Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80901) Jahno válasza FőDudu (#80900) üzenetére


Jahno
őstag

Gyerek cuccába elmented a kódot és kész. De ehhez tényleg vendégVLAN. Nálam szerintem sok júzer sem tudja a wifi kódját és el vannak, odahaza meg ilyen veszély nem fenyeget.

(#80902) Samott válasza FőDudu (#80900) üzenetére


Samott
addikt

Gyerek meg tudja jegyezni a kodot? Olyan egyszeru? Oreg hiba...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80903) Sipi- válasza Samott (#80902) üzenetére


Sipi-
tag

Ne nézd le egy 10-12 éves agyát :) Nálam a 12 vagy 14 karakteres pwgen generált jelszót majdnem hibátlanul megjegyezte :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80904) Samott válasza Sipi- (#80903) üzenetére


Samott
addikt

Nem a gyerek agyaval van a gond, hanem a jelszo komplexitassal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80905) FőDudu válasza Samott (#80902) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem.

De tudja hogyan mukodik az eszkoz hozzaadasa a routerhez (WPS).
At kell konfigolnom, hogy az a vendeg halot adja hozza.

FőDudu

(#80906) Jahno válasza Samott (#80904) üzenetére


Jahno
őstag

Azzal meg én nem boldogulnék.

(#80907) FőDudu válasza Samott (#80904) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg nekem is csak QR kodban van meg ;)
Ha nagyon kell meg lehet nezni a router konfiguracios feluleten.

Epp ezert mutattam meg a csaladnak, hogyan adhatnak hozza eszkozt ha nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#80908) Samott válasza FőDudu (#80907) üzenetére


Samott
addikt

A vendegwifi jelszavat kellett volna megadni nekik. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80909) hobizoli válasza Samott (#80904) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kb egy eve csinaltam egy notin Win ujratelepitest egy isminek, amikor telepito ujraroffent, pont beszeltem telon a tulajaval, kerdeztem tole mi a Microsoft-s belepesi jelszod, mert akkor megmarad a osszes beallitasa stb
eskü, de a kb 20-22chr-s jelszot elhadarta, neztem is hogy WTF? volt ez az a extrem hosszu vmi...?? :Y
de semmi ertemes resz nem volt benne, hogy pl Anyucibabucikaja2019!/", hanem kisbetu szam nagybetu spec karakterek valtakozva vegig
nagy nehezen begepeltem, vissza is allt a gep a pink hatterre meg stb ami az MS profiljaban volt korabban is :DDD

kerdeztem tole,
-ezt amugy fejbol igy begepeled mindig?
-aha, persze...
-jo, mert amugy van ujjlenyomatleolvaso is rajta, es lehetne helyette hasznalni azt is

amikor mar ott voltam nala a geppel a Wifi jelszo is vmi elqrt hosszu hasonlo kodsorozat volt, azt is fejbol
pedig azt biztos nem surun irja be, mert megjegyeztetheto a geppel

egy harminc kozeli no volt a tulaja

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#80910) Jahno válasza hobizoli (#80909) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor haver így bonyolított a riasztó távfelügyelet jelszavát... Az legalább ritkán kell, én meg szopjak vele.

(#80911) FőDudu


FőDudu
addikt

[link]
Ki mit szol ehhez?

FőDudu

(#80912) FőDudu válasza Samott (#80908) üzenetére


FőDudu
addikt

Letiltom a WPS-t es megkapjak a vendegwifi jelszavat.
A jelszot megvaltoztatom, igy nem lesz gond.

FőDudu

(#80913) FőDudu


FőDudu
addikt

Jovo heyen tavoktatas lesz nalunk.
Egyelore csak jovo heten, aztan majd kiderul.

FőDudu

(#80914) Jahno válasza FőDudu (#80911) üzenetére


Jahno
őstag

Hatalomban szeretne maradni, de a többit tudja a fene, mehetünk sorban.

a halottak számának minimalizálása helyett - értelmezhetetlen szám és megfejtés
Főleg mert az idősebbekre fokozottan veszélyes, ami viszont főleg vidéket nézve elég komoly szavazóbázis. Ezt kár lenne megnyirbálni.

nincsenek valós korlátozások - mi lenne az a valós?
mivel pedig tavasztól-nyártól jön az oltás, - vagy decembertől, vagy 2 év múlva, vagy

Ha januárra lecsengene, akkor itt mindenki nyakig boldogságban lesz, csak nem ilyen egyszerű az élet. Többi meg töltelékszöveg.

