Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80701) Gabibácsi válasza eattila (#80697) üzenetére


Gabibácsi
tag

dehogynincs, az éjjel nappaliknál

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80702) npera válasza Phülöp (#80652) üzenetére


npera
újonc

Gratula!

(#80703) FőDudu válasza Bujdy81 (#80700) üzenetére


FőDudu
addikt

Javor Benedeknek megis igaza lesz?

FőDudu

(#80704) eattila válasza Gabibácsi (#80701) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom mennyi részét teszi ki a forgalmuknak az az idősáv. De szerintem annyira nem sokat. Nálunk hajnalban főleg a tüskéket vitték. Azt meg meg lehet venni előre. Vagy munkába lehet menni akkor is. És a boltokat nem zárták be, vagy igen?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80705) JonesC válasza Gabibácsi (#80701) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nyitva lehetnek, csak nem jön vevő :)

(#80706) JonesC válasza eattila (#80704) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az szerintem tipikusan az a célközönség esetében, amit nem szabad előre megvenni, mert elfogy azonnal :)

(#80707) cyberde válasza Bujdy81 (#80700) üzenetére


cyberde
csendes tag

De azt biztos nem fogja bejelenteni a fészbúkon, elcsukló hangon, felgyűrt ingujjban, mint egy lerészegedett após a lagzi hajnalán. :O

(#80708) Jahno válasza Gabibácsi (#80696) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, nem szünetel, csak mindenfelől azt hallom, hogy nem fogadják. És telefonon fejtik meg, hogy halasztható sokáig. Anyós pld. most kétszer is eljutott dokihoz, máshol mások meg nem. Mintha Te sem kaptad volna meg a tesztet, ugye?

Többi még majdnem paraszti ésszel is megy, mert ha csúcson van a kórház, aneszteseket elvitték haladó kategóriás covid osztályra, többi osztályt átalakították covidosra, akkor ki látna el és hol egy orrfolyásnál bonyolultabbat?

Fatornyos falum híreit szoktam nézegetni, ott régebben a kórház szüntette be a rendeléseket, most háziorvosok is elúsztak, fele betegszabis, másikat nem tudom. Helyettesítő orvos van, ír felhőbe receptet, megyei kórház csak covidosat fogad. Kör bezárul, egyik azért nem fogad mert beteg vagy, másik azért, mert még nem eléggé, amúgy ha valami halasztható akkor telefonos diagnózis.

Bár ez is olyan, hogy már szinte minden nap látok valahol méhészeket, csomó ismerős meg nem találkozott Velük. Pedig Ők is járnak mindenfelé. Eléggé durva, sima átlátszó fóliában tolják ki a halottat is baze :-O Bár lehet nem halott volt, csak így választják el a környezettől? Nem illik odamenni kérdezősködni, én csak a kocsmák költségvetését szoktam kifaggatni, az mókásabb témakör.

De ha Gvadányira szeretnél költözni egy szép állapotú panel 10. emeletére kilátással, akkor most szabadult fel. Nappali félig leválasztott konyhával, 2 hálószoba, külön spejz-szerű izé meg minden.

(#80709) Jahno válasza Gabibácsi (#80701) üzenetére


Jahno
őstag

Éjféltől van értelme nyitva lenni :-D Majd megint jön a feketepiac és egyéb okosságok.

(#80710) Jahno válasza Bujdy81 (#80700) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a BKV-s is tetszik. Biztos reális elvárás, hogy tegnap megfejtik, mától sűrítsék a járatot, mikor pont van elég eszköz és emberanyag, villamosvezetők sem a túlmunkából élnek ja és akkor vezénylés meg év végére a kötelező feltorlódott szabik kikavarása. Tavasszal meg a kisett járatokkal ugyanaz, hogy ekkora cégnek bedobnak egy ilyen kevésbé tervezhető valamit, akkor a diszpécserekkel dumáltam, agyrém volt és kis híján leépítették a részleget. Most nem lesz belőlük annyi, akik értelmesen koordinálni bírják a pesti közlekedést. De intézkedés volt, jól néz ki. Megvalósítása eléggé kérdéses.

