Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80151) WiZARD


WiZARD
addikt

Én átlag háztartási létrán is inkább a második fokra állok és nyújtózkodok, mint hogy a harmadik fok rettentő magasságából kelljen csinálnom bármit. :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#80152) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Elképesztően durva. Valszeg én is összefosnám magam, pedig alapvetően nincs bajom ha ki kell nézni magasból.

(#80153) hobizoli válasza Jahno (#80149) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aztaqrva.... es jol megfizetik erte legalabb? :DDD

több drón kell ;P

(#80154) hobizoli válasza blueboi69 (#80139) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ugyanigy megy ki is oda
egyenpotencialra hozza a helikoffert az oszloppal azokkal a kabelekkel

több drón kell ;P

(#80155) qnadam válasza blueboi69 (#80146) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg felvázolták, hogy vagy odamegy valaki helikopterrel, vagy liftet építenek mindegyik oszlopba, tessenek választani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80156) Jahno válasza blueboi69 (#80152) üzenetére


Jahno
őstag

Azzal és rögzített megoldásokkal nekem sem, mint pld. vidámparkos valamik, de Tower üvegpadlóján már reszketett a lábam, ott el voltam szokva tőle. Érdekes. Szerintem egy toronyház tetejéről kötélen kilógatnának a semmi fölé daruval, azt jobban bírnám. Egyszer kipróbálom azt is, addig nem nyugszom. Persze bázisugró haverjaim is mindig mondják, hogy majd nyakon csípnek és elvisznek valamerre "mókázni". Jelentsen is bármit :C

Kisebb egyszerű létráknál lehet csak az adrenalint kellene megszoknom. Hümm, lehet most így előkerült a téma és próbálkozom valamerre edzésként, csak úgy kispályásan.

(#80157) Jahno válasza hobizoli (#80153) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, idehaza a legnagyobb torony kb. 300 méteres és alig van vele tennivaló, inkább irodaházaknál lógnak ablakot takarítva, gyárkémények előkészítése, nagyobb vackok azbesztmentesítése meg a fene tudja mik, esetleg itt-ott előfordulnak Európában.

(#80158) Jahno válasza qnadam (#80155) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekes, hogy nincs csörlős megoldás sem amikor minden X. oszlopról lógna valami végtelenített/kétirányú sodrony és felhúzná magát, mint amikor építik. Ők tudják.

Na jó, ide azért felmentem, ez a szemben ugyanilyen toronyból van képezve. Legtetejére nem, mert egyrészt megígértem a tulajnak, hogy jó fej volt és beengedett, akkor mi sem csinálunk bajt, ráadásul csak helikopterrel lehetne menteni, az drága és biztos van fontosabb dolguk is. Ja meg asszonynak mondtam, hogy hazamegyek időben és ha kések pár hetet akkor tuti kiveri a balhét, így inkább csakazértsem estem le, de jól nézett ki és nem túlmagas:

(#80159) zetor2000 válasza Jahno (#80157) üzenetére


zetor2000
senior tag

A lakihegyi adó 314m magas. Az valahogy a pi-hez van kiszámolva, de én vezetékes távközlést "tanultam", úgyogy a miértre nem én tudom a választ.

Attól magasabb szerintem idehaza nem sok van.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80160) eattila válasza WiZARD (#80151) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a hokedlin is remegek....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80161) hobizoli válasza qnadam (#80155) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vagy bele letrat :DDD

több drón kell ;P

(#80162) qnadam válasza Jahno (#80158) üzenetére


qnadam
veterán

elsőre triviális lenne lentről felmászni, de úgy viszonylag könnyű áramkört zárni a föld felé, az meg hosszabb távon sokba kerül az özvegyek felé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80163) Sipi- válasza qnadam (#80162) üzenetére


Sipi-
tag

Meg mennek a hülyék, felmásznak, leesnek, menteni kell. Gondolom elég ritkán kell felmászni és az összköltség így kisebb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80164) qnadam válasza zetor2000 (#80159) üzenetére


qnadam
veterán

azt írja a zindex, hogy

A tornyot nem véletlenül tervezték ilyen magasra: a rádióadást zavaró fadingjelenséget ezen a magasságon tudták elkerülni. Két részből állt: a 284 méter magas fémszerkezetből, és a 30 méter magas, kitolható hangolócsőből.
A 314 méteres magasságnak volt még egy történelmi oka is: ezzel vágtunk vissza Trianonért a franciáknak. Mint ahogy megírtuk, az első világháború utáni toronyépítésekre hatással volt, hogy a trianoni béketárgyalások francia küldöttsége ragaszkodott hozzá, hogy ne épülhessen olyan torony, amely az Eiffel-torony fölé nőhet. Maga a 284 magas lakihegyi torony nem ütközött akadályba, az észrevétlenül becsempészett hangolócső kitolása után viszont átvette az elsőséget az Eiffel-toronytól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80165) Jahno válasza zetor2000 (#80159) üzenetére


Jahno
őstag

Nem sok, mert nincs (:-

(#80166) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jan 12-ig hivatalosan vőlegény vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80167) Jahno válasza Gabibácsi (#80166) üzenetére


