Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114472) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Bátorkodtam feltelepíteni egy Linux Mint 19.3-t egy Dell 5490 laptop gyári Windows 10 mellé. Kezd összeállni a dolog, viszont akadt egy elég nagy problémám: a linux alól nem látom a W10 partíciót, unknown-nak írja.
Van egy sanda gyanúm, hogy amiatt lehet, mert a Bitlocker rá van eresztve. Gondoltam kikapcsolom, viszont a vezérlőpultban azt látom, hogy Bitlocker bekapcsolása :F Lehet a partíció átméretezés miatt lehet ez, még az előtt ki kellett volna kapcsolni? (shrinkeltem a C:\ meghajtót, hogy legyen egy üres partíció a linuxnak) Találkozott már valaki ilyennel? Vagy más lehet a gond? Mit tudnék tenni, hogy elérjem Linux alól a Windows-nek ezt a C:\ meghajtóját? Hogy lehetne helyrepofozni a Bitlockert? Fura hogy a lemezkezelőben azt írja, hogy Bitlocker titkosítású, de amúgy meg Protection Off.

Köszönöm! :R

ui: bevallom előtte nem tudom hogy nézett ki itt a beállítás, nem foglalkoztam ezzel, előtelepített W10, csak bekapcsoltam és használtam. :B

C:\WINDOWS\system32>manage-bde -status
BitLocker Drive Encryption: Configuration Tool version 10.0.18362
Copyright (C) 2013 Microsoft Corporation. All rights reserved.
Disk volumes that can be protected with
BitLocker Drive Encryption:
Volume C: [OS]
[OS Volume]
Size: 166,73 GB
BitLocker Version: 2.0
Conversion Status: Used Space Only Encrypted
Percentage Encrypted: 100,0%
Encryption Method: XTS-AES 128
Protection Status: Protection Off
Lock Status: Unlocked
Identification Field: Unknown
Key Protectors:
External Key
Numerical Password

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#114473) Doky586 válasza bugizozi (#114472) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A gyorsindítást [link] mindenképp kapcsold ki ha nem akarsz adatvesztést. (ha még nem késő)

Utána a bitlockert is. Esetleg áttérhetsz VeraCrypt-re.

[ Szerkesztve ]

(#114474) bugizozi válasza Doky586 (#114473) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Köszi, azt már rég kikapcsoltam, csak a baj volt vele.
A Bitlockert hogy kapcsoljam ki, ha csak bekapcsolni tudom a vezérlőpultban? :F Vagy kapcsoljam be majd ki?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#114475) Doky586 válasza bugizozi (#114474) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jelenleg sincs bekapcsolva. (aktiválásra vár)
Parancssorból kikapcsolhatod. Vagy valóban elindítod a titkosítási folyamatot, majd kikapcsolod..

(#114476) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Van egy usb-s eszközöm ami eddig működött de most azt írja csatlakoztatáskor, hogy ismeretlen eszköz. A többi portban is próbáltam de semmi. A kábel és az eszköz jó mert az asztali gépen minden rendben csak a laptop nem ismeri fel. Már megpróbáltam az eltávolítást de nem használt. Külön illesztő programja nincs mert eddig is automatikusan ismerte fel. Hogy lehetne teljesen elfelejtetni vele, hogy ismét megpróbálja felismerni?

(#114477) #73959936


#73959936
törölt tag

szenvedek

hogyan tudom azt elérni, hogy a ms fiók ne jelenjen meg induláskor (értsd a neve...)
próbáltam törölni a fiókot, kijelentkeztem mégis ott van a fiókok között....

(#114478) King Unique válasza bugizozi (#114472) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert a Linux alapesetben eleve nem kezeli a Windows alatt létrehozott BitLocker-titkosítású köteteket, vagyis nem meglepő, ha emiatt nem tud hozzáférni. Ellenben a Dislocker, Hasleo Bitlocker stb. szoftverekkel már megoldható.
Vagy másik megoldás a BitLocker, illetve eszköztitkosítás kikapcsolása, esetedben a C-n. Ha jelenleg unlocked, mint nemrég másnál is, akkor nem ártana első körben egy Windows restart, aztán akár magától is eltűnik, megcsinálja a visszafejtést, mint a linkelt esetnél. Vagy multiplatformos, Linuxon is működő programot, titkosítást használni, mint pl. a VeraCrypt.
Következő megoldás egy közös, nem Bitlockerrel titkosított, vagy egyáltalán nem titkosított adatpartíciót létrehozni a lemezen, amihez a Windows 10 és a Linux egyaránt hozzáfér. Ez esetben a Bitlockert sem feltétlen kell erővel kikapcsolni a C-n, csak a lemezkezelőben a kötet zsugorítása opcióval leválasztani egy nem lefoglalt területet, majd új, egyszerű kötet létrehozása pl. NTFS fájlrendszerrel, amit mindkét említett OS kezel.
+ A bekapcsolt gyorsindítás is okozhat problémát W & L dual-boot esetén az NTFS kötetekhez való hozzáférésnél Linux alól [kép], mármint a Windows leállításánál, ellenben +1 újraindítást közbeiktatva már nem. De terminálban felcsatolva az előbbi esetben is hozzá lehet férni pl. read-only módban, valamint egyéb módon szintén. Vagy kikapcsolod a Windowsnál, aztán akkor nyilván nem lehet miatta gond, de azt sem feltétlen muszáj minden esetben teljesen, mert pl. a shiftes leállítással is teljes leállítás hajtható végre. Ha nálad eleve ki van kapcsolva a gyorsindítás, akkor viszont nyilván nem téma ez.

[ Szerkesztve ]

(#114479) zolee001 válasza #73959936 (#114477) üzenetére


zolee001
őstag

Szenvedés helyett mutatok egy titkot:
[link]

Mindez azért mert lusta vagy beirni 4 db karaktert?

(#114480) Pyttawrx válasza zolee001 (#114479) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DD

(#114481) King Unique válasza tobias40 (#114467) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, újfent azt tudom mondani erre. + Laptopoknál azt, hogy ha egyes spéci drivereket esetleg nem talál meg és nem telepít a Windows Update, akkor azokat nyilván manuálisan kellene a hardvergyártó weboldaláról letöltve.

(#114482) King Unique válasza kisapa (#114476) üzenetére


King Unique
titán

Akkor eltávolítod az eszközkezelőben / gépházban, majd újracsatlakoztatod az eszközt, + akár a Windowst is újraindítod közben. Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat, azokat kellene ellenőrizni, kipróbálni. Továbbá sok egyéb mellett az sem derül ki, hogy pontosan milyen USB-eszközrül van szó. Ha nagy energiaigényű, akkor alap, hogy USB 3.X porthoz kellene csatlakoztatni, USB 2.0 portok esetén meg Y-kábelt használni.

(#114483) bugizozi válasza King Unique (#114478) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Köszi Neked és Doky586-nak is a segítséget, parancssorból sikerült kikapcsolni, így már látszik Linux alól a Windows partíció.

manage-bde -off C:

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.