Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16249) this is life válasza Malibutomi (#16242) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet torolni , futtasd a powershell-t rendszergazdakent, ird be
Get-appxpackage , kilistazza az appokat majd ird be remove-appxpackage -package ............... a pontok helyere pedig a filmek es teve full nevet masold be majd enter.[forras]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#17406) bobalazs válasza Ringman (#17376) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Keresőbe: powershell jobb katt futtatás rendszergazdaként.

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

(#17403) Geri Bátyó

DESKtop gadgets revived kiváltja a oldalsáv alkalmazásokat, tökéletesen működik. http://gadgetsrevived.com/

[ Szerkesztve ]

(#21083) Speeedfire válasza Milestone2 (#21079) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez megoldotta a problémámat:

Step 1: Right-click the Start button and select Command Prompt (Admin) from the context menu.
Step 2: Type Powershell in Command Prompt and press Enter.
Step 3: Paste the following text in the Powershell window and press Enter.
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Wait for the command to run and ignore the red error prompts if they arise. The Start Menu should be operational now.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22163) #22743424 válasza laci06 (#22160) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudom az előző buildekben is előfordult már . Valószínűleg a cortana van valamilyen hatással rá, holott ez nálunk még nem működik.
tagagaba53 Hmm, még gondolkodom egy sort. :)

Elvileg van egy ilyen parancssor ami visszaállítja alaphelyzetbe a windows 10 alapesetben telepített App-jait amit a PowerShell-be kell beírni .
Ne engem szidj ha nem lesz jó! :D Csak saját felelősségre !!
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

[ Szerkesztve ]

(#22494) 4ron


4ron
senior tag

Rájöttem miért nem működnek a beépített appok, pl. a Store, Weather, Calculator, stb. Körülbelül 2 hete futtattam PowerShell-ben egy kódot, ami törölte mindet. Vissza szeretném kapcsolni őket, de nem igazán megy. A "Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}" kód a következő hibát adja:

Mit tudnék tenni?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#22495) #22743424 válasza 4ron (#22494) üzenetére


#22743424
törölt tag

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”

Ezt nézd már meg :)

(#23383) Воланд válasza Barthezz2 (#23381) üzenetére


Воланд
titán

ps, rendszergazdakent inditva

Get-AppxPackage *windowscommunicationsapps* | Remove-AppxPackage

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26260) #58000384 válasza W. A. Lacky (#26254) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha a kereső sem jó, akkor a feladatkezelőben új folyamatként és rendszergazdaként indítsd el a Powershell-t, majd írd be: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}"$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

(#26762) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Microsoft Fényképeket, hogy tudnám visszatenni az alkalmazások közé?
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} nem telepítette újra a korábban eltávolítottakat.

(#27869) #58000384 válasza dokee78 (#27863) üzenetére


#58000384
törölt tag

Új felhasználó vagy alaphelyzetbe állítás megoldja, esetleg rendszergazdai Powershellbe:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

A netről szedett parancsokat (főleg, amikről nem is tudod, hogy mit miért tesznek) el kell felejteni, mert több kárt okoznak, mint hasznot.

ignisz: Ez nagyon jó, főleg, mert itt néhányan már temetik az appot.

A jogosultság hol van elállítva? A partíció/mappa tulajdonságainál a biztonság fülön kell állítani, vagy a fiókod típusát nézd meg (ha állítottál ott).

hdtomi: USB3 vagy 2 az, amibe dugod?

[ Szerkesztve ]

(#27880) #58000384 válasza dokee78 (#27876) üzenetére


#58000384
törölt tag

Amire még írták, hogy működött (Powershellbe másold):
PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"

Vagy parancssorba:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Vagy visszaállítod alaphelyzetbe a rendszert.

(#27912) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,

Nekem a nagy update után eltűnt a start menü de vele együtt konkrétan minden popup a tálcán .Tehát a hangerőszabályzó se az értesítések fül nem jött be.

