Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) #22743424 válasza enforcer12 (#25097) üzenetére


#22743424
törölt tag

Amennyiben kíváncsi vagy rá nagyon, próbáld ki! 1 hónapig vissza tudsz állni win7-re a gépházban levő menüpont segítségével. Csak ne töröld ki a windows old mappát! Valakinek bejön valakinek nem, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

svili Sajnos még a legújabb Kaspersky sem teljesen kompatibilis a win 10 op rendszerrel. Erről bővebben olvashatsz a Kaspersky topicjában.

[ Szerkesztve ]

(#25102) alratar


alratar
addikt

Szerintetek van rá esély, hogy a Corrtana hazánkból is elérhető legyen?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#25103) Gripper válasza alratar (#25102) üzenetére


Gripper
tag

Ja, annyi az esélye mint hóembernek a Pokolban. ;]

(#25104) vlevi válasza ksanc (#25051) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi! :R
Tényleg marhák. Minek írják ki, hogy nem működik, ha tökéletesen megy? És minek bosszantják az embert azzal, hogy keressek helyette másikat a nemlétező store alkalmazások között?

:W

[ Szerkesztve ]

(#25105) woros válasza #22743424 (#25094) üzenetére


woros
őstag

Szia !

Az van rajta és minden driver a legfrissebb.

(#25106) yodamester10


yodamester10
őstag

Üdv!
Lehetséges lenne az,hogy azért nem tölti le a frissítéseket a gép mert felraktam a nod-ot?Ehhez az oprendszerhez elég lenne a defender is?

(#25107) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Rendszervédelemnél hiába állítom be, hogy csak a meghajtó 1%-át használhatja fel, időről időre visszaállítja 100% -ra magát. Nem kis időmbe telt, amíg megtaláltam, hogy miért fogy a hely az SSD-n...
Lehet ezzel valamit csinálni kikapcsoláson kívül?

(#25108) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Jogtiszta windows 8.1-ről frissítettem tegnap 10 Pro -ra. Érdekes, hogy most meg sem kérdezte,hogy miket akarok megtartani, minden adatom megmaradt viszont a rendszert nem érzem gördülékenynek annyira.

Az lenne a kérdésem,hogy ha már ráfrissítettem a 10-et, akkor csinálhatnék akár egy clean install-t is egyből 10-re mindent legyalulva?
Ilyenkor milyen kódot fog tőlem kérni,hogy ismét legális rendszerem legyen vagy esetleg a microsoft fiókkal belépve fogom ezt legalizálni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25109) Bodor válasza V.Stryker (#25108) üzenetére


Bodor
veterán

Ha tiszta Windows 10-et szeretnél,akkor csinálj egy alaphelyzetbe állítást, ami gyakorlatilag olyan,mintha clean install-t csináltál volna. Természetesen a programjaid és fájljaid nem lesznek meg, tehát azokról csinálj egy mentést, de gördülékenyebb lesz a rendszer.
Az aktiválásod megmarad,kódot sem kell megadnod, még Microsoft fiókkal sem kell belépned, viszont nem fogsz tudni visszatérni a Win8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#25110) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Szűz Hdd re véletlen a rendszernek 500 Gb ot adtam meg. Zsugoritani erdemes? hol lehet vagy mivel?
Win10 Pro
1TB Hdd

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25111) yodamester10 válasza Pokesz007 (#25110) üzenetére


yodamester10
őstag

Csak újratelepítéssel tudsz rajta változtatni.

(#25112) Pokesz007 válasza yodamester10 (#25111) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25113) Bodor válasza Pokesz007 (#25110) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell újratelepítened. EaseUS Partition Master Free szépen megcsinálja a zsugorítást.

(#25114) TRob1 válasza yodamester10 (#25111) üzenetére


TRob1
veterán

Már miért is?

Pl. Partition Master progival "simán" lehet kisebbre-nagyobbra tenni.

(#25115) yodamester10:
Bullshit. Gyorsabb és egyszerűbb egy átméretezés. Ráadásul Te azt mondtad hogy Csak újratelepítéssel tudja, ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#25115) yodamester10 válasza TRob1 (#25114) üzenetére


yodamester10
őstag

Most rakta fel,szerinted meddig tart újrarakni ami tutibb mint külső programokkal mahinálni :F

(#25116) Воланд válasza yodamester10 (#25115) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk meg kulso program sem kell, mert a lemezkezelo is tudja...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25117) TRob1 válasza Воланд (#25116) üzenetére


TRob1
veterán

Az is igaz.

Na de abban ki bízik? ;] :DDD

¤ R'n'R ¤

(#25118) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

:) Most ismerkedem a Win10el biztosra akartam menni.
Koszi mindenkinek

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25119) Bodor válasza Воланд (#25116) üzenetére


Bodor
veterán

Az a baj a lemezkezelő zsugorításával, hogy megszabja hogy mekkora méretre lehet minimum zsugorítani, ami a legtöbbször nagyobb annál, amit szeretnénk, de biztos nagyobb, mint amennyi helyet foglalnak a jelenlegi adatok. Persze tudom, hogy nagyobb partíciót kell beállítani,mint amennyi adat jelenleg van a "C"-n, mert kell a hely, de nem annyi,mint amennyit a Lemezkezelő beállít automatikusan. Ezért ajánlottam a külső programot, amit többször is használtam, és hibátlanul teszi a dolgát.

(#25120) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnnna, ma megint megcsinálta ez a vacak, hogy megnyomtam a billentyűzeten az alvás gombot, ami úgy lekapcsolta (alvás helyett), hogy bekapcsolni se lehet. Bekapcsolásra felvillan a power led, aztán elalszik. Haromszor-negyszer be kell kapcsolniy aztán valahogy magához tér. Demiaf....ért csinál ilyet alváskor? :W

(#25121) gabeunit


gabeunit
tag

Sziasztok, egy gyors kis segítségre lenne szükségem.
Van egy Hp envy 15 laptopom amibe előre volt a HDD-re telepítve a win8.1
és szeretném lecserélni a Hdd-t egy ssd-re.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható, hogy az ssd-re felvigyem azt a win10 ami most van nekem, és jogtisztán az én tulajdonom?
Kicsit unom már, hogy nem annyira gyors a gépem, és felakarom túrbózni.
Remélem sikerül majd, Valaki részletesen írja le, hogy mi ilyenkor a procedúra.
Valamint ha valakinek van jó tippje milyen ssd-t vegyek az írjon.
Minimum 512-es kell de ha van jó áron 750-es azt is szívesen megveszem.
Válaszaitok, illetve segítségeteket előre is köszönöm! :)
Üdv.:Gabi

(#25122) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Na ez a fos megint szarakodott.
Tegnap normálisan leállítom, ma meg azzal fogad kritikus hiba startmenü cortana nem található és van egy újraindítás gomb, amelyre ugyan ez ismétlődik, azaz használhatatlan a gép.
A startmenüben soha nem is volt cortana! Nincs is a programok között.
Főképernyőn felhasználó beléptetés helyett újraindítás kérése, most elindult rendesen.
Mikor jön ebből a stabil verzió? Unom már a béta tesztelő szerepét. :W

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#25123) junior11 válasza Sztlaci (#25122) üzenetére


junior11
veterán

Tegnap engem is ez fogadott, és már nem először. Egyesek szerint az Avast AV okozhatja a galibát.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25124) alratar válasza Gripper (#25103) üzenetére


alratar
addikt

Akkor jól saccoltam. :)
Bár szvsz már az is jó lenne, ha szövegesen lehetne használni!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#25125) kisapa válasza Sztlaci (#25122) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez a hiba nálam is előfordult azzal a különbséggel,hogy újra indítás után már rendesen bejelentkezett. Pár napig csinálta aztán abbamaradt. Ezt már kétszer megismételte de most megint megszűnt.

(#25126) samgar


samgar
őstag

Erre valaki? [link]

Oppo Find X5 PRO

(#25127) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Azt, hogy lehet megoldani, hogy ha rádugok a laptop hdmi kimenetére egy Xbox One-t akkor a box képe legyen a monitoron?

(#25128) Sztlaci válasza junior11 (#25123) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszi!
Nálam is Avast van, de miért csak havonta kb. egyszer jön rá a bolondóra?

Más: HDD-SSD kombók általában 8 Gb SSD-t tartalmaznak.
A Win 10 nem fér el 8 gigán, van értelme lecserélni, vagy parasztvakítás?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#25129) lupus_l válasza Sztlaci (#25128) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A 8GB a HDD-SSD kombókon nem úgy működik, hogy a 8GB-ra telepíthető a Windows. A fontosabb fájlokat a merevlemez áthelyezi az SSD részre, így pl. a Windows gyorsabban töltődik be, de ezt te nem szabhatod meg, hogy melyik fájl legyen.

Gyakorlatilag meg van ilyen téren kötve a kezed...

(#25130) kisapa válasza Sztlaci (#25128) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem Eset Smart Security van mégis előfordult ugyanez a hiba. Mellesleg az én Windows mappám 16GB.

(#25131) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok.

Van egy érdekes jelenségem.
Mikor kikapcsolom a gépet, előbb a vinyót leállítja, majd még pár másodpercig megy minden(power led, ventilátorok, viszont kép már nincsen.), és utána áll le.

Ez így normális? 3 napja telepítettem fel clean installal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25132) Воланд válasza TRob1 (#25117) üzenetére


Воланд
titán

talan egy uj telepitesen meg nem csinal bajt. :D

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25133) arcitec


arcitec
addikt

Azt kérdezném, hogy a fényképek megtekintésénél, ( bal alsó sarok win ikon majd fényképek csempe)
dátum szerint csoportosítva fényképek videók, videók megtekintésében lehetőség van diavetítésre, ( egymás után folyamatosan játssza le a videókat) nem időrendben növekvő, hanem csökkenő sorrendben játssza le
( őrület ) Vajon miért és hol lehet negálni ezt a szerencsétlen beállítást?
KÖSZÖNVE!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#25134) sirály12 válasza watador600 (#25131) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem is így áll le, először furcsálltam, de már nem érdekel. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#25135) Mans20 válasza watador600 (#25131) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam csak a monitor kapcsol ki,a gép meg megy tovább vég nélkül,lehet szétbaltázom az egészet.

(#25136) watador600 válasza sirály12 (#25134) üzenetére


watador600
senior tag

Akkor jó :DDD Remélem később nem elsz belőle baj.

(#25135) Mans20

Az is egy jó sztori. Nekem remélem nem lesz ilyen, mert én is ideges leszek :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25137) vlevi válasza Mans20 (#25135) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a jó, sok embernek sokféle problémája van olyan energiadolgokkal (kikapcsolá, alvás,...), amikkel saccperkábé az xp (de lehet inkább w95) óta nem volt gond. Nekem a win7-en hibátlan az alvás, hibernálás, ébresztés, de win10-en valami nyűg mindig előjön. De lehet, nem is a win10, hanem nekem már a win8 probaverzioknal is feltűnt, de a win8-t hamar hanyagoltam, de most a tizest kicsit tovább nyüstölöm. Mert ez nem lenne rossz, át is állnék rá a hetesről, ha ezek az apró hülyeségek nem lennének.

(#25138) vlevi


vlevi
nagyúr

Gondolkodom a dolgon, hogy lementem a mostani win10 tesztrendszert, és visszarakok egy win8.1 probaverziot.

(#25139) Mans20 válasza vlevi (#25137) üzenetére


Mans20
addikt

Remélhetőleg majd a javítás segít,elvileg novemberben jön egy nagyobb.

