Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) FőDudu válasza Gabibácsi (#5700) üzenetére


FőDudu
addikt

Szokd meg, vagy koltozz varosba. :)
Magyar faluban meg posta sincs mar, csak mozgo postas jon x idonkent.

Meg mozgo kisbolt.

FőDudu

(#5702) Jahno válasza BobaHWSW (#5695) üzenetére


Jahno
őstag

Ez másképp átalakítós, mennie kellene, csak ugye ott van a gyártási szórás és egyéb kombinációk. Saját cuccaim most minőségibb átalakítókra cseréltem, mert ezer forintért érződik is, hogy az sem az igazi. Ehhez nem láttam, de kedvem sem volt.

(#5703) Jahno válasza Frawly (#5696) üzenetére


Jahno
őstag

Nemmondod?

(#5704) Jahno válasza FőDudu (#5701) üzenetére


Jahno
őstag

Mondod ezt Gömbibának, aki még tudja merre van sötétsomogy.

(#5705) eattila válasza Jahno (#5702) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem is az adapter lesz. De nem para. Csak feltűnt :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#5706) Jahno válasza Gabibácsi (#5699) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy közli, hogy asztalra vissza. Bébi.

(#5707) -NoVa- válasza Jahno (#5702) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt a főfaluban 11 napja nem ért még ide a mozgóposta Ferihegyről, legalábbis odáig tudta követni az eBay az óraszíjamat.

(#5708) Jahno válasza -NoVa- (#5707) üzenetére


Jahno
őstag

Változó. Ezzel pont jól jártam. Mással meg nem :-D

(#5709) Gabibácsi válasza FőDudu (#5701) üzenetére


Gabibácsi
tag

itt sincs posta sem, jelezném , hogy a szomszéd faluba kellett menni
prágát meg hagyjuk, hogy félórás kerülőket kell tenni (helyismerettel) a teljesen random lezárások miatt
az egyik hidat meg lezárták mert annyira rossz az állapota, de most újranyitották, mert nélküle meghalt a város

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5710) FőDudu válasza Gabibácsi (#5709) üzenetére


FőDudu
addikt

Es akkor a Praga helyere helyettesitsuk be a Budapest szot es az jon ki, hogy szerencsetlen pestieket meg jobban megszopattak az osszes felujitas nyarra idozitesevel (M2-M3-M0-harmas metro-villamosok, stb).

Most olvasom, hogy az M7 Siofok koruli reszet is felujitjak. Dicseretes.
BP. felol a kulso savban haladva kb eletveszelyesen dobalos az a szakasz.
Egyedul a belso sav nem annyira gaz. A 210 napos idotartam elsore soknak tunik.
De mint tudjuk, jo munkahoz ido kell :)

FőDudu

(#5711) Samott válasza FőDudu (#5710) üzenetére


Samott
addikt

Miert, mikor csinaljak a felujitasokat? Osszel? Amikor megno a forgalom? Ha meg kevesebbet csinalnak akkor meg azert megy a siras hogy azt meg miert nem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5712) Gabibácsi válasza FőDudu (#5710) üzenetére


Gabibácsi
tag

Budapest közlekedése egy csoda Prágához képest. Őszintén mondom. Még így széttúrva is.
Prágában fogalmad sincs csomószor mi hová vezet, melyik sáv hol folytatódik.
A tömegközlekedés meg nagyságrendekkel jobb itt, mint ott. Ezt ott élő (is) mondja.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5713) FőDudu válasza -NoVa- (#5707) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ugy van, hogy mar semmit nem visznek ki ami levelnel hehezebb/masabb/nagyobb?
Mondjuk oraszij pont belefer egy boritekba.

En amikor kiskinaitol sim olvasot meg SD kartyat rendeltem azt siman bedobtak, mivel sima boritekban jott.
A tobbi foleg postan atvevos tortenet - foleg ha a Carina (vam) belekukkant.

FőDudu

(#5714) Gabibácsi válasza Samott (#5711) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jaja, nyárra kell , ilyenkor sokkal kisebb a forgalom.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5715) FőDudu válasza Samott (#5711) üzenetére


FőDudu
addikt

De miert mindet egy idoben?
Csinalja meg az m0-t telen, az M2-t tavasszal, a harmas metrot meg kutvagyorsan (nem evek alatt).
Az egyes villamost is nemreg ujitottak fel? Az most megy a levesbe? Ha meg emklekszem ra, akkor nem lehetett olyan reg es egy ilyen munka az nem par evre szol. Ugyanezt kerdeznem a koruttal kapcsolatban is.
Ott is turnak ha jol remlik.

