Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) kali válasza thug85 (#8099) üzenetére


kali
legenda

- az mms szolgáltatás aktiválva van? amennyiben nincs, úgy például egy díjmentes sms a 1430 számra ezzel a tartalommal; +MMS
- a net működik?
- milyen típusú készülékről van szó?
pont a galaxy s beállításokat akartam írni példának - mivel nekem is az van -, de 1430 gyorsabb volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#8102) thug85 válasza 1430 (#8100) üzenetére


thug85
tag

Köszönöm a segítségedet, de így van nekem is beállítva, és sajnos nem jó valamiért.
Valaki akinek androidos mobilja van megnézné, hogy az MMS beállításai azonosak-e az előbb belinkelt leírásban szereplővel?

kali

Netem aktív, az MMS-t pedig aktiváltam a személyes profilomban. Egyelőre nem tudom mi lehet a gond. Galaxy Ace típusú készülék, 2.3.3-as rendszerrel!
De azért meglesem még egyszer a T-s profilomat, hogy valóban aktív-e az MMS.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8103) kali válasza thug85 (#8102) üzenetére


kali
legenda

a 1430 által linkelt beállítások garantáltan jók, nekem galaxy s készüléken működik úgy az mms - szintén 2.3.3 firmware verzióval!

(#8104) thug85 válasza kali (#8103) üzenetére


thug85
tag

Közben megnéztem, és aktív az MMS szolgáltatásom. A beállításaim is úgy vannak ahogy annak lennie kell. Gőzöm nincs miért nem jó a történet!
Minden esetre köszönöm mindkettőtöknek.
Azt hiszem felkeresem a szolgáltatómat ez ügyben!

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8105) kali válasza thug85 (#8104) üzenetére


kali
legenda

szerintem adott sim kártyát próbáld ki másik mms képes mobiltelefonban, így kiszűrheted, hogy a szolgáltató oldalán adódik a hiba, vagy a készülékeddel - annak beállításával - van gond!?!?
közben beugrott valami; az üzenetek beállításainál a multimédia üzenetek részlegben engedélyezve van az automatikus letöltés?

[ Szerkesztve ]

(#8106) thug85 válasza kali (#8105) üzenetére


thug85
tag

Rendben, ezt még kipróbálom ha hazamegyek melóból!
Igen engedélyezve van! Már mindent átnéztem amit lehetséges, és elfogytak az ötleteim! :)

Neked mikor MMS üzeneted érkezik, akkor a multimédiás része közvetlenül a készülékre jön, vagy utólag kell letöltened rá?

[ Szerkesztve ]

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8108) kali válasza thug85 (#8106) üzenetére


kali
legenda

azonnal letölti a készülékre a multimédiás tartalmat is, és az mms megnyitásakor azonnal meg is jelenik az is!

[ Szerkesztve ]

(#8109) thug85


thug85
tag

Zsolt_72

Igen, a letöltés alapból be volt állítva, és a roaming része nincs engedélyezve!

kali

Értem!
Én egy üzenetet kapok amiben szerepel egy letöltési lehetőség, de nem akarja letölteni a tartalmat! Egyik régi mobilomon akkor kaptam ilyen jelegű MMS üzenetet, amikor helytelenül volt beállítva az MMS profilom, ezért is gyanakodtam először erre. De mivel már mindent megnéztem és minden stimmel, nem tudom mit szúrtam el!
Még a +MMS üzenetet is elküldtem annak ellenére, hogy a profilomban jelzi a bekapcsolt állapotot, de gondoltam hátha! :) Válaszban az jött, hogy már aktív!
Imádom a telefonomat, bármire képes, de egy egyszerű MMS üzenetet nem tudok vele fogadni! :)

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8111) thug85 válasza #40993792 (#8110) üzenetére


thug85
tag

Rom-ot én is cseréltem, ezen eredetileg 2.2.1-es volt, most 2.3.3-as! De az említett jelenség akkor is fent állt, amíg eredeti állapotában volt. Akkor is ha jött egy MMS-nem tudtam megnézni. Aztán most, hogy nemrég újratettem megint be kellett állítani a dolgokat, és ugyan az van mint akkor volt. Reméltem, hogy ez megoldódik, de nem akar.