(#25140) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Akkor feltenném ebben a topikban is a kérdésemet. Szóval, próbálta-e már valaki használni Win 10 alatt a Macrium Reflect Free[link] progit, és ha igen mi a tapasztalata, mennyire van barátságban a 10-essel? Egy közelgő SSD csere miatt szeretném majd használni.
A gondom a következő. Telepítettem a programot, és az itteni leírás alapján szeretnék egy bootolható eszközt készíteni.[link]
Tehát, amikor elkezdem a bootolható lemez készítését a Widows AIK-kal, eljutok eddig a pontig:

Itt ugye a progi kötelező jelleggel( a pipákat nem lehet kiszedni) leakarna frissíteni néhány dolgot, amit én nagyon szeretnék, mert nem vagyok benne biztos, hogy jól sülne el a dolog. Két hónapja frissítettem a 10-esre, az eszközkezelőben minden naprakész driverügyileg, meg egyébként is szerencsére most minden jól működik, nem jó szívvel hagynám, hogy most nekiálljon itt frissítgetni.
Ezért érdeklődnék, hogy van-e már valakinek tapasztalata Win 10 alatt ezzel a progival?

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#25141) hanhp455


hanhp455
csendes tag

Sziasztok!
ASC-rel tisztogattam a gépemet, elég sokat, és a vége az lett, hogy az eszközkezelő, szolgáltatások, lemezkezelés, erőforrásfigyelő, meg minden ilyen nem nyílik meg: http://kepfeltoltes.hu/view/151011/988255195asd_www.kepfeltoltes.hu_.png
Registry visszaállítást csináltam, rendszervisszaállítást csináltam, sfc-t nem tudok csinálni, mert arra is ezt írja ki. Mit csináljak??

(#25142) TRob1 válasza hanhp455 (#25141) üzenetére


TRob1
veterán

Reinstall vagy Gép alaphelyzetbe álllítása, és többé ne tisztogass. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#25143) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Ki lehet tenni valahogy pl az időjárást az asztalra vagy egy nagyobbacska órát?
Ha megnyitok egy képet a Skype-ből, akkor ezt miként lehetne beállítani, hogy mindig az alapértelmezett Windowsos képnézegető nyissa meg? Állandóan okéznom kell utána.
Total Commander alatt is megnézek egy képet dupla-kattal és az utána levőt nem tudom megnézni, hacsak nem visszamegyek a Total Commanderbe és újabb dupla-katt a másik képen.

[ Szerkesztve ]

(#25144) hanhp455 válasza TRob1 (#25142) üzenetére


hanhp455
csendes tag

Ahj, semmi időm most újratelepíteni... Valami más lehetőség nincsen?

(#25145) raidx válasza hanhp455 (#25144) üzenetére


raidx
őstag

Esetleg rendszervisszaállítás, ha korábban készítettél mentést (lemezkép)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25146) labeda válasza xrvman (#25143) üzenetére


labeda
aktív tag

Óra: Win8 Gadgetpack Hud Time. Időjárás is van többféle stílusban.

(#25147) TRob1 válasza hanhp455 (#25144) üzenetére


TRob1
veterán

Azért írtam a másikat, a Gép alaphelyzetbe állítását. "Csak" egy kattintás. :)

(#25145) raidx:
Írta hogy azt már próbálta.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#25148) raidx válasza TRob1 (#25147) üzenetére


raidx
őstag

Én már kipróbáltam annó és hosszabb mint a telepítés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25149) TRob1 válasza raidx (#25148) üzenetére


TRob1
veterán

Én még szerencsére nem. :) Szóval ezt nem tudom. De ha sok minden van telepítve, belőve és meg akarja tartani őket, lehet hogy megér egy próbát.

¤ R'n'R ¤

(#25150) Deck


Deck
titán

Rá frissítettem a Windows 10-re de sokkal lassabban indul el a gép, töltődik be az asztal, ikonok stb.. Windows 7-en ez gyors volt eddig nagyon. Megy is vissza.. Jól néz ki a Windows 10 de hatalmas csalódás.

PS5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.