(#80915) Jahno válasza FőDudu (#80913) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam már szépen esnek karanténba az ide-oda emailezett szkennelt doksik, ha ez általános lesz akkor alig győzöm majd engedélyezni.

(#80916) FőDudu válasza Jahno (#80915) üzenetére


FőDudu
addikt

Ebbol egy kukkot nem lehet erteni.
Ugorj neki meg1x.

FőDudu

(#80917) -NoVa-


-NoVa-
őstag

rPI 4 billentyűzetbe embeddálva, táppal egérrel 100$ lesz. Aztán Jahnonak gyári kitesztelt RetroPIE-t rá, meg valami 60%-os akciót, és akkor boldogság van.

(#80918) Jahno válasza FőDudu (#80916) üzenetére


Jahno
őstag

Távoktatásos kölkök anyagai akadnak fent. Ugye levélnek nem sok törzse van, néha tárgya sincs, sem ismert cím, mindig más címekről, továbbított továbbítottja, mindig más doksik, nagy pdf., 1-1 kép, 50 darab csatolt jpg, meg amit még el lehet képzelni. Jó lesz :C

(#80919) Bujdy81 válasza FőDudu (#80911) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Őrült beszéd, őrült beszéd: de van benne rendszer."

/Polonius/

(#80920) Jahno válasza -NoVa- (#80917) üzenetére


Jahno
őstag

Újakon bőven bugos a Retropie, normális Linux támogatása sem lett, most PC vonalon megyünk tovább, az nem izzik szét és fut az is, ami málnán nem. Tumor meg annyira megborult, hogy most éppen embedded wint szeretne nyomni rá :-D Amúgy néztem ezt, hogy lenne benne ráció mert a különálló billentyűkel már szívtam rendesen...

Szóval ilyen mini vacaknak egész jó lehet, de ez csak az elmélet :-D

Meg aztán hiába retropie, kijelző valami kell, annak itt van két laptop és azt sem használjuk.

Egyelőre most Tumor hegeszt, csak egyedül szopolik a melókkal is és tegnap kért Xboxot, hogy esetleg azt meghegesztené. Gyári NES/SNES/SegaMD+Master az van, némelyikbe multi kártya is, szóval a Sega Masterbe benyomom az SD kártyát és csak úgy suhan.

Ha ezt valakinek 30 éve mondod, hogy körömnyi cuccot beleraksz és okosban futni fog róla minden játék ami létezik, akkor lehet furcsán néznek :C

Majd beszámolok, egyelőre menjünk sorba, mert itt a PS2 is, amit sosem folytattunk, meg a többi.

(#80921) zetor2000 válasza FőDudu (#80911) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nekem kicsit összeesküvés elmélet szagú.
Nem vagyok olyan magasságokban, hogy rálássak ilyesmi dolgokra, szóval szerintem akármi is lehet, és annak az ellenkezője is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80922) FőDudu válasza Bujdy81 (#80919) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt az aspektusat meg nem hallottam.

Persze lehet, hogy koze nincs a valosaghoz es teljesen mas a valodi ok az intezkedesek mogott.

Olaszok is bevallottak, hogy a 4 regio lezarasa ( nappali kijarasi tilalom) azert kell, mert kulonben nem lesz Karacsony...

FőDudu

(#80923) Bujdy81 válasza Jahno (#80914) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha azt hiszi a Viktor, amit mond, hogy tavaszra van vakcina, akkor addig minimalizálni kellene sokkal durvább korlátozásokkal (valódi kijárási korlátozás, digitális oktatás 5. osztálytól fel, zártkapus minden sport, stb.) a kontaktokat -> töredéke halott lenne. ha pedig már van vakcina, akkor szabad a vásár.

Csak akkor esik a GDP durván 5-8%-ot, ami durván 2300-3800 Mrd HUF GDP csökkenés, aminek szűk 50%-a esne ki a költségvetésből (a GDP növekedésével az állami újraelosztás egységre jutó mértéke csökken), azaz 1150-1900 Mrd HUF. Az nem kevés. Az 5-8 Puskás Stadion ára. Per év. Máshogy, középrtékkel számolva, ha 10.000 ember az ára a gazdaság működésének, akkor kb. 1500 Mrd/10.000, azaz 150 millió HUF egy emberélet...

(#80924) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ja, USA elnökválasztás.

Meg van nyitva négy tabon az Origó, az Index, a Telex és a 444.

