Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) 1430


1430
senior tag

Amíg sifarr meg nem találta ezt a díjszabás megjegyzést, azt mondtam volna, hogy meglévő előfizetéses hívószámok esetében csak MIX-ről lehet átváltani (ha van mellette másik előfizetés, ami az "anyakártya" lehet). A Call Center folyamat így is szól, de ez bizonyára a technikai oldala miatt van.

Ugyanis más típusú SIM kártya kell a regulár előfizetésekhez mint a MIX-hez, és megint más a Domino-hoz. Mivel a Fun-hoz is olyan SIM kell, mint a MIX-hez, ezért MIX-ről nem nagy kunszt átváltani.

Mivel a regulár díjcsomagokból MIX-re váltás "nem támogatott" folyamat, azt gondoltam volna, hogy a Fun-ra váltás sem lesz az. A díjszabás megjegyzése alapján viszont joggal lehet kérni. Ugyanakkor ez SIM cserével fog járni, így csak személyesen végezhető el.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8202) Dave1984


Dave1984
őstag

Ha 2 mobilelőfizetésed van ugyanazon a T-Mobilos folyószámlán, akkor az egyiket átválthatod Fun csomagra.
Ez nem igaz.Ma beszéltem a 1430al.3 előfizum van,ebből 2 aranykártyás.A 3.at (Eco) szerettem volna mixbe átváltani,de mint megtudtam,csak mixdíjcsomagból lehet átváltani,illetve Dominós kártyáról,de ugye sima előfizuról nem lehet csak úgy mixre váltani :W

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#8203) sifarr válasza Dave1984 (#8202) üzenetére


sifarr
senior tag

Ez nem igaz.Ma beszéltem a 1430al.3 előfizum van,ebből 2 aranykártyás.A 3.at (Eco) szerettem volna mixbe átváltani,de mint megtudtam,csak mixdíjcsomagból lehet átváltani,illetve Dominós kártyáról,de ugye sima előfizuról nem lehet csak úgy mixre váltani :W
Nem lehet, hogy csak félreértettétek egymást a call centeres 1430-mal?
Ugyanis telefonon biztosan nem lehet váltani előfizuról funra. SIM-cserével jár.

Ha azt mondta 1430, hogy semmiképp se lehet, akkor nem tudom.
Mindenesetre a mobilarenás 1430 is elismerte, hogy a 9-es megjegyzés alapján "joggal lehet kérni".

Mondtam én, hogy a díjszabást közérthetőbben kellene ... :K

(#8204) qfm


qfm
senior tag

Na akkor most én is megkavarom a dolgokat:D

Ha van két előfizetésem, egy folyószámlán, egy like, és egy eco, az eco-n van hűség, a likeon nincs, akkor a leírtak értelmében, az eco-t átválthatnám fun-ra, igaz? Mivel tarifahűség nincs rajta, és van másik számom folyószámlán.

Ebben az esetben a számom megmaradna ha átváltanám?

Köszi:D

Még egy kérdés eszembe jutott.

Ha én bemegyek, és azt mondom hogy hűségre akarok venni a like csomagomra telefont, 2 évre, adnak rá így is, hogy eleve nem hűségre vettem, csak kártyát kértem?

[ Szerkesztve ]

(#8205) Dave1984 válasza sifarr (#8203) üzenetére


Dave1984
őstag

[Iszerettem volna mixbe átváltani,]Nem Mixbe Funba.Elnéztem :B

QFM: Nekem ma mondták 1430on,hogy Ecoból nem válthatsz Funra

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#8206) Dave1984 válasza qfm (#8204) üzenetére


Dave1984
őstag

..

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#8207) sifarr válasza 1430 (#8201) üzenetére


sifarr
senior tag

Amíg sifarr meg nem találta ezt a díjszabás megjegyzést, azt mondtam volna, hogy meglévő előfizetéses hívószámok esetében csak MIX-ről lehet átváltani (ha van mellette másik előfizetés, ami az "anyakártya" lehet). A Call Center folyamat így is szól, de ez bizonyára a technikai oldala miatt van.
Mint Dave1984 dühöngéséből láthatod, még az ügyfélszolgálatosoknak sem egyértelmű a Fun díjcsomagra váltás összes lehetősége.