(#80711) FőDudu válasza Jahno (#80708) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyat hallottam, hogy hiaba iranyitanak at barkit pl intenzivre, ahhoz 500 ora gyakolat kell, hogy pl. lelegezteo gepeket kezeljen/felugyeljen... Nem tudom igaz-e.

Valoszinuleg ez a gatja a sokak altal emlegetett gyorstalpalo modszernek.
Vegulis eleteket olyanra lehet bizni, aki megfeleoen kepzett es gyakorlott is a munkaban.

FőDudu

(#80712) FőDudu válasza cyberde (#80707) üzenetére


FőDudu
addikt

Haladni kell a korral.
Neki mar csak az ilyen bejelentesek adjak a megjelenes lehetoseget a nep elott ( a facsen).

Egyeb esetben a kutya nem nezi meg (az elvakultak kivetelevel).

FőDudu

(#80713) Jahno válasza FőDudu (#80711) üzenetére


Jahno
őstag

Előzőleg külön 2 éves szakápolói volt, de az intenzíves osztály is több emberből áll össze. Bazi nagy tudomány, az sem úgy műxik, hogy csak rápatitntanak a gépre és el vagy, mint a befőtt. Forgatni kell a beteget és még a szemébe is cseppet csöpögtetni, mert kiszárad. Ugyanis nincs könnyezés és pislogás... Jobb helyeken még fogmosás is van, meg mosdatás. Katéter meg alap, szóval van mit tenni, de ezt már egyszer mutattam.

Aki egy géphez ért, ott EU-s feltétel az, hogy más márka/géptípus betanulása is 20 perc legyen. Amúgy elég egyformák a cuccok és idehaza akad pár bevált jóféle márka, azon nem kell aggódni.

Ezeket két doki is összeszedte, mindjárt előkapom, érdekes pár oldalas olvasmány, fejekben rendbeteszi kicsit az osztály működését.

Szóval az intenzíven is van 5-6 féle beosztás, sima nővér, szakápoló, mittoménmi, meg amiből most szopás van az az anesztes, elvégre leszedálva kell lenned és az szaktudást, figyelmet ígér. Meg néha elintézni az epervelőt, ilyesmit.

(#80714) Jahno válasza Gabibácsi (#80696) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy ez úgyis terjed, írom a nevet is mert vállalta, Csipszer Bernadett írása. Ami érdekesebb, hogy a Petz Aladár Megyei Oktatókórház szintén a neve alatt vállalta, innentől már nem mehetünk el mellette:

