Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#280451) Qru válasza radi8tor (#280450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Robotvaltos Kia-t vezettem tobbszor. Nem rossz olyan mint a korai DSG, ha kiszamithatoan es lassan mesz elheto.

#nincsbennetarcsi

(#280452) radi8tor válasza Qru (#280451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Robotváltósból az VW eUP-hoz volt szerencsém. Borzalmas. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#280453) Qru válasza radi8tor (#280452) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tenyleg az, azt is probaltam.

K Astra az ok meg az A Merci is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#280454) rbalint88 válasza Qru (#280453) üzenetére


rbalint88
addikt

Pedig az A Merci valtojat meg asszony is kutyazta, aki nem
egy valtosommelier :DDD

(#280455) Qru válasza rbalint88 (#280454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cehes B Merga utan nem ert meglepeteskent. :D

#nincsbennetarcsi

(#280456) bandus válasza rbalint88 (#280454) üzenetére


bandus
veterán

valtosommelier :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#280457) cOxeR válasza radi8tor (#280450) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na, de ez egy tuning I3 :D nem széria, sima I3, S felnivel meg módosított szoftverrel. :)

(#280458) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Parkolás mestere. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#280459) szőröscica


szőröscica
addikt

Esti matine: [link]

Harry bacsi legujabb road trip videoja. Nagyon szep V12-es hang, gyonyoru eszakir tajak, es a ven kujon neha meg keresztbe is teszi a nagymacskat. :R

(#280460) radi8tor válasza cOxeR (#280457) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs egy fullgyári BMW-d sem? :))

⭐ Stella

(#280461) radi8tor válasza Alusky (#280458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel nem leszek népszerű. Én még szoktam olyanabbul is parkolni ha úgy ítélem meg a szabályos parkolás instant ajtó rányitást eredményez (szűk hely).
Vagy ha üres a parkoló. Ha a vonalra állsz egy üres parkolóban akkor a csordaszellem miatt tutira lesz valaki aki rádáll.

⭐ Stella

(#280462) Qru válasza radi8tor (#280461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minap parkoltam ra Limoval egy taho Arteonosra aki 1.5 helyet foglalt el. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#280463) radi8tor válasza Qru (#280462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy ha nem trabantra lennének még mindig méretezve a helyek akkor nem folyamodnék ilyenhez.

⭐ Stella

(#280464) Qru válasza radi8tor (#280463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kb sosem fog valtozni. :(

#nincsbennetarcsi

(#280465) Alusky válasza radi8tor (#280461) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Toltam belső képeket is, ha már a Google car lefotózott akkor.
[link] :DDD
[link]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#280466) radi8tor válasza Alusky (#280465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy az te voltál. :C

⭐ Stella

(#280467) ArthurShelby válasza rbalint88 (#280305) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tökéletesen egyetértek a felsorolt modellekkel (illetve az egész hozzászólással), bár nekem szimplán ezek tetszenek (nyilván főleg az e39 :)))

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280468) ArthurShelby válasza 6030D (#280336) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én még mindig nem értem, hogy a bluetooth-os kihangosítás miért nem kötelező a kocsikban (már a guminyomás figyelés, sávtartó és minden is kötelező, de ez nem....)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280469) ArthurShelby válasza kisza25 (#280374) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem csak autóból lett több, Bp-i lakos is sokkal több van, ráadásul egyre nagyobb Bp vonzáskörzete (Budaörs/Törökbálint csak a kezdet volt 20-25 éve, felsorolni sem tudom már hány helyről ingáznak be Bp-re)
Múltkor a reptérre vonattal mentünk. Kőbánya-Kispesten szálltam át másik vonatra (1 megállónyira, hogy a többiekkel találkozzak), 25perc alatt 3 vonat ment el Cegléd felé és az összes dugig volt...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280470) ArthurShelby válasza EQMontoya (#280361) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az M0 nem azért áll (szerk: azért is), mert át kéne fúrni a hegyet, amit a természetvédők nem komáznának?

Nekem a budai és a pesti alsó rakpart tökéletes így. Mindig a Ronin című film jut a pesti rakpartról eszembe. [link]
Pont ma úszás után krúzoltam haza az e39-cel a budai rakparton, szembe a szép parlament, nem volt forgalom, kánaán volt :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280471) ArthurShelby válasza radi8tor (#280375) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tudom maradi vagyok, de nekem kell a birtoklási vágy egy autónál, különben csak ilyen egyszerhasználatos/eldobható valami lesz, amire senki sem vigyáz.
(rengeteg munkahelyi wc is dzsuvás, mert sokan mellé hugyoznak, plusz a taki néni is csak letudja, nincs gazdája) (és mindenki szarik bele :D)

De csak biciklire építeni sztem nem lehet. Ha nincs más opció mint a bicikli, és eltöröm a kezem vagy a lábam, akkor szívtam, mint a torkosborz. (pl most annyira megerőltettem egyik focin a térdem, hogy min fél évig pihentetnem kell...)