A gondot a 2.2.3. pontnál olvasható kitétel okozhatja: A díjcsomag kizárólag Mix termékkel vehető igénybe.
Na ezt kellett volna sokkal szabatosabban megfogalmazni, ha a T célja valóban az volt, hogy csak MIX postpadet lehessen átváltani Fun-ra.
Ez a mondat és a 9-es megjegyzés viszont nem zárja ki, hogy bármely előfizetés Funra váltható legyen. Főleg akkor, ha dominoról is lehet. Ami szintén sim-cserével jár, mint írtad.

Dave1984 már csak azért is joggal dühös, mert (értelmezési) vitás esetekben a fogyasztó javára kell értelmezni a díjszabást. Ezt még a hatóságok is komolyan veszik. És joggal, hiszen a szolgáltatónak kell egyértelműen fogalmaznia.

Szóval itt a kérdés: ki válthat a fun-ra?
Kinek van igaza? 1430-nak vagy 1430-nak? :)

Egyébként van pár értelmetlen, csak fogyasztót bosszantó húzása a T-nek. Pl. az, amit írtál is: regulár díjcsomagokból MIX-re váltás "nem támogatott" folyamat.
Miért nem? Mi értelme van főleg a számhordozás korában ilyen könnyen és garantáltan áthidalható "akadálynak"? Miért ne válthatna az előfizető arra a csomagra, ami neki jó? Egy sim-csere megspórolásáért? A számhordozás és vissza több macera és több költség. Vagy jobb elveszteni egy előfizetőt?

A fun szerintem jó csomag. Miért kell már az indulásnál elrontani?
Jó, tudom, nem te tehetsz róla!

(#8208) sifarr válasza qfm (#8204) üzenetére


sifarr
senior tag

Ha van két előfizetésem, egy folyószámlán, egy like, és egy eco, az eco-n van hűség, a likeon nincs, akkor a leírtak értelmében, az eco-t átválthatnám fun-ra, igaz? Mivel tarifahűség nincs rajta, és van másik számom folyószámlán.
Szerintem nem.
Azért nem, mert tarifahűséged ugyan nincs, de készülék van.
Készülékhűség esetében lehet díjcsomagot váltani, csak kisebb havidíjúra nem.
Márpedig az ECO (1890) > Fun (1600).

(#8209) qfm válasza sifarr (#8208) üzenetére


qfm
senior tag

És ezt hol írják hogy kisebb havidíjúra nem lehet váltani? Mivel alapból direkt olyat vettem ahol csak telefonra vállalok hűséget, és mellé bármit választhatok, még előfizetéses vagyok, pofátlan húzásnak tartanám, ha nem válthatnék lefelé. Az más kérdés hogy ha azt mondják hogy csak MIX-ről lehet, azt kénytelen vagyok elfogadni.

(#8210) tjb007 válasza qfm (#8209) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sehol, ilyen "kitétel" csak díjcsomagra vállalt hűség esetén van.

(#8211) 1430 válasza qfm (#8209) üzenetére


1430
senior tag

Ne aggódj, Eco esetén biztos nem írtál alá olyat, hogy kisebb tarifára nem válthatsz.

Amúgy ha Eco-ról is engedélyezni fogják a Fun-ra váltást, akkor a Like lehet az Anyakártyája a Fun-nak, szóval mehet az elképzelésed.

Tisztázni fogom a dolgot, de mivel egy hétig szabadságon vagyok, így egy picit körülményesebb, türelem. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8212) Dave1984 válasza 1430 (#8211) üzenetére


Dave1984
őstag

Na.3 előfizetésemből,a 1430 szerint én csak úgy juthatok Fun csomaghoz
1: +még egy előfizetést kötök
2. megszüntetem valamelyik előfizetési számom,és új előfizetést vásárolok.
Elég gáz szitu szerintem :O

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#8213) 1430 válasza Dave1984 (#8212) üzenetére


1430
senior tag

A kérdést már továbbítottam, a válaszik türelmed kérem. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8214) Dave1984 válasza 1430 (#8213) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszönöm szépen!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#8215) HaKo válasza tjb007 (#8148) üzenetére


HaKo
aktív tag

Akkor ez úgylátszik megvan a FUN esetében is, tehát a LIKE még mindig jobban megéri mint a FUN szerintem.
100%-ban leforgalmazható hálózaton belüli hívásra, SMS, MMS küldésre és hangposta lehallgatására belföldön[link]
Tehát ugyanaz a "buktató" megvan a FUN esetében is.

