Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80601) eattila válasza Jahno (#80599) üzenetére


eattila
csendes tag

Az amazfit BIP helyett most nézem az Amazfit T-rex-et. Akkor a biptől meg kell válnom. Bár sajnálnám....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80602) Jahno válasza eattila (#80600) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem az a jó, hogy csomóan macet vesznek, mondom, hogy okés, de segíteni semmit nem tudok, nem lesz rá ez meg az az alkalmazás, jól gondolja át. Átgondolta, menőség, MAC kell. Utána meg olyan csipszar dolgokkal találnak meg, ami Winen tök egyszerű és kész, vagy megy magától. Holott a MACnek kellene mennie magától. Ha emlegetem, hogy én szóltam előre és ne engem keressen, akkor nekiáll duzzogni és csapkodni és én vagyok a kocsog, mert nem segítek. Hát.

Vagy videós csoportban az elvakultak

Éppen 7 éves használt MACre szerette volna rádumálni az illetőt, mert azok örökké mennek. Igen, pont annak a szériának volt hisztije az ATI GPUval, meg a hasvell eleje, rohadásig volt vasbajokkal. Pld. És ennyiért akkor mi lenne a reális, ha kap egy teljesen új 8. generációs i5öt, megy, szopiknyalik és 4 év garancia? Vagy feléből egy olyan használtat, ami veri a MACet. De a MAC az betonbiztos jahh, csak ebból a szériából nem tudom mennyit gariztattunk, vagy gányoltunk odahaza. Aztán átmegy értelmetlen csapkodásos vallásba és mercsak.

(#80603) hobizoli válasza Jahno (#80602) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sosem ertettem ezt a mac hype-t
tesomnak is van egy macbook pro-ja (ujonnan vette), de mar vett egy win-s notit melle

orokke mennek? wow :DDD

több drón kell ;P

(#80604) eattila válasza Jahno (#80602) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. Enterrel se lehet mappába belépni a finderben. És nincs rá megoldás. Én se értek igazán hozzá. Csak megtanultam használni arra amire kell. Meg együtt élek a hülyeségeivel.

Mindemellett szé és fasza cucc. Megy, nem röcög, teszi a dolgát. Néha ezt is restartolni kellett már, de 1 év alatt vagy 3x max.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80605) Gabibácsi válasza Samott (#80598) üzenetére


Gabibácsi
tag

Viszont a többiekhez képes sokkal hosszabb támogatást adnak 1-1 adott eszközre, de nyilván vannak hibák is, szerintem ez mindenhol így van, csak nyilván az almának jobban nekiesnek, hiszen drágább meg mittudomén.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80606) Gabibácsi válasza Jahno (#80599) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ááá, nekem a repülő autók, meg a Holdbázis, ilyenek, erre elcseszték ilyen hülye okostelefonokkal meg villanyautókkal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80607) hobizoli válasza Jahno (#80602) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindig eszembe jut az a regi musor, amikor az aktualis Mac-t osszehasonlitottak egy akkor csucs PC-nek szamito P4-3GHz-s technikaval atlag juzeri szempontbol

aztan a PC a juzerek altal altalaban hasznalt dolgok 80%-ban gyorsabb volt a Mac-nel, 10% fej-fej, 10% Mac
de 3x annyiba kerult


normalisan osszerakott PC-vel most sincs baj, csak a Mac juzerek a legprosztobb 4000Ft-s tapos PC-t hozzak fel peldakent, meg amin akkora hoki huto is van, mint egy Pentium3-n volt anno szokas 20 eve es bucsu cellovoldejeben a 2 palcas sorrol lehet loni

több drón kell ;P

(#80608) Jahno válasza Gabibácsi (#80605) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőúőőő, valamennyi OS jön, aztán cserélheted. Igazából a Wint ha hivatalosan nem támogatja valami, teljesen jól megy régebbi vason. Itt akár 10 éves nagyságrendekben is beszélhetünk, aztán nem tudom mikor próbáltál 5 éves MACre a boltból feltenni pár dolgot, de nem szokott menni. Mertcsak. Alternatív módszerekhez meg nem is értek. Vagy nincs.