Az autómegosztónál, meg ha átvételkor nem veszek észre egy karcot, azt később rám verhetik. Plusz mindent magamra kell állítani, nincs meg a megszokott környezet.

Egyébként tavaly nyáron biciklivel jártam 2 hónapig munkába, illetve néha bubizom is, (tesómnak van, így néha használom). Okés, de sztem nem tudja a tömegközlekedést leváltani, csak pár megállóig jó helyettesíthető (meg este spiccesen, mikor ritkán jár az éjszakai).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280472) molnarpeter válasza ArthurShelby (#280471) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Autó bérlés - előtte körbe videó 4K, hibákat külön fotó. Mondjuk amennyi flottás autót átadtam-átvettem, nem én vagyok az átlag user :DDD

[ Szerkesztve ]

(#280473) ArthurShelby válasza EQMontoya (#280392) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"nincs klíma a felújított 3-as metrón. Én pl nyáron ezért autózok inkább. "
Emiatt én tuti nem autóznék (nyáron), engem a dugók jobban fárasztanak

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280474) ArthurShelby válasza molnarpeter (#280472) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De ezt minden egyes alkalommal csinálja a halál. Meg nem szeretném, hogy ezzel legyen tele a galériám a telefonban.
Illetve ha nem jelentem időben, akkor gondolom sokra nem megyek a képpel/videóval (csinálhattam azt utána is, nem csak előtte, az idő bélyegző gondolom hamisítható, nem hinném, hogy stabil bizonyíték). Illetve egy átlag user, aki az autót csak közlekedőedénynek használja azt sem tudja, hogy mit kell nézni/videózni (igaz, nagyon én sem).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280475) EQMontoya válasza ArthurShelby (#280473) üzenetére


EQMontoya
veterán

Inkább a dugó klímában, mint az izzadás. Amúgy általában 9:30 körül megyek be, akkor már nem vészes arra a heti 1-2 alkalomra

Same rules apply!

(#280476) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Gépjárműadó egyenleget melyik oldalon lehet megnézni?

(#280477) BigBlackDog válasza -secret- (#280476) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem EBEVen lekérdezve az adóegyenlegedet látni fogod. :B Vagy van még a NAV Ügyfélportál is, ott is le tudod kérdezni emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#280478) Qru válasza ArthurShelby (#280470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A magyar virtus ilyen. Ahova kene alagut oda nem furunk (M0 eszak), ahovan meg nem kene oda meg furunk (M6). :DDD

#nincsbennetarcsi

(#280479) -secret- válasza BigBlackDog (#280477) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Közben meglett köszi.

Így megbonyolítani valamit... Bár az appot sem értem, hogy miért írja, hogy van esedékes amikor az adószámla meg nullás.

(#280480) 6030D válasza ArthurShelby (#280468) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem új autóba már nincs is olyan fej, ami ne tudna BT-t. Onnantól meg az emberre van bízva, hogy kihangosít, vagy sem. Hozzá teszem, hogy nekem is megváltás, amióta olyan kocsival megyek, amibe beülök, és már ki vagyok hangosítva. Előtte a beülök, kiveszem a fülbevalót, felcsattintom, bekapcsolom, párosodik, majd kiszálláskor ugyanez fordítva tevékenységet nem mindig tettem meg, ha csak a városban elugrottam valahova. Nyilván attól is függ, ki mennyit telefonál nap közben.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#280481) norbert1998 válasza Qru (#280318) üzenetére


norbert1998
veterán

De tényleg, és akkor sír az ember szája, ha benéz az őz az ablakon :F Láttam én már akkora vaddisznót a 8-as főúton, hogy ha azt elütné valaki 90-nel, a motort betolná az utastérbe...

(#280482) Qru válasza norbert1998 (#280481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy vannak vele, hogy őket nem érheti baj. Meg a vérükben van a vezetés. Aztán...

#nincsbennetarcsi

(#280483) lazac_ válasza ArthurShelby (#280471) üzenetére


lazac_
tag

Eddig is őskáosz volt Szigetszentmiklóson minden reggel 7 és 8 között, de most egy új ált. isk. nyitott az egyik fő úton, plusz az egyik fő kivezető/elkerülő útra ráépítenek egy tesco logisztikai raktárat, amihez szanaszét túrják most az utakat, ez nálam triggerelte a kerékpárra váltást.