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8113) Dave1984 válasza thug85 (#8111) üzenetére


Dave1984
őstag

ugye nem Wifi halozaton keresztül akarod az MMSt letolteni,mert az nem fog menni!Aktív mobilnet kell!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#8115) thug85


thug85
tag

Van mobilnetem, azzal is, és wifivel is próbáltam. Feltettem a kérdést Ace topikban is, de hasonlóképpen nem jutottunk semmire!
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítőkészségét!
Felkeresem a szolgáltatómat ez ügyben, mert már tényleg mindent kipróbáltam! De a végén biztosan valami nagyon bagatel dolog lesz! :)
Bár mondjuk amennyit ma már szórakoztam vele lehet, hogy ha most kapnék egy MMS-t akkor azt már megtudnám nézni! :)

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8116) tjb007


tjb007
nagyúr

Nagyon hamarosan fizikailag is kapható lesz a Huawei U8500, nem lesz drága, kártyásan egy kicsivel több mint 30.000 forintba fog kerülni.

(#8117) dedike válasza tjb007 (#8116) üzenetére


dedike
addikt

Nekem azt írd meg -nagyon hamarosan-, hogy a SE Arc mikor lesz kapható... :P :D

(az ár maradhat.. :K )

Jó szerencsét!

(#8118) tjb007 válasza dedike (#8117) üzenetére


tjb007
nagyúr

Májusban, júniusban valamikor :D

(#8119) tjb007 válasza tjb007 (#8116) üzenetére


tjb007
nagyúr

A webshop -ban már rendelhető mindkét színben.

(#8120) dedike válasza tjb007 (#8119) üzenetére


dedike
addikt

Hát ez de csúnya már...
...mondjuk nem tudom milyen lehet, mint okostelefon, de árban verhetetlen lesz szerintem!

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#8121) KD4N1


KD4N1
csendes tag

Hello,

azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek valami friss élménye T-mobile kaució ügyben?

Most szeretnék venni egy iPhone 3GS-t részletre Ikon 200as csomaggal, és van akitől azt hallom, hogy semmi előleget nem kértek, és van akitől azt, hogy 70.000Ft-ot.

A választ előre is köszi!

(#8122) kali válasza KD4N1 (#8121) üzenetére


kali
legenda

mivel több összetevő függvénye, ezért annyira személyre szabott - lehet - a dolog, hogy hiába ír itt neked bárki bármit, nálad akkor is lehet akár teljesen az ellenkezője is...
hogy szélsőséget is említsek; olyat is olvasni, hogy valakinek az egyik üzletben nagyobb összegű kauciót kértek - volna -, máshol meg már nem!

(#8123) danih


danih
addikt

T-mobil-os internet csomaggal (RelaxNet) kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy az e-mail szolgáltatás hozzá ingyenes? Van smtp szerver, amit használhatok, pl. freemail mellé? Ha igen (és ingyenes), akkor írja már ide valaki a domaint/portot/pass-t ha kérhetném! Danke :)

(#8124) tjb007 válasza danih (#8123) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az t-email alap szolgáltatás minden előfizető számára ingyenes, a RelaxNet csomaggal rendelkezőknek a t-email plusz szolgáltatás is havidíjmentes.
Bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8125) kali válasza danih (#8123) üzenetére


kali
legenda

(#8126) danih válasza kali (#8125) üzenetére


danih
addikt

Köszönöm :R

(#8127) kali válasza danih (#8126) üzenetére


kali
legenda

nincs mit! :)
amit linkelt tjb007, ott is leírja a szolgáltató, de itt is volt már szó róla, azért linkeltem adott hozzászólást! freemail esetén sajnos csak pop3 van...

[ Szerkesztve ]

(#8128) thug85


thug85
tag

Sziasztok!

