Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1465) atillaahun válasza Jazz (#1461) üzenetére


atillaahun
veterán

Tényleg nagyon komoly cikk, én is Blade-eltem keményen annak idején, de egyes részek még így is magasak nekem.
Kérdésedre csak annyival szeretném kiegészíteni, hogy a ROM != rom. Nagybetűvel írva ahogy te is idézed a telefon belső tárolóját jelenti - gyakrabban egyébként "belső SD"-ként használatos mintsem ROM-ként.
Viszont a rom kisbetűvel írva az Android-ot magát mint operációs rendszert jelenti. Csak ugye nem a gyári formájában (bár ritkán előfordul a gyári rom kifejezés is), hanem módosított (custom rom) formában, amit a programozói vénával rendelkező fejlesztők (dev-ek vagy szakácsok) főleg az XDA-n készítenek (főznek). (a legnagyobb ilyen csapat a CM)
Ezek általában zip-es formában érhetőek el, és a CWM Recovery programmal telepíthetőek, amiről szól a cikk.
Tehát röviden a ROM az a hardver, a rom meg a szoftver.

Az fw-t vagy firmware-t talán még olyan szempontból nem érdemes keverni a rom-mal, hogy azt többnyire a gyártó adja ki hivatalos frissítésként, és jóval mélyebben/széleskörűbben belenyúl a telefonba, mint a custom rom-ok, ez is részletezve van ugye a cikkben, hogy milyen partíciókat módosít.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.