Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) FőDudu válasza BobaHWSW (#6950) üzenetére


FőDudu
addikt

En is most keszulok serpenyot cserelni - ez a 'berlingerhouse' ko bevonatu serpenyo nem birta sokaig.
Megy. a paraszt vakitas, hogy kovacsolt aluminium es hasonlok...

Valakitol ajandekba kaptuk - kb 1 evet birt ki.

FőDudu

(#6952) ncc1701 válasza FőDudu (#6951) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk is csoda, ha 1 évnél többet bír, pedig csak fa eszközzel piszáljuk benne a kaját. Lehet vissza kellene térni az öntöttvas cucchoz, csak abban meg a kaja ég le.

(#6953) Phülöp válasza FőDudu (#6951) üzenetére


Phülöp
addikt

Több, mint 10 éve használunk WMF konyhai eszközöket, remélem, még vagy ugyanennyit kibírnak.
Spar pontgyűjtós akcióban vettük, megérte.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6954) npera


npera
újonc

Pénteken begyűjtöttem a második parkolási bírságomat. Kocsival mentem melóba, mert utána nagybevásárlás volt betervezve. Jóval korábban beértem, mint szoktam és egy egész sor üres volt a parkolóban. Gondolhattam volna, hogy trükk, de nem reagáltam rá sajnos.

Mivel a recepciót átépítik, ezért pár hete oda tették a látogatók parkolóját, ezért volt üres a sor. Mikor vége volt a melónak ott is virított a sárga csekk.

Szerencsére nagyon kedvezményes a bírság, csak 250 SEK-re vágtak meg. A városban asszem 800-tól kezdődik, de lehet fokozni különféle opciókkal.

(#6955) npera válasza Grillo (#6940) üzenetére


npera
újonc

Ezeknek majd pont az lesz a lényege, hogy otthon nincs ilyen. Hanem amikor kell, akkor odajön, aztán amikor odaértél, akkor megy tovább. Ezek már nem állnak a ház előtt 99%-ban.

(#6956) npera


npera
újonc

VTEC kicked in YOOO.....

Boba inkább ne nézze. Főleg Hondás melléváltások. Egy végig, kettő végig, aztán hármas egyes újra.
A vicc az, hogy a fegyvermániás svéd cimbora egyébként teljesen stock és makulátlan állapotú 2005-os Tiper Civicje is hajlamos nehezen venni a hármast dinamikusan váltva. Én érzéssel váltottam a hármast, akkor vette. Lehet csak empátiára vágyik a váltó....

(#6957) Grillo válasza npera (#6956) üzenetére


Grillo
senior tag

Innen érthető meg, miért is jó a szekvenciális váltó. :DDD

(#6958) eattila válasza scaurus (#6947) üzenetére


eattila
csendes tag

Elítram a nevét. Basszus.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6959) Sipi- válasza BobaHWSW (#6950) üzenetére


Sipi-
tag

"Micsoda nap!"

Drága!

Elektromos kuktánk nekünk is volt, de egyszer sem használtuk. Nekiadtuk szüleimnek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6960) FőDudu


FőDudu
addikt


Itt a torta bevono ami szerintem sok etcsokit megver.
Lidl-ben lehet kapni.

FőDudu

(#6961) FőDudu


FőDudu
addikt

Szemet angolok, nem kifeheritettek a cheddart? :)


FőDudu

(#6962) FőDudu válasza ncc1701 (#6952) üzenetére


FőDudu
addikt

Vettunk valami Rosmarino nevu serpenyot - az mar elso tapintasra is ugy csuszik mint az allat.
Kulseje ilyen rez szinu mint a palinkafozo cuccok - belseje meg ilyen pottyos fekete.
Nincs zsirozva, de nagyon csuszik.

Tefal nem tetszett, WMF nem volt ilyen meretben, lett volna meg valami Bergner de az se tetszett.
Ez fem nyelu, mehet vele a sutobe a steak :)

Vettunk ebedre grill csirket, sutottem melle tojast. Ez kb az elso serpenyo amibol ki tudtam csusztatni a tojast.
Nem tapadt le, nem egett oda - siman kcsusztattam a tanyerra.