A metro felujitas pedig pont az a munka ami tetszolegesen parhuzamosithato munkafolyamatokat igenyel a befejezes elotti palyamunkak kivetelevel. Csak eleg embert kellene raallitani.

FőDudu

(#5716) Gabibácsi válasza FőDudu (#5715) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azért, mert most kell csinálni, eddig nem volt.
De igazad van, legyen inkább az olasz stílus, majd bírja valameddig, max leomlik.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5717) FőDudu válasza Gabibácsi (#5716) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem.
Csak ne egy idoben csinaljanak mindent. Az csak kaoszt szul.

FőDudu

(#5718) -NoVa- válasza FőDudu (#5713) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a választási lefizetésutalványok kiszállítására vonatkozott, top priority. Azóta jönnek asszonynak a mindenféle ebayes ruhái csomagostól házhoz, szóval türelmesen várok.

(#5719) Samott válasza FőDudu (#5715) üzenetére


Samott
addikt

Telen nem lehet ileysmit csinalni, tavasszal meg osszel nagy a forgalom megintcsak nem lehet. Nyar az ideje ezeknek.

Metronal lehet felemlegetni f.szsagot, mert nyilvan azzal a szakasszal kezdtek ami a legujabb mind kozul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5720) FőDudu válasza -NoVa- (#5718) üzenetére


FőDudu
addikt

Kivancsi leszek mikor ebred fel az 1 millio cigany es erti meg, hogy veluk senki sem szamol(t).
Par eve nyilatkozott egy cigany vezeto - azt mondta, hogy 1-2 even belul 1 millioan leszunk es akkor majd szamolni kell a ciganysaggal...

Viszont amig a vezetoik sikeresen atverik oket...

FőDudu

(#5721) FőDudu válasza Samott (#5719) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem mondod, hogy Ujpestnel kezdtek? :W

FőDudu

(#5722) Samott válasza Gabibácsi (#5716) üzenetére


Samott
addikt

Az olasz nagyon durva, a pont most gyoztes 5 csillag kepviseloje furta a hid felujitasat ahol csak tudta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5723) Gabibácsi válasza FőDudu (#5717) üzenetére


Gabibácsi
tag

értem én hogy mindenhez értesz, de akkor még tovább húzódna

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5724) Gabibácsi válasza FőDudu (#5720) üzenetére


Gabibácsi
tag

sajnos mindig számolunk velük, szépen élnek az adónkból

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5725) -NoVa- válasza FőDudu (#5721) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amúgy egész jogosan. Ok, hogy Kőbánya az egy romhalmaz, de legalább nem annyira tájidegen a metró. Ellenben a Váci úti övezetben sorban nőnek az irodaházak, Bank és fejlesztőközpont, irodaövezet, jobban megéri itt túlesni hamar a fejlesztésen, mert mire megnyit még pár tucat irodaház, ez lesz a legterheltebb vonal, nem akkor kell nekiállni. Szóval nem hülyeség, csak komplex.

(#5726) FőDudu válasza Gabibácsi (#5723) üzenetére


FőDudu
addikt

csak hu vagyok a topik cimehez (IS) :)

FőDudu

(#5727) FőDudu válasza -NoVa- (#5725) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb az lep meg, hogy hol kezdtek.
Ugyanis lehetne parhuzamosan tobb szakaszt csinalni egyszerre.
Remelem ez a helyzet es nem csak elindultak egyik vegerol - ahogy hangzik. :)

FőDudu

(#5728) eattila válasza FőDudu (#5710) üzenetére


eattila
csendes tag

M3 is elég gáz. Amikor hangos az aszfalt, meg döccennek a diletációk... Az nem autópálya.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#5729) Gabibácsi válasza eattila (#5728) üzenetére


Gabibácsi
tag

hahh, a D1, az a nem autópálya. :D el vagyunk mi itt kurvulva

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5730) FőDudu válasza Gabibácsi (#5729) üzenetére


FőDudu
addikt

Az amelyik beton daraabokbol van es meg valamikor a 2.VH alatt epitettek repulogep leszallasra?

