Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Popes válasza Jim-Y (#25249) üzenetére


Popes
őstag

Nem kell kulcs, harver ID alapján aktiválja magát ahogy netre kerül.(ahol kéri a kulcsot azt simán átugrod)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#25252) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi, tudna valaki megoldást a touchpad problémámra?
(keresőt már használtam)
Egy régebbi Hp pavilion 5 laposom van és sehogy nem sikerül a touchpadon elérnem, hogy scrollozni tudjak vele...
Legfrisebb drivert felraktam, nem használt...

(#25253) vlevi


vlevi
nagyúr

Egy órája jelent meg a 10565-ös insider prwview. Ez már elfogadja a korábbi win7, 8 telepitokulcsokat is! Természetesen ez még tesztverzió, nem ajánlott a telepítése éles rendazerként, de ez a fîcsör biztosan benne lesz a következő frissitesben.

(#25254) Crytek válasza Popes (#25231) üzenetére


Crytek
veterán

Az usbnél alapból UEFI a neve a windowsoswos usbnek és bármibe állitom legacy /uefi ugyanaz a szöveg.Neten találtam fain leirást hogy kell panacssorból atrakni gpt-re de erre meg hibát dobott.
Feladtam ,holnap inkább leviszem boltba csinálják meg mert más rendszerem nincs amiről megtudnám.
Máshol azt írták legacy kell nekem ,mert a másik nem fogja látni a régi hdd/ssd imet amin mbr van.

Next PC Upgrade: 2022

(#25255) kenand válasza Jim-Y (#25246) üzenetére


kenand
veterán

Nem kell kulcs a beaktivált Win 10-hez. De ha Belarc advisort telepíted minden telepített program kulcsát kigyűjti neked.(Win 10-ét is)

(#25254) Crytek
De a régi MBR-es HDD-ket látja.
Annyit kellene csak tenned, hogy az SSD-t egy működő gépen GPT-re alakítod. Akkor már mehet rá a telepítés- vagy amit mobdtam korábban teszel rá egy Win 7-et, majd win 7-ről indítva a telepítést upgradeled Win 10-re (akkor maradhat MBR az SSD)

[ Szerkesztve ]

(#25256) #22743424 válasza Crytek (#25254) üzenetére


#22743424
törölt tag

leírás . Az biztos, hogy nem fogja látni az MBR particióstílust.Amennyiben az ssd uefiben van a másik meg Legacy módban simán van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#25257) kenand válasza #22743424 (#25256) üzenetére


kenand
veterán

Köszi az utmutatót, ezt írtam le korábban de így látványosabb
De itt is azt írja, hogy az adat disc-ek (2. 3. HDD) lehetnek MBR sémában, azokat fogja látni akkor is ha a BIOS UEFI módban van és a rendszer disc GPT...

[ Szerkesztve ]

(#25258) #22743424 válasza kenand (#25257) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze , csak akkor van baj ha a régi nem uefiben van az új meg igen. Azt jó lenne tudni, hogy a régi win7 uefiben van telepítve vagy csak simán. Akkor vannak gondok :D Elbeszélünk egymás mellett sztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#25259) Sn00k válasza nanus (#25245) üzenetére


Sn00k
veterán

Thx. Holnap tesuztelem! :DDD

3njoy the Lif3

(#25260) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a Win 10 nem látja egy laptopon a WiFi hálózatokat? :( Most lett újra telepítve a rendszer, és csak UTP-n keresztül tudom fogni a netet. Előzőleg Win 8.1-ről lett frissítve 10-re, akkor nem volt vele baj, de ideje volt már egy clean installnak, és azóta ez van.

Ötlet? Javaslat?

(#25261) Crytek


Crytek
veterán

Amúgy ez az MBR-GPT látja nem látja dolog hogy zajlik.

Tesz azt nekem GPTbe lesz most az ssd-m win 10-el akkor a régi ssd-hdd im amik tuti mbresek fognak menninaz adataimmal amik rajta vannak?