Amúgy simán lehet számhordozással venni Like-ot, egyik haverom is úgy vett, hogy vodától jött, én pedig Domino-ról váltottam.

Vagyis ez a válasz igazából 1430 hozzászólására ment [link]. Tehát ez az 1600 is csak hálózaton belül beszélhető le.

[ Szerkesztve ]

(#8216) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az E52-es telómat 2009.11.10-én vettem a Webshopban, 2 év hűséggel, készülékváltással. A készülékváltásra mikor leszek újra jogosult (a honlapon még nem engedélyezi)? Lehetséges, hogy 10-e után? Vagy a hűség lejárta után? Előre is köszi a választ.

(#8217) dedike válasza Tappancs2001 (#8216) üzenetére


dedike
addikt

Május 10-e után fogja a honlapon is engedni.

Jó szerencsét!

(#8218) DonMedve


DonMedve
addikt

Urak egy kérdés!
Ha a My TMobile-ba aktíválok egy szolgáltatást,az azonnal elérhető,ahogy azt írja,hogy aktíválva,ugye?
Konkrétan a GoNet M-et rendeltem meg azért kérdem!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8219) blueye válasza DonMedve (#8218) üzenetére


blueye
veterán

Tapasztalatom szerint: igen.

(#8220) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Az aktuális havi egyenlegem a My T-Mobile Szerint ~2500Ft. Ez mikor nullázódik? Ha most telefonálok az már az új egyenleghez íródik ugye?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8221) tjb007 válasza Des1gnR (#8220) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha most telefonálsz akkor az már az új egyenlegedhez íródik.

(#8222) 1430 válasza HaKo (#8215) üzenetére


1430
senior tag

A hibát továbbítottam a honlap felelősének, köszi, hogy jelezted! ;)
Mert ugye megérted, hogy a díjszabás a mérvadó, abban meg az szerepel, hogy: "Havi díj (100%-ban lebeszélhető, minden időben, és minden előfizetői irányban, Illetve SMS küldésére, MMS küldésre felhasználható) 1600 Ft" (8. oldal 2.2.3.)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8223) HaKo válasza 1430 (#8222) üzenetére


HaKo
aktív tag

Nincs mit. :D Én csak a honlapot néztem, de most már látom a díjszabásban.
Igazából nekem mindegy is, mert ahogy néztem, úgysem vehetem igénybe a Fun-t mivel csak egy előfizetés van a nevemen. Marad a Like. :)

(#8224) 1430 válasza DonMedve (#8218) üzenetére


1430
senior tag

Ha megkaptad az SMS-t, hogy elseje a fordulónapod, akkor biztos, hogy aktív, de amúgy tényleg egyből menni szokott az aktiválás. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8225) DonMedve válasza 1430 (#8224) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszi!Igen,pár percen belül meg is jött!Akkor aktív! :R :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8226) 1430 válasza HaKo (#8223) üzenetére


1430
senior tag

Javítva! ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8227) zoli62


zoli62
addikt

Szokás szerint ugye a Fun havidíjában nincs benne a hívószámkijelzés like Like? :)

(#8228) tjb007 válasza zoli62 (#8227) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Fun díjcsomagnál a hívószám kijelzés szolgáltatás díjmentes.

(#8229) zoli62 válasza tjb007 (#8228) üzenetére


zoli62
addikt

A honlapon kerestem a benne foglat szolgáltatások között, de ott nem volt feltüntetve, köszi az infot.

(#8230) lindermen


lindermen
aktív tag

Megkérdeztem a fun-t az egyik üzletben, és azt mondták, hogy ha van hűség az előfizetésen, akkor valami nagy fejes engedélyével lehet váltani, ha nincs hűség, akkor üzletvezetői engedéllyel. Nekem még van... :F

(#8231) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Egy kártyafüggetlenül vásárolt Nokia N8 telefont próbáltunk egy aktív Domino kártyával használni, de nem lehetett hívást kezdeményezni vele, csak segélyhívást engédélyez a telefon. Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is köszi a választ.

(#8232) tjb007 válasza Tappancs2001 (#8231) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáljátok ki egy Telenoros vagy Vodafone -os SIM -mel is, ha azzal sem megy akkor a hibajelenség a telefonból ered.
Ha azokkal működik akkor a SIM -mel lesz a gond.