Eddig ilyen szilikon keno palcaval nyulkaltam ala (az a lapos ize amivel a palacsinta ala is be lehet nyulni) es csak utana tudtam a tanyerra kiboritani. Kiboritani, nem kicsusztatni.

Az uj az eddig fasza.

FőDudu

(#6963) FőDudu válasza npera (#6954) üzenetére


FőDudu
addikt

En augusztus 15-en probaltam levagni az utat a mellette futo bicikli uton (2 auto szeles es valodi ut az ott levo foldek gazdainak), mert akkora sor volt a hataron, hogy igy akartam kerulni.
Behajtottam, ott volt 2 rendor. Hova megyek? Dolgozni. 15-en? (nemzeti unnep)Igen. Na jo, ha visszatolat, nincs buntetes. Ennyiben maradtunk.

Amugy mindent megneztek - meg az auto 'homologizacios' papirjat is elkertek, ugyanis gyarilag sotetitett es annak benne kell lennie az elso forgalomba helyezeskor kapott vizsga okiratban. Benne volt - rogton tudtam mit keresnek.

Rendesek voltak, siman megvaghattak volna.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6964) Grillo válasza FőDudu (#6963) üzenetére


Grillo
senior tag

Megtanultál szlovénül, vagy angolul meg tudod oldani?

(#6965) FőDudu válasza Grillo (#6964) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudtak angolul. Ertem a szlovent, de nem beszelem.

FőDudu

(#6966) FőDudu


FőDudu
addikt

Most nezem, hogy miota utoljara vettunk serpenyot mennyire megvaltozott a vilag.
Mar ciki a teflonos serpenyo - most mar PFOA free kell.
Az elvileg nem rakkelto, mint a felkapargatott teflon bevonat.

Igaz teflonos eddig se volt itthon - csak az a keramia bevonatos.

https://www.youtube.com/watch?v=Kjd446tfcG4

FőDudu

(#6967) FőDudu


FőDudu
addikt

Bementunk ma egy bicikli boltba a gyerekkel.
Ami tetszett neki az a Merida Matts J20.

Nem tunik rossznak, de nehez. 12.7kg.
Ennel meg a Decathlonos is konnyebb.

FőDudu

(#6968) JonesC válasza FőDudu (#6966) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én a kerámiásokat használom, de már van valami újabb trend is.

(#6969) Gabibácsi válasza FőDudu (#6960) üzenetére


Gabibácsi
tag

szerinted

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6970) Gabibácsi válasza FőDudu (#6961) üzenetére


Gabibácsi
tag

sárga

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6971) Gabibácsi válasza FőDudu (#6963) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor te olyan dushbag vagy mi vagy, mint amiről az orosz videók voltak? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6972) FőDudu válasza JonesC (#6968) üzenetére


FőDudu
addikt

Ritkan fozok, max rantottat keszitek.
De az a keramias vacak mar arra se volt jo.
Hiaba raktam ala vajat - vagy epp mangalica zsirt - akkor is odakapott a rantotta/tukortojas.

FőDudu

(#6973) Gabibácsi válasza JonesC (#6968) üzenetére


Gabibácsi
tag

én is kerámiázom, jópár éve, jók

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6974) FőDudu válasza Gabibácsi (#6970) üzenetére


FőDudu
addikt

kettonk kozul ki a szinteveszto? :)

FőDudu

(#6975) Gabibácsi válasza FőDudu (#6974) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez attól még sárga
a fehér az pl a feta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6976) Grillo


Grillo
senior tag

OK, srácok, igazán izgalmas, ahogy egy kimaszott sajt kimaszott színén is ennyire hosszasan tudtok évődni, biztos majd ki is veritek egymásnak, de szerintem azt inkább privátban.