Különben is nem egész 1 éve mutattam, hogy milyen hibaüzenetet dobott a gyári telepítő az eredeti hardverre, aztán csak mókoltunk összevissza. Pár hét alatt ketten megtelepítettük, de na. Pont olyanokat csinált, amit a Winre szoktatok mondani, közben az van úgy, hogy teszi a dolgát és kész :-D

(#80609) Jahno válasza hobizoli (#80607) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyanez, csak lusták vagyunk szopni vele, mert igazbából senkit nem érdekel, gyakorlatban más úgyis megcsinálta, de mi is kiadtuk ugyanazokat a képeket feldolgozni ugyanazzal az alkalmazással és stílussal MACnek is, meg videóban szintúgy... Aztán save.

(#80610) Gabibácsi válasza Jahno (#80608) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hátőőő, nem, mert az iphone SE-m is támogatott még... Azért ennyi idős androidos nemigazán
De nyilván volt az akkus sztori, meg belassítós rendszerek, de általában véve szerintem nagy előny hogy hosszabban támogatnak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80611) Gabibácsi válasza hobizoli (#80607) üzenetére


Gabibácsi
tag

na, ez szószerint alma-körte összehasonlítás :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80612) Gabibácsi válasza hobizoli (#80603) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez releváns info :)
nekem meg van egy macbook air-om, jópár éve vettem, de csak cv írásra szoktam használni, meg amigás cf-ek írására, mert vettem mellé ipadot :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80613) Jahno válasza Gabibácsi (#80610) üzenetére


Jahno
őstag

De az SE egy 2-4 éves modell, azzal még mit szeretnénk?

(#80614) FőDudu válasza Jahno (#80608) üzenetére


FőDudu
addikt

Napokban lett 5 eves a MBP 13" Early 2015 gepem.

Igazabol hasznalhato, ha nem rakom ra a legfrisebb OS-t.
Valamiert az alma uj fajl rendszere miatt lagosnak erzodik, holott a benne levo SSD az ilyen 1500/1500 korul tud a mai napig is. Szoval vagy a proci keves az ujabb rendszerhez, vagy valami mas nyug van.

Ha nagyon unom magam majd lementem es rarakom a legujabbat, hatha mar nem lagol.

Szerencsere a mai napig tamogatott a rendszer amit hasznalok, az akku puposodason kivul ugye a kijelzo tukrozodes csokkento laminalasanak volt hibaja.
Nem tudtam a visszahivasrol, igy kifutottam az idobol.
Lemostam a francba szajvizzel. :Y

Az 5 ev nem jelent semmit, a nejem 2013-as HP450G0 gepe is ugyanugy hasznalhato es ugyanugy akku problemas. Igaz ott az akku full doglott.

De ugyanigy megy a 2008 vegi T400s, tegnap ment fel ra a 20H2. Nem panaszkodott se cpura se ramra se ssdre.

A w10 eleg ergya hardveren is elmegy, eleg csak a z37xx procikkal epitett tablakra gondolni.

FőDudu

(#80615) Gabibácsi válasza Jahno (#80613) üzenetére


Gabibácsi
tag

4-5, pont ezt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80616) zetor2000 válasza Gabibácsi (#80610) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az új telók viszont kábé javíthatatlanok a jelenlegi ismeretekkel. YTn van egy videó, két azonos iphone 12 közt alaplapcsere, majd kameracsere.
Jelenség: bekapcs gomb nem megy, töltőre dugva bekapcsol, de akku hibát dob, szervízt igényel. Kameracserénél nem megy a fotó alkalmazás... kaptak valami azonosítót a fő komponensek, amit lekér az OS, azt ha nem az ismert van, akkor jónapot kíván, de nem működik...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80617) Samott válasza zetor2000 (#80616) üzenetére


Samott
addikt

Ez meg csak a kezdet, az a T2 chip a laptopokban minden javitast meg fog akadalyozni. Nehogy mar ugy cserelj akkut, hogy azon nem keres az apple.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80618) Jahno válasza Gabibácsi (#80615) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ebből eddig a legtovább támogatott alma az alig 6 év volt, de inkább kevesebb. Igaz itt az áruház miatt kicsit mást jelent a támogatás, mint Winnél, de lentebb Dudu egy 12 éves vasra rakott friss OSt, amit mondtam, hogy nem ritka és csont nélkül mennek. Egy akkori erős vasnak nem az évjárata határozza meg a kifutását, míg almánál igen. Feltéve ha telefonáláson kívül másra is használnád, mert ugye nem fog futni az alkalmazásod és kész. Még kell 1-2 év és kész is, gyereknek jó lesz videózni.