Indamail fiókot sikerült már valakinek szinkronizálnia Androidon?

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8129) kali válasza thug85 (#8128) üzenetére


kali
legenda

pop3 - pop3.indamail.hu - port; 110
imap - imap.indamail.hu - port; 143
smtp - mail.t-email.hu - port; 25 (t-mobil mobilnetről akarod szinkronizálni, ugye?)
azonosító; thug85@indamail.hu (a lényeg, hogy a teljes e-mail címed kell!)
jelszó; jelszó
fontos; az indamail web felületén, a beállításokon belül aktiváld a pop3/imap részt, a szükséges jelszót a regisztrációt követő első levélben kiküldték, amennyiben nincs meg, igényelj újat!

(#8130) thug85 válasza kali (#8129) üzenetére


thug85
tag

Kösz! Hatalmas nagy császár vagy! :C

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#8131) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok!

thug85 vagyok, csak a másik profilomat nem tudom használni! Kérem akikkel ezt a témát illetően privátban tartottam a kapcsolatot, erre a profilomra írjanak! Köszönöm szépen!

(#8133) ollie válasza NY_A (#8131) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel már úgy is eldöntötted, hogy ezt fogod használni, a régi regisztrációdat kitettem végleg, meg azt is, amit még ezzel együtt regisztráltál. Egy felhasználó - az alapelvek értelmében - csak 1 regisztrációt használhat!

***

(#8134) apenta


apenta
csendes tag

Nocsak, miért lett törölve a bejegyzésem? Rosszat írtam?

(#8135) NY_A válasza ollie (#8133) üzenetére


NY_A
őstag

Rendben, köszönöm!

(#8136) dedike válasza apenta (#8134) üzenetére


dedike
addikt

Hirdetéseknek a Hardverapró a megfelelő színtér... ;)

Jó szerencsét!

(#8137) Kzo


Kzo
tag

T-mobile garancia van olyan jó ill. megbízható mint egy 2 éves gyártói garancia ? ( Nokia telefonról lenne szó )

(#8138) dedike válasza Kzo (#8137) üzenetére


dedike
addikt

Persze.

Jó szerencsét!

(#8139) blueye válasza Kzo (#8137) üzenetére


blueye
veterán

Sőt, szvsz talán még jobb is. Van amit helyben, gyorsan megcsinálnak a szervizzel rendelkező t-pontokban.

(#8140) Kzo válasza blueye (#8139) üzenetére


Kzo
tag

ok-ok
köszi szépen a segítséget!

(#8141) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Like díjcsomaggal kapcsolatban:

"Mind a djuice intercampus, mind a T-Mobile Like csomag ára száz százalékban lebeszélhető, de csak a hálózaton belül folytatott hívások esetén, vagyis ha az előfizető például vezetékes irányba telefonál, a havi költsége is növekszik (a djuice Intercampus tarifacsomag havi díja egyébkén 1000 forint, a T-Mobile Like-é pedig 1500)."

Tovább a teljes cikkhez:
Fiataloknak szánt díjcsomagok, kisebb buktatókkal

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8142) dedike válasza Des1gnR (#8141) üzenetére


dedike
addikt

Mit is akartál ezzel mondani? :U

Jó szerencsét!

(#8143) Des1gnR válasza dedike (#8142) üzenetére


Des1gnR
őstag

Mi nem világos rajta? Én pl. erről nem tudtam és gondolom nem vagyok vele egyedül, épp ezért linkeltem be a cikket. :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8144) dedike válasza Des1gnR (#8143) üzenetére


dedike
addikt

Jah! Azt hittem van valami ehhez kapcsolódó problémád/felvetésed! :B

Jó szerencsét!

(#8145) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Egy 2003-ban vásárolt előfizetéses sim kártyával használom a Nokia E52 telómat, amivel nem minden szolgáltatást tudok használni. Ebben az esetben ingyen kicserélik, vagy fizetni kell érte valamennyit? Egy sim kártya cseréje mennyi ideig tart? Előre is köszi a választ. Üdv

(#8146) 1430 válasza Tappancs2001 (#8145) üzenetére


1430
senior tag

Azonnal megtörténik a kártyacsere és alapesetben 4000 Ft-os díja van (számlába terhelik). Hogy eltekintenek e a díjfizetéstől, az majd a helyszínen kiderül, mert ez több mindentől függhet (pl. hogy T-Mobile-tól vetted e az E52-est).

