Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) watador600 válasza TRob1 (#25948) üzenetére


watador600
senior tag

Áháá, már minden világos, azthittem nálam van valami gubanc, hogy nem kaptam még semmi updatet :D
Köszönöm szépen mind a kettőtöknek! :R TRob1 és (#25949) raidx

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25952) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
remélem jó helyen kérdezek, előre elnézést ha nem.
Egy Dell Latitude E4310 gépen Win7 Prof verzióról frisüllt a Win 10 Pro 64 bites verzió.
Az eszközkezelőben látok azonban 2 eszközt (Broadcom USH és Isremetlen eszköz), amihez nincs meg a driver. Nem emlékszem pontosan, de Win 7 alatt minden driverem megvolt.
A support.dell.com oldalon azt írják, hogy nem fejlesztenek és tesztelnek drivert ehhez a készülékhez Windows 10-re.
Szerintetek van esély valahogy a MS-on keresztül drivert szerezni a készülékhez?
Valamint van még egy olyan bajom, hogy néha az egérmutató másodpercekre megáll és csak utána indul meg újra. Én ennél is valami driver problémára gyanakszom.
Másnak esetleg más ötlete?
Üdv

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#25953) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
Tegnap, ill. ma is úgy jártam, hogy elindítva az asztali PC-t elindult a gép, de a képernyő sötét maradt.
Kikapcsoltam, majd újraindítottam a PC-t, s akkor már nem maradt sötét a képernyő.
Mióta számítógépet használok, találkoztam ilyennel, de, hogy egymást követő nap megismétlődött volna, még nem.
Ez valami WIN10 probléma lehet?

(#25954) Jocohun


Jocohun
tag

Üdv mindenki! Azt szeretném kérdezni hogy a win10 postába mértnem engedi beállítani a gmailt meg más emailt? Tud valaki segíteni? Vagy másnak is vannak ilyen gondjai? :R

(#25955) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Aki Irfanview-t használ, működik neki a társítás minden fájltípussal? Nálam a jpg-vel szépen megy, de png, gif, bmp-re feldobja mindig az ablakot, hogy válasszam ki melyik programmal akarom megnyitni. És itt hiába pipálom be, hogy az ilyen típusú fájlokat mindig ezzel nyissa, de a gépházban is hiába állítom be a társításokat a fájltípusokhoz... Kipróbáltam a 4.40, x86 és x64-el is és most az egyel korábbi 4.38-as Irfan verzióval is de ugyanez... :W :W :W
Win10_Enterprise_x64

[ Szerkesztve ]

(#25956) vlevi válasza Jocohun (#25954) üzenetére


vlevi
nagyúr

Be lehet állítani a gamilt, de az, hogy működik-e vagy sem, az őkegyelme szeszélyétől függ, nem a beállítások helyességétől.

(#25957) gulac12 válasza Poplacsek (#25955) üzenetére


gulac12
tag

Próbáld meg úgy, hogy megnyitod az IrfanView programot -> Opciók -> Beállítások -> Fájlvégződések menüben bejelölöd a társítandó fájltípusokat, végül az OK gombot megnyomod. Lehet, hogy ezután a változások érvénybe lépéséhez újra kellene a gépedet indítanod. Egy próbát megér a dolog, hátha így sikerül.

(#25958) Poplacsek válasza gulac12 (#25957) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszi, ez nem segített, de közben SIKER!!!
Nem értem én ezt a Win10-et, szinte mindenre van egy Gépházi közvetlen, meg egy régi vezérlőpulti elérés.. Na most a szép az a dologban, hogy a Gépházban hiába állítottam be a társítást nem jegyezte meg, de ha a Vezérlőpult \ Programok \ Alapértelmezett programok alatt tettem meg ugyanezt akkor jó lett.. 3-4 óra kínlódást követően... Már mindent 20-szor végignyomkodtam, mire ez elsőre megoldotta..

[ Szerkesztve ]

(#25959) Arolotifar válasza Poplacsek (#25958) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ne kiabáld el, nálam 1 hét múlva ugyanúgy elfelejtette :W
A 64 bites Irfanview meg nem ismeri fel a szkenneremet, szóval kénytelen vagyok 32bitessel használni.
A Win7-tel sem szívtam ennyit a kezdetekkor...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#25960) kerxy válasza Arolotifar (#25959) üzenetére


kerxy
senior tag

Nem hogy esetleg az Irfanview hibája lenne...

(#25961) #22743424 válasza GEPESZ66 (#25953) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen, illetve inkább azt mondanám, hogy inkább a win 10-re írt vga driver hibája, legyen az Nvidia vagy Ati

(#25962) oravecz56 válasza V.Stryker (#25935) üzenetére


oravecz56
aktív tag

WIN a letöltött frissítéseket telepiti

Oszika

(#25963) kory24 válasza GEPESZ66 (#25953) üzenetére


kory24
őstag

Szia! Win8.1 alatt akkor találkoztam ilyennel, ha a Fast boot be volt kapcsolva.

Nemtudom 10be van-e ilye. (energiaellátás körül), nem vagyok most gépnél...

Meg persze nem biztos nálad is amiatt....

(#25964) raidx válasza #22743424 (#25961) üzenetére


raidx
őstag

Is-Is. Fast bootot használva nem tud a VGA feléledni rendesen. Legalább is nekem az AMD-Ati driver régebbi kiadásánál volt ilyen gond. A legfrissebb drivernél már nincs gondom. Az sem jó mindég, ha gyors a Win. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25965) GEPESZ66 válasza raidx (#25964) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem emlékszem már,hogy a fast-boot-ot hol tudom kikapcsolni?Ráérek megvárni,míg betölt a rendszer

(#25966) #54715584 válasza GEPESZ66 (#25965) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam fast boot nélkül is ezt csinálja.
2 hete kb. de akkor frissítettem a vga drivert, így ezt betudom annak (nvidia).
Nem próbáltam visszarakni előző drivert, de lehet az megoldaná a dolgot.

(#25967) raidx válasza GEPESZ66 (#25965) üzenetére


raidx
őstag

BIOS/UEFI ahol a boot sorrendet is betudod állítani.

Azért toll a fülükbe a drivereseknek. Mióta van lehetőség tesztelni a Win 10-et és a végleges kiadás utánn kezdenek el drivert gyártani, azt is hibásan.

@monstre
Ha jó volt a régi nem biztos, megéri frissíteni. Kétszer is visszaraktam az Ati driivert mert az újakkal gondok voltak. De ilyen szívásom Win 7 alatt is volt. Alig tudtam a régi drivert visszarakni még csökkentett módba is. Mint ha nem is odavaló lett volna a driver.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25968) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Frissítettem a Dell Inspiron 5748 laptopot Windows 8.1-ről 10-re. Nagyon lassan indul, a login előtt, több mint 1 percet csak vár fekete képernyővel a semmire....

Ezt csinálja bootolásnál az eventlog alapján:
"
A(z) 0 csoportban lévő 2 processzor sebességét a belső vezérlőprogram korlátozza. A processzor a legutóbbi jelentés óta 71 másodpercig volt ebben a csökkentett teljesítményű állapotban.
"

Emiatt 71 másodpercet áll fekete képernyővel anélkül, hogy bármi történne. Driverek legfrissebbek, oprendszer teljesen jogtiszta. Mi a baja? Segítsetek pls.

[ Szerkesztve ]

(#25969) kasa85


kasa85
őstag

Skacok kéne egy kis help.
A lényeg a következő.
Melyik lenne jó játékra ?
Pró,vagy Home ?
Home jól tudom 30 ezer ft.
A következő még.
A startmenű szokott nektek frissíteni ?
Pislákol egyet néha.
Vagy is a tálca nem a startmenű az csak a része.
Előre is köszönöm : Károly.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#25970) wjbhbdux válasza kasa85 (#25969) üzenetére


wjbhbdux
veterán

nincs különbség játékbeli teljesítményben, a proban semmi olyan extra nincs amire egy átlag felhasználónak/játékosnak szüksége lenne.

/s

(#25971) kasa85 válasza wjbhbdux (#25970) üzenetére


kasa85
őstag

Értem :)
Köszi.
Még egy a tálca nálatok is villan néha.
Pislákol egyet.
Álltalában,ha meg nyitok valamit.
Lehet frissíti az ikonokat vagy ilyesmi.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#25972) #54715584 válasza kasa85 (#25971) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam nem villan a tálca, simán csak fordulnak a csempék, amikor frissülnek.

(#25973) kasa85 válasza #54715584 (#25972) üzenetére


kasa85
őstag

Érdekes nálam lent pislákol egyet nem a csempe részleg,hanem lent a sáv amin vannak az ikonok.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#25974) watador600 válasza kasa85 (#25973) üzenetére


watador600
senior tag

Ugya ezt csinálja nekem is. Nem tudom mi ez. Van hogy rögtöb bekapcsoláskor csinálja, van hogy böngészés közben kezdi el. Reményeim szerint a nagy frissítéssel elfog ez tűnni.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25975) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
HDD-n volt a Windows 10-em, most átköltöztem SSD-re. Szeretném a HDD-ről letörölni a régi rendszert, formatálás nélkül.
Elég sok mappát enged letörölni, de sokat viszont nem. Ha a gyári fájlkezelőből próbálom letörölni, akkor ezt írja:
A mappa módosításához forduljon engedélyért a következőhöz: TrustedInstaller

Próbáltam mindenfélét, hiába vagyok én mostmár a tulajdonos, ugyanúgy nem engedi törölni. Jogokat nem tudok magamnak adni, mert arra is hibát dob.
Hogy lehetne ezt megoldani?
Köszi a választ!

(#25976) Azharel


Azharel
aktív tag

SSD vásárlás előtt állok, win 10 home usb dobozos verzióm van. Mielőtt felrakom az új ssd-re kell valamit csinálni ? gondolok itt olyanra hogy a jelenlegi rendszert "deaktiválom" úgy hogy eltávolítom a kulcsot. Vagy ilyen dobozos verzió esetén csak újra rakom a az új ssd-re aztán szebb jövőt ?

(#25977) raidx válasza pete_21 (#25975) üzenetére


raidx
őstag

Törölni kell a Tristedinstallert. Jobb klikk a mappán,tulajdonságok,biztonság, speciális, tulajdonos modosítás és itt felveszed magadad. Utánna tudod törölni a Trustedinstallt. Majd az adott mappát. Vagy egy livelinuxról bootolsz és úgy törlöd. Az első nem biztos, hogy sikerül. Rendszermappáknál még nem próbáltam. Linux biztosabb sikert hoz.A Hirens biztos!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25978) raidx válasza Azharel (#25976) üzenetére


raidx
őstag

Ha nem GPT partición van a rendszer több progis is képes átköltöztetni SSD-re. Az Aomei biztosan, használtam már. Konkrétan [ezt.]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25979) Azharel válasza raidx (#25978) üzenetére


Azharel
aktív tag

GPT, de amúgy sem játszik ez a költöztetés. Tiszta telepítést szeretnék mindenképpen.

(#25980) fuze válasza kasa85 (#25971) üzenetére


fuze
őstag

Nekem néha megfagy a tálca 3-4 másodpercre

adms.hu | UI Designer

(#25981) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok.. Mennyire normalis vagy mit tehetek ha felraktam a legfrisebb videokartya drivert (nvidia) a gyarto oldalarol es lefagyot vagy lebenult a start menu ahogy megnyitottam.Vissza csukodott aztan de mar nem nyilik meg..Hagynom kellett volna ezek szerint azt amit alapbol maga rakott fel drivert? A rendszer eredeti,lemezrol lett felrakva.
Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#25982) Jocohun válasza vlevi (#25956) üzenetére


Jocohun
tag

Köszi a választ. De sajna semmi nem működik rajta egy email se :W Így marad a Thunderbird.

(#25983) pzstm válasza Jocohun (#25982) üzenetére


pzstm
titán

Nekem egy Exchange es egy outlook account van beallitva es mindkettő teljesen jól megy ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25984) Arolotifar válasza Jocohun (#25982) üzenetére


Arolotifar
őstag

Bár évek óta Thunderbird az alapértelmezett levelezőm, a kedvedért kipróbáltam ezt is :)
Beállítottam a gmailes fiókomat és 10 alkalomból 9-szer hiba nélkül ment :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#25985) vlevi válasza Arolotifar (#25984) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezaz, hogy csak 9x
Ami azt jelenti, hogy hulladék.
Nálam ui. ugy adja elő magát, hogy néha megpröbál mukodni, de inkább nem.

(#25986) kasa85 válasza watador600 (#25974) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor meg nyugodtam :)
Nem tudom Metro felület vagy minek hívják lehet az frissül időjárás,és ezek.
Lehet akkor pislan egyet,vagy frissíti az ikonokat.
Fura egy kicsit azt hittem hardverek.
Kaptam Nvidia kártyára egy szutyok drivert képernyő illesztőprogram leállt.
Elsötétült a kép,és vissza.
Azt hittem ez az anomáliája Windows 10 alatt.
Annyira gyors volt nem dobta fel a buborékos üzenetet.
Na mindegy az meg oldódott állítólag szoftveresen b@szták el.

(#25980) crgriseus7
:Y
Akkor még az enyém a jobbik eset.
Kíváncsi lenné Offline csinálja e.
Nem e esetleg amit fentebb írtam frissíti az adatokat mely a startmenün belül van.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#25987) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok van egy win 7 home prem. kulcsom. ez jó 32 és 64 bites rendszerhez egyaránt?

+1 ha igen akkor aktiválás után tudom frissíteni win 10-re?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#25988) Popes válasza Dexter-2000 (#25987) üzenetére


Popes
őstag

Igen, és igen.

Deus ex machina

(#25989) watador600 válasza kasa85 (#25986) üzenetére


watador600
senior tag

Hát nem tudom, akkor elég lenne egyszer is frissíteni, nem kb 5-10 másodpercenként, mert ez nekem nagyon fura. :N

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#25990) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Nem rég felraktam a NOD32 legújabb 9.0.318.20 verzióját.
Majd ebben beállítottam, hogy minden választható Windows frissítésről kapjak értesítést.
Jött is értesítés, hogy vannak elérhető frissítések:

Viszont hiába megyek rá a frissítés futtatására, a Windows Update azt adja vissza, hogy az eszközöm naprakész.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám kikényszeríteni, hogy a javasolt frissítések a Windows Update -nél is ténylegesen megjelenjenek?
Elméletileg a NOD32 a Windows Update -ből tájékozódik ha van valami frissítés, ennek ellenére még sem jelennek meg ezek a frissítések.

Esetleg más is találkozott már ilyennel?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25991) kasa85 válasza watador600 (#25989) üzenetére


kasa85
őstag

Próbáld ki húzni a netkábelt.
Nekem néha akkor csinálja mikor a firefoxot,vagy mappát nyitok meg.
Ritkábban van nálam,de érdekes jelenség.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#25992) King Unique válasza pvt.peter (#25990) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ez lehet inkább vmi ESET bug...az a mérvadó, amit a gépház és WU kiír. Nálam is volt, hogy kiírt egy olyan listát a 8-as, ami a WU-ban nem teljesen úgy jelent meg. Lesz@rtam, mert úgyis utóbbival frissítek, nem az ESET hülyeségével...
Szerintem a topikjában kérdezd meg, hogy lehet kikapcsolni, vagy más. Mert elég új még ez a 9-es verzió.

Illetve a WU speciális beállításoknál meg lehet adni, hogy mikhez keressen frissítéseket, de nyilván nem kell minden egyes drivert se elhamarkodottan felpakolgatni.

(#25993) pendre54: akkor bug...

[ Szerkesztve ]

(#25994) pvt.peter válasza King Unique (#25992) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ott is körbekérdeztem, de mivel Windows 10 -es topikba is beillik ez a probléma, ezért itt is megpróbáltam, hátha.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25995) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Üdv

az lenne a problémám hogy tegnap frissitettem win10-re,telepités után bejelentkeztem a ms fiokba jelszoval, ma elinditottam a gépet és kéri a jelszot is de nem tudok belépni mert ez a karakter # nem veszi be a kezdő képernyőn, mi lehet erre a magoldás? köszi

PSN:BiZzare_0 ️

(#25996) pvt.peter válasza pendre54 (#25993) üzenetére


pvt.peter
őstag

Jaja, nem szeretném én sem bolygatni.
Sztem vmi olyasmi lehet a háttérben, hogy a Windows Update globálisan keres drivert, nem pedig eszközspecifikusan.
Emiatt érzékelheti úgy, hogy van driver frissítés egy adott hardverhez, miközben az nem is pontosan ahhoz készült.
Vagy nemtudom :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25997) pvt.peter válasza @rglaaf (#25995) üzenetére


pvt.peter
őstag

Próbáld meg, hogy a bejelentkezési képernyőn a jobb alsó sarokból a Könnyű kezelést felnyitod, majd a Képernyő billentyűzetet bekapcsolod.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25998) King Unique válasza pvt.peter (#25994) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondta a fórumtárs, nem érdemes foglalkozni vele. Nálam mondjuk 8.1 + ESS alatt nem jön elő ilyen egzotikus lista (csak + 1/ 2 db frissítés, amit a WU nem jelenít meg), de ez lehet vmi Win10 + EAV/ ESS bug. Le kell tojni, ennyi és talán majd kijavítják mind2 oldalon.

(#25999) @rglaaf válasza pvt.peter (#25997) üzenetére


@rglaaf
veterán

köszi probáltam igy se akarja be venni :( k..a jo most itt állok és nem tudok belépni a gépemre...

[ Szerkesztve ]

PSN:BiZzare_0 ️

(#26000) pvt.peter válasza @rglaaf (#25999) üzenetére


pvt.peter
őstag

Én is használok speckó karaktert a jelszavamban, bár idáig nem okozott problémát.
Esetleg nem változtattál jelszót MS fiókban?
Ha igen és a géped offlineban van, akkor elképzelhető, hogy még a régi jelszó kell neki.
Más ötletem nincs.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.