Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1925) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,

[link]
32GB
ennyit tud és sajnos a sebességet sem tudja tartani, folyamatosan ingadozik, leesik 0-ra is. :(
hibás lehet?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1927) FerNandor válasza Ciccuka (#1926) üzenetére


FerNandor
őstag

Thinkpad T430-as, friss, kb egy hete telepített, eredeti win 10 van rajta. másik laptop új, kb 2 hetes hp 250 g6, amin szintén eredeti windows 10 van, és ugyanezt produkálja. Másik porton is, USB 2.0 porton is.

ez volt az első másolásom vele:

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1929) FerNandor válasza Ciccuka (#1928) üzenetére


FerNandor
őstag

De mégis mitől ment volna tönkre? :O Más pendrive-nak semmi baja.
Elindítottam ali-n a panaszt.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1930) FerNandor


FerNandor
őstag

Kipróbáltam egy másik pendrive-ot. Valami nem stimmel. Azon is rettentő gyatra a másolás, pár száz kB/s-mal kezd el másolni, ami max 2-3MB-ra kúszik fel, de folyamat visszaesik, ingadozik. Mi a franc lehet ez? Amivel most próbálta, az egy phlips USB 2.0. 2.0 és 3.0 porton is próbáltam, a helyzet ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1932) FerNandor válasza King Unique (#1931) üzenetére


FerNandor
őstag

De átnéztem. Kipróbáltam a Thinkpad T61-en, win 7 ultimate, és a philips 2.0 pendrive 30MB/s körül kezd másolni, viszont a másolás végére lecsökken 4MB/s körülre (1,5GB adatot másoltam). Ez a pendrive egyébként lassú típus. 64GB.

Az említett sandisk, amit vettem, az a T61-en 2-3MB/a körül másolt, ott nincs grafikon, de az átlag kb 2,5MB/s olyan nagy ingadozások, le 0-ra, nem láthatók. szerk.: közben úgy tűnik, hogy a T61-en felment a másolás stabil 5-6MB/s körüli sebességre. szerk. 2.: 3-4MB/s körül másol.

A T430-ason (win 10 pro) a 64GB-os philips gyötrelem, pár száz kB/s-mal kezd és marad is azon kb. és folyamatosan ingadozik, de felmegy néha 2-3MB-ra. Ali-s sandisk ugyanez.

Tehát, ami a lényeg: a T430-on korábban teljesen jól másolt egy másik sandisk pendrive-ra, amit nem merek rádugni a gépre. 8MB/s körül ment stabilan végig, ingadozás nélkül.

Rádugtam az aliexpresses sandisket, onnantól kezdve elkezdett gyötrelem lenni és ingadozik a sebesség más pendrive-val is.

olyan, mintha valamit elcseszett volna a T430-on.

Az aliexpresses sandisket exFat-ra formáztam legutoljára, azon is van még.

A philips NTFS-en van.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1935) FerNandor válasza #65178112 (#1934) üzenetére


FerNandor
őstag

Szia. Létezik az, hogy a 32GB-os verzió 20MB/s körüli írást tud, ez a 64-es meg ezt a 66 körülit, amit mértél? Ezt tartósan tudja?
Köszi a tesztet.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1937) FerNandor válasza -szabi- (#1936) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, azt láttam csak nem releváns a 100MB miatt. Én 32GB-ost rendeltem sincerity-től és stabilan 18 és 21 között másol, ahová a kezdeti 70-ről visszaesik. Viszont látom, amit küldtél, ott 1gigánál 40 valamennyi MB/s volt az írás... Érdekes.

Ezért kérdeztem, hogy a 64-esnél létezik-e hogy az annyival jobb. :F

Ilyenkor akkor mi a helyzet? Tetszik az ultra fair, mert pici és vékony, a Thinkpad T430 hülye USB portjába pont jó.

Szerk.: közben látom írták az általad linkelt.tesztnél, hogy nagyobb méretű fájlnál (pl 6GB).ezt a sebességet tudja. A 64-es vajon jobb lehet vagy egyformák teljesen.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1939) FerNandor válasza -szabi- (#1938) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Valami normál méretűt érdemes venni inkább? Adata s102, transcend jf 790 stb? Ott vajon marad a sebesség egy több gigás fájl másolásakor? Mintha az adata s102 elég szuperül másolna nagyobb fájlt is, rémlik egs berakott windowsos print screen.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1940) FerNandor válasza -szabi- (#1938) üzenetére


FerNandor
őstag

Az előbbi posztomohoz:
ezt pont te linkelted: [link] Ez tartja ezt a képen látható a sebességet nagyobb fájl másolásakor?

Illetve itt van még transcend is: [link]
[link]
ezek tartják a sebességet?

köszönöm a segítséget előre is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1942) FerNandor válasza -szabi- (#1941) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, de az Adata S102-nél nagyobb fájl volt, amit másoltál, nem (amiről a print screen is készült és ott elég jó a sebesség)? Nem próbáltad azóta, hogy milyen ilyen viszonylatban?

Igaziból az ultra fair tetszik, mert kicsi és olcsó volt a 32GB-os modell és 20MB/s körüli sebességet tud másoláskor nagy fájl méret esetén is. Ezek tudatában, ha egy Transcend JF 790/810 vagy Adata S102 esetleg más pendrive tudna nagyobb sebességet tartani és ezeknél a 32GB-os verzióknál nem olyan nagy a felár az ultra fairhez képest, akkor azok egyikét venném.

szerk.: látom közben te is szerkesztetted, hogy megméred. Köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1944) FerNandor válasza -szabi- (#1943) üzenetére


FerNandor
őstag

Ez nagyon jó eredmény. Köszönöm, hogy megmérted. Utolsó kérdés, látom, te courtesytől rendelted. Sinceritytől is rendelhetem, ugye? Oda kaptam az ultra fair mellé 5%-os kupont.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1946) FerNandor válasza -szabi- (#1945) üzenetére


FerNandor
őstag

mármint nem az ultra fairre kaptam 5%-ot, hanem a sinceritynél a következő vásárlásra, mert ott vettem az ultra fairt. :) Gondolom akkor ő is rendes Adata s102-t árul :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1948) FerNandor válasza -szabi- (#1947) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. megrendelem és majd beszámolok :)
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1950) FerNandor válasza #65178112 (#1949) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1963) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok. megjött sinceritiytradingtől az ADATA S102 PRO 32GB. Gyönyörűen ír. Stabil 29MB/s (28 és 30 között).

kb 2 hét alatt ért ide.
A pendrive első benyomásra nagyon jó minőségű, hideg fém. és szép is.
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.