FőDudu

(#5731) Gabibácsi válasza FőDudu (#5730) üzenetére


Gabibácsi
tag

most még rosszabb, mert feltúrták, és 40-es táblák vannak, olyan szűk sávokkal hogy nem meri senki a belsőt használni
több éve csinálják, azóta ilyen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5732) Jahno válasza FőDudu (#5715) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is mindent csinálnak egy időben, elvégre egy csomó más dolgot jövőre hagytak. Amiért sír a nép, hogy miért egy időben csinálják a másik fele meg azért, mert éjjel krampácsolnak az ablaka alatt, másik fele azért, mert MEGINT nem dolgoznak, vagy éppen miért ennyit egyszerre, de csinálják már meg...

Ugyan.

Az, hogy elég embert kellene ráállítani az meg a világ lebnagyobb megmondós fassága a hozzá nem értő projektvezetőktől és főnököktől, de nézzük meg. A metróból mit tudsz, mennyire dolgoznak párhuzamosan vagy sem? Hány megállóba néztél be és mikor, hogy mennyire haladnak milyen munkákkal? Szerintem párhuzamosan tolják, nehh?

Amúgy rajtam kívül ki használ rendszeresen ennyiféle tömegközt? Hungáriáan az autósok akadályozva vannak, Vácin is szívás a sávok elhúzása, de bármelyiket megkapnám házi feladatnak, akkor hümmögnék 1-2 napig és azt mondom, hogy nemtombazefeladom. Tudom, itt mindenhez is érteni illik :-D

Sokkal nagyobb probléma a troli útjába parkolós fasz, a buszmegállóban "csak 2 percre" mert Neki szabad, meg hasonlók.

Körúton is kérdezheted, 10+ éve történt. Az mondjuk nem kevés és csak szakaszonként van némi tákolás. Ahogy nézem elég hatékonyra vették azt is.

Egye fene, hasonlítsuk össze, nézzük meg más városokban ez milyen munkával jár, hány megálló, százalékosan mekkora átépítés és természetesen az üzemórát valamint a /embermennyiséget hozzászámolni.

(#5733) Jahno válasza FőDudu (#5727) üzenetére


Jahno
őstag

Mégis melyiknek kellene melyik szakaszát párhuzamosan csinálni?

(#5734) Jahno válasza Gabibácsi (#5712) üzenetére


Jahno
őstag

Megnézed a tömegközt 3 másik véletlenszrű városban és mikor Londonban a szomszéd részbe esélytelen este 11 után átjutni vagy hasonlók, itt meg egész jó az éjszakai közlekdés és pld. egész éjjel jár a4es6aos, akkor jahh.

Többieknek meg fogalma nincs róla.

Bár valamelyik tudós csoport mindig megmagyarázza, hogy MERT az 1es mindig késik, hogy a 17es FOLYTON tele van és bezzeg Londonban is haza lehet jutni. Azokat nem értem. Olyan szépen takkra járnak, hogy ihajj, egyéb fennakadásokról ott a BKK oldala, sok a baleset és rajtuk kívülálló ok, vagy éppen az utasok baromsága miatt van a baj. Az is jó, mikor az 1es lekonyul, kések kb. 8 percet, mert át kell menni az út túloldalára és ott a pótló, közben BKV Face oldalát telesírják még fél óra múlva is, hogy jaaaaaaj itt állunk 45 fok melegben árnyék nélkül, térdig érő hóban, szakadó jégesőben és a kocsog BKV miért nem tud -2 perc alatt mentesítő járatot küldeni. Tudósok meg csak rákerekítenek, sírnak, fogalmuk sincs, hogy ezzel kb. fizikai határokat feszegetnek, és nem is akarják látni, hogy az 1es mellett még vasárnap este esőben is dolgoztak, mert a lényeg, hogy valamit szidni kell és puffogni, hogy de milyen szar. Mert az emberek ostobák.

De ok, fogjuk meg, hasonlítsuk össze. Szingapúr biztos nyer 1-2 dologban. Aztán jöhet a többi, bár fogalmam sincs róla mondjuk Svájcban milyen a tömegközlekdés, de remélem majd valaki elmeséli.