(#80619) -NoVa- válasza Samott (#80617) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, az a chip mókás. Mindentől megvéd. Kivéve, hogy a debug mód engedélyezve maradt rajta, és egy megfelelően preparált kábelen ha rebootol az eszköz, akkor teljes hozzáférésed van az összes tárolt security token felett, minden ujjlenyomat, jelszó, azonosító a tiéd, minden titkosítást oldhatsz, stb. Softwaresen nem javítható, hardwareből bedrótozott hiba, úgyhogy csak a sérülékeny Macek és iPhoneok, iPadok lecsélésével javítható. Upsz.

(#80620) Samott válasza -NoVa- (#80619) üzenetére


Samott
addikt

Mondok jobbat: In a first, researchers extract secret key used to encrypt Intel CPU code

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80621) zetor2000 válasza Samott (#80617) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából lehet javítani, csak a 3rd party, azaz a kínaiaktól eddig is rendelt alkatrészeket most nem nekem, neked, neki odahaza lehet kicserélni, hanem kell egy szervizes háttér is, aminek van Apple féle licensze, hogy javítást vállaljon.
Erre végülis van törekvés, csak ahogy hallani, nem túl acélos. A nem saját Apple szervíz az ilyen másod / harmadrendű vállalkozás. Raktáron nem maradhat náluk alkatrész, azt per darab kérni kell, meg ilyesmik, pontos részleteket nem ismerek, de nem olyan, mint a normál Apple szervizek. Volt valami sírás ismert oldalakon, hogy lehet szerződni Apple-val szervíz szolgáltatásra, de nem akarnak, mert az olyan.
Szóval míg Gabibácsi SEjébe tudok párezerért rendelni akkut, meg kijelzőt, pár kábelt, kamerát, ilyesmit, ha kipukkanna, az újabbakba már nem. Hiába tudom szétszedni, a csere nem lesz sikeres, mert állandó üzenetekkel zargat, hogy.
Lehet, lesz rá "törés", de az meg eleve rázós...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80622) FőDudu válasza zetor2000 (#80621) üzenetére


FőDudu
addikt

Az egyik elso iPhone12 videok egyikeben osszelegoztak 2 kulonbozo verziobol egy harmadik telefont.

Pro es non pro verziokbol egy oszvert.

A cserelgetesek utan a harmadikban nem ment se az arc felismerese, se a jobb kamera, se egyeb.

Azaz a hardver letarolta a beavatkozas tenyet, onnantol vidd szervizbe...
Azaz se akku csere, se bontott alkatresz nem jatszik az apple engedelye nelkul.

Nem mondom, hogy rossz ez, bar szerintem az akku cserejet nem kene tiltaniuk.
Az ugyis gariidon tul tortenik altalaban, az meg mar nem az o gondjuk.

Itt a video.
[link]

FőDudu

(#80623) -NoVa- válasza FőDudu (#80622) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megfordítom, vesz bele egyszeri user zugszervizben akkut, egy év múlva töltőn felpuffad és kifüstöl, majd tele lesz a net szarazapple fotókkal a kiégett telefonról. Szerintem az ő gondijuk, inkább a szervizhálózatuk csinálja. Aztán lehet ezt úgy is nézni, hogy a profit hazajön. Is-is.

(#80624) zetor2000 válasza FőDudu (#80622) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez két iPhone 12. Nem Pro, azon több a kamera, de nem is mondja a csóka, hogy két féle. Ez két "sima" iPhone 12.
Nincs harmadik telefon, a srác azt hitte, a kék kameráját elrontotta, fogta a pirosét, átrakta, és ugyanaz, mint az alaplapcserekor.
Összerakva az eredeti alkatrészekkel működik minden.
A végén megjegyzi a csóka, hogy az Apple a "right to repair" legnagyobb ellenérdekeltje, szóval a javítás max szervízben, de inkább reciklálás, azaz újrafelhasználás jöhet szóba. Olyankor általában bezúzásra / újraolvasztásra kerül, ami olyan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80625) zetor2000 válasza -NoVa- (#80623) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt megértem.
De van náluk egy olyan irányzat, hogy jogod van megjavítani a készülékedet. Ezt éppen nem támogatja az Apple. Sőt. A videón látható, hogy két, eredeti alkatrészt felcserélve se működik a termék a rendeltetésének megfelelően. Azaz valami okosság a fő komponenseket összerendeli egymással, és ha nem azokat látják, akiket megszoktak, akkor "szia".