Mielőtt bemész, érdemes minden adatot lementeni a SIM-ről (pl. telefonszámok).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8147) blueye válasza 1430 (#8146) üzenetére


blueye
veterán

Ez miért számít? "(pl. hogy T-Mobile-tól vetted e az E52-est).) ???

A szolgáltatásokat a t-től veszi és ha régi a SIM akkor valóban nem tud minden mai készülékben működni. Nekem is ingyen cserélték anno.

A 8 éves SIMet szvsz biztos hogy ingyen cserélik majd.

[ Szerkesztve ]

(#8148) tjb007 válasza Des1gnR (#8143) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nem olvasod el valaminek a leírását akkor persze, hogy nem tudod :)
Amúgy feketén-fehéren le van írva:

(#8149) 1430 válasza blueye (#8147) üzenetére


1430
senior tag

Nem akarok elvi vitákba belemenni, de ha eddig zavartalanul működött a szolgáltatás igénybevétele, majd ez akadályba ütközik, annak 3 oka lehet:

1) A szolgáltató változtatott valamit. Ilyenkor elvárható, hogy vállalja a "hibaelhárítás" költségét. (pl. lekapcsol egy cellát, mely által neked csak gyenge térerőd lesz, ezért antennát telepít a lakásodba vagy legvégső esetben visszavásárolja a szolgáltatást)
2) Az ügyfélnek róható fel a változás. Ilyenkor nem köteles átvállalni a szolgáltató a "hibaelhárítás" költségét. (pl. SIM sérülése, készülék sérülése vagy megsemmisülése)
3) Egyéb okból történt változás (pl. Vis Major, szándékos károkozás >> kábellopás, stb.). Ilyenkor rendszerint a szolgáltató vállalja a költségeket, legfeljebb utólag leírja vagy feljelentést tesz.

Ha a szolgáltatótól veszel készüléket, akkor az inkább az 1) változat, hiszen a szolgáltató adott el neked egy olyan készüléket a hívószámodhoz (!!!), amivel nem tudod kihasználni, így elvárható a díjmentes kártyacsere. Itt jegyezném meg, hogy ha másik hívószámodhoz veszed a készüléket mint amivel használnád (és így a másik SIM-et kellene cserélni), az már inkább a következő bekezdéshez tartozik, de itt legalább esélyesebb (szinte biztos) a méltányosság.

Ha más forrásból veszel készüléket, akkor az a 2) eset, és nem köteles a szolgáltató díjmentesen kártyát cserélni de persze méltányossági okból még mindig megteheti. Ennél az esetnél nem konkretizálható a hívószám, mint az első esetben, hiszen akár minden nap bemehetnél más és más hívószámmal, hogy nem működik vele a készülék >> érts úgy, hogy ha szeretnéd díjmentesen cseréltetni egy régi SIM-ed, nem lenne más tennivalód, mint keresni és kölcsönkérni egy olyan készüléket, amiben problémásan működik...

Végül kiemelném, hogy nem azt írtam, hogy biztos ki kell fizetni a SIM csere díját, hanem azt, hogy ez alapesetben 4000 Ft és majd a helyszínen megmondják, eltekintenek e a díj terhelésétől. Szerintem ez még mindig jobb, mint hogy Te azt írod: "A 8 éves SIMet szvsz biztos hogy ingyen cserélik majd." ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#8150) KD4N1


KD4N1
csendes tag

Hello,

még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha T-mobilnál iPhone 3GSt részletre vennék, de díjcsomagra vállalt hűségnyilatkozat nélkül, akkor is kellhet kauciót fizetni a 30.000Ft. kezdőrészleten kívül?

Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.