Tanulságos! :)

(#80925) Jahno válasza Bujdy81 (#80924) üzenetére


Jahno
őstag

Dehogy nyitom, nekem már délben elegem volt belőle és akkor Inderigót nem is néztem :U

(#80926) Samott válasza Bujdy81 (#80924) üzenetére


Samott
addikt

Most hogy emlited, megneztem az origot is. Azok ott valami nagyon durva cuccot szivnak, egy tok alternativ "valosagban" elnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80927) blueboi69 válasza Bujdy81 (#80893) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Most pont olyan dolgokat csinálok, amiknek idő kell, szóval ja :) Cserébe egész télen nincs kertimunka.

(#80928) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

(#80929) eattila válasza Samott (#80926) üzenetére


eattila
csendes tag

Origót én meg se nyitom, nem érdemlik meg azt a forgalmat sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80930) Samott válasza Bujdy81 (#80928) üzenetére


Samott
addikt

Sulik nyitva, meccsre is mehetsz. Valamit valamiert. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80931) Sipi- válasza Samott (#80930) üzenetére


Sipi-
tag

És akkor hol van az amit Viktor mondott, hogy december közepére telnek meg a kórházak? :((

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80932) Jahno válasza Bujdy81 (#80928) üzenetére


Jahno
őstag

Ez így erős, de várható volt. Ott tartunk, ahol a svédek áprilisban, de szerintem már több ország is.

Ezek is érdekesek: [link]

Meg erre is ki leszek váncsi: [link]

Lehet mégis belépek a Vörös zónás csoportba, az olyan baráti.

(#80933) Jahno válasza Sipi- (#80931) üzenetére


Jahno
őstag

Ott valahol a múltban :( Egy ideje megy, hogy más osztályokat számolnak fel és zavarnak haza, hogy valamennyire beférjenek, de már a csilláron is lógnak.

(#80934) Sipi- válasza Jahno (#80933) üzenetére


Sipi-
tag

Jah, hogy valamikor pár éve (évtizede) december közepén érte el az egészségügy a kapacitásának határait? Ez reálisnak és igaznak tűnik. Sajnos komolyan.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80935) halapidori válasza eattila (#80929) üzenetére


halapidori
csendes tag

Pedig milyen kemény meló lehet az Origónál dolgozni. Pl amikor a fradi emberelőnyben is szopott a bl-ben, azt is sikerült sikerként megírni. Vagy most Trump, róla kiderült, hogy valójában ő nyeri a választást, mindenképp.

(#80936) zetor2000


zetor2000
senior tag

Mindeközben a MÁVnál:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80937) sutszi válasza Sipi- (#80931) üzenetére


sutszi
veterán

Annyira undorító módon hazudnak, hogy arra nincsenek szavak... Mikor az ügyeletes doki fáradtan közli, hogy gép az volt eddig is, de ember nem... Meg most ez a home office a pápaszemes ecsetfejűtől, miközben kirúgta volna azokat akik korábban ezt kérték volna...
Amikor a médiában több helyen is lenyilatkozták az elmúlt hónapokban, hogy X ezer(!) lélegeztetőgép van, meg milliónyi maszk... miközben sorban bukott ki, hogy a megfelelő helyre, ahol tényleg kéne oda nem jut... Most nézzük meg jelenleg hány ember szorul kórházi ápolásra és ebből hányan vannak intenzíven és hánynak kell lélegeztető gép... Valahogy nagyon más számok jönnek ki ahhoz képest, hogy korábban állítólag mire készültünk fel... Mert azt a számot még meg sem közelítettük de már fullon van minden... :U
Áh, remélem tényleg nem Mad Max-re kelünk fel január 1 hajnalán...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#80938) Jahno válasza sutszi (#80937) üzenetére


Jahno
őstag

"Most nézzük meg jelenleg hány ember szorul kórházi ápolásra és ebből hányan vannak intenzíven és hánynak kell lélegeztető gép..."

10ezret számoltak és kicsit több lett. Ígyis, úgyis számonkérik majd, de legalább ezt ki lehet pipálni, hogy darabra van elég. Amúgy az lett a vége, amit én emlegettem, hogy bizonytalannak tűnt a szállítás és több helyről is rendeltek, majd mindegyik le is szállította.