(#5735) Jahno válasza Gabibácsi (#5716) üzenetére


Jahno
őstag

Ha geci lennék, akkor mondanám, hogy nahh, ezek nem csak ígérgettek hanem választások után is csinálják amit csinálni kell?

(#5736) Gabibácsi válasza Jahno (#5734) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnéztem anno Brüsszelt is... hát izé

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5737) eattila válasza Gabibácsi (#5729) üzenetére


eattila
csendes tag

Az legyen azok baja akik ott közlekednek. Én itt fizetek adót. Mindenfélét, nem is keveset. Ha már modernek vagyunk, meg minden, akkor az autópálya legyen minőség is. Osztrákoknál a mellékút jobb minőségű.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#5738) FőDudu válasza Jahno (#5733) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk az osszes allomast egyszerre felujitani - azokban vannak jol parhuzamosithato reszek.
Remelem igy csinaljak, nem pedig ugyanaz a brigad dolgozik szakaszosan haladva.

A palya az valoszinuleg kevesbe parhuzamosithato munkafolyamatokkal ujithato fel (nyilvan lehet valamennyire azt is, csak nem teljesen).

En meg emlekszem a metro epitesre - akkor voltam kozepiskolas (Ujpest kozpont fele, Arpad hid-Ujpest kozpont resz). Az ha jol remlik alig 1-2 ev alatt elkeszult (lehet rosszul emlekszem). Pont Angyalfoldrol jartam Ujpestre suliba.

FőDudu

(#5739) -NoVa- válasza Jahno (#5733) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk én a 20.-ai tüzijátéknál simán szavaznék a masszív párhuzamosításra. Egyetlen ON gombra minden instant detonáljon, és kész. 5 másodperc alatt megvan, de semmi sem demonstrálja a döbbent sokkhatás alatt álló tömeg számára jobban az erőt és hatalmat.

(#5740) -NoVa- válasza FőDudu (#5738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor még több melóscsapat is volt az országban, azóta már a többi kiment.

(#5741) FőDudu válasza -NoVa- (#5740) üzenetére


FőDudu
addikt

En is inkabb az emberi eroforrasok megfelelo biztositasanak hianyat latom a lassusag mogott.
Gep es penz nyilvan lenne a gyorsitasra (ember viszont mar kevesbe) - de etetni kell a haverokat is, lehetoleg hosszu tavon :)

FőDudu

(#5742) qnadam válasza Gabibácsi (#5731) üzenetére


qnadam
veterán

én tavaly mertem. nem lettem tőle fiatalabb :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5743) Jahno válasza eattila (#5737) üzenetére


Jahno
őstag

Na osztrákok is jó példa, nézzük meg mennyiért, mennyi idő alatt és miképpen újították fel az elkerülőt. 1-2 határszéli faluban az jogos, hogy a mellékút is félelmetesen jó minőség.

(#5744) Gabibácsi válasza eattila (#5737) üzenetére


Gabibácsi
tag

de ez marhaság, mert nem jobb :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5745) Jahno válasza FőDudu (#5741) üzenetére


Jahno
őstag

Projektár van, nem érdems elhúzni az időt. Bár valki ebbe is bekötne, hogy mi kerül ezen a fotelon 40ezerbe, ha már egy nap alatt végeztek.

(#5746) Jahno válasza -NoVa- (#5739) üzenetére


Jahno
őstag

Na, erről majd privátban írok valmit, mer' elvisz a TEK :-D

(#5747) Gabibácsi válasza -NoVa- (#5739) üzenetére


Gabibácsi
tag

azt mondd meg nekem hogy azok a kóválygó fények mi a pöcsömök voltak?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5748) FőDudu válasza Jahno (#5745) üzenetére


FőDudu
addikt

Ehhez nem ertek. Csak jozan esszel a projekt hossza tunik soknak.

FőDudu

(#5749) Jahno válasza Gabibácsi (#5747) üzenetére


Jahno
őstag

Én messze voltam, de tui megírta az újság is. Vízpárás festésre vagy hasonlóra gondolnék, esetleg 2 irányból lézer. Valamelyik Sanyika amúgy meg is mondaná rendesebben, csak ahhoz elmúlt évben kicsit többet kellett volna söröznöm.

(#5750) qnadam válasza Gabibácsi (#5747) üzenetére


qnadam
veterán

mutikopterek

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.