Next PC Upgrade: 2022

(#25262) Popes válasza Crytek (#25254) üzenetére


Popes
őstag

Biosban még itt nézd meg:
Storage Boot Option Control
Allows you to select whether to enable the UEFI or legacy option ROM for the storage device controller.
Disabled Disables option ROM.
Legacy only Enables legacy option ROM only. (Default)
UEFI only Enables UEFI option ROM only

Vagy kérdezz rá a lapod, vagy a Skylake topikjában.(lehet ott jobban vágják a bios beállítást :) ) Link

Deus ex machina

(#25263) csixy


csixy
addikt

Az új 10565-ös insider buildben meggyógyult az Edge. Már nem ölik meg a reklámok.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25264) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ma hívott ismerősöm, hogy gubanc van mert egy nemkívánatos skype frissítés közben 2 óra elteltével is csak pörgött így kikapcs lett a vége a Samsung laptopon. A történet úgy indult, hogy eredeti Win7 HomePremium-nál mindig felugrott a win10 értesítő aztán 1x rányomtak majd 20 perc alatt megújult az egész és felment a win10. Jöttek a gondok mert másak az ikonok sok mindent nem ott talált meg mint a megszokott helyen.
Ma a frissítés után elszállt minden nem akar betölteni a win10 még 2 óra elteltével sem.
Leírom miket próbáltam mikor hazaértem és átmentem megnézni:
- volt rendszer visszaállítás semelyik időpontra nem engedi
- parancssor: bootrec /fixboot és bootrec /fixmbr
- indítási helyreállítás
- teljes visszaállítás az eredeti állapotra - ebbe belebukott csak kép képernyő
- image nincs majd legközelebb csinálok win7-ről

Egyik módszer sem segített szóval most az van, hogy nem indul be a win10. Mit lehet még ezzel a hulladékkal csinálni,, próbálni, hogy legalább a böngészőből a jelszavakat le tudjam menteni?
Mi a jó isten romlott el azt nem tudom de látszik nem 100%-os a rendszer.

Nekem nincs több ötletem szóval szívesen veszem a jó tanácsokat ha nem sikerül akkor megy vissza a win7 és letiltom az értesítést.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25265) vlevi válasza Crytek (#25261) üzenetére


vlevi
nagyúr

Látnilátja, de nem bootol róla.
Régebben csak az mbr particios tablak voltak. Úgy száz éve :)
Az uefi egyik ujdonsaga, hogy nem csak mbr, hanem gpt particios tablarol is tud bootolni.

Szerintem probald megazt, hogy bootolas eloot nyomod az f8-at, amire bejön a bios boot menüje. Itt elvileg kell lennie olyannak, hogy a pendrive uefi, és a pendrive bios modban. Ha ezt a masodikat valasztod, akkor rendben lesz.

Amúgy, szükséged van arra a meghajtóra, amire telepitesz? Met ha nincs rajta semmi fontos (azt irtad, formaztad elotte), akkor a win telepitovel torolj le mindne particiot. Majd ő megcsinalja magának, amire szüksége van. Ha ugyanis töküres a lemez, akkor a telepito létrehozza a szükséges gpt particios tablat. Ha már van rajta valamiy akkor nem csinál uj particios tablat, de nyavalyog, ha a meglévő nem jó neki.

(#25266) kenand válasza Crytek (#25261) üzenetére


kenand
veterán

Az adat diszkeket látni fogod akkor is ha MBR-bven vanak.
Ha újonan telepíted lés üres a disc inkább legyen az SSD GPT-ben.

[ Szerkesztve ]

(#25267) #22743424 válasza vlevi (#25265) üzenetére


#22743424
törölt tag

F2 lesz az nem az F8 szerintem :)

(#25268) Danex


Danex
addikt

Üdv, hogy tudnám a gépemet láthatatlanná tenni a hálózaton? Kikapcsoltam a hálózatfelderítést és megosztást is, viszont a kollégiumban folyton kapok közel 1-5mbit-es terhelést a kollégiumban lévő gépekről, ami a procit is rángatja.

(#25269) vlevi válasza #22743424 (#25267) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gépe válogatja. Nekem Asus lapom van, azon F8 a boot menü. Ugyanaz az F8, mint a Windows helyreállítási menüje, néha tud vicceset okozni :)

(#25270) #22743424 válasza vlevi (#25269) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az tényleg érdekes . :D Közben rájöttem, hogy az F2 nekem a sima bios az F11 a boot menü. Inni kellene egy KV-t :)

(#25271) TechN7ne válasza TechN7ne (#25208) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

? :U

(#25272) #22743424 válasza TechN7ne (#25271) üzenetére


#22743424
törölt tag

Erre gondolsz ? Windows 10 Login Changer

Elvileg a közeledő nagy frissítési csomagban benne lesz ez a lehetőség alapból a winben.

