Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) qnadam válasza ncc1701 (#6647) üzenetére


qnadam
veterán

az a terv, hogy viszonylag kevés hóval fog találkozni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6652) Gabibácsi válasza qnadam (#6651) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is így vagyok, ha hó van, akkor a másik kocsival megyek.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6653) Phülöp válasza Gabibácsi (#6652) üzenetére


Phülöp
addikt

én meg felrakom a szöges gumit a bringára

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6654) Gabibácsi válasza Phülöp (#6653) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nyertél

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6655) Jahno válasza qnadam (#6632) üzenetére


Jahno
őstag

Pár hét és kiderül, de akor ugye Panánál lehet obiparkot cserélni ésvagy, meg persze az ára. Canikonnak van mit behoznia, én meg mondom, hogy ráérek, de már nem annyira :-D Nikon se éppen occsóra árazta a szettjét és értelmes ember még bőven kivár a tapasztalatokig. Most párszor vlt nálam A7-III, az beteg egy cucc és nem csak középső fókuszpont van működőképsen 1.2/1.4es obival. Meg persze ezek a Batis obik is, szakajtóval lehetne bele önteni a lóvét :-O

(#6656) Jahno válasza qnadam (#6650) üzenetére


Jahno
őstag

Elkanyarodtunk, utána írta Dudu egész hétvégésre és aztán én.

(#6657) Jahno válasza blueboi69 (#6646) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, hogy tud streamelni a rögzítő, de az nem klasszikus értelemben vett stream hanem a kliens programja is azzal tudja visszanézni a felvételeket.

(#6658) qnadam


qnadam
veterán

asszem elengedtem az axist, biztos hogy sokkal jobb az optika minősége és tudása, de egy olcsó 720as xiaomi valószínűleg teljesen jó lesz. ami most van noname izé is ennyit tud, de neten keresztül csak a saját appján érhető el, és azzal is kicsit esetleges. mondjuk 3e forintot pont megért :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6659) FőDudu válasza blueboi69 (#6646) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez altalaban az olcso kamerakbol is tud kepet vagy videot kinyerni.
Meg kell nezni, hogy milyen kimenetet tud (kep vagy video - esetleg mindketto, netan csak valami tavvezerlos snapshot kamera) - aztan az alapjan a progi mar megoldja a felvetel/tarolas/torles gondokat.

Veletlenul akadtam ra en is - de nagyon jol mukodik pl. olcso TPLINK kamerakkal (NC200/NC250).
Vettem par NC250-et jatszani - tok jo kis kamerak.

FőDudu

(#6660) Jahno


Jahno
őstag

Fújtam bubit:

És elvileg lesz egy viszkispoharam, az reggelre kihűl.

(#6661) Jahno válasza qnadam (#6658) üzenetére


Jahno
őstag

Axisban a körítés, szoftver, szolgáltatás bír jó lenne. De ezt is összeszedtem kb. 2 éve :-D

(#6662) FőDudu válasza Jahno (#6656) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Festes amugy is kellett az uj butor elott, igy ki lett pakolva, kifestettuk (gyerek is elvezte), majd csak az agy kerult vissza ami lecserelodott amikor az uj butor megerkezett.

60 euroert 3 orat keccsolni 2 embernek szerintem nem rentabilis.
Valoszinuleg nem csak a 60 Euro amit kapnak - gondolom a szallitas is valahogyan a butor araba van epitve.

Viszont egyedul nem ment volna a fali reszek felrakasa - tok nehez es eleg nagy is a 2 polc/szekreny.

FőDudu

(#6663) blueboi69 válasza FőDudu (#6659) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem IP kameráim vannak, hanem analóg.

(#6664) qnadam válasza Jahno (#6661) üzenetére


qnadam
veterán

ja, de a linkelt darab 2002-es, a leírása az ie mellett netscape-et emleget használható böngészőnek...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6665) Jahno válasza blueboi69 (#6663) üzenetére


Jahno
őstag

Venni kell egy dobozt 20-ért és csoki.

(#6666) Jahno válasza FőDudu (#6662) üzenetére


Jahno
őstag

Az biztos, van egy bútorom ha valaki 60 euróért összerakja, akkor már jöhet is :-D

(#6667) FőDudu válasza blueboi69 (#6663) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez foleg IP-hez valo.

FőDudu

(#6668) FőDudu válasza Jahno (#6666) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg ugye a szemet.
Egy komplett gyerekszobaba valo butoron van annyi karton/hullampapir ami egy lakotelepi kukat is telenyom.

Ha csak hazhoz szallittatom akkor utana bajlodjak a szemettel, igy meg azt is elvittek es garancia is van a butorra, hiszen szerelo rakta ossze.

Nincs messze a kuka, sot a szemet lerakoba is el tudnam vinni - de jobb az ha mas csinalja :)

Egyebkent most nagyon megy ez a 'Waste management' es 'Energy Efficiency' temakor.
Szinte minden heten van jelentkezo - nemelyik mar nem is penzt ker, hanem a megtakaritas X reszet.

Csak dolgozni nem akar senki :)
Folyton csak a tanacsadas...

FőDudu

(#6669) FőDudu válasza Jahno (#6666) üzenetére


FőDudu
addikt

en olyat is hallottam, hogy szalloda rendelt uj butorokat, aztan valahogy elmertek oket es sehogysem jott ki a szoba...

1 honappal kesobb nyitottak a felujitas utan (a tervezettnel). Annyi butort atalakitani nem kis melo.
Azt mondjuk nem tudom mi lett a szerencsetlen megrendelo emberke sorsa...

FőDudu

(#6670) Sipi- válasza qnadam (#6658) üzenetére


Sipi-
tag

A xiaomi is csak a saját appjával megy. Meg tud mozgásra riasztást küldeni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6671) Sipi- válasza Jahno (#6660) üzenetére


Sipi-
tag

Először nem a tömör "csővel" akartak fújatni? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6672) ncc1701 válasza qnadam (#6651) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, persze, itthon már nem igazán kell hóval számolni, csak írtam, h ne lepődj meg. Én is úgy vagyok vele, h ha leesik nagy hó, akkor kiveszek 1 nap szabit aznapra.

(#6673) Phülöp válasza Jahno (#6660) üzenetére


Phülöp
addikt

Pipás már nem fogja a kezed.
Szép lassan gyűlnek a facebookon az ismerősök, akik már nem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6674) qnadam válasza Sipi- (#6670) üzenetére


qnadam
veterán

de abból kinézem, hogy nem csak az esetek kétharmadában megy... az egyik telefonon. a másikon szinte soha.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6675) qnadam válasza ncc1701 (#6672) üzenetére


qnadam
veterán

az utóbbi pár évben nem nagyon jutottunk el a fagyott hóig, előbb takarították el :) messzire meg úgyis a zasszony hajójával megyünk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6676) npera


npera
újonc

(#6677) npera válasza Phülöp (#6653) üzenetére


npera
újonc

Mindenképpen írd meg, amikor már szegecses abroncson gurulsz. Kíváncsi vagyok, hogy itt a mediterrán időben kell-e előbb vagy ott a messzi északon? :C

(#6678) Samott válasza npera (#6676) üzenetére


Samott
addikt

De a ez eleje ennek is ocsmany mint minden toyotanak/lexusnak manapsag. Te se veletlenu raktal be ilyen kepet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6679) Jahno válasza BobaHWSW (#6628) üzenetére


Jahno
őstag

Mindig mondom, hogy valami APSC Fuji/NEX be fog esni, de sosem jön össze. Kicsi Sonykon sincs kereső, nekem az kellene. És akkor megint gyárthatnám a szeretetgömböket. Holnap megyek templomot fényképezni, de az 50mm-be sehogy sem akart beleférni. Majd körbesétálom, de arányaiban elég magas itt a falu közepén. Kaptam egy Chinon CE-5 gépet alap obival. Burkolat sérült és erősen cigi szaga van, de remélem jó lesz. Szemre még a zár is jó, aztán pár hét és kiderül.

(#6680) eattila


eattila
csendes tag

Ha már fotós, még 2 kép a motorcsónakosról:

Fiatal fattyúszerkők

Kormoránok fája

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6681) npera válasza Samott (#6678) üzenetére


npera
újonc

Előről se rossz. Leginkább a 2-literes hibrid érdekel, azt majd kipróbálom valamikor. Ezek valami veszett jó autók, az ember csak lúdbőrözik bennük.

(#6682) Samott válasza npera (#6681) üzenetére


Samott
addikt

Nem a fenet nem:

:Y

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6683) npera


npera
újonc

Van a sorházban egy Miele W3000 mosógép. A tervem az, hogy teszek rá egy Miele szárítót. Van olyan közdarab amivel rá lehet építeni egyiket a másikra.

A WTV 406 a leírása szerint kompatibilis a W 3000 mosógéppel.

Ami fura, hogy a ma kapható szárítógépek közül egyikkel sem. Ha csak próbaképpen beírom a W 3000-et a kis keresőjébe, ami mutatja a kompatibilis eszközöket még azzal sem kompatibilis. Szerintem alighanem rossz a script.

Egy TCE530-as géppel szemezgetek. A mérete (szélessége) egyezik, a mélysége nem pont ugyanaz. De a WTV 406 képét nézegetve az első két lábat rögzíti, a hátsó kettő egy sínbe fut bele, ami elvileg lekezeli egy bizonyos különbséget.

Mennyire áll az okoskodás szerintetek?

(#6684) npera válasza Samott (#6682) üzenetére


npera
újonc

Ez szerintem bitang jól néz ki. Kontemporális és visszafogott.

(#6685) Grillo


Grillo
senior tag

Szomszéd 2 éve vett valami limitált Vitarát, GLX talán, fekete, mittomén, de sima 2 kerék.
Nézegette a fészlifteseket, bement megkérdezni, mennyit kéne ráfizetnie a mostanira.
Jobb felszereltséggel, valami dupla napfénytetővel, mittoménmivel, 4 kerékkel lenne 6,2 millió.
A mostanit 50k futással (de egyébként nagyon vigyáz rá) beszámítanák 5 millióért.

5050000 Ft-ért vette.

(#6686) Samott válasza npera (#6684) üzenetére


Samott
addikt

Ugy tunik sok azsiai hatas er teged a munkahelyeden. :) Nekik szokott tetszeni ez homasita dizajn.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6687) npera válasza Grillo (#6685) üzenetére


npera
újonc

50k HUF-ot bukik rajta?

(#6688) npera válasza Samott (#6686) üzenetére


npera
újonc

Nekem a Prius 2 is tetszik bizonyos szögekből. A világoskék az valami bitang. Arra valami bronz Sparco felni és készen is vagyok teljesen.

(#6689) Grillo válasza npera (#6687) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, ha azt leosztjuk az 50k futással, akkor annyi belefér értékvesztésként. :D
De még az évi 25k Ft is.

(#6690) Frawly válasza Jahno (#6660) üzenetére


Frawly
veterán

Hacsak nem ejted le, és nem törik el. Mert akkor fújhatod. Újra felfelé :DDD A benne lévő whiskyvel együtt.

(#6691) Samott válasza npera (#6688) üzenetére


Samott
addikt

Ez mondjuk sokmindent megmagyaraz. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6692) seducertt válasza Jahno (#6655) üzenetére


seducertt
csendes tag

simán karteleznek a nagy gyárak 5 évre előre le vannak osztva a lapok, most kapott a nikon lehetőséget a sonytól FF milcre, de elbaszta. Canon okosabb, ott jobb a brand, és jobb a fényerő is az új obiknál. A nyertes megint a sony lesz, mert a többiek lépés hátrányban vannak, nincs az új csatlakozáshoz a piacon objektívük.

Inkább autózzunk:
https://qz.com/1354092/sono-motors-sion-electric-car-uses-solar-panels-to-boost-battery/?utm_source=qzfb

(#6693) seducertt válasza Jahno (#6666) üzenetére


seducertt
csendes tag

hová kell menni?

(#6694) seducertt válasza npera (#6681) üzenetére


seducertt
csendes tag

Te most egy gc8-as subaruról beszélsz 1,2 bar töltőnyomáson?!
Ezek a fos érzékeidet letompító autók tetszenek neked?!

(#6695) npera válasza seducertt (#6694) üzenetére


npera
újonc

Közlekedni mi kell még?

Mire jó egy felhúzott Subaru? Hogy gyorsuljak egy hatalmasat az első fekvőrendőrig, aztán 7-el átdöcögjek rajta? Vagy megőrüljek az előttem 37-el haladó kombitól, amiben egy leszedált pofadohányos nyugger próbál megküzdeni a forgalom kihívásaival? Vagy beleügyeskedjem a gyerekülést a becsövezett versenyautó belsőbe?

Normál utcai forgalomba az élményautók semmit nem érnek, csak agybajt kap az ember, hogy sehol nem lehet már őket kihajtani.

Zárt pályán lehet veretni, de egy évben hányszor jut el az ember pályázni?

(#6696) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

En aszondom az a 180lovas corolla igen fincsi lehet. Nem kene de a motorra nem panaszkodnek. Ez belekerulne az accordba siman passzolna nekem.

(#6697) halapidori válasza npera (#6683) üzenetére


halapidori
csendes tag

a szüleimnél 20 év óta pakolunk különböző mosógépekre különböző szárítógépeket mindenféle párosításban és naponta mentek kb. kétszer, szerintem bármit tehetsz bármire és nem kell keret.

(#6698) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Holdnyugta es napkelte. Valahol a "kozelben" satoroztunk. 3:55kor indultunk a satortol, hogy felerjunk a kilatohoz 5:30 kornyekere. Hullocsillagot elkapni 10masodperces zaridovel eleg mazli.

Lovoldoztem kb 1 oran at vegig. Nem ez az ejszakai kep a legjobb/legelesebb de ezen van hullocsillag a tobbin nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6699) FőDudu válasza npera (#6683) üzenetére


FőDudu
addikt

A szarito a tetejen lehet melyebb - nalunk is ugy van.
A kozdarab a szarito elso ket labat tartja egy felkorives lukban (alakzar) - a hatso 2 laba pedig 2 sinen all (a semmi folott).

A szaritot a falhoz kell tolni - azert van a hatan a vastag filc szeru boritas.
A mosogep mogott van vagy 10-15 centi hely, a tetejen levo szarito hata meg a falnak van tolva.
Nalunk legalabbis igy van. Szerelo szerint is igy kell - igaz o utolag latta.
De amugy tole rendeltuk a kozdarabot, tudta milyen mosogepre milyen szaritot akarunk rakni.

A polc marha jo dolog - amikor pakolod ki a cuccokat a szaritobol nem kell tartani a kosarat :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6700) Jahno válasza BobaHWSW (#6698) üzenetére


Jahno
őstag

Tejútnál néha azon anyáztunk mikor valami hullócsillag elrontotta a képet :-D Havercsaj 10 képet rakott ki, abból 5ön volt hullócsillag. Ez meg az ISS, legközelebbre már ügyesebbek leszünk, de kettőnknek géppel is kellene rá készülni. De jól elszórakoztunk a semmi közepén:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.