Találtam rá megoldást és csak ezért írok hogy ha más is így jár esetleg, nálam a következő volt a javítás:
Jobb egérgomb a start menü ikonján (bal alul)/Parancssor (rendszergazda) / beírod: powershell / beírod: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

(az egészet be kell másolni a Get-től a zárójel végéig)

Utána újra volt minden, szóval jóság van :)

*Sn0w

(#29729) Partyface007 válasza Piziii (#29726) üzenetére


Partyface007
őstag

http://winaero.com/blog/how-to-restore-windows-store-in-windows-10-after-removing-it-with-powershell/

vagy szintén emelt színtű powershellből

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

[ Szerkesztve ]

(#36348) #58000384 válasza tonyrulez (#36346) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az üres képernyőn nyomsz egy ctrl+alt+del-t, és bejön a bejelentkező képernyő. Tableten időnként tapasztalom, és ott sokkal zavaróbb, mert vagy soft reset kell, vagy billentyűzet.

A start menü hibáját rendszerint egy futó program vagy egy kitűzött app okozza. Milyen programokat futtatsz? Milyen vírusirtót? Használsz takarító/optimalizáló progit?
Korábban írták már a Nod32-t és valamelyik AMD drivert is. Illetve van egy Powershell parancs, ami több embernek megoldotta a dolgot: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}"$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

[ Szerkesztve ]

(#36356) vigyori78 válasza tonyrulez (#36333) üzenetére


vigyori78
őstag

Nálam 3 gépből 3-nál ez volt.

Ez oldotta meg a problémát :
Nyitsz egy PowerShell -t as Administrator módban és :

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Ezt sem árt lefuttatni egyszer :
sfc /scannow

Kereső: start menü ,műveletközpont , nem nyílik meg

[ Szerkesztve ]

(#37301) bobalazs válasza Miksa64 (#37297) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű hogy az antivírusod meggyógyította,
Ha a felettem lévő hsz nem jött be:
PowerShell inditsd el adminisztrátorként majd másold be ezt a szöveget a powershellbe:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

[ Szerkesztve ]

(#37451) CirrMee válasza Jazz (#37450) üzenetére


CirrMee
addikt

Én szimplán kinyírtam azt a köcsög csempeprogramot, legközelebb kiválasztottam amit én akarok, azóta nem próbálkozott... :)

Powershell rendszergarázda módban: Get-AppxPackage -name “Microsoft.Windows.Photos” | Remove-AppxPackage

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#38461) #78032384 válasza Polllen (#38453) üzenetére


#78032384
törölt tag

Hát nem ilyennek kéne lennie :D most egy egy wsreset? Control panel windows store apps troubleshooting se csinál semmi? Esetleg próbálkozni lehet ilyenekkel: ez csak a store-t teszi újra és utána ott keresnéd meg a többi appot

admin powershell

Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore

vagy admin command promtban ezt végrehajtani

Mást nem találtam így hirtelen után a problémára. Új felhasználóba költözés vagy egy reset this pc biztosabb megoldás időben is mint napokig bújni a google-t.

(#39147) #58000384 válasza lugosi (#39146) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az mindegy, hogy jó volt korábban, ki kell zárni azt is, így ha még nem tetted, tiltsd le (meg minden mást is), ne fusson semmi, mikor újraindítod a gépet. Mivel nekem (szerencsére) egy gépen sem jelentkezett soha ez a probléma, így csak találgatni tudok. A start menü tartalmát a shell:AppsFolder parancs beírásával (Win+R) lehet amúgy előhozni.

A szokásos rendszergazdai PS parancsok:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Ami bezavarhat:
CCleaner, Avast, Dropbox kliens, különféle optimalizáló és eltávolító programok.

Állítólag ez is működhet (rendszergazdai parancssorban):
Cd C:\Windows\System32
Taskkill /F /IM Runtimebroker.exe > nul
RuntimeBroker.exe

Bár ez egy újraindítással is ugyanígy megtörténik.

És persze egy új fiók létrehozása, vagy a gép alaphelyzetbe állítása is megoldhatja. Ha a fentieket mind próbáltad, akkor sajnos nincs több ötletem.

(#39834) AlyrArkhon válasza RetepNyaraB (#39833) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ha minden igaz, ebből a fórumból ollóztam, ha működik, köszi annak, aki elöször hozta (és talán mehetne az összefoglalóba)

Nyitsz egy PowerShell -t as Administrator módban és :
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Ezt sem árt lefuttatni egyszer :
sfc /scannow

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#40310) #58000384 válasza gg72 (#40308) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hibaelhárító első körben, majd ha nem sikerül, akkor

Parancssorba: schtasks /run /tn "\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\Automatic App Update"

Powershellbe (3 parancs):
Get-appxpackage -packageType bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + "\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml")}

$bundlefamilies = (get-appxpackage -packagetype Bundle).packagefamilyname

get-appxpackage -packagetype main |? {-not ($bundlefamilies -contains $_.packagefamilyname)} |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + "\appxmanifest.xml")}

Ha friss a rendszer, talán érdemes megpróbálni egy új fiókot is.

(#41130) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Találkozott már valaki olyan hibával, hogy sem a Windows Start gomb, sem a keresés gomb nem működik?
Reggel még jó volt, de egy órája ezzel küszködök. Semmi nem lett közben telepítve. 2 napja installáltam a Win10 Pro x64-et, céges, hivatalos, Lenovo irodai PC.
Utánaolvastam, állítóéag ez a poweshell-es parancs megoldja a dolgot (na nekem nem):
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
Valami ötlet?
Köszi

(#43931) alevan


alevan
őstag

Akinek nem települnek a bővitmények, próbálja meg ezt:

1. Delete extensions in Settings->System->Apps and features

2. Open Powershell as admin.

3. Run this:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
this will reinstall all stock apps including the Windows Store
Now you should be able to install extensions through the Windows Store.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#45826) vigyori78 válasza bobalazs (#45821) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.
Nekem a mostani frissítés után szintén 1 játékom gatya lett az xbox appban a dvr kikapcsolása segített és jó lett.

Késöbb:

Én töröltem az xbox-ot.

Uninstall Xbox PowerShell Admin :

Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage

És mé lefuttattam ezt is : Disable_Game_DVR_and_Game_Bar.reg

[ Szerkesztve ]

(#46592) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogyan lehet eltávolítani egy Acer laptopról a sok szemét programot? Egy csomó Acer hulladék, meg McAfee cucc van fent, szeretném őket eltávolítani.

A powershelles megoldás amit találtam pl:
Get-AppxPackage *3dbuilder* | Remove-AppxPackage
az csak az MS programoknál működik ahogy nézem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50189) norti válasza gerleimarci (#50187) üzenetére


norti
addikt

Ékezetes, szóközt tartalmazó usernév? :Y Egy csomó dolog nem szereti az ilyet...

Próbálj meg egy helyi fiókot létrehozni valami egyszerű usernévvel, esetleg administrator accounttal belépni és azzal is próbáld meg. Ha nem megy, teszteld a Get-AppXPackage parancsot kapcsolók nélkül, hogy működik-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#50235) gerleimarci válasza norti (#50189) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Megpróbáltam, így sem megy.
Ha simán beírom, hogy Get-AppXPackage, akkor listáz egy csomó előre telepített alkalmazást.

(#50510) this is life válasza muckam (#50499) üzenetére


this is life
Ármester

Probaltad power shellbol rendszergazdakent ezt a parancssor : Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml" -Verbose}

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#50967) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Adott egy Surface pro 3, Windows 10-el, a probléma, hogy nem működik az asztal, mintha egy képként lenne berakva a háttérbe, és mintha nem futna az explorer.exe. Windows gombra se reagáll a cucc, csak jobb klikkekre.

Rengeteg újraindítás és explorer.exe újraindítások után kezdtem feladni, hogy mi a fene van a géppel.

MS fórumos honlapján találtam ugyan ilyne hibákkal küzdő userek sokaságát németül van nem angolul és találtam egy ilyet: " Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} " Adminmódban elindítom de ez se b*szik csinálni semmit, csak áll és áll 1 óra elteltével is áll, notin 2 perc és lefutott hiba mentesen.

Valakinek 5lete van, hogy mit lehetne kezdeni? Újra telepíteni most szinte esélytelen. :W

(#51040) adamka36 válasza cozmo (#51016) üzenetére


adamka36
tag

Szia. Megoldás a következő! (Windows tűzfal legyen engedélyezve)
Windows Áruház és alkalmazások újra regisztrálása
Nyissuk meg ismét rendszergazdaként a Windows Power Shell segédprogramot és írjuk vagy másoljuk be..

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

..ezt követően nyomjunk Enter-t és indítsuk újra a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#51080) adamka36 válasza cozmo (#51055) üzenetére


adamka36
tag

Ha piros volt akkor ki van kapcsolva a windows tűzfal. Nem érdemes semmit letiltani a windows 10 rendszerben mert minden össze függ szinte mindennel. Ha letiltod pl a windows search alkalmazást akkor nem megy a fiók szinkronizálás. Stb... Töröld le a posta alkalmazást, majd inditsd újra a gépet és tedd fel megint. Szintén powershell rendszergazda.
Posta és Naptár eltávolítása
Get-AppxPackage *communi* | Remove-AppxPackage

[ Szerkesztve ]

(#51638) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Többször volt már kérdés, de nem láttam megoldást/nem működött:

ha a start/keresés gomb nem reagál, mit lehet tenni rebooton kívül?

a Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”} parancs újabban már a Get-AppXPackage részen elhasal, a powershell megtagadja az együttműködést.
Régebben fél óra töprengés után aszonta valami használatban van és nem tudja frissíteni. Ez most jelentős fejlődés :DDD

-A hagyományos start menüt nem szeretném visszaállítani, nekem tetszik az új.

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53189) vigyori78 válasza tylerddd (#53187) üzenetére


vigyori78
őstag

Startra kattints, kezdd el gépelni: Powershell
Ha megjelent, jobb egérrel kattints rá, a Futtatás rendszergazdakéntét válaszd. Ha elindult a Powershell,
másold be ezt a parancsot:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

(#54173) szotadi válasza vlevi (#54170) üzenetére


szotadi
tag

Rákattintok és törli! :D

Közben találtam egy hasonló megoldást, így elvileg mindent lehet törölni:
Ha minden app-ot törölni szeretnél: Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage
Használatban lévő fiók esetén: Get-AppxPackage -User | Remove-AppxPackage

(#57477) SirRasor válasza raidx (#57475) üzenetére


SirRasor
őstag

Direkt ezért készítettem screenshotot: nincs rá lehetőség!
Ráadásul már a PowerShell-es get-appxpackage | remove-appxpackage és társait is rátoltam már, de ez a pár, képen látható mocsok nem akar eltűnni.

Make Love not war!

(#57488) raidx válasza SirRasor (#57487) üzenetére


raidx
őstag

Indítsunk el egy parancsort rendszergazdai jogosultsággal, gépeljük be a „Powershell” parancsot, majd üssünk Enter-t. Majd ha minden app-ot törölni szeretnél: Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage

[link]

Mivel már beletúrtál a rendszerbe, lehet nem működik. Akkor kivárod Creator frissítést és utánna csinálod amit írtam. Vagy tisztatelepítés.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57503) SirRasor válasza raidx (#57488) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, de ez régen se működött 100%-osan. A 1511-es buildnél 2 vagy 3 elemet hagyott meg, most meg vagy..túl sokat :D

Amúgy 3 formában érdemes lefuttatni:
Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage
Get-AppxProvisionedPackage -online | Remove-AppxProvisionedPackage -online

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#57659) #83685760 válasza TRob1 (#57654) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem a kezdetektől volt ez ilyen, hanem valamelyik nagy frissítés óta. :) Nekem csak ez az egy gondom volt az appal, így szépen működik.

Auriga!: Powershellbe írd be ezt: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

[ Szerkesztve ]

(#58050) #86564352


#86564352
törölt tag

3D Paint és 3D Viewer eltávolítására találtam powershell admin parancsokat:

Get-AppxPackage *MSPaint* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *Microsoft3DViewer* | Remove-AppxPackage

Működik. Sajnos a Mixed Reality Portalhoz nem találtam, az még éktelenkedik a start menüben.

(#58256) #86564352 válasza kovaszoskeny (#58250) üzenetére


#86564352
törölt tag

Innen próbáltad? Más ötletem nincs, bár csodálkozom ha ilyen fontos a multimédia neked, akkor miért pont N-es rendszert használsz. És jobb 1607-en maradni amíg lehet. Mi fontos van a Creators Update-ben amiért siettél a felrakásával. Nem okoskodás, csak kérdem.

(#58253) movax

Nyiss egy powershell admin ablakot és:

Get-AppxPackage *MSPaint* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *Microsoft3DViewer* | Remove-AppxPackage

[ Szerkesztve ]

(#58351) #86564352 válasza Heisenberg69 (#58340) üzenetére


#86564352
törölt tag

Powershell admin ablakba ez a parancs és enter:

Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage

(#59126) Slavia válasza Ga3rieL (#59056) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ha kivégezted a cortanát a 1703-ban és ugrott a Start Menu akkor ezt a 2 megoldást lehet csinálni (legalábbis nekem bejött.

1: Parancssor(adminként) majd ezt bepötyögöd: sfc /scannow
> press Enter

2: Powershell (adminként) majd ezt bepötyögöd: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
és megvárod amíg teljesen végez.

[ Szerkesztve ]

(#59177) Slavia válasza Ga3rieL (#59173) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ha nem javul távolísd el powershell (adminként)

Get-AppxPackage -Name king.com.CandyCrushSaga

(#59375) #86564352


#86564352
törölt tag

Creator Update után megjelenő "szemét" takarításához találtam egy jó leírást. Legalábbis akit zavar a bugos Wireless Display Media Viewer hibás ikon a start menüben (tiszta telepítés esetén ez nincs), vagy a nálam meg sem nyíló Mixed Reality Portal ami ha megnyílna se kéne ahogy 3D appok, Candy Crush stb. sem. A cikk a Wireless Display Media Viewer eltakarítását írja le, de a 4-es lépésnél az adatbázis szerkesztő programban ugyanott megtalálható a mixed reality portalhoz kötődő holographic first run izé is, ezt ugyanúgy 0-ra állítva majd mentés után PowerShell admin:

get-appxpackage -allusers | where {$_.name -like “*Microsoft.Windows.HolographicFirstRun*”} | remove-appxpackage

A leírás nem gyors kattintós módszer, két kis portable program és cmd illetve PowerShell parancsok kellenek. Figyelmesen kell csinálni a lépéseket, saját felelősségre persze. De működik a módszer, az eredmény feleslegtől tisztított start menü. :)

(#64960) #86564352 válasza #82146048 (#64957) üzenetére


#86564352
törölt tag

User profil korrupt lesz egyik napról a másikra, akkor szokott ilyen jelenség lenni megkergülnek az UWP appok. Kezdetek óta létező hiba. Admin powershellben lehet próbálkozni appok újratelepítésével:

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Vagy új felhasználói fiókot csinálni, vagy in place upgrade adatok megtartásával, vagy számítógép helyreállítása azt hiszem ezt most a Defender biztonsági központba dugták el.

(#65865) #82146048 válasza Norbi887 (#65845) üzenetére


#82146048
törölt tag

Tisztán telepítetted a 16299.15-ös rendszert? Akkor Powershellből újra kell telepítened az Áruházat.
Rendszergazdai PS-t indítasz, majd beírod:
Get-Appxpackage -Allusers *windowsstore*
A Packagefullname részt kimásolod pl. Jegyzettömbbe.
Utána beírod, hogy
Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage
Ha ez is kész, akkor itt a parancs az újratelepítésre:
Add-AppxPackage -register "C:\Program Files\WindowsApps\*******\AppxManifest.xml" -DisableDevelopmentMode, ahol a ***** rész a packagefullname lesz, amit kimásoltál.

Ezután lehet, hogy angol lesz az app, de frissítheted, és rendbe is jön (magyarra vált majd).

(#65603) TRob1: Igen, a felfedezős oldalra gondoltam, de ott azzal kezdi, hogy "Hey Insiders!", és a többi.

(#67409) Tomcsika1987 válasza tibike8 (#67391) üzenetére


Tomcsika1987
újonc

Üdv
Nálam sem ment az áruház a 1709 el.
Én frissítettem, és eltűnt de sikerült megoldani...

Powershellbe akinek ilyen van:
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Aztán ha ez lefut restart
és edgébe:
ms-windows-store:

És bejön a Windows Store ami = az Áruházzal csak valamiért windows store lett..

https://kephost.com/images/2017/10/28/microsoft-store.jpg

(#71166) Abrion


Abrion
senior tag

Kéne az Összefoglalóba tanácsot írni a belső program nem indulása hibára.
Én személy szerint 15 naponta látom azt a hibát, és mindig megoldódik ezek a a kóddal a parancssorban
Win + X aztán parancssor rendszergazdaként, aztán ezt írom
PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest
többnyire ezzel megoldódik a gond, de van még kettő amit javasol a microsoft
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

SFC /scannow

(#74834) zolee001 válasza SP4C3 (#74821) üzenetére


zolee001
őstag

Egy dolgot nem értek,ha ennyire elégetlen vagy miért használod?
Pár meglátás tőlem:
1,Whether updates complete successfully or fail. - Mert mégis mi a fenéért akarnák tudni?
Elmész egy étterembe vagy szolgáltatást veszel igénybe jobb helyeken megkérdezik,hogy elégedett vagy e
2,Windows Update-Igen rendesen testreszabható,állitsd be ahogy neked a legmegfelelőbb
3.Error report már Win2000 sp1 töl kezdve az XP RTM-en át napjainkig része a rendszernek,arra való hogy ha vmi hiba keletkezik akár a TE gépeden akkor elküldi elemzés céljábol ,hogy késöbbiekben javitásra kerüljön.
Nem titkos adatok rólad hanem a gép telemetria adatai pl hány ms alatt nyilt meg a start menü,keress sql kiterjesztésü fileokat és nézz bele.
4,WU seed,már a Vistában benne volt (csak be kellett kapcsolni) arra való,hogy pl van több géped de csak egy gép tölti le a Windows updateröl a többi géped pedig az elsö géptöl kapja meg LAN-on.
Az elsö mondatodban a sávszélesség miatt sirtál,itt a megoldás de ez sem jo.
5,Tüzfal,blockold az összes kimenö forgalamt és nézd meg,érdekes hálózati élményben lesz részed mivel semmilyen tcp/udp kapcsolat megy ki a gépedröl.
Jobban belegondolva talán ez lenne a legmegfelelöbb számodra mert a leirt problémáidat 1 kattintással meg is oldotta.
Nem kell a Store? Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage csiribi csiribá és nincs store
Én sem vagyok maradéktalanul megelégedve az MS irányvonalával teljesen de ha problémám van akkor megprobálom megoldani.

(#80073) #71043776 válasza Norbi887 (#80071) üzenetére


#71043776
törölt tag

Jó eséllyel a hangkártya drivere bolondult meg, tapasztaltam hasonlót korábbi builden is. Próbáld újratelepíteni a drivert (akár távolítsd el az eszközkezelőben), vagy menj a Gépház > Frissítés és biztonság > Hibaelhárítás > Hanglejátszás menübe.
Ha nem jó, akkor rendszergazdai Powershellbe írd be ezt (ez több dologra is jó lehet):
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.