Mellesleg szerintem csak idő kérdése, hogy kiderüljön, hogy az aluljárós főhacker vérpistike visszafejti a kódot (vagy valaki más, mert ez üzletet jelent neki), és kicserélhetővé teszi az akkut. És kezdődik a mókuskerék.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80626) Sipi- válasza eattila (#80601) üzenetére


Sipi-
tag

A Bip-et egy hete cseréltem GTR-re (47 mm-es). A Bip kijelzőjét már egyszer szervíz én meg már legalább háromszor ragasztottam vissza :((
A T-Rex nagyon durva, nekem egyeltalán nem tetszett élőben. Először 42 mm-es GTR-t választottam, de arról azt írták, hogy 3-5 nap alatt lemerül. A nagyobbikat múlt hétfő óta használom, 96%-ról 59%-ra merült mostanra le. Always on display nincs bekapcsolva.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80627) eattila válasza Sipi- (#80626) üzenetére


eattila
csendes tag

Eloben meg nem lattam sajnos. Kepen bejon. Videon bejon. A gtr nem tetszik...

A bip-em viszon ezzel a szijjal nagyon franko. Meg nem volt baja. Egyszer fagyott meg egy bringazas vegen. De kb ennyi. Meg egyszer hozzadobott egy extra km-t a tavhoz futasnal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80628) Samott


Samott
addikt

Na most aztan tenyleg betettek a virusnak. Ingyenes lesz megint a parkolas. Es a meccseken csak minden harmadik szeken lehet majd ulni. Problema megoldva.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80629) eattila válasza Samott (#80628) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg ejfelte legyen mindenki otthon. En nagyobb szigort vartam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80630) Sipi- válasza eattila (#80627) üzenetére


Sipi-
tag

Nálam a Bip néha hosszabb túrázásnál kilépett és persze nem mentett el semmit :O
Meg mostanában csinált olyat, hogy meg volt a napi lépésszámom, de a telefonon mégis hiányzott belőle valamennyi. Meg is szakadt a 679 napos szériám :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80631) qnadam válasza Samott (#80628) üzenetére


qnadam
veterán

megint ez a bemondunk valami látványosat dolog. mindenkinek haza kell érnie? az ápolónak is a kórházból? vagy őt majd kettőkor megbüntetik, amikor leszáll az éjszakairól? esetleg éjszakai busz se lesz?
és azok se ülhetnek a moziban egymás mellé, aki amúgy együtt élnek?
bullshitparádé lvl99.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80632) Gabibácsi válasza Samott (#80628) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na, akkor holnap kipróbálom hogy a melóhely elé parkolok a bajcsyn

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80633) Gabibácsi válasza qnadam (#80631) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, én sokkal szigorúbb dolgokat vártam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80634) Samott válasza Gabibácsi (#80633) üzenetére


Samott
addikt

Ezt az iskolat mar tobben irtuk, tobb helyen lattam, legalabb a felsotagozattol felfele be kene zarni. Gondolom megint megvarjak, amig nem engedik iskolaba a gyerekeket a szulok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80635) eattila válasza Sipi- (#80630) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt ertettem fagyas alatt. Mondjuk ar ertek aranyban szerintem igen jo. Nekem ilyen szink problemam nem volt vele. De en nem droiddal hasznalom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80636) eattila válasza qnadam (#80631) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80637) Sipi- válasza eattila (#80635) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem sem volt 679 napig :DD
De az enyém még első szériás volt, asszonyét pár héttel később vettük és neki egyszer sem esett le a kijelzője. Nyomkövetést nem szokta használni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80638) eattila válasza Sipi- (#80637) üzenetére


