Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Rruuer válasza Warter (#25750) üzenetére


Rruuer
senior tag

IMÁDLAK!!! sikerült :DD :DD :DD

(#25752) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Olyan problemam van hogy egy Fujitsu Esprimo gepen allandoan DVD/media/USB driver -t ker a windows installalas kozben. ( jelenleg is win10 van rajta csak szeretnem ujra telepiteni )

Ez azert fura mert ugye telepiteskor eleve a DVD-rol olvas be illetve azt is kivalaszthatom hogy keressek rajta drivert.
A gepben levo osszes disket latja. Mi a lohalalt keres a windows?
Elso blikkre osztonosen a SATA drivert adtam meg neki azt irja nem talalt uj eszkozt. (de tovabbra is latszik a disk es keresni is lehetne rajta szoval ezt is kizarnam )

Esetleg windows 10 home HU SHA keyt tud valaki mondani? Masra mar nem tudok gondolni mint hogy szar az image :(

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25753) #73029888


#73029888
törölt tag

Felraktam a Windows 7 SP1 Home Premiumot,és 15.10 BETA Catalyst Driverrel és megy 1024x768 alatt a régi játékok. (Jazz 2,Starcraft és Warcraft 3)

(#25754) #22743424 válasza Warter (#25750) üzenetére


#22743424
törölt tag

Remek, ez egyszerűen eszembe sem jutott :W

(#25755) kicsiogre válasza kicsiogre (#25529) üzenetére


kicsiogre
tag

Nos nézegettem kiderült a readyboost okozta .. kikapcsoltam azóta jó lett egyből megszűnt a 100 százalékos merevlemezhasználat .. azért érdekes a 7-esen szépen működött nálatok nincs a readyboost -al gond ?

(#25756) zack


zack
nagyúr

Windows.old mappát hogy tudom törölni?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25757) vlevi válasza zack (#25756) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lemezkarbantatrtó, rendszerfileok törlése. És ott bepipálni a sokgigás kréazeket. Most nem emléxem pontosan a nevére, de meg fogod találni.

(#25758) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ok rossz volt az image :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25759) Dr.FantastiK válasza Pokesz007 (#25720) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nincs.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#25760) arcitec


arcitec
addikt

HÚHA

Nagyon megjártam az EDGE böngésző kedvencek kezelésével .

Takarítottam benne stb ( még 8.1 ből került át.Nemrég vettem észere , hogy teljesen máshol tárolja mint eddig,
az IE helye maradt meg ( nem is értettem, ha belepiszkáltam miért nem frissül).

Nos kitöröltem fizikailag, majd odamásoltam ( az új helyére ) és hát a böngésző ( EDGE) meg nem látja .

RÖHEJ a köbön az IE importálása nem jó odamásoltam az újat ( könyvtárat ) a régi IE helyére és az látja. Majd a Chrome - ba is beemeltem.

Innen meg az EDGE is felimportálja magának . AZ IE-ből meg nem . HAHAHAHAAH

Jó is lenne , ha nem rakott volna neki külön nevet és kattintgatni kell hozzá.
No meg fordított a sorrend a Z van elől RÖHEJJJJJ.

Mit tudok tenni ..... EZT most nagyon megköszönném ...

Hogy tudtak kiadni egy ilyen abszolút félkész TERMÉKET. NEM ÉRTEM ...

[ Szerkesztve ]

(#25761) gzbotii válasza gzbotii (#25738) üzenetére


gzbotii
veterán

Erre valaki?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25762) F_Zolee válasza gzbotii (#25761) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha szertnéd magad még jobban szivatni akkor tedd fel. :)

(#25763) Joker88


Joker88
őstag

friss telepítésű Windows 10.

A hiba következő. USB-s Wifi adapterrel csatlakozik a számítógépem a routerhez,ezáltal az internethez is.
Azonban, néha gondol egyet az adapter és lecsatlakozik a netről, csak úgy tudok csatlakozni, ha kihúzom,majd visszadugom az USB aljzatba.
Az adapter helye, a hátlapi USB panelon van,nincsen semmi toldókábel/hosszabbító hozzá.

A driver az van,amit a Windows 10 adott hozzá.
Ez az adapter van a gépben: [link]
/ TP-Link TL-WN727N /
a weboldalukon "csak" Windows 8/8.1-hez van driver..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#25764) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

a tálcán lévő File Explorerre jobb egérgombbal kitűztem néhány mappát + a D: meghajtót.

Azonban a D: meghajtón kívül semmit sem nyit meg, tehát hiába kattintok mappa névre, semmi sem történik. :F

Mi erre a megoldás?

(#25765) arm1n_


arm1n_
csendes tag

Sziasztok!
Az összefoglalóban nem volt, de lehet volt már, de mi a teendő akkor ha előretelepített Windows van a laptopban (nincs kulcs, csak egy recovery partíció újratelepítés esetén), amiben hdd-t szeretnék cserélni és már frissítettem Windows 10-re? Ebben az esetben az új hdd-re rakáskor amint belépek a Microsoft fiókommal aktiválódik a Win?
Ha nem akkor mi a megoldás a HDD cserére?

(#25766) zack válasza vlevi (#25757) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :R :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25767) Johni5 válasza zetecR (#25764) üzenetére


Johni5
őstag

Nekem nincs vele semmi gondom.Ilyet használok én is két gépen.Driver ugyan az.

(#25768) Popes válasza gzbotii (#25761) üzenetére


Popes
őstag

Kipróbálod és meglátod hogy mire elég. :)

Deus ex machina

(#25769) tomboy0013 válasza Knilee (#25735) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem tableten volt recovery partíció ami Win10-es frissítéssel beleolvadt az alap tárhelybe, megszűnt létezni a recovery.

(#25770) krystman


krystman
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nekem tableten van a win10. És ha lekapcsolom a kijelzőt, akkor mindig felélesztésnél, kéri a jelszót. Hogy lehetne kikapcsolni ezt? Már szinte mindenhol néztem. Köszi.

(#25771) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! NAV-AbevJava-t szeretném telepíteni Win 10_64_re. Leírás szerint a 64 bites Java-t raktam fel. Hiába, mert nem tudom hitelesíteni. Javascript engedélyezve van. Persze a programot sem tudom telepíteni. 3 Win 10_64-s gépen próbáltam, mindenütt ugyanez volt a helyzet. Mi a fene lehet a gond? :(

(#25772) raidx válasza krystman (#25770) üzenetére


raidx
őstag

Energiagazdálkodási lehetőségek, A jelenleg el nem érhető beállítások módosítása klatty. Ekkor módosítható a jelszókérés ébresztéskor, Beállítás Nem.

@pinnacle

Próbáld meg az Users\usernév\appdata\local mappába telepíteni. A win 10 nem mindent enged magaalá telepíteni. Esetleg olyan meghajtóra amin nincs rendszerhez tartozó mappa, megpróbálhatod. Én régen sandbox alatt használtam, szóba jöhet még végső esetben virtuális gépen egy Win7.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#25773) JamesHun válasza pinnacle (#25771) üzenetére


JamesHun
addikt

nézd meg 32 bites java val is
ott az all java download
onnan szedd le manuálisan a telepítőt

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#25774) vigyori78 válasza pinnacle (#25771) üzenetére


vigyori78
őstag

Ahogy a kolléga is írja :K
nekem is csak úgy indult el ha fent van a 32bites is.

(#25775) Johni5 válasza pinnacle (#25771) üzenetére


Johni5
őstag

win7 kompatibilitási módban próbáld rendszergazdaként.Hátha.

(#25776) pinnacle válasza JamesHun (#25773) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek!
Hajnalban még nem működött az ellenőrző oldal, az egyik gépen már megy. A programot viszont még mindig nem tudom telepíteni. :(

(#25777) JanR válasza pinnacle (#25776) üzenetére


JanR
addikt

Jobb klikk, futtatás admiszitrátorként? Java le van frissítve legújabb verzióra? Én még a 32 bites javát is feltettem miatta. Gond nélkül fel is ment az abevjava.

[ Szerkesztve ]

(#25778) pinnacle válasza JanR (#25777) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Sajnos a jnpl, jar-nál nincs ilyen lehetőség. Legfrissebb Java van fent.

[ Szerkesztve ]

(#25779) Johni5 válasza pinnacle (#25776) üzenetére


Johni5
őstag

A 64 bites verziót próbáltad telepíteni?Az simán felmegy.

(#25780) pinnacle válasza Johni5 (#25779) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Leírás szerint a 64-es kell, én először eltávolítottam a régebben fent lévő 32-st, majd telepítettem a 64-st, végül a 32-st is újra.

[ Szerkesztve ]

(#25781) Johni5 válasza pinnacle (#25780) üzenetére


Johni5
őstag

Ha átnevezed a mappát,akkor sem teszi fel?

(#25782) pinnacle válasza Johni5 (#25781) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Már erre is gondoltam, de nem engedi.

(#25783) Johni5 válasza pinnacle (#25782) üzenetére


Johni5
őstag

Nincs jogosultság????Sehová sem engedi?Asztalra,másik meghajtóra,partícióra sem?

(#25784) Tibchie


Tibchie
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek van megoldása a problémámra, nagyon hálás lennék érte!
A probléma a következő: Windows 10 rendszeren ugye minden képernyőn meg tudjuk jeleníteni a tálcát.
Én szeretek a tálcára rögzíteni programokat, és onnan indítani, de a win 10 arra a képernyőre indítja a programot, amelyiken utoljára használtam, holott nyilván azért kattintok rá azon a képernyőn, mert ott szeretném használni, próbáltam beállítani, de totál elvesztem a win 10 beállításaiban, szóval

HELP ME PLEAASE :)

(#25785) LLKobe válasza stoon (#25744) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem is csinálja néha. 15-ből egyszer, de marha idegesítő. Igazából nem is restartol, hanem leáll, és rögtön el is indul. Én az alaplapomra gyanakodtam, mert az új lapra egyből 10 lett rakva, de akkor nem nálam van a hiba... Csudijó ez a windóz...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25786) betyarr válasza LLKobe (#25785) üzenetére


betyarr
veterán

ez nem újdonság.a 8-ban is ezt csinálja.ki kell kapcsolni a gyorsindítást.

(#25787) pinnacle válasza Johni5 (#25783) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Csoda történt! :C Asztali mappába tettem, és simán települt. Első indításnál feljött valami hibaüzenet, hogy rendszergazdai mód kell, de utána úgy néz ki, hogy működik. Rendszergazda módban el sem indul, csak egy keret villan fel.

(#25788) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne. 4 gépre tettem fel az irodába a frissítést, Win7-ről frissítettem:
1. Változott a termékkulcs? Tehát kaptam új kulcsot, vagy a W7 kulcsával tudom majd újratenni a W10-et alkalom adtán?
2. Ha újratelepítésre kerülne sor, honnan tudok W10 telepítőt letölteni?

(#25789) pandion


pandion
tag

Sziasztok!
Win 10 "frissítés" közben lehet választani, hogy dózerolja le az előző rendszert és telepítse nulláról a win10-et? Bocs ha már volt, nem tudtam visszaolvasni, mert baromi lassú a net :S
Köszi

(#25790) LLKobe válasza betyarr (#25786) üzenetére


LLKobe
veterán

Érdekes, 8.1 alatt sose tapasztaltam ilyet. És hol kell ezt kikapcsolni? :R (Bár nem igazán érzek konzekvensnek egy olyan funkciót, ami random alkalmanként működik csak...)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25791) zoo8800 válasza pandion (#25789) üzenetére


zoo8800
veterán

Van ilyen opció, hogy adatok megtartása, vagy teljes dózer...

rip and tear, until it is done

(#25792) JamesHun válasza Johni5 (#25783) üzenetére


JamesHun
addikt

ha csinálsz te egy mappát és oda telepíted úgy sem megy?

SeriesX: JamesSHun

(#25793) betyarr válasza LLKobe (#25790) üzenetére


betyarr
veterán

az Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállításoknál van.én 2 éve a vadas új gépemnél tapasztaltam.sík ideg voltam hogy tuti valami hardveres dolog és lehet darabokra szedni és küldözgetni majd vissza,mert nem 1 helyről jöttek az összetevők.aztán egy kicsit utána olvastam és lőn csoda...

(#25794) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan tudom kikapcsolni a gyorsbillenytyű üzemmódot, illetve mikor kapcsolódik be?

(#25795) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Két gép közötti kommunikációs gondom van. Mindkét gép ugyanazzal az accounttal megy insider winnel. Az istenért sem tudom a megosztott mappákat megnyitni , mindig kódot kér, pedig ki van kapcsolva a kódos azonosítás. Az egyiket nem is engedi belép ni az otthoni hálózatra, pedig jó kódot írok be. Az lehet probléma, hogy ugyanazon accounttal fut mindkettő?

[ Szerkesztve ]

(#25796) LLKobe válasza betyarr (#25793) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, ezt lecsekkolom este :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25797) UnSkilleD válasza diegho (#25788) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

1 - már elfogadja a telepítő a win7/8 kulcsokat
2 - https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#25798) Poplacsek válasza UnSkilleD (#25797) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Mármint a 10565-ös insider build már elfogadja a Win7/8 kulcsokat. :K

[ Szerkesztve ]

(#25799) pinnacle válasza raidx (#25772) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Most látom, hogy te is javasoltad a megoldást. Úgy emlékszem régebben sem lehetett szabadon "garázdálkodni" a Program mappában.

(#25800) #16695808 válasza Joker88 (#25763) üzenetére


#16695808
törölt tag

Nekem is csinalta mar ezt, de a talcorol a wifi kapcsolat bontas es csatlakozas is megoldotta 2 kattintas,de nemtudom miert csinalja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.