Jahno
őstag

Éstaps :-P Azért valami értelmes képet csináljunk már, vagy ha másképp nem akkor tavasszal, hátha az előzőt is ott basztad el. Iszunk is? Mármint ez egy jó indok lenne a sörözésre, érted :-D

(#80168) qnadam válasza Gabibácsi (#80166) üzenetére


qnadam
veterán

gratu!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80169) Gabibácsi válasza Jahno (#80167) üzenetére


Gabibácsi
tag

Iszunk majd, ha lehet normálisat tartani, és lehet utazni, gyülekezni, mindenképp
De most csak ilyen ötperces dolog lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80170) Samott


Samott
addikt

Nem gondoltam, hogy valaha ilyet fogok tenni, de ez csak itt erheto el: Bizalom, közhangulat, látszat

"Vajon mit fognak csinálni Orbánék lockdown és karantén ügyben? Erről őket kell megkérdezni, de pár dolgot én is el tudok róla mondani. Három dologról fogok beszélni: bizalom, közhangulat és látszat."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80171) Jahno válasza Samott (#80170) üzenetére


Jahno
őstag

"míg egy német, vagy svéd állampolgár meg tudja hozni azt a döntést, hogy bízik a kormányában és pontosan azt teszi, amit a kormány mond, ez nálunk szinte sosincs így."

"a németeknek a sportolás is engedélyezve volt, hiszen meg lett mondva, hogy azt csak egyedül szabad, tehát egyedül csinálták. "

Miközben a világ minden részén találni olyan ostobákat, kormány ellen ugrálósokat, antimaszkosokat és lehetetlenségekkel kampányolókat. Innentől kezdve kár megfejteni, hogy csak nálunk nem bíznak benne és bezzeg Merkel, miközben a németeknél is aláírást gyűjtenek, hogy ne nyírják ki maszkkal a gyerekeket meg hasonlók.

Abszolút nem helyi és egyedi problémánk az egész hóbelebanc, talán csak Bobáéktól nem jött hasonló hír, de lehet szűk a mintavételem, nem futottam bele, miazmás. Kína ex-kolléga megmondta, hogy feléjük elég egyszerű a büntetési tétele, ha valaki karanténból csak úgy elmászkál. Az hatásos. Aztán vannak akik fotelből gerjesztik a feszkót, tolják a kretén posztokat és nem létező esettanulmányokat, vannak akik utcán is felvonulnak minden ellen, még a bezzeg Németországban is.

(#80172) Samott válasza Jahno (#80171) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ezek a pontok nekem is ingatagnak tuntek. De amit a mentalitasrol irt az nagyon igaz. "A populistában ugyanis nem bíznak, hanem hisznek benne. ... Az állampolgárra nem tartozik hány teszt van, mi van a kórházban, hogy remdesivirt adnak vagy cukros vizet. Az állampolgár vegye tudomásul, higgye el, hogy a kormány mindent tud, ne akarja minduntalan elszámoltatni.Az állampolgár persze nem hiszi el."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80173) Jahno válasza Samott (#80172) üzenetére


Jahno
őstag

Okés, de míg minden államban előfordult, hogy több ezres, tízezres, X tömeg vonult utcára ezek ellen, akkor melyik is az a hely, ahol mindenki 100%ig vakon bízik bármiben és bárkiben is?

Németeknél milliós tömeget emlegettek, de ha a szervezők saccolták és nagyvonalúan harmadolom, vagy legyen ötöde, egy nagyobb városban már az is jelentős mennyiség.

Amerika dettó, de hát arról ismét komoly véleményen van ahol külön törvénybe kell iktatni azt, hogy nem WCzhetsz a metrón :W

(#80174) Samott válasza Jahno (#80173) üzenetére


Samott
addikt

Megint tultolod. Pont az a lenyeg, hogy bar hulyek mindenhol vannak, de a vilagnak ezen a reszen (tortenelmi tapasztalatainbol okulva) senki nem bizik az allamban. Es az allam se bizik a nepeben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80175) Jahno válasza Samott (#80174) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen azt mondom, hogy a másik részén sem bízik benne egyik része. És éppen ezzel nem kell túltolni, hogy CSAK ezen a vadkeleti részén van így, mert tökre nem igaz.

(#80176) Samott válasza Jahno (#80175) üzenetére


Samott
addikt

Egy resze = hulyek mindenhol vannak. Itt viszont epeszu ember nem bizik az allamban.

Szerk: es ez most nem a fideszrol szol, az osszes rezsim ilyen volt kadaron horthyn at barmeddig visszanezve. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80177) Gabibácsi válasza Samott (#80176) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem nem, bizonyos keretek között

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80178) Sipi- válasza Gabibácsi (#80166) üzenetére


Sipi-
tag

:C Gratula! Azthiszem :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80179) Gabibácsi válasza Sipi- (#80178) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80180) Jahno válasza Samott (#80176) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyanwzt mondja pár amerikai kolléga, bár ott néhány régebbi sztori kapcsán rezeg a léc. Vagy aki bírja a mostani elnököt, annak sem tetszenek az intézkedései. Ott is van aki a saját nyomorát a világra vetíti ki. Meg itt is volt Gyula, aki saját bevallása szerint épeszű volt és nagyon nem bízott az államban sem :-)

Ezt írtam, Gődény is ezt az álláspontot próbálja kihasználni, és egyre jobban. Azt sós fogjuk megtudni, hogy csak fotelrokkerek gyűlnek a csoportjában vagy valaki tényleg utal Neki támogatást? Egyelőre nekünk jobb, ha csak fotelrokkereket termel.