(#8233) gyuluskám


gyuluskám
tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék valamit megkérdezni hogy ti mit gondoltok erről!

2009.06.04-én lettem előfizetéses 2év hűséggel!

kb 2 hete gondolkodtam egy új telefon vásárlásán ami egy SAMSUNG GALAXY S lenne!

Ma felhívtam a 1430-at,hogy válthatók e készüléket újabb 2 év hűséggel az előfizetésemre!
Azt mondták semmi akadálya menjek be valamelyik T-Üzletbe!

Így is történt 60KM odébb elmentem egy üzletbe!
Mondom a csajnak ezt szeretném meg minden OK annyi,hogy 6000FT-tal többe fog kerülni a telefon! Jó mondom!

Hozza a csaj a telot minden tökre örültem :D
Leül nézegeti a gépet,hogy nem tudom elvinni a telot mert nem vagyok aranykártyás!!!

Valóban nem vagyok aranykártyás sajnos mert 2011 februárban elvesztettem a munkahelyem és nem tudtam fizetni nekik!
25 napra felfüggesztettek se ki se be!
Nagy nehezen vissza tudtam kapcsoltatni kötbér meg minden nélkül!

Nos azóta én kék kártyás lettem és nullázódott minden :O ezt olvastam is a jogszabályban valóban így van!

Oké hazajöttem mondom felhívom 1430-at mégis most mik a lehetőségeim!

Elmondtam az ügyintéző-nek mind ezt, először azt mondta ö is hogy LEHET IGEN!
Akkor mondom neki,hogy ma voltam bent és ez miatt nem lehet!
Mondta hogy igen valóban így van elnézést!
5 perc várakozás után azt mondta,hogy kedvezmény nélkül 2011.05.04-én vehetek új készüléket 2 év hűséggel!
Vagyis az utolsó honapót elengedik így hogy nem vagyok arany kártyás!

Szóval szerdán mehetek megint és azt mondta a 1430-as kedves néni,hogyha nem akarják ott a boltban odaadni akkor ők hívják fel a 1430-at és megerősítik hogy igenis vehetek!

Ez lenne a történetem!

Valaki tud erre valamit? merjek elmenni megint?

Köszönöm szépen előre is a segítséget

(#8234) blueye válasza gyuluskám (#8233) üzenetére


blueye
veterán

webshop?

(#8235) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Olyat lehet, hogy egy társkártyás előfizetést(édesanyámé, eco) kihasználatlanság miatt visszaváltani DOMINO-ra a szám megtartásával, és egy másik(az enyém) DOMINO csomagot társkártyás Fun-ra váltani szintén a szám megtartásával, egyidejűleg, díjmentesen?
Előre is köszi. :R
szerk.: Készülékváltás nem lenne egyiknél sem. Mi az a minimális hűségnyilatkozat, amit a fun-ra kell kötnöm? A közeljövőben szeretnék új mobilt, csak amit szeretnék az most még nem kapható.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8236) 1430 válasza gyuluskám (#8233) üzenetére


1430
senior tag

2 év hűség esetén másfél év után (előrehozottan) csak arany vagy platina kártyával lehet készüléket venni. Esetedben a "normál" készülékváltás jöhet szóba, és ez legkorábban valóban 30 nappal a hűség vége előtt lehetséges.

blueye
Alap (kék) szint esetén a WebShop még nem kezeli a készülékváltást, ezért küldték be üzletbe.

CHIPman
Ha nincs hűsége édesanyádnak, akkor visszaválthat Domino-ra (2700 Ft, ami lebeszélhető, kiemeltségi szintje - ha van - visszaesik).
Te ingyen válthatsz előfizetésre (hűség nélkül is), de Fun ARANYTÁRSKÁRTYA díjcsomaghoz szükség lesz egy "fő" előfizetői hívószámra, aminek a társkártyása lehetsz (pl. édesanyádé - ha nem váltjátok vissza Domino-ra -, és ugyanarra a névre kerül a Te Domino hívószámod is, illetve így egy számlát fog kapni a két hívószám).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8237) gyuluskám válasza 1430 (#8236) üzenetére


gyuluskám
tag

szóval akkor ez igaz és merjek menni holnap ismét?