"Kedves Ismerőseim, Barátaim, Betegeink!Gondolkoztam, hogy megírjam-e a következő „pár” sort, avagy sem….Mégis az írás mellett döntöttem, mert hátha lesz pár olyan, akihez eljut az üzenetem, kérésem.Ma reggel ügyelet után (Győr, Petz Kórház, az ország talán második legnagyobb kórháza, aneszteziológiai ügyelet) nem túl rózsás a hangulatom….A tények: a győri kórház érdemben közel teltházas COVID pozitív betegekkel, lassan minden korábbi osztály helyén koronavírusos betegek fekszenek.A kórházban jelenleg 3 intenzív osztályon (eddig 1db központi intenzív osztály volt) küzdenek szó szerint a kollégáim a betegekért….2 intenzív osztály COVID-intenzív, 1 nem fertőzött betegeket ellátó intenzív osztály.A betegek csak jönnek és jönnek, egyre fiatalabbak az intenzívre kerülő pozitív betegek…nem 80+, hanem 50+, 40+ vagy fiatalabb.Az intenzíven dolgozó kollégák elmondása alapján, aki lélegeztető gépre kerül, annak sajnos kis esélye van a túlélésre. Kevés beteget tudnak megmenteni. Aki intenzíves szakorvos, szakdolgozó hozzá van szokva a küzdelemhez, halálhoz, de nem ehhez, ami most zajlik.A környéki megyék kórházai beteltek, a mobil járványkórház, közel teltházas…intenzíves orvosok hívják egymást, hogy próbáljanak a betegeik számára vmelyik másik intenzíven helyet találni, mert ők már nem tudják hová tenni a beteget……TELE, TELE, TELE…..És közben az egyéb betegek ellátása (balesetek, szívinfarktus, agyvérzés, mérgezés, szülések, stb. stb) ugyanúgy szükséges és nincs belőlük kevesebb, mint máskor.Kérek tisztelettel Mindenkit, hogy vegye komolyan a járványhelyzetet, a védekezési rendelkezéseket!Nem, nem most kell régen látott családtaggal, baráttal, stb összejövetelt, bulit tartani! Nem, nem most kell wellness hétvégére menni! Nem, nem most kell shopping napot tartani….stb, stb.Kérek Mindenkit, higgye el nekem, hogy minden egészségügyi dolgozó napi szinten küzd a betegekért! A rendszer hibái, extrém mértékű túlterhelése és ebből adódó csúszások, várakozások nem a mi hibánk, nem mi tehetünk róla! Igen, van, hogy türelmetlenek, ingerültek vagyunk. Emberek vagyunk, akik most már nagyon fáradtak és elkeseredtek. Elnézést kérünk érte!Mi is emberek vagyunk, anyák, apák, nagyszülők, nők és férfiak családdal, gyerekekkel, betegségekkel, félelmekkel, bizonytalansággal tele, DE minden nap, mikor szolgálat van, akkor megyünk és megtesszük a tőlünk telhető legtöbbet. Sokan közülünk, akik covid betegekkel dolgoznak akár kórházban, akár a mentőszolgálatnál, minden alkalommal a saját egészségüket, akár életüket teszik kockára másokért!És itt álljunk meg egy pillanatra! Nem, nem pénzért tesszük ezt, és nincs akkora összeg, amelyért ezt megtennénk, ha nem tekintenénk ezt hivatásnak!Ti, Önök, akik az elmúlt időszakban (tisztelet és köszönet a kivételeknek!) – sajnos egyre gyakrabban- szapuljátok/szapulják az egészségügyi dolgozókat, elgondolkoztatok/elgondolkoztak azon, hogy önként vállalva bemenne-e olyan helyre/lenne –e olyan emberek mellett, akiktől bmelyik percben megkaphatja azt a vírust, ami lehet, téged/Önöket is megbetegítheti, vagy akár meg is ölheti?!Ezt mennyi pénzért vállalná hetekig, hónapokig? Csak őszintén!......ugye, ugye?Kérek, mindenkit tisztelettel ne bántsatok/bántsanak minket! Értetek/Önökért tesszük kockára egészségünket, életünket és a családunkét – mert ugye tünetmentesen mi is átadhatjuk a saját hozzátartozóknak- minden egyes nap, minden egyes műszakban, amikor dolgozunk ebben a jelen járványhelyzetben.Köszönöm annak, aki ezt elolvasta!Kérek, mindenkit, hogy vigyázzon magára, vigyázzunk egymásra!Mert lassan nem lesz más, mint halálhörgés és siralom…."

(#80715) FőDudu válasza Jahno (#80714) üzenetére


FőDudu
addikt

Akartam is kerdezni a Matraban welnesszelo es csaladot latogato forumtarstol, hogy elment-e a jozan esze (hogy ilyenkor csaladot latogat es utazgat mas megyekben)? Amikor a kornyekukon kifejezetten szar a helyzet es hetek ota mindenutt errol van szo...