eattila
csendes tag

Az enyem marciusi azt hiszem. De miota lefrissult es tud ekezetes ertesitest, nincs bajom vele. Neha lagzik a ui de csak neha.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80639) Sipi- válasza Gabibácsi (#80633) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem ez is csak azért volt mert már az emberek nagyon vártak valami intézkedést. Kaptak is, igaz kb. semmit sem ér, de mégiscsak lett BEJELENTÉS.
A rendeleti kormányzás alatt meg megint át lehet nyomni olyan dolgokat, amiknek nincs közük a járványhoz, de valakinek jó. :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80640) Phülöp válasza zetor2000 (#80485) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, megvolt a kedd, tobb, mint egy oranyit boldogitottuk egymast.
Az ideges kisfiuval kapcsolatban annyi volt, hogy a tulaj megbizta a CEO embert, hogy kerdezzen ra a sracnal, van-e valami gondja. Ha nincs, akkor gond sincs. Ha van, akkor sincs, mert az o gondja az nem az en gondom...
Dealenyeg: latjak, hogy jo vagyok, meg erdekelnek a dolgok, igy ezentul a gyartastamogatast kellene erositenem, elsosorban gyartasautomatizalas teren. Szeretnek, ha elegedett lennek, meg hosszu tavra terveznek velem (baaah), emelnek a beremen is. Jeleztem, hogy jah, kifejezetten szeretek elegedett lenni, de azt azert tudjuk mindannyian, hogy itt most nem beremelesrol beszelunk, hanem egy uj poziociorol, es annak az ertekerol. Abban maradtunk, hogy majd jelentkeznek. :DDD

Az egesz egyebkent ugy kezdodott par hete, hogy kaptam egy szopos melot, en meg rakerdeztem, hogy ha mar ott szomorkodik a sarokban egy 5tengelyes marogep robotkaros tamogatassal, miert nem fogjuk be azt. Kiderult, hogy nincs ember a cegnel, aki ertene hozza. Mivel konyv van melle, a google meg hozzam is be van kotve, igy gyorsan lezavartam egy altalanos ipari robot-programozoi kurzust, es azota az adott gyarto tanfolyaman is tul vagyok. Igazabol mostanra vegeztem volna azzal a 3200 darabos szeriaval is, de annal en sokkal lustabb vagyok...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80641) Jahno válasza Samott (#80628) üzenetére


Jahno
őstag

Minnyá meglesem a híreket, de már nem is tudom.

(#80642) Jahno válasza qnadam (#80631) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ezt írtam minden Orbán-húzásra is tapsikolós havernak, hogy itt volt pár hónap matekozni, nálam okosabb emberek is adtak volna ötleteket, hogy mit lehet, de jahh, nem régen még a teraszos 15 fős kocsmának is zárva kellett lennie, meg bulikban 499 főig visszafizetni a jegy árát, aztán emésszük meg az ostoba nyilatkozatokat és meccs az lehet, mert az "más".

(#80643) eattila válasza Phülöp (#80640) üzenetére


eattila
csendes tag

Tehat akkor nem fejmosni akartak. Helyes :)
A tobbihez meg grat. Asszem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80644) BobaHWSW válasza Phülöp (#80640) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Fincsi volt olvasni. :R

(#80645) zetor2000 válasza Phülöp (#80640) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ha nem is CTO, de eggyel jobb, gondolom, mint a mezei egytollú, egységsugarú munkás. Meg valahol melengeti az ember máját, hogy "auslander"ként őt nézi ki a 2 góré. Jójójó, ebben benne lehet az is, hogy a helyihülyéknek (lehet) többet kéne adni.
De ha valaki magától veszi a fáradságot, és megnézi, hogy a kihasználatlan erőforrást hogyan lehet mégis, és az jó, akkor... Gondolom, a kscsávó holnaptól, vagy ha megtudja, hogy előrébb mész kicsit, akkor onnantól mégjobban nem fog köszönni. :D
De ez ilyen.
Amúgy meg gratulálok! :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80646) FőDudu válasza Phülöp (#80640) üzenetére


FőDudu
addikt

Megmondtam, hogy otthonrol fogod programozni a cuccot froccsel a kezben..
Pont.

FőDudu

(#80647) Gabibácsi válasza Phülöp (#80640) üzenetére


Gabibácsi
tag

:R

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80648) blueboi69 válasza Phülöp (#80640) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Így kell ezt csinálni kéremszépen. Első osztályú migráncs vagy! :C

(#80649) zetor2000 válasza blueboi69 (#80648) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem. Európai munkaerő, szabad áramlás, meg amit akarsz.
Nem migiri. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80650) -NoVa- válasza Phülöp (#80640) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó sztori, jó előadásban, ilyet bármikor örömmel olvasok. 10/10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.