Vagy, május 31 napos akkor inkább csütörtökön menjek és akkor 30 nap lesz vissza pontosan

Köszönöm a segítséget! :R

(#8238) blueye válasza 1430 (#8236) üzenetére


blueye
veterán

Na ezt nem tudtam.
Mindig is min. Aranykártyám volt mióta ez a rendszer van.
(Amúgy miért nem kezeli a Kékeknek? Ez a t érdeke is lenne, nem?)

(#8239) kecz


kecz
aktív tag

Ma reggel my T-mobile-on befizettem a számlám és 260 ft-os többletet találtam rajta, ami szerintem az eddigi te+én aranykártyás verziója volt ami 260 huf. Na már most csak azért érdekes, mert minimum 2 hónapja nem vagyok aranykártyában (jelenleg az utolsó 6 hónap egyenlege: 355, szal csak 5 pont hiányzott, hogy megint az legyek :DD). A my T-mobile honlapján nem találtam sehol, hogy hol lehetne lemondani, a 1430-ban meg eltévedtem és nem találtam meg azt a menüt, ahol az ügyfelest kapcsolják. :D Valaki nem tudja véletlen, hogy milyen menükombinációban van az ügyfélszolgálat kapcsolása? :B

(#8240) tjb007 válasza kecz (#8239) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#8241) djculture


djculture
félisten

ezt a fun dijcsomagot lehet t-home os előfizi melleé is társítani amúgy elseje óta.

[ Szerkesztve ]

(#8242) kecz válasza tjb007 (#8240) üzenetére


kecz
aktív tag

Köszi, és bocsi a gyíkságért :B

(#8243) kecz válasza tjb007 (#8240) üzenetére


kecz
aktív tag

Bocsi a dupláért, lejárt a szerkesztés közben. Még mindig nem tudtam elérni az ügyfélszolgálatost, mintha kivették volna... Pedig kétlem. Ugye a 0-val kellene előhívnom, de az összes menüben azt mondta a hölgy, hogy ez a nyomógomb itt nem használható... :(

(#8244) tjb007 válasza kecz (#8243) üzenetére


tjb007
nagyúr

A főmenünél nyomj egy kettest, majd utána egy nullát, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#8245) gyuluskám válasza kecz (#8243) üzenetére


gyuluskám
tag

Üdv...

hívd ezt:
80/639036

3 majd 0 ás gomb kéri a jelszót és már kapcsolják is!

(#8246) kecz válasza gyuluskám (#8245) üzenetére


kecz
aktív tag

tjb007: Ez nem működött sajnos :(
gyuluskám: Ez viszont igen :) Csak én a helyi, debrecenivel próbálkoztam és sikerült letiltetnom a te+én-t. Kiderült, hogy attól még hogy nem vagyok aranykártyás, ugyanúgy aktív marad a kedvezmény :). Meg is szüntettem, mert az egyik szám az ex-csajom, a másik meg az a haverom aki jelenleg jár vele :D. Valahogy már nem beszélek velük annyit, hogy megérje nekem az akció ;)

(#8247) dedike válasza kecz (#8246) üzenetére


dedike
addikt

...khm...na de miért nem? :DDD

Sajnos a kiemeltségi szinttől erősen függ, mikor jelenik meg a "0"-s gomb, mint választható funkció... :U

Jó szerencsét!

(#8248) 1430 válasza djculture (#8241) üzenetére


1430
senior tag

Igen, ha belefér még a keretedbe. Arany szinten egy, platina szinten két társkártyája lehet a T-Home előfizetőnek (Fun vagy bármi más) illetve alap szint esetén egy Fun engedélyezett.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8249) CHIPman válasza 1430 (#8236) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Persze, az állandó másik hívószám megvan, köszi a segítséget.
más: Számomra felfoghatatlan, hogy miért nincs egy normális, többet használóknak kifejlesztett csomag a T-nél. MM S 3990Ft, van benne x óra mobiltévé meg 500MB net. Apámnak egy 4 éves Samsung G800-a van, és se nem netezik, se nem tévézik, mégis ez a legjobb csomag neki(a perceket kb pont kihasználja). :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8250) dedike válasza CHIPman (#8249) üzenetére


dedike
addikt

Az MM S 4990,- forint... ;) Valamelyik Relax esetleg? Bár abból a legkisebb kicsi lenne, a következő meg már majdnem 2 ezerrel drágább. :(

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.