(#6977) FőDudu válasza Gabibácsi (#6975) üzenetére


FőDudu
addikt

Melle rakott (nem magyar) Trapista is sarga ezek szerint:

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6978) FőDudu válasza Grillo (#6976) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen, ugyanis az eredeti (szinezetlen) cheddar nem sarga. Ennyike. :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6979) Gabibácsi válasza FőDudu (#6978) üzenetére


Gabibácsi
tag

Elnézést, akkor a feta pedig színtelen.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6980) FőDudu válasza Gabibácsi (#6979) üzenetére


FőDudu
addikt

A felfamentes rajzlap az mar nem feher (az A4 nyomtato papithoz kepest)?
Siman egy masik arnyalat, ennyi. Nem sarga, mint az ir vaj. Ha akarod melle rakom es lefenykepezem.

Kb annyi a kulonbseg a feta es e kozott mint az A4 nyomtato papir es a felfamentes rajzlap kozott.
Ez ugyanolyan szinu mint a trapista. Ha az sarga, akkor sarga.

Vannak itt szinkodokban jartasabb versenyzok - nekik biztosan van ra megfelelo szavuk. Nekem ez meg feher.
Nem vajszinu, nem pasztell, feher.

FőDudu

(#6981) Frawly válasza Gabibácsi (#6910) üzenetére


Frawly
veterán

A csoki minőségét nem a kakaótartalom szabja meg. Persze az is egy jelzője lehet, ha túl alacsony. Kakaóvaj tartalom is számít, meg az egész eljárás, alapanyagok, amivel gyártották. Vettem én már 85%-os csokiból is elég ehetetlent. Nálam egyébként is a max. kakaótartalom, amit szeretek, az 60%, de 40-50%-os csokiból is ettem már nagyon finomat.

A ramenhez meg annyit, hogy nincs vele baj, de a nagyi húslevesét ne öntsük rá, azt öntsük rendes tésztára, a rament meg érdemes eltenni későbbre snacknek. Gyorskajának való, nem rendes kaját, étkezést kiváltani.

Nagy kedvencem az LGR Foods YouTube-csatorna. A retrós videók mellett a faszi marha jó szenyákat és rameneket csinál, az ember nyála elcsöppen. Mondjuk te őt is igénytelennek neveznéd. Nézőpont kérdése, lehet az is, tipikus, elkényelmesedett, amerikai agglegény. Legutóbb szándékosan ilyen Tesco gazdaságos szintű alapanyagokból csinált nagyon basic sonkás-sajtos szendvicset, még humorizál is rajta, hogy milyen szar. Jól beszopatta a nézőket, akik valami nagyon fasza kajára készültek, főleg, hogy jó sokáig nem volt új rész :D

(#6960) FőDudu: a kakaó/tortabevonókat én is szeretem. Sok közülük ver jó néhány csokit. Van valahogy egyfajta sajátos ízkarakterük, ami eléggé bejön.

A cheddard ne is mondd. Angoloknak csak cheddarjuk van, csak azt gyártanak meg soft cheese-t. Max. csak az ízesítés változik, amit esetleg hozzákevernek, meg hogy mennyire van megérlelve. Olyan műanyag izű sajtjaik vannak, mint otthon nálunk az olcsó, tej helyett növényi olajból készült műsajtok, pedig ezek igazi tejből készültek, de az ízük mégis mű. Persze lehet kapni külföldi sajtokat, azokat veszem, azok nem is angol gyártásúak.

[ Szerkesztve ]

(#6982) FőDudu válasza FőDudu (#6980) üzenetére


FőDudu
addikt

Nos akkor nezzuk tudomanyosan.
A Digital Color Meter alkalmazassal megnezve a sajt fotojat a szinkodjara kb R:220/G:218/B206 jon ki.

Azt a https://www.color-blindness.com/color-name-hue/ oldalon szinre kikerestetve kijon a megoldas:

Azaz tejfeher. Ennyi. Tema tudomanyosan lezarva.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6983) FőDudu válasza Frawly (#6981) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem sogorom hozott angoloktol sajtot - valami kurvadraga kollekciot. Az jo volt.
Ilyen nagy sajt atmeroju fa dobozban volt vagy 5-6 fele sajt.

Az atlagot nem ismerem. Kellene ott is jonak lennie.