(#80181) Samott válasza Jahno (#80180) üzenetére


Samott
addikt

De ugye elolvastad amit linkeltem? Ha a kozvelemenykutatas dr godeny allaspontjat hozza ki tobbsegnek, akkor a kormany azt fogja csinalni amit godeny propagal. Nem azt nezik mit kellene tenni hanem hogy mit varnak toluk.

"A járványra meg más módszerük nincs, hogy amikor már mindenütt lezárás van vagy amikor nép hangosan követeli azt, akkor bevezetik itt is.A kérdésre tehát, hogy mikor lesznek itt összehangolt járványellenes intézkedések, a válasz az, hogy akkor amikor a nép már csinálja őket, akkor fogja a kormány azt mondani, hogy ezt ők találták ki. Közben drukkolnak, hogy ne törjön meg a varázs."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#80182) qnadam


qnadam
veterán

tegnapi találat

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80184) eattila válasza Gabibácsi (#80166) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! Mert utána mi lesz? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80185) eattila válasza Jahno (#80175) üzenetére


eattila
csendes tag

De itt szerintem nagyobb arányban nem bíznak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80186) eattila válasza qnadam (#80182) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet ám. Csak nem kell meglepődni, hogy ha simogatás helyett kitekeri a galamb nyakát és megfőzi :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80187) Jahno válasza eattila (#80185) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem tudom, néha soknak tűnik aztán meg jön a hangos kisebbség, sokan még azt kritizálják amit másképp nem is lehet. Mindenki hülye :-D Vagy sokan minden látnak a fejükből, mert nem csak.idehaza őt magát személyesen szopatják, hanem ez van szerte a világban. Mittomén. Egyelőre bezzegnémeteknél nagyobb tüntetés volt ellene, mint idehaza. Az lehet mérvadó?

(#80188) blueboi69 válasza eattila (#80184) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát férj, mi más :)

(#80189) eattila válasza blueboi69 (#80188) üzenetére


eattila
csendes tag

A közlés módja miatt valahogy pont erre nem gondoltam :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80190) eattila válasza Jahno (#80187) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom. Nem akarok politizálni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80191) zetor2000 válasza eattila (#80186) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tekerem ki a nyakát. Amíg késsel el lehet vágni, minek? :)
Amúgy meg eregetni kell a galambokat, nem megfőzni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80192) zetor2000 válasza Gabibácsi (#80166) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ejjj... házasodik a gazda?
Gratula. Vika is így tudja? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80193) FőDudu válasza Sipi- (#80134) üzenetére


FőDudu
addikt

Kurvajo.
Este hatkor beraktuk a kakit, reggelre megaszalta.

Kaptunk par ladaval, most van a szezonja. Aszalva 10dkg kb 5 euro.
Most siman aszalunk egyszerre 20-30 dekat.

De ugyanigy jo lesz banan/kivi/alma/korte aszalasara.
Vagy szaritott paradicsom - de akar gyogynovenyeket is lehet szaritani.

FőDudu

(#80194) npera válasza Jahno (#80150) üzenetére


npera
újonc

Ez egy épület, ami a videón még csak épült. A mellette levő sörnyitóhoz hasonlító torony kilátójában voltam, az picivel 400 méter felett van. A srácok által megmászott torony 600 méter felett van.

(#80195) FőDudu válasza Jahno (#80135) üzenetére


FőDudu
addikt

Megkerdeztem milyen OOO reply-t nyomjak be..

"
Dear sender,

Thank you very much for your email. Kindly be informed that I am out of the office due to the closure of hotel and I will be able to respond to your e-mail upon returning, on 4 December 2020.

With kind regards,

Lamma Geza"

Azaz most 5 hetig raerek. Nagyon.

FőDudu

(#80196) npera válasza blueboi69 (#80152) üzenetére


npera
újonc

(#80197) FőDudu válasza Gabibácsi (#80166) üzenetére


FőDudu
addikt

Es utana?

Mert ne legyenek illuzioid, akkor is Covid lesz.
(nem karogni akarok, mert amugy gratulalok - csak legyen B terv is).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#80198) eattila válasza zetor2000 (#80191) üzenetére


eattila
csendes tag

Te lehet. De a galambot úgy szokták. Legalábbis gyerekkoromban a csirke nyakát elvágták előről, a pulyka fejét levágták baltával, a kacsa nyakát hátulról vágták el a galamb nyakát meg kitekerték.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80199) npera


npera
újonc

Hogy ragadjon rátok egy kis kultúra. Angol vers a költészet jegyében.

(#80200) Jahno válasza FőDudu (#80197) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ezt nem értem. B terv szetintem az, hogy megnősül. Lehet még a C terv is :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.