FőDudu

(#80716) Gabibácsi válasza Jahno (#80708) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én másnap megkaptam a teszteredményt. És voltam most kezelésen is kórházban, és jó sokan voltunk még arrafelé, 2 hete. Meg anyukám is volt vizsgálatokon. Szóval ezért nem mondanám hogy leállt, inkább halasztanak mindent amit lehet, érthető.
De ha a gyúrósok is lebetegszenek és nekik is kell majd kórházi ágy, rábasztunk...

Ez a Gvadányi valami kiadó lakás?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80717) Gabibácsi válasza Jahno (#80714) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na ezt kéne terjeszteni, meg a görényhívőknek az arcába mutatni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80718) Bujdy81 válasza FőDudu (#80711) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a baj, hogy hamarosan el fog jönni az a pont, amikor dönteni kell, hogy Te, vagy én, vagy bárki diplomás legyen a lélegeztető mellett, figyelve a beteget és hátha tudunk segíteni, vagy csak szimplán hagyják meghalni. És akkor már az is jobb opció, hogyha Te vagy én ülünk ott, mert akkor nem 100%, hogy meghal, de ha nem kötik gépre, akkor 100%... :(

(#80719) Jahno válasza FőDudu (#80715) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg Akut szakaszos Ancsa új lelkesítő csoportját szoktam nézegetni, de most az is privát lesz. Annyira meg nem mindig érdekelne, hogy belépjek és kövessem. Ott is akad történés, de többnyire még pozitívkodnak. Mármint ha ebben a verzióban most szabad ilyet mondani :F

(#80720) Jahno válasza Gabibácsi (#80717) üzenetére


Jahno
őstag

ÁÁáá, nem értik, meg már tovább kavarják. Eddig nagyon lázadozó ismerős is már jön, hogy nem tagadom én a vírust, de...

(#80721) Jahno válasza Bujdy81 (#80718) üzenetére


Jahno
őstag

Már sokfelé keresnek önkénteseket, de jahh, nekünk egyelőre van dolgunk a többivel meg úgy vagyok, mint a postások aljával, hogy jó ég tudja melyiknek van minimál esze az ilyesmikhez, hogy ne tegyen több kárt. Egyelőre ha bárhova bekopogsz és van érettségid, akkor akár részmunkára is lehet menni.

(#80722) Jahno válasza Bujdy81 (#80718) üzenetére


Jahno
őstag

Kétszer megírtam majdnem ugyanazt :-P

[ Szerkesztve ]

(#80723) FőDudu válasza Bujdy81 (#80718) üzenetére


FőDudu
addikt

Elvileg gep van eleg, kezelo nincs.
Forrasom szeint azonban komolyabb egeszsegugyi vegzettseg es sok gyakorlas kell az ilyen gepek kezelesehez.

Annak nem sok ertelme van, hogy haldoklokat felugyelni hozzanemertoket alkalmazzanak akik csak meg tobb riasztast kuldenenek a szakerto szemelyzet fele - hiszen nem tudjak megitelni mi a valos eletveszely es mi a nem eletveszelyes allapot.

Ertem amit mondasz, de sajnos nem tudnank mit csinalni ilyen helyzetben.
Az egyutterzes pedig sajnos nem lenne eleg.

FőDudu

(#80724) FőDudu válasza Jahno (#80721) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen. Itt is keresnek onkentes egeszsegugyi vegzettsegu diakokat es IT szemelyzetet.
500 egeszsegugyi diakot es 200 IT-st.

Elobbieket alap dolgok elvegzesere amit mar tudnak - ezzel is tehermentesiteni a korhazi szemelyzetet.

Az IT meg azert kell, hogy adatkezeles es adatrogzites se a szemelyzet dolga legyen.
(lehet diktafonrol irjak at a korlapra a dolgokat vagy valami hasonlo jegyzeteles).

De itt onkentessegrol van szo - nem kivezenylesrol ahogy feletek.
Legalabbis a radioban ezt mondtak be.