Kapóra jött az elhízás elleni küzdelemhez, egészen 2 napig tudtam bringával járni, faragtam is az útvonalamból legalább 15 percet, majd ellopták a kerékpárt (U-lakattal ereszcsatornához, közvetlen a társasház bejáratához volt kötve).

(#280484) radi8tor válasza lazac_ (#280483) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ehh. Sajnálom.
Most már értem tegnap miért tolta be valaki a bicaját a mekibe és nem kint hagyta a tárolóban.

⭐ Stella

(#280485) -secret- válasza MunezXBK (#280394) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Főtengelycsapágy.

(#280486) -secret- válasza BigBlackDog (#280395) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Haverom akar az RS skodában cseréltetni vezérlést, és mondták neki 2-3 helyen is, hogy nem tudnak beszerezni. Nyilván márkaszerviznek biztos van.

(#280487) Qru válasza lazac_ (#280483) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ereszcsatornával vigyázni kell, az már Szájer Jocónak se jött be.. ;]

Nálunk a teremgarázsból vitték el az egyik lakó bicóját. Rá egy hétre vett egy másikat. És azt is elvitték. Aztán vett egy Suzuki Splash-t. Azt nem vitték el.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#280488) Corsa02 válasza -secret- (#280486) üzenetére


Corsa02
őstag

Milyen évjárat és motor?

The Truth Is Out There --->

(#280489) ArthurShelby válasza lazac_ (#280483) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Uh, sajnálom!
A bubi mondjuk ilyen szempontból jó: a dokkolónál egyszerű a parkolás, és nem félsz a lopás miatt (előfeltétel viszont, hogy legyen arra dokkoló, ahova mész)
Mondjuk Szigetszentmiklóson sokra mész az én bubis fejtegetésemmel :DDD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280490) ArthurShelby válasza Qru (#280487) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem vontad le a tanulságot, hogy suzuki splast kell venni :D ;]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#280491) Qru válasza ArthurShelby (#280490) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :D Sztem kb annyiba került mint a két bicó amit elvittek.

#nincsbennetarcsi

(#280492) Vismajor01 válasza ArthurShelby (#280489) üzenetére


Vismajor01
addikt

Meg buták is azok a biciklik nagyon, tömörgumis 3 fokozatú váltóval, élmény rajta tekerni :C

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#280493) lazac_ válasza Qru (#280487) üzenetére


lazac_
tag

:DD Nekem is az ereszcsatorna tűnt a gyenge pontnak, ideiglenesen terveztem csak ide kötni, mert itt időjárásvédett helyen volt, és mégse kellett minden reggel levinni a 3. emeletről, később akartam felfúrni közös képviselői engedéllyel [valami ilyen kampót] , de gondoltam ráér, ezelőtt 2 évig ugyanide volt láncolva egy másik lakó Z-tech benzines robogója.
Volt rajta biztosításom, elvileg 50%-ot meg kéne téríteniük, meg egyébként is 2 évig állt a zárt tárolóban használaton kívül, szóval a kardomba azért nem dőlök.

@Vismajor01: 2021-től elvileg már kevlárbetétes defektvédett "sima" gumi van rajtuk, nem tömör.

[ Szerkesztve ]

(#280494) kisza25 válasza ArthurShelby (#280468) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ezt én sem értem. Ahogy azt sem, hogy miért a fején van az embernek a telefon (vagy mint a vajaskenyeret fogja) egy olyan autóban amiben 100% hogy van kihangosító. Szóval az sem oldana meg mindent :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#280495) Vismajor01 válasza kisza25 (#280494) üzenetére


Vismajor01
addikt

Büntetném is őket ezerrel. Annyira rendőr akarok lenni néha :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#280496) kisza25 válasza lazac_ (#280483) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most, hogy ennyire elszálltak az árak mindenben is, újra elszaporodtak a lopások sajnos :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#280497) macilaci78 válasza kisza25 (#280494) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Óóó, nagyobb csodát is láttunk már. Vadiúj E-Class Merciben az emberünk BT fejhallgatóval a fülén vezetett. Ehhez képest a kézben tartott telefon smafu.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#280498) macilaci78 válasza kisza25 (#280496) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ma dobta fel a cikket a fb, hogy a kerékpárboltok forgalma is visszaesett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#280499) radi8tor válasza macilaci78 (#280497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez teljesen valid szitu ha olyanról beszél, amit nem akar hogy mások halljanak.
Te is biztos találkoztál már olyan autóssal akinek a kihangosított telefonbeszélgetését lehetett hallani az autó mellett állva, mert ordított a hangszórókból.

⭐ Stella

(#280500) kisza25 válasza Vismajor01 (#280495) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Páromnak szoktam mondani, hogy sajnálom néha, hogy nem lettem rendőr :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.