Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) -NoVa- válasza hobizoli (#6900) üzenetére


-NoVa-
őstag

Régebben minden szarra rá tudtuk mondani, hogy jó :)

(#6902) Gabibácsi válasza hobizoli (#6900) üzenetére


Gabibácsi
tag

mindig is fos volt, csak nem volt más
illetve gyerekkor megszépíti az emlékeket

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6903) Phülöp válasza -NoVa- (#6901) üzenetére


Phülöp
addikt

10 filléres tejpor jó volt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6904) Frawly válasza FőDudu (#6887) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem néha akkor is lecsúszik. A különböző töltelékes, meg 60%-os kakaós étcsokis változat nekem ízlik. Lehet csak én vagyok igénytelen, vagy a nosztalgia teszi, de nálam bőven veri a Cadburyt, ami egyébként szintén nem ehetetlen, de nekem túl tömény, túl angolos ízvilág, néha veszek abból is, de nem túl gyakran. Igaz Tibi sem veszek gyakran, mert riktán jutok el a belvárosi magyar boltba, buszikálni kell hozzá csomót, így ha hétvégén épp nem érek rá időben (hamarabb zár), vagy nem vagyok szabadságon, akkor nincs időm ott vásárolni.

Plusz ilyen alapon azért se vegyen az ember semmit, mert mindennek lerontották a régi szinthez képest a minőségét az évek során. Mivel az árat nem tudták olyan ütemben emelni, ahogy megérte volna nekik, ezért szép észrevétlenül a minőségen kezdtek spórolni, de olyan óvatosan kicsi léptekben, hogy aki rendszeresen (v)ette, annak legtöbbször fel sem tűnik. De nem csak magyar termékeknél van ez, nyugaton a Coca Colának meg Nutellának is fokozatosan rontották a minőségét. Pedig néha még fel is tüntették pