Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) qnadam válasza FőDudu (#5347) üzenetére


qnadam
veterán

a párezres régi swift és a tizenezres egészen új között azért még van pár lépés. tény, hogy a legfiatalabb saját autóm is 13 éves volt :) mondjuk asszonyé meg 4. mindenki megtalálja az igényeinek megfelelőt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5352) Jahno válasza FőDudu (#5343) üzenetére


Jahno
őstag

Bammeg, ez azért drága mert kretén helyen akarod leadni. Beírsz egy mostani indulást a repteretekről ottani leadással és simán 20ezer forintos ajánlatot fogsz kapni. Következő napi bérléssel. Ebben még a szlovének is jó arcok, nem húznak le :-D

És olvass repülős blogot, de remélem Igu is megírja miképpen mentek Isztanbulba. Pont nem ezen múlik, ez már nem MALÉV korszak. Karácsony előtte London-Bp drága. Visszafelé picsa occsó. Ha F1, marathon, olimpia van, akkor drága. Húsvétkor csak néha. Ha éppen végigrobbantották fél Egyiptomot, akkor occsó. Néha aznapra is occsó. Vettem is párat, nézegetni is szoktam és olvass mindenféle más szakirodalmat, ha nem nem hiszed el. A repülés is pont nem így működik, hogy előre olcsó, üzleti járatoknál szokott néha meglepően konstans ár lenni folyamatosan, a fapad meg nyilván összevissza is variál.

(#5353) Jahno válasza FőDudu (#5349) üzenetére


Jahno
őstag

Travel services azért, mert az utolsó helyet is kiadja, egyben megveszi az iroda és ha 500 forintos kuponért is, de menjen el, mert az is valami nyereség... Üzleti meg lehet szopat, mert amúgy is túlfoglalása van, 1-2 jegyet drágán kell eladni, hogy a többiek esetleges kötbére kijöüjjön belőle.

Nézzél 1-2 napos repüléses csoportokat az impulzusvásárlásokkal, ott egyik arc 18ezerből járta meg Vegast, de akadnak nagyobb trükkök is. Meg a 12 forintos jegy, ahol inkább törölték a gépet :-D

Aztán ha mst lesel egy Budapest-Bergamot, akkor péntek olcsó, ghétvége drága, következő 2 hónap tele lesz 3-5ezer pénzes jegyekkel, de 1-1 15-50ezres beesik közé. Pld. Nov 4 az 35ezer, Okt 20 körül is van kiugrás, aztán megint 3-5ezer egy csomó minden. Én azért többiekkel át szoktam nézni 1-2ezer járatot, bár idén hanyagoltam, de azért mondtam a kisbuszos történetet mert most arra mozdultam volna rá a reptér helyett. Felétek is megy, horvátokhoz is, 40 Euró odavissza, semmi trükk :-D

Amúgy azért mondtam a Ryanair/Bergamót, mert joker, egy IPről megnézheted 80milliószor, belépve berakod kosárba, visszavonod és hetekig nem változik az ára. Párizs már neccesebb.

London meg hétfő reggel odafelé drágább, délben olcsóbb, péntek este a hazafelé gép drága. És nem azért, mert csütörtökön veszed meg, hanem mert péntek késő estiről beszélünk. Szerda az kedden is olcsóbb lesz, kivéve, ha... Systemaxnál rendszeresen vettem így jegyeket, szerintem elég sok időt el bírtam baszni a sajátjaimmal is. Majd jövőre folytatom, az durva lesz :-D

(#5354) Jahno


Jahno
őstag

Már csak egy kölöcsn garázs kellene nekem Újpest környékén. Úgy kb. mostantól pár hétre. És occsón :-D

(#5355) FőDudu válasza Jahno (#5353) üzenetére


FőDudu
addikt

Amit te travel servicesnek nevezel az az allotment.
Megvesz egy adott kapacitast - repulon/hajon/szallodaban - amit akkor is kifizet ha senki nem hasznalja.
Ezert probalja a jegyeket a leheto legmagasabb aron eladni. Ez a yielding.
Eloszor adja kurvadragan, aztan kevesbe dragan.
Aztan az ido mulasaval elkezd bepanikolni es a vegen mar kb ingyen is odaadja (ugyis lesz valami jarulekos bevetele vagy pedig siman jutalekot kap az utaztatotol az utas fogyasztasa utan) - ez meg a last minute amit Nova kihasznal.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5356) Gabibácsi válasza Jahno (#5354) üzenetére


Gabibácsi
tag

írtam sömösöt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5357) Phülöp válasza FőDudu (#5347) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, nem vette a sebességet, egyszer le is kellett állni vele, de nem hagyott ott akkor se. Új swift volt amúgy, csak épp nyűgös időszakát élte.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5358) Phülöp válasza Jahno (#5353) üzenetére


Phülöp
addikt

Erre gondolsz?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5359) chris-77 válasza Jahno (#5354) üzenetére


chris-77
újonc

fontos, hogy fedett legyen?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5360) Jahno válasza FőDudu (#5355) üzenetére


Jahno
őstag

Az légitársaságféle:

http://airportal.hu/szamos-charter-jaratot-indit-budapestrol-a-travel-service/

(#5361) Jahno válasza Phülöp (#5358) üzenetére


Jahno
őstag

Valami kacsára vártál és azért nem ide mentetek, hanem amoda.

(#5362) FőDudu válasza Phülöp (#5358) üzenetére


FőDudu
addikt

Legalabb kalandos az eletetek :)
Amugy tenyleg eleg erdekes kivitelezes.
Lehet egy cseledszoba vagy tarolo volt regebben.

Korfolyosos berhazban lattam olyat, hogy a kurvanagy (150+ m2, 4m koruli belmagassag) lakas konyhajabol nyilt egy szoba ami nem spajz volt. Valaha cseledszoba lehetett, volt benne vizcsap es volt rendes ablaka. :Y

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5363) FőDudu válasza Jahno (#5360) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezek szerint mar ceget is alapitottak ilyen celra :)

FőDudu

(#5364) Phülöp válasza FőDudu (#5362) üzenetére


Phülöp
addikt

rendes szálloda volt, csak a szoba volt pici

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5365) Phülöp válasza Jahno (#5361) üzenetére


Phülöp
addikt

jaja, majd egyszer megírom azt is

Röviden: péntek délután 4 körül hívott Amea, hogy menjünk Szófiába, talált olcsó jegyet. Este 8-kor indult a gép, de én épp akkor toltam be a kacsát a süőbe, sehogyse tudtuk volna elérni a gépet úgy, hogy a kacsa ne vesszen kárba. Abban maradtunk, hogy csak menni kéne valamerre a hosszú hétvégén, így megettük este a kacsát, másnap reggel fél 7-kor meg becsekkoltunk a gdanski járatra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5366) seducertt válasza Jahno (#5352) üzenetére


seducertt
csendes tag

Csak a tunisz géppel ne menjél. Visszafelé indulás előtt lefüstölt a klímája. Örültünk..

(#5367) seducertt válasza Jahno (#5354) üzenetére


seducertt
csendes tag

22 kerületben nem jó?

(#5368) FőDudu válasza Phülöp (#5364) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen megoldasokkal szalloda? Te jo isten.
Jartam mar parban 2-3-4-5-sokcsillagban, de meg hasonlot sem lattam.

Elotte vagy 8 evig kolis is voltam, de meg ott is normalisabban voltak megoldva a dolgok.
Pragaban valami olcso hostelben is aludtunk, az is teljesen normalis volt.

Tuneziaban lattam erdekes megoldasokat - de semmi kulonos, csak az epiteszeti kulonlegessegeket kovettek a gepeszettel.

FőDudu

(#5369) Jahno válasza Phülöp (#5357) üzenetére


Jahno
őstag

Utána én elhoztam a zöldet párszor, az jó volt. Még Gömbibánál is jártam vele.

(#5370) Jahno válasza FőDudu (#5363) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, a mindenki repülője. Ezzel mentél görögökhöz.

(#5371) Jahno válasza seducertt (#5367) üzenetére


Jahno
őstag

Időben és autókapacitásban lenne szopó. Vagy veszek valamilyen lerohadt furgont 1 hétre. Vagy elmetszem a tulaj nyakát, ha nagyon ki akar rakni.

(#5372) Phülöp válasza FőDudu (#5368) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, de legalább getszi olcsó volt, és csak egy éjszakára kellett, másnap mentünk tovább.
Mondjuk árban nem tudja űberelni az Antalya-ban talált tengerre néző apartmanházat, amit a helyszínen, az érkezéskor fizettünk ki kártyával, majd pár nappal a hazautazás után vettük észre, hogy a bank visszautasította a tranzakciót. Se a szállásadó, se a booking.com nem keresett bennünket azóta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5373) Jahno válasza Phülöp (#5365) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor most a sürgősségi jegy nem volt drága, vagy az utolsót adták oda olcsón?

(#5374) Phülöp válasza Jahno (#5369) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, a zöldről beszélek én is, annak volt kehés a váltója 2 bérlés alkalmával is.
Azóta inkább az Opelt hozom el, de csak mert a Jaguárt kiadta Zsiga hosszú bérletre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5375) Phülöp válasza Jahno (#5373) üzenetére


Phülöp
addikt

Biztos vagyok benne, hogy olcsó volt, mert különben nem vettük volna meg. Tipikus last minute.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5376) Jahno válasza FőDudu (#5362) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy mosókonyha.

(#5377) Jahno válasza Phülöp (#5374) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, azt nem is adja oda akárkinek. Meg van egy Almerája, azt akartam megnézni.

(#5378) Phülöp válasza Jahno (#5377) üzenetére


Phülöp
addikt

Tavaly december óta nem voltam nála, de lehet, hogy akkor se, csak nyáron.
Volt gondom a csávóval, nem tudtam leadni az autót, csak a mosóban, nem jött senki oda érte az ügynökségtől, ráadásul a teli tank/teli tank megoldást is megszüntette. Én meg nem vagyok annyira rutinos, hogy nullára rakjam a benzint, így mindig marad benne 1-2e Ft üzemanyag ajándékba. Viszont mellette szól, hogy picsa összeg a kaució, és van nála kedvezményem. Mondjuk, soha semmi gond nem volt velünk, mint bérlővel - a mosóban csodálkoznak is, hogy ennyire tisztán nem szokták visszavinni a vasakat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5379) -NoVa- válasza FőDudu (#5368) üzenetére


-NoVa-
őstag

London, Earl's Court, én tákoltam zárat a földszinti utcafronti feltolós ablakra, mert alapból csak a gravitáció tartotta csukva.
Igazából Tenerifén, Fuerteventurán, és néhány Olasz szállásnál sem volt zárható az erkélyre vezető tolóajtó, azaz csak eltört régesrég a zár mindenhol, csak Londonban percenként több Dominicai dealer vonult el az ablak előtt pár lépéssel.

Legutóbbi Olasz szálláson is állt ki szigszalagozott végű elektromos vezeték a falból csak úgy, a csillár sem ott volt, ahol kellett, így felfúrták kicsit arrébb is, áthúzták, odarakták egy kampóval, jó az.

Szóval akad azért bármi is, nem csak a business class standardizált szállás van a világon.

(#5380) Phülöp válasza -NoVa- (#5379) üzenetére


Phülöp
addikt

Finneseknél, a bérelt lakásunkban f.szán van megoldva a mennyezeti világítás: ott egy kampó meg egy konnektor, olyan lámpát veszel, amilyet akarsz. És a zsinórja végén gyárilag ott a villásdugó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5381) Jahno válasza Phülöp (#5380) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerősnél nem akarta érteni a villanyász, hogy miért kér a szobába ágy mellé is falon lévő kapcsolóval kapcsolható dugaljat. A menyóból lógós azért nagyon szocreál panelos megoldás.

(#5382) Phülöp válasza Jahno (#5381) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt nálunk szabvány a kapcsolós konnektor, sőt bojlernél, főzőlapnál, légkondinál még biztosíték is van benne.

A finn mennyezeti konnektor meg nem gáz, eleve sok helyen ufó lámpa van, az meg takar mindent. A lógósnál meg látsz 5 centi vezetéket meg a dugvilla tetejét. Közvetlenül a kampó mellett van az aljzat.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5383) FőDudu válasza Jahno (#5381) üzenetére


FőDudu
addikt

En laktam olyan panelban anno ahol a kampo volt a szoba kozepen ( a plafonban) - a konnektor meg a falon volt a plafontol tiz centire. Azaz a kampotol meg vagy csatornaztal 2-3 metert vagy a plafonra ragasztottad a lapos vezeteket.

Bevesni eselytelen volt - akkoriban nem volt meg hozza a megfelelo gep/akarat :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5384) FőDudu válasza -NoVa- (#5379) üzenetére


FőDudu
addikt

szallas =/= szalloda.
Amit Airbnb meg hasonlo helyeken maganszemelytol berelsz az kategorizalatlan magan szallas.

Szallodaknal vannak kategoriak, amit par evente ellenoriznek is - nem ugy van, hogy hasrautve raragasztok annyi csillagot ami nekem tetszik.

Magan szallast kar szallodaval osszehasonlitani - szallodanal olyan dolgok kotelezok amik mashol pl. nem.
Egesz alakos tukor, ajtora kitekinto, stb....

FőDudu

(#5385) -NoVa- válasza FőDudu (#5384) üzenetére


-NoVa-
őstag

Booking, nem lakások, és nem magánembertől.

(#5386) qnadam válasza FőDudu (#5384) üzenetére


qnadam
veterán

a csillagos besorolás igényeinél azért vannak vicces elgondolások, pl a vendég rendelkezésére kell hogy álljon fax meg zuhanysapka.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5387) FőDudu válasza -NoVa- (#5385) üzenetére


FőDudu
addikt

Booking pont a legalja.

Vannak nagyon jo ajanlataik de tudnod kell:
- nem a bookinggal, hanem a szallasadoval vagy jogviszonyban (jol el van rejtve az aprobetuben) - igy barmilyen problema eseten a szallasadoval kell lemeccselned a problema megoldasat.
- booking ugyanugy nem fizet adot ahogy a nagy multik. Elobb/utobb a tokukre lepnek.

Az meg konkretan hazugsag, hogy legtobbszor ingyen lemondhatod - ugyanis a szallasado cancellation policy-je iranyado. Azaz ha nem nezted meg elore, akkor nagyot lehet szopni az akar 80%-os lemondasi dijjal.
Mert mondjuk 2 hettel erkezes elott meg ingyenes, de 3 nappal elotte mar 80% fizetendo, erkezes napjan meg 100% az elso ejszakara. Booking szetteszi a kezet - ez pont nem fert bele a legtobbszorbe. Oszt' ennyi.
Okosan van ez megfogalmazva - nehez belekotni az 'akar/legtobbszor' szavak hasznalataba.

Csak a tisztan latas miatt irtam le - aki akarja hasznalja, de termeszetesen csak sajat felelossegre.
Jo utakat lehet veluk loni - de semmi sincs ingyen :)

Amugy szalloda eseten mindig a helyi foglalas az olcsobb - kulonben a booking (nem keves) jutalekat mibol fizetnek? :)

Es akkor nincs gond a modositasokkal sem. Te ugyanis lefoglalod a bookingon, de barmi modositas van azt a bookingon keresztul kell csinalni kulonben a szallasado es a booking rendszere nem lesz szinkronban (ugyebar az informacio aramlas 1 iranyu, mert a booking nem tart fent egy olyan rendszert ami kepes lenne a modositasookat a partnertol atvenni es kovetni), igy a vegen az isten sem fejti meg mennyi a booking jutaleka es valoban annyi-e vagy a helyi modositasok miatt megvaltozott az osszeg. Igy barmi modositas van azt a booking kuldi a szallasadonak.

FőDudu

(#5388) FőDudu válasza qnadam (#5386) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez meg nem is fura. Merleg, cipo polirozas, auto mosas, x idon belul kivitt kave, x idon belul letakaritott asztal - vannak meg szepsegek.