Elvileg mindenfele sajtjuknak kene lennie (meg amig az EU-bol ki nem lepnek).
Lesz szivas az EU kilepes utan - horvatoktol se lehetett a hataron sajtot athozni, hiszen nem volt EU es ki tudja.
Pedig olyan kecske es juh sajtjaik vannak mindenfele dioval/szarvasgombaval....
Ismerek olyat akivel a hataron kidobattak.
Ma mar nincs ilyen gond, azt hozunk at amit akarunk.

Olaszoknal peldaul nincs tejfol - van valami hasonlo, de nem az.
Ugyanigy nincs rendes turojuk - ricotta ugye nem az.
Egyszer megvettem egy kiloval a piacon - senki nem ette meg, pedig voltunk vagy nyolcan ra.
Nezegettuk milyen edesseget lehetne belole csinalni, de aztan sehogyse jott az ihlet.

Szerencsere itt tejfol es turo is van.

FőDudu

(#6984) Frawly válasza FőDudu (#6983) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem egyik angol sajt sem ízlik. Nem jók, hiába veszed a legdrágábbat. Nincs is sokféle. A cheddar színe leginkább attól függ, hogy mennyire hosszan érlelték, meg hogy milyen adalékot adtak hozzá.

Nálam az a szín, amit linkeltél világosszürkének látszik, de az is igaz, hogy TN paneles, kalibrálatlan kijelzőm van. Elhiszem, hogy ez hivatalosan tejfehér, és jó minőségű panelen tényleg annak is látszik.

(#6985) FőDudu válasza Frawly (#6984) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem a kepernyotol fuggott az eredmeny - az eredeti kepet neztem meg olyan progival ami a pixelek szinet adja meg RGB-ben (vagy epp sRGB-ben). Azaz a kijelzo nem jatszik - hiszen az eredeti keprol vesz mintat.

Amugy ez siman egy telefonos foto (szoval mar a Google feltoltes okozta atalakitason atesett es a photos.google.com oldalrol toltottem le, de akad itthon komolyabb gep is (Panasonic G7, 14-140-es obival) ha valaki meg ketelkedne a szineben ezek utan is :)

FőDudu

(#6986) FőDudu válasza Frawly (#6981) üzenetére


FőDudu
addikt

5 minutes craft oldalon van par jo kaja tesztelos video.
Peldaul a valodi es hamis mez megkulonbozteteserol.

A hamis az eleg jol oldodik vizben, a valodi meg nem annyira, ez kb koztudott.

De a masik az szembetunobb. Kaveskanalnyi mezet egy uvegtalba rakva es hideg vizet ontve ra ha szepen jobbra-balra ontogeted a vizet akkor a mez ilyen mehsejt strukturat vesz fel egy ido utan. Es tenyleg.

Kiprobaltam a termelotol kapott mezzel (nem vasarolt, ajandek), valoban megjelennek a hatszog mintak....
Allitolag emlekszik valahogy a formara amiben erdetileg volt.

Hulye indoklas, de nem tudok ra masik magyarazatot. Annyira nem vagyok okos, hogy ezt megmagyarazzam.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6987) Samott válasza Frawly (#6981) üzenetére


Samott
addikt

A ramenek gyenge pontja a csatolt levespor, probald ki rendes levessel, az a teszta nagyon franko ugy. (mi mindig fagyasztunk husleves adagokat, mert egyszerre sokat kell fozni, mert az ugy jo). A rendes cernametelt nem olyan mint a ramen teszta, mert ez utobbit forro olajban sutik ki mielott csomagoljak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6988) Samott válasza FőDudu (#6986) üzenetére


Samott
addikt

Peldaul a valodi es hamis mez megkulonbozteteserol.

Juteszembe :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6989) FőDudu válasza Samott (#6988) üzenetére


FőDudu
addikt

Mivel kollegam meheszkedik, igy latom mire kell a cukor a meheszeknek.
Ha kirabolod a mehek mez allomanyat, akkor telen a tulelesukhoz cukros vizet kell nekik adni.
Igy nem feltetlenul a hamisitashoz kell a cukor - a posztokbol latszik, hogy februarban beszelgettek a cukorrol amikor valoban 'etetni' kell a mehcsaladot.