[ Szerkesztve ]

(#25273) TechN7ne válasza #22743424 (#25272) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Király vagy,1000 köszönet! :R

(#25274) Zedz válasza Zedz (#25260) üzenetére


Zedz
addikt

Valaki esetleg erre? :(

Szerk.: eszközkezelőben látja a wlan kártyát, és azt állítja az illesztőprogram is friss rajta, de így sem hajlandó működni.

[ Szerkesztve ]

(#25275) Jim-Y válasza #22743424 (#25248) üzenetére


Jim-Y
veterán

Koszi, ez mukodott:)

(#25276) jimmy399 válasza junior11 (#25077) üzenetére


jimmy399
senior tag

A gyári Mail alkalamzás visszavonásra került a legjobb emlékeim szerint, nem lehet már telepíteni új telepítés esetében. A Ms leállította a program fejlesztését, kivonták a áruházból.

--- N/A ---

(#25277) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hy

kicsit hülye kérdés, de felteszem, mitől van hogy nagy különbségek vannak bekapcsolási időbe, tehát legtöbbször 30s körül betölt, de valamikor 1-1,5 perc míg be tölt a windows, hülye kérdés de érdekel, hátha tudok tenni valamit, szimpla 7200-as HDD van SSD nélkül

Xbox One: bandymnc

(#25278) jimmy399 válasza pendre54 (#25140) üzenetére


jimmy399
senior tag

Helló.

Nekem nem ajánl fel semmiféle ilyen lehetőséget a Maricum. Lehet hogy a Windows PE alapból támogatja a hálózatot meg a többit, amit neked meg nem.
VISZONT, egyszer óriásit szívtam a programmal.
Azt tudni kell, hogy ha telepíted, akkor figyelmeztet hogy van újabb patch, meg rescue média, amit kiírhatsz lemezre, meg telepítheted a patchet.
VISZONT azt nem közli annyira, hogyha van régebbi verzióval készült backupod, akkor NEM hajnaldó visszaállítani róla semmit sem... Remek érzés volt, amikor volt 5 biztonsági mentésem és nem tudtam csak 1-et visszaállítani belőle a legrégebbit, de még így is viszonylag jól jártam... Megúsztam egy teljes Reinstall-t. Ezek után amikor felugrik egy patch telepítés meg új resource média kiírása mindíg visszautasítom, mert nem akarok ezzel szívni megint.

--- N/A ---

(#25279) jimmy399 válasza Sztlaci (#25151) üzenetére


jimmy399
senior tag

Helló. Nem akarok itt offolni, de alternatív oprendszeren, a rendszerbetöltő után kb 1,5 + 2 másodperc SSD-ről indítva a boot időm, tehát bő 4 másodperc alatt harcra kész a gép :D

--- N/A ---

(#25280) jimmy399 válasza vlevi (#25172) üzenetére


jimmy399
senior tag

"Rendszart" Behidalok ezen xD

--- N/A ---

(#25281) bacsis válasza bacsis (#25224) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

skaccok erre senkinek nincs tippje? :B

(#25282) S-IW válasza bacsis (#25281) üzenetére


S-IW
tag

Gépház-Fiókok-Bejelentkezési lehetőségek

(#25283) vlevi válasza jimmy399 (#25276) üzenetére


vlevi
nagyúr

:F
A legújabb insiderben benne van a mail. Vagy csak a korábbi insiderből maradt fenn?
De miazhogy visszavonásra kerül? Rájöttek, hogy nem képesek 3 év alatt egy normális levelezőprogramot irni a moder felületre?

(#25284) vigyori78 válasza zack (#25250) üzenetére


vigyori78
őstag

ITT lap alja Eszköz letöltése (64 bites verzió ) ekkor letöltöd a MediaCreationToolx64 progit ,ha letöltötted elindítod és :

2:

3:

4:

(#25285) kaszaf válasza vigyori78 (#25284) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Nekem valamiért nem látja a pendriveomat a tool. A 8-as toolja sem látja. Rufusoznom kell. Sandisk 16 gigás.
Amúgy működik a pendrive tökéletesen.