Csomag tarolas (kicsekkolas utan), csomag tisztitas (retkes borondot letisztitani).
Valahol megvan a kategorizalashoz szukseges pontok jegyzeke. Sok ponton lehet mosolyogni.

FőDudu

(#5389) Gabibácsi válasza FőDudu (#5387) üzenetére


Gabibácsi
tag

a booking k.jó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5390) FőDudu válasza Gabibácsi (#5389) üzenetére


FőDudu
addikt

Az esetek igen nagy reszeben talalkozik a kereslet es a kinalat.
Amikor nem, akkor viszont ott allsz egyedul.
Erre probaltam utalni.

FőDudu

(#5391) Gabibácsi válasza FőDudu (#5390) üzenetére


Gabibácsi
tag

én értelek, de ezt pont elég
ha meg gond van, mindenhol gond van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5392) -NoVa- válasza FőDudu (#5387) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Booking pont a legalja."

Rosszul fogod. Pont nem arra való, hogy nagyon előre foglalj, és visszatérítésre alapozz. Arra való, hogy pár napon belüli időszakban pár review alapján vállalható filléres lakhelyed legyen x helyen, áthidalva az ottani nyelvi hiányosságokat.
Mi legalábbis úgy nyaralunk, hogy megnézzük, hogy nem beteg a gyerek, jó az idő, előrejelzés szerint az is marad, vízhőmérséklet, opciósan repjegy rendben, szállás ára ideálisan zuhanóban. Sokszor úgy néz ki, hogy péntek délután kiírom a szabadságot, nyomtatom ami kell, megkötöm a biztosítást, aztán megyek haza csomagolni, és másnap már tengerparton döglök. És tesszük ezt általában olyasmi árakon, amiből itthon nagyon nem jön ki egy hasonló hosszúságú Balaton.

(#5393) FőDudu válasza -NoVa- (#5392) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet igazad van. Mi meg pont elore tervezunk. Ebben elteroek vagyunk.
Nem par napos szabikkal operalok - 1-2 hetet kiveszek egyben.

Visszateritesre sosem alapoznek - nem angol/amerikai turista vagyok, meg eleve tavol all a mentalitasomtol az ilyesmi. Kedvezmenyekert sem szoktam kuncsorogni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5394) -NoVa- válasza FőDudu (#5393) üzenetére


-NoVa-
őstag

1-2 hét stimmel, csak előre nem szoktuk megtervezni. Az úgyis mindig borul.

(#5395) FőDudu válasza -NoVa- (#5394) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor eddig szerencsenk volt.
Se gyerek, se idojaras miatt nem borult a betervezett program.

FőDudu

(#5396) Gabibácsi válasza FőDudu (#5395) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekünk sem borult sosem, de a booking is működött

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5397) FőDudu válasza Gabibácsi (#5396) üzenetére


FőDudu
addikt

A booking legtobbszor mukodik.

Reklamacio eseten lehet gond, mert azt a szallasadoval kell leboxolni - ugyanis vele allsz uzleti kapcsolatban (a booking csak kozvetito).

Azaz a modositasokert a bookingnal kell kilincselni - mig a reklamacioval mar nem ok foglalkoznak.

FőDudu

(#5398) Frawly válasza BobaHWSW (#5350) üzenetére


Frawly
veterán

Az kib. drága, még akkor is, ha több jegy volt annyi. Nem úgy volt, hogy Vancouvert úgy otthagytátok, hogy a hátrahagyott porfelhőtőkben köhögnek a mai napig a Canuckok, és átváltottatok Új-Tengerföldre?

[ Szerkesztve ]

(#5399) eattila válasza Gabibácsi (#5396) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk már borult előre tervezett nyaralás, igaz nem gyerek miatt. Gyerek betegsége miatt csak rövid kiruccanások kefélődtek el. De ez benne van. Ha épp nincs ovi, akkor nyár is van, és olyankor a betegségekre is kissebb az esély.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#5400) Gabibácsi válasza eattila (#5399) üzenetére


Gabibácsi
tag

ja olyan volt már hogy a hotel ózon-t lemondtam, mert a gyerek előtte lévő nap lett fülgyulladásos
de nyaralás közben szerencsére még nem volt ilyesmi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.