Nem talaltam itthon olyan mezet amire ra mernem mondani a pancsolt cimszot.
Van Akac/harsfa/gesztenye/levendula - illetve egy nagyon suru ami nem is folyik az talan repcemez.
Utobbi is mehesztol van - gondolom nem pancsolt.

Majd egyszer ha a gyerek ismet rakattan a macis mezre (maci alaku muanyagban van) - az valoszinuleg nem a legtisztabb termeloi mezt tartalmazza.

Ez az, sajnos csak FB videot tudok linkelni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6990) npera válasza FőDudu (#6960) üzenetére


npera
újonc

Ez elvileg olvasztani jó, gondolom eléggé porózus az állaga. Az 52% nem túl erős, ez inkább egy gyenge étcsoki akkor a töménységet illetően. Ha tetszik, akkor hajrá.

Ízlésről vitatkozni nem túl hasznos. Én abszolút nem vagyok étcsokis, asszony meg imádja. Legalább nem eszem fel az ő csokiját :Y

(#6991) Grillo


Grillo
senior tag

Filmes topik

Netflix készít Witcher sorozatot. Most épp azon háborodott fel az internet népe, hogy az egyik fehér, szürkés/szőke hajú főszereplő kislány szerepére nem fehér színészt keresnek. Mondjuk tény, hogy Sapowsky nem gondolt a kisebbségekre, meg olvasva a regényeket, dzsendersztádízra sem járt. :DDD

(#6992) npera


npera
újonc

Ruszki és amcsi világbajnokok.

A legvégén egy világbajnok nagy sebességgel menekül egy 4-ajtós szedánnal, aminek nem WRC-minőségű a futóműve, hanem inkább befőttesgumiból és gumimacikból áll. Egy kis huplin beleng az egész miskulancia, aztán a sofőr rájön, hogy ő nem Sebastian Loeb, hanem egy kis nímand, aki csak nyomod és tekerget a pedálokon és kormányon. Annak rendje és módja szerint átmegy sofőrből utasba, aztán kiüt egy oszlopot és egy kerítést. Az utóbbi a húzós, ugyanis keresztben átszúrja a korlát a fülkét.... :Y

A csóka kiszáll, de ha volt hátul utas, akkor az remélem lehajolt a padlóra, mert máskülönben a rablóhús és a nyárs jut eszembe..... :Y

(#6993) npera válasza Grillo (#6991) üzenetére


npera
újonc

Végülis szerintem lenne igény az összes lengén öltözött nagyszemű mangás anime figura helyett szakállas hálóinges férfiakra. Mondjuk leforgatni a Ghost in the Shell filmet nihabos nőkkel és szakállas férfiakkal és sok kecskével. Mint a cukrot, úgy vinnék....

(#6994) Sipi- válasza npera (#6954) üzenetére


Sipi-
tag

Céges parkolóban is bírságolnak? Jól hangzik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6995) Sipi- válasza FőDudu (#6972) üzenetére


Sipi-
tag

Kerámia bevonatos nem szereti a mosogatógépet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6996) Phülöp válasza Grillo (#6991) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyász.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6997) npera válasza Sipi- (#6994) üzenetére


npera
újonc

Viccelsz? Van őrszolgálat és parkolóőrök is. Mondjuk ekkora létszámra kell is.

(#6998) FőDudu válasza npera (#6990) üzenetére


FőDudu
addikt

En utalom az eros etcsokikat. Nem vagyok az az elszopogatos tipus...
Ez valoban nem tul eros - gondolom ezert jo bevono.

FőDudu

(#6999) FőDudu válasza Sipi- (#6995) üzenetére


FőDudu
addikt

Az ujat mar nem rakjuk mosogatogepbe - pedig rajta van a papperjan a szokasos jelzes.

A regit megtalaltam. Ilyet kar vasarolni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#7000) eattila válasza FőDudu (#6999) üzenetére


eattila
csendes tag

Pedig ezzel szemeztem erosen. Tetszett. Azt hittem nem is rossz, mert nem annyira olcso.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.