Érdekes.

(#25286) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Van egy local accountom meg egy online és bejelentkezéskor mindkettőt felkínálja, hogyan tudom a localt törölni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25287) vigyori78 válasza kaszaf (#25285) üzenetére


vigyori78
őstag

Én a pendrive -os verziót még nem próbáltam mindig ISO-t szedtem le ,hogy meglegyen és én is Rufusszal tettem penre ,vagy a Windows7-USB-DVD-tool is megfelel a célra ha nem kell semmi extra beállítás.

(#25288) JamesHun válasza krealon (#25221) üzenetére


JamesHun
addikt

nincs skype a gépen
kb csak a fix progik vannak fent és a munka miatt kb 3-4 még + office
de csak bizonyos weblapoknál csinálja, főleg a MAGENTO alapú shopokban

SeriesX: JamesSHun

(#25289) anonymus89 válasza anonymus89 (#25264) üzenetére


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Senkinek sincs ötlete? :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25290) zoltan6 válasza kaszaf (#25285) üzenetére


zoltan6
őstag

mert a rufusz átparcionálta gpt-re,jártam már én is így,munkahelyen vettem észre amikor vittem rajta filmeket kollégának beraktam egy xp-s gépbe aztán nem működött.mert az xp nem ismeri a gpt-t

[ Szerkesztve ]

(#25291) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Win7 pro magyart ha frissitem, tudok vegre angol nyelvet valasztani, esetleg alapbol angolul telepul?

https://www.coreinfinity.tech

(#25292) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Cal of duty 2 Multiplayer nem akar menni Windows 10-en .... Tudtok valami megoldást?

Feltelepítem,pb,patch felmegy.
Utána nem töltődik be a mp.exe indításkor. Állítanám a felbontást pl. Compatibilys módbe elértem XP sp3 módba,hogy bejöjjön,de akkor meg nincs egér :D

update:
Megoldva
Ha esetleg valakinek nem menne.

[link]

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25293) Zedz


Zedz
addikt

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a laptopja nem látja a WiFi hálózatokat? Eszközkezelőben pedig megjelenik a wlan kártya.

(#25294) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok

Nekem is az a problémám hogy sem az alvás mód, sem a hibernálás , és a képernyővédő sem működik.
Kihúztam az egeret, a klaviatúrát , és az internetet, és még mindig nem teszi el magát pihenni.

Gondolom nincs ennek jelentősége, de jogtiszta win10 , tiszta telepítés,

(#25295) jimmy399 válasza vlevi (#25283) üzenetére


jimmy399
senior tag

Passz... :( bár én sosem használtam, és most se vagyok bejelentkezve, csak local user vagyok.

--- N/A ---

(#25296) dokee78


dokee78
félisten

Ha hardvert cserélek a gépemben(CPU,VGA,HDD),befolyásol valamit a Windows 10-en?

(#25297) tatararpad válasza jimmy399 (#25276) üzenetére


tatararpad
őstag

Ott van az áruházban [link]

(#25298) tatararpad válasza junior11 (#25077) üzenetére


tatararpad
őstag

Powershellből eltávolítható, viszont csak gyakorlott felhasználóknak ajánlott, mert ha elbarmolsz valamit akkor az így jártál jogi eset lép életbe [link] először próbálj meg egy sfc /scannow parancsot, vagy wsreset.exe futtatása, bár ez utóbbi valszeg nem gyógyír a gondodra.

(#25299) #22743424 válasza dokee78 (#25296) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elméletileg nem, viszont gyakorlatilag ha több hardvert cserél ki valaki egyszerre akkor lehetnek bibik. :)
Hardverváltozások

Ha jelentős hardverváltoztatást hajtott végre a számítógépen, például kicserélte a merevlemezt vagy az alaplapot, előfordulhat, hogy a Windows már nincs aktiválva a számítógépen. A számítógép aktiválásával kapcsolatos információ a termékaktiválással foglalkozó cikkben található.

(#25291) sh4d0w Frissíted win 10-re majd angol nyelvet töltesz le hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#25300) sh4d0w válasza #22743424 (#25299) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Koszi

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.