Ebben annyi a baj, hogy betegeknél csak kapott adattal melózhatsz, az meg... Vagy nagyon sakkozni, hogy tudjuk melyik kórház a covidos, melyik van plafonig, régebbi hírt keresni, hogy mennyi férőhely van pld. Halason. Azt látom, hogy a dokikat ide-oda rángatják és olyanokat hívnak be ügyelni, hogy ihajj. Ebből lehet interpolálni, de még mindig nem tudjuk mit nem tudunk. Uzsoki, Győrben a Petz, Bajcsy, Korányi tuti koppon van, de igazából amerre nézel megtelt az ország. Mi ebből meg nem is sokat látunk, vagy nem tudjuk rendesen átérezni.

És azt se feledjük, hogy békeidőben is erős létszámhiányok vannak. Viszont ha valamelyikben megint lesz SBO nyílt nap, akkor tuti el fogok menni, mert úgy érdekel és csak.

(#80939) zetor2000 válasza Jahno (#80938) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismerőssel beszélgettem a napokban. Egerben volt műtős. Ottani kolleganőjét áttették 3 hétre Balassagyarmatra. Jön vissza, hogy végre letelt, kapott pár telefont, meg papírt, megy vissza megint 3 hétre...
De át tudom érezni az ilyet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80940) eattila válasza halapidori (#80935) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, ha tudnak turhat pucolni naponta a tukorrol, az is megy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80941) sutszi válasza Jahno (#80938) üzenetére


sutszi
veterán

Meg tudnád mutatni azt közleményt amiben részletezik, hogy jelenleg hányan vannak kórházban, ebből mennyi az intenzív és mennyi a lélegeztető gépes?
Csak azért kérdezem mert lehet, hogy picit elbeszéltünk egymás mellett.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#80942) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, kaptunk emailt hogy mik az új korlátozások, és hogy vigyázzunk.
Ugyanúgy be kell járnunk..

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80943) Gabibácsi válasza halapidori (#80935) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na, ott amúgy a fradi tényleg sikert ért el a maga szintjén, ez a BL.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80944) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#80924) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na igen, de ha megnyitnál három-négy amcsi oldalt, ugyanez lenne. Mindkettő azt mondja hogy nyert, az egyik leállítaná a számlálást, a másik meg újraszámoltatna, stb.
Vicc az egész, és ez a világ szuperhatalma :C

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80945) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#80923) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt mondják azért, mert így gyorsabban lemegy. Én is inkább durvább korlátozást vezetnék be, persze az ellenzék megint menne brüsszelbe hogy itt feloszlatták a parlamentet, de leszarnám.

Persze az is érdekes, hogy akik tavasszal meg azt mondták nem kell ilyen durva lezárás, ne tegyük tönkre a gazdaságot, most éppen az ellenkezőjét mondják. Politikusok...

Én mindenképpen az életeket menteném, pedig én is tudom milyen amikor a vírus miatt kirúgnak

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80946) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Inkább maradok az értelmes mélységeket tartalmazó gyerekkönyveknél a híroldalak túlfogyasztása helyett...

(#80947) Gabibácsi válasza -NoVa- (#80946) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én meg leparkoltam merészen a bajcsyra most, nem tudom hogy a max 3 órát attól még nézik-e hogy ingyenes...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80948) Phülöp válasza -NoVa- (#80946) üzenetére


Phülöp
addikt

More info, please.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80949) Gabibácsi válasza Phülöp (#80948) üzenetére


Gabibácsi
tag

http://www.18pedagogia.hu/sites/default/files/node/attachments/bekes_a_ketbalkezes_varazslo.pdf

[link]

És amúgy ezt én olvastam, arra emlékszem, de lehet meg is van még a könyv valahol
Vagy a könyvtárból vettem ki anno

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80950) Samott válasza Gabibácsi (#80945) üzenetére


Samott
addikt

Ezekre azert mondhatnal peldat, mert en ugy emlekszem hogy tavasszal es most is az ellenzek az aki komolyabb lezarasokat kovetel es a kormany az aki akadalyozza a lezarasokat. Emlekezz: az iskolakat is csak akkor zartak be miutan a szulok nem vittek a gyerekeket suliba. Hiaba kovetelte az ellenzek a bezarast hamarabb.

Jol elkulonitheto, hogy ki akar szigorubb korlatokat es ki szabotalja ezt. Es Bujdy81 nagyon tisztan kifejtette miert is hagyjak meghalni ezeket az embereket. Te magad se erted miert van meg egyetemi, kozepiskolai oktatas meg nyilvanos focimeccsek. Es nem azert, mert az ellenzek ezt koveteli.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.