Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) lovi27


lovi27
addikt

Sziasztok!

Egy hotmail.hu e-mail címen lévő MS fiók leveleit szeretném a W10 Posta alkalmazásával használni. Beállítottam a fiókot, látszólag működik, de hibajelzés nélkül üresnek mutatja, pedig a valóságban vannak benne levelek. Talán a szerveradatok nem jók? Tud valaki segíteni?

(#25902) vlevi válasza vlevi (#25900) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én tököndöföm ezt a vackot.
Legyaktam mindent, ami a postával, naptárral kapcsolatos, még az appdata/packages könyvtárat is kigugliztam, hogy merre van. Powershell scripttel uninstalláltam. Eddig oké. Áruházból újratelepítettem. Ez is oké. Beállítottam a gugli email címemet, be is töltötte a leveleket.
Próbából egy másik címről küldtem magamnak egy levelet. Az eredmény? Semmi. A telefonom rég csipogott, hogy jött levél, ez meg nem. Megnyomom a frissítést, 0x80004005 :W

(#25903) watador600


watador600
senior tag

Mi a francért (<-- moderálva) dobálja a wifit? Ráadásul csak akkor, amikor éppen nagy szükség lenne rá...
A házban van 2 wifi is, mikor eldobja, egyiket se látja, környező 6 wifit, azt mind, csak a sajátot nem. Ez mi? Nagyon idegesít már :W

Kb másfél-2 hete használom a win 10-et, pár napja kezdte. :U

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25904) twine válasza vlevi (#25902) üzenetére


twine
addikt

A hiba kódra nem tudok mit mondani...ellenben nem tudom a levelező beállításaiban átállítottad e a frissítési időközöket? Alapjáraton valami "használat szerinti" beállításon van...ezt lehet különböző időközökre állítani, illetve van a push,, ami neked kéne,,, amit most fejből meg nem mondok fejből milyen címszóval szerepel :B (notebookom a táskában nincs kedvem előszedni,,, asztali gépem mac...ne haragudj inkább telefonnal együtt döglök a kanapén :B :D )
Ha evidens volt , hix átállítod push-ra,, akkor ismét bocsesz ;)

Szerk.:
Egyébként megértelek...ha ennyit kéne szopnom bármelyik oprendszeremmel..hamar repülne nekem is kukába...de hál'isten nincs gondom a tízessel...

[ Szerkesztve ]

(#25905) F_Zolee válasza watador600 (#25903) üzenetére


F_Zolee
veterán

Megnézted, hogy külön csatornára van-e állítva a wifi? Ne fedjék egymást.

(#25906) watador600 válasza F_Zolee (#25905) üzenetére


watador600
senior tag

Őszinte leszek nem. Viszont 8.1-el tökéletesen ment. Win 10-nél utána kéne állítani? De akkor sem értem, hogy miért pár napja jön elő, miért nem akkor mikor felraktam.. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25907) F_Zolee válasza watador600 (#25906) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem oprendszer függő a dolog. Nem ártana ránézni, mert az egymást fedő wifi bajos szokott lenni.

(#25908) watador600 válasza F_Zolee (#25907) üzenetére


watador600
senior tag

Értem. Hogy nézzek rá?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25909) tatararpad válasza watador600 (#25908) üzenetére


tatararpad
őstag

Például. De nekem pl. asszem a router firmwareje is ad javaslatot rá.

[ Szerkesztve ]

(#25910) watador600 válasza tatararpad (#25909) üzenetére


watador600
senior tag

Jaaa, hogy ezt routerbe akarjátok. Akkor nem ott lesz a gond. Mert sok wifis eszközünk van, és mindegyik tökéletesen működik mind a 2 wifivel, évek óta.

Egyedül én cumizok a géppel mióta win 10 van.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25911) tatararpad válasza watador600 (#25910) üzenetére


tatararpad
őstag

Azt hogy melyik csatornán szórja a router a wifit, azt igen, ott kell. Az app-pal megtudod nézni melyik a kevésbé foglalt, és arra beállítani. De ha nem ezt akarod akkor még annyit megnézhetsz hogy nem tett e fel valami retek drivert a Windows Update a háttérben a wifi kárytádhoz, és az okoz e gubancot.

(#25912) watador600 válasza tatararpad (#25911) üzenetére


watador600
senior tag

Az mondjuk meglehet.. bár elvileg kilőttem minden ilyen dolgot, az itt linkelt írások, meg cikkek alapján.
Na majd holnap megnézem, fáradt vagyok már ma ehez :D

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25913) libus


libus
őstag

Mit kell csinálni, hogy ez a Win10 megjegyezze a beállításokat??? :F :W
Pl.: Beállítom, hogy a touchpadon kikapcsolom az egeret, és a következő gépindításnál megint be van kapcsolva.
Az ikonokat is hiába rendezem el az asztalon, ő visszarendezi abc sorrendbe a baloldalra.
A Windows intézőbe is hiába állítom be nézetet, vagy az automatikus oszlop szélességet, ahogy kilépek a mappából és visszalépek, már megint alapértelmezetten van. :W
Valaki Help! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#25914) lovi27 válasza lovi27 (#25901) üzenetére


lovi27
addikt

Sikerült! Magad Uram, ha szolgád nincs... :DD

(#25915) kisapa


kisapa
senior tag

Erre esetleg valaki tudna megoldást?

(#25916) raidx válasza kisapa (#25915) üzenetére


raidx
őstag

Az MS kiadott egy segédprogramot amivel a hibás frissítések eltávolíthatóak és letilthatóak az ismételt telepítésük.

Neve: wushowhide.diagcab

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25917) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet, hogy már ezerszer volt, de ez az aktivációs mizéria nekem még mindig homályos. Tehát van egy 8.1 prof-om, azt frissítettem 10 prof -ra. Most csinálhatok clean installt a 10 prof-ból? Vagy nem fogom tudni aktiválni ?

(Most ne vegyük ide a 10565-ös insidert. De volt valami olyanról szól régebb, hogy ha már egyszer volt rajta aktivált 10, akkor már újra lehetne tenni simán vagy valami ilyesmi.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25918) bon válasza V.Stryker (#25917) üzenetére


bon
őstag

Csinálhatsz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#25919) V.Stryker válasza bon (#25918) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És a windows fiókba belépéssel fog aktiválódni, hogy érzékeli volt már win 10 rajta?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25920) wjbhbdux válasza V.Stryker (#25919) üzenetére


wjbhbdux
veterán

nem, haveres azonosító alapján, csak azon a gépen fog működni. MS fiókhoz csak a megvásárolt appok vannank kötve, nem maga a rendszer.

[ Szerkesztve ]

/s

(#25921) F_Zolee válasza watador600 (#25910) üzenetére


F_Zolee
veterán

De ha meg se nézed akkor ne várj javaslatokat. :)

(#25922) V.Stryker válasza wjbhbdux (#25920) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez retail windows...elvileg majd vihetném más gépre, csak egyszerre egyen lehetne aktív. Huhh, kezdek belekavarodni. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25923) csixy válasza V.Stryker (#25917) üzenetére


csixy
addikt

A retail windows 10 op rendszeredet tedd el tartalékba a kulcsával együtt! Most ne használd a kulcsodat!
Most hagyd, hogy a legális windows 8.1 prof frissüljön magától Win10 profra! Media creation tool segítségével csinálj egy win10 prof ugyanolyan 64, vagy 32 bites telepítőt , mint amilyenre megfrissítette magát a win10.
Ha már be van aktiválva a win10, akkor nyugodtan teheted fel tiszta telepítéssel az OEM windows 10-es op rendszered és ahol aktivációs kódot kér , abból a menüből skipelj ki. Feltelepül és amint NEThez jut beaktiválja magát. Lesz egy teljes értékű legális telepített OEM Win10 rendszered és tartalékba megmarad a retail telepítőd a kulcsával együtt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25924) watador600 válasza F_Zolee (#25921) üzenetére


watador600
senior tag

Megnéztem, és át is állítottam az este, mert auto-n volt a routerbe a chanell választás. Mai nap folyamán letesztelem, hogy miujság. Köszönöm! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25925) V.Stryker válasza csixy (#25923) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, ez így világos.

Amúgy win 8.1 prof retail kulcsom van. :) Ez frissült win 10 prof-ra. Viszont valahogy nem az igazi, csinálnék egy clean install-t és bizonytalan voltam,hogy beaktiválja-e magát, de ezek szerint akkor igen.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25926) csixy válasza V.Stryker (#25925) üzenetére


csixy
addikt

Az a retail kulcs egyszerre hány gépre szól? Legyen az modjuk X.
Akkor a retail 8.1-edet még felteheted egy időben X-1 gépre és megvan mellette az immár OEM win 10-es géped.
Ezt csak úgy érzésből , a dolgok logikája szerint értelmezve vélem.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25927) yodamester10


yodamester10
őstag

Hello.Valaki tudna nekem abban segíteni,hogy egyszer csak nem hajlandó a billentyűzet a 4,5,6 számok és a rövid ű leírására.Vajon mit nyomhattam el?Asztali bill.

(#25928) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok, gyors kerdes....

Wifi kapcsolatoknal a jelszavakat hogyan törlöm?

(#25929) JamesHun válasza watador600 (#25903) üzenetére


JamesHun
addikt

nekem heti rendszerességgel vacakol a WIFI routerrel
de nekem a telefonok se látják utána
TP Link
ezért napi 1x 15 percre hajnalba lekapcsol a WIFI és no problemó

SeriesX: JamesSHun

(#25930) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

A képen látható üzenettel találkozott már valaki? Windows 10 Enterprise az operációs rendszer. Mi lehet a gond? Mivel nincs agyon hajszolva a gép.

Ugyanakkor mi miatt kapcsolhat ki a monitor, mintha alvó módba állna. Utána pedig csak újraindítással van ismét kép. Köszönöm a segítségeteket, véleményeteket.

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#25931) Sztlaci válasza yodamester10 (#25927) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

95% hardver hiba, próbáld másik billentyűzettel. :(

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#25932) watador600 válasza JamesHun (#25929) üzenetére


watador600
senior tag

Nekem csak a gép szerencsétlenkedik :F Többi eszköz látja.
Éjszakánként, kivan kapcsolva mind a két router. (T-home-os hoki, meg egy TP-Link)

(#25930) JokerMaffia

Lapozófájl mennyire van állítva? Lehet az kevés neki, szokott ilyet produkálni.

Másik probléma: energiagazdálkodási lehetőségeknél a kijelző kikapcsolását állítsd soha-ra és az megoldja szerintem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25933) raidx válasza JokerMaffia (#25930) üzenetére


raidx
őstag

Tiltsd még le a hibrid alvás lehetőségét is mert nem tudja az alaplapod. Ezért van, hogy csak újraindítással éled fel. Érdekes, ennek a funkciónak inkább Notiknál lenne értelme de sok még mindég nem tudja kezelni. Úgy látszik a készleteket előbb ki kell söpörni még ha új néven is adják.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25934) kisapa válasza raidx (#25916) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszönöm majd rákeresek,de jobban örültem volna ha beépített eszköz lenne mint a korábbi verziókban volt.

(#25935) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hát ilyet... Feltettem a win 10-et. Látszólag frissitette magát, legalábbis eljutottunk oda, hogy kiirja nincs több frissítés.
Az egyik program valamiért nem akart felmenni, mondom ujrainditom. Erre fel oraja azt irja ki, hogy windows előkészítése, ne kapcsolja ki....

Ilyenkor mi van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25936) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Cső

A hírekben szereplő megjelenő "új verziókat" újra telepíteni kell vagy a korábban felrakott win 10 frissul / frissíthető rájuk és megkapja az új funkciókat?

(#25937) netpeti98 válasza ElGatto (#25936) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha a novemberi frissítésre gondolsz, az majd a Windows Updaten keresztül fog érkezni.

(#25938) #81562624


#81562624
törölt tag

a start menü és a cortana összeomlását az avast és az eset termékei okozzák? az előbb találkoztam ilyen kritikus hibával. nálam konkrétan avast free van.

(#25939) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Üdv

Van már rendes Xfi driver win10-re?

PSN ID:BiZzare_0

(#25940) Gabás válasza @rglaaf (#25939) üzenetére


Gabás
addikt

van

(#25941) raidx válasza kisapa (#25934) üzenetére


raidx
őstag

Ez is megtalálható az energiabeállítások között. Alvó állapot alatt: Alvó állapot, Hibrid alvás engedélyezése, Hibernálás. Érdemes mind a háromat letiltani. soha, ki, soha. Ha már egyszer galibát okozott.

Hibrid alváshoz olyan géppel kell rendelkeznünk, amely támogatja az S3 készenléti módot. Ennek hiányában nem tud a gép feléledni. Lényege az lenne, hogy először alvó állapotba kerül a rendszer, majd kiírja a memória tartalmat a hiberfil.sys-be és élesztéskor gyorsabban indul a gép. Win 10-nél valamiért lassabban indul hibernálásból mint leállásból. Win 7 alatt rendszeresen használtam a hibernálást, ha megszakítottam a munkát de Win 10 alatt leszoktam róla.

Start menü keresőjével indítsuk el a cmd -t.
Adjuk ki a powercfg -a parancsot.
Ha ilyet látunk, sajna nem használhatjuk a hibrid alvást..

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25942) libus


libus
őstag

Erre valaki? :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#25943) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos elakadtam a Windows 10 telepítése közben, így szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.

Két különböző laptopról próbálkozom.

..........Moderálva: Tilos a warez!!!............................(szerk : Oczu)

Először megpróbáltam mindkét gépen frissíteni, ahogy a Windows 7-ben felajánlotta. Letöltés majd telepítés.
A letöltés meg van, a telepítés elindul, majd kéri, hogy indítsam újra a gépet, hogy folytatódjon a telepítés. Megteszem, újraindul és bejön az új kék Windows logó. Innentől kezdve azonban semmi sem történik. Nem látom, hogy töltene valamit (vártam már több mint egy órát is, de semmi).

Megpróbáltam úgy, hogy letöltöttem egy tört win 10-et és én csináltam bootolható pendrive-ot és DVD-t is. A végeredmény ugyan az, illetve megpróbáltam még úgy, hogy az eredeti Win 7-es gépről készítettem a Microsoft oldalán keresztül egy bootolható pendrive-ot, ill. egy egy DVD-t is. Sajnos a végeredmény itt is az, hogy bejön a kék kis ablak és semmi sem történik.

Próbáképpen megcsináltam egy Win 7 telepítést is, minden probléma nélkül megoldódott.

Van esetleg valakinek bármi ötlete, hogy mi lehet a baj?

Az egyik gép egy Acer E5-571 (eredeti win7) a másik pedig egy Samsung RV509

Köszönöm!

Sziasztok!

[ Módosította: Oczu ]

(#25944) nyega


nyega
tag

Sziasztok!

A posta alkalmazás nálam sem működik, egyszerűen semmit nem tudott még leszinkronizálni a gmail fiókommal. Csak futnak a kis pontok a végtelenségig de nem történik semmi. Lehet, hogy valamilyen beállítási probléma, vagy szimplán csak nem működik nálam? Az az érdekes, hogy a posta alkalmazással most küldtem magamnak egy levelet és a telefonomra meg is jött, a gépre viszont nem.... :((

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25945) yodamester10 válasza Sztlaci (#25931) üzenetére


yodamester10
őstag

Tegnapig jó volt,csak valamit elnyomhattam az Armored Warfare közben.Ez egy Alienware billentyűzet nem tescos.A Shift lenyomásával van nagybetű,de viszont felkiáltó jelet már nem tudok írni,mert csak a 4,5,6 és a rövid ű nem működik.Most vagy a win10 b@szakszik vagy nincs ötletem.

(#25946) watador600


watador600
senior tag

Az, hogy milyen build verzió van fennt, az befolyásol valamit? Mert most a 10240-es van fennt, és az összes update. Ezt lehet valahogy frissíteni? Mert láttam, hogy már elérhető a 10565 build. Vagy ez csak clean installal működik?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25947) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Urak... :R

Van egy W10 pro 32 bit rendszerem W7-ről frissítve.
A liszenszem ha szűz telepítést akarok jó a 64 bit-re is? Vagy csak a W10 32 bitest liszenszeli...

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25948) TRob1 válasza watador600 (#25946) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem várd már meg a nov 2-t, és kapsz egy nagyobb frissítést hivatalosan.
Egyébként ezek a buildek csak Insider Preview Build-ek, "tesztverziók", előzetes kiadások (asszem csak angolul) csak "hardkór" usereknek ( ;] ), hogy hibamentes legyen majd a hivatalosan kiadott (haha :) ).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#25949) raidx válasza watador600 (#25946) üzenetére


raidx
őstag

Az az Isider build. Vagyis tesztelőknek kiadott verzió. Igen, csak tiszta teéepítéssel megy. Ha nem vagy regisztrált tesztelő várd ki még frissítésként megjelenik a véglegesbe az ott tesztelt opció. Úgymond éles használatra nem való. Novemberbe várható egy nagyobb frissítési csomag a véglegeshez. Azokat a funkciókat tesztelik az insiderek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25950) Popes válasza zozoz1 (#25947) üzenetére


Popes
őstag

Mehet a X64 Pro is.

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.