válasza Dr.NX (#148488) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vigyázz, mert te is megkapod, mint én: [link]

(#148492) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv mindenkinek!
Belefáradtam, hát megkérdem itt, hátha tud valaki segíteni.
A facebook.apk rendetlenkedik egy ideje.
Nagyon szerettem, és használtam is, hogy értesített a születésnapokról.
De nem teszi már, pedig a beállításokban be van állítva, hogy jelezze.
Volt már adatok törlése is, semmi változás.
Ez most globális, vagy csak az én huaweim nem tud együttműködni a facéval.

Köszönöm előre is a választ, és bocs, ha volt már (nem találtam).

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#148493) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Talán jó helyen kérdezem...
Adott egy android tablet rootolva van, vissza lehet állítani nem rootolt állapotra?

(#148494) crok válasza Nikaré (#148493) üzenetére


crok
Topikgazda

Jóval inkább a szakmaiban lenne helye.. és jó lenne tudni milyen tablet, milyen ROM, milyen Android verzió, milyen módszerrel milyen root megoldás van rajta, van-e custom recovery (pl. egy TWRP).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#148495) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Sziasztok, talán tudtok segíteni.

Pár év után visszatérek az android vonalra. Fontos lenne, hogy minden adat, amit az iphonon tárolok, hiánytalanul átmásolható legyen a droidra. Gondolok itt pdf állományra - amire a PDF Expertet használom -, meg a Wordre, OOReaderre.

Szerintetek a felhőszolgáltatások segítségével átvihető az adatállomány? Ha igen, melyiket ajánljátok?

Köszönöm előre is a segítséget!

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#148496) mobilizmo válasza A 2. Vesztes (#148495) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Milyen készülékről van szó.
Mert ha már visszattérsz droidra, én olyan készülékkel tenném, amiben van sd kártya slot. És akkor a megoldás is adott, az adatokat oda másolnám. Nem tudom iPhonéknál van-e valami OTG-szerű funkció.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#148498) mobilizmo válasza #90384640 (#148497) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ha te nem csinálsz magadnak root jogot, akkor a rendszer alkalmazások közül néhánynak lehet root joga. De ezt nem igazán tudod befolyásolni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#148500) A 2. Vesztes válasza mobilizmo (#148496) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Köszi a választ!

Samsung galaxy S20 ultra lesz a kövi. Ott van bővíthetőség. És akkor a kártyára rá lehet másolni gyakorlatilag mindent?

Vuff?

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.