FőDudu

(#80725) FőDudu válasza FőDudu (#80724) üzenetére


FőDudu
addikt

Mielott kerdeznetek miert nem megyek:
diakokat keresnek akiknel ez szakmai gyakorlatkent funkcional.

FőDudu

(#80726) Jahno válasza FőDudu (#80723) üzenetére


Jahno
őstag

"Ertem amit mondasz, de sajnos nem tudnank mit csinalni ilyen helyzetben."

De, az összes feladat eltolható egy szinttel felfelé. Alja munkát tudjuk csinálni, legalábbis nem űrtechnika adott időben oldalára dönteni a beteget vagy kisebb gépnél palackot cserélni. Meg hasonló droid dolgok.

Nem kell egyből az érintőképernyőt meg a gombokat basztatni, azt valóban oldja meg más. Elvégre a gép nem állítja be magát és altatáshoz sem értünk. Aki évek óta alap dolgokat csinál az esetleg most futkozhat a vérgázmintákkal, csinálhat valami haladóbb kategóriás melót, miközben fordítasz kettőt a betegen. Vagy akinek csak a kisegítős gépe van annál cseréled a palackot. Kajam gyógyszer adagolások, lázmárés legalább két példányban iktatva? Nem egy nagy tudomány. Beteget tologatni sem túl bonyolult. Belső szlenget hamar megtanulnád az biztos (:-

(#80727) Jahno válasza FőDudu (#80724) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt olvastam, az IT-s volt a fura kifejezés nekem is. Adminisztrátor jobban hangzana, vagy dokumentálási munkatárs. Itt is aki kiírhatta annál az volt, hogy látott-e már számítógépet?

Felénk is van szó önkéntes és sok más melóról. Már március óta. A vezénylés teljesen más.

(#80728) Jahno válasza FőDudu (#80725) üzenetére


Jahno
őstag

Itt még pénzt is kapsz, jöhetsz errefelé. Majdnem olyan, mint az IT, tele vannak mindenféle rövidítéssel, oszt mehet a szakmai kvíz, hogy vajon mi az amibe az ITO UH nélkül beletalál?

(#80729) cyberde válasza Jahno (#80728) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Itt még pénzt is kapsz,..."

Az nem is árt, most, hogy az OTPnél 372- huf egy juró. :U

(#80730) eattila válasza JonesC (#80706) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80731) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Azért néha a szlovén miniszterelnök is full nyomja a kretént... :D

[link]

(#80732) Jahno válasza cyberde (#80729) üzenetére


Jahno
őstag

Na, akkor óránként lehet tán 3 Eurót is kereshet, tiszta főnyeremény.

(#80733) Jahno válasza JonesC (#80706) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is érdekes, néha nem értem mikor traccspartiznak a trafik előtt és fél óránként bemennek 1-1 kifliért, holott a fél literes bármi relatív olcsóbb. Ha ezt nézzük. Odahaza meg nálam is tényleg van olyan, hogy ha van sör, akkor jobban fogy...

(#80734) zetor2000 válasza Gabibácsi (#80669) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vendéglátóhely asszem maradhat, csak maszkot kell viselni. Nyilván az evés-ivás idejére nem, de aztán...
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80735) FőDudu válasza Bujdy81 (#80731) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt en sem ertem....
Meg hivatalosan nincs eredmeny, erre az egyik paraszt bejelenti hogy gyozott, a masik meg gratulal neki.

FőDudu

(#80736) FőDudu válasza Jahno (#80732) üzenetére


FőDudu
addikt

Elvileg en most 'waiting for work' allapotban vagyok.
Azaz nem dolgozhatok.

FőDudu

(#80737) Gabibácsi válasza FőDudu (#80736) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én meg csapatom az interjúkat.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80738) FőDudu válasza Gabibácsi (#80737) üzenetére


FőDudu
addikt

Fel is mondtal, vagy csak elore menekulsz?

FőDudu

(#80739) Jahno válasza Gabibácsi (#80737) üzenetére


Jahno
őstag

Na, engem ma kolléga számon kért, hogy meséljem el mivel foglalkozom, mert kevésnek tűnik. Az is, de mit lehet tenni és milyen irányba? Lehet körbelesek, vagy X.

Apróbb feladatokat elviszi más, de még a Jira szűrője sem úgy műxik, hogy sorbarendezve lássam, amit kellene :F Egy kattintásos jogosultság adáshoz néha 1 órát túrok, hogy az mit is szeretne jelneteni.

(#80740) Sipi-


Sipi-
tag

Ma (is) 4 órás workshop. Olyan jó, amikor olyanok fejlesztenek valami "terméket" akik még nem láttak soha ügyfelet és nem üzemeltettek még soha production rendszert. És amikor kész van, akkor kell nekik elmondani, hogy ez így használhatatlan, éles ügyfélkörnyezetben nem üzemeltethető.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80741) Gabibácsi válasza FőDudu (#80738) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, dehogy, 17-ig tart a próbaidőm
szerintem kirúgni nem fognak, mert haladunk, csinálom a dolgom, mindhárom témában amit kell
ellenben egyszer nem kaptam semmi pozitív véleményt a főnökeimtől, csak a kollégáktól meg a partnercégtől akikkel dolgozom

illetve vannak ezek a csodás homeoffice szabályok is...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80742) Gabibácsi válasza Jahno (#80739) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez is jól hangzik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80743) Jahno válasza Gabibácsi (#80742) üzenetére


Jahno
őstag

Abban bíztam, hogy új kollégát kiborítja a főnök ami egy szintig hamar sikerült, csak főnök most elment szabira és nyugi van. Pedig ha új arc beint, akkor talán elmatekoznak és mittomén. Egyszerűen nem látom át itt az egészet. Semmit. Éppen csak kezdem megfejteni kinek mi a felelőse, bemutatások és belső oktatások minimálisak, még a karantén postafiók is nyakatekert módon műxik (ahhoz legalább van fél oldalas és jó leírás), de szinte minden sablon megoldásra éppen kivétellel kell dolgozni.

(#80744) blueboi69 válasza Sipi- (#80740) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Most épp ezt mire mondod?

(#80745) Gabibácsi válasza Jahno (#80743) üzenetére


Gabibácsi
tag

Itt sem világos minden, nagy politika van, összefonódások, meg nyilván az üzlet az isten. De ezek multinál is megvoltak :D csak ha nekem kell átalakítani olyan dolgokat, amikhez ezek a kapcsolatok kellenének, úgy már nehéz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80746) Jahno válasza Gabibácsi (#80745) üzenetére


Jahno
őstag

Meg az általános vergődés. Írjak doksit arról, hogy ezek meg ezek mik a címtárban. Itt faggatózok 3 hete, csoportok, vlanok, csiribrik. Többieket ha egyáltalán el bírom csípni a folyosón (mert távmunka előnye ugye), akkor csupa "nem tudjuk" vagy "pfú, ezt valahonnan örököltük de csoda ha műxik, senki nem mer hozzányúlni" típusú válaszokat kapok, vagy a harmadik ember után zsákutca, mert "talán Ő bír segíteni" körbemutogatás megy, de aztán senki. Ha meg egyikre azt mondják itt 5. alkalommal is, hogy "fejlesztői teszt csoport lett volna, nem fejeztük be, folyamatban van" akkor az kevés. De hát saját kútfőből megszülni nem tudom, idő megy vele, nyüszítek összevissza.

(#80747) Phülöp


Phülöp
addikt

#drágaszágaink

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80748) blueboi69 válasza Phülöp (#80747) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Grat! De mostmár muti képet a kecóról is! :C

(#80749) Sipi-


Sipi-
tag

Akkor ma már nem kell a parkolásért fizetni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80750) Sipi- válasza Phülöp (#80747) üzenetére


Sipi-
tag

Egyből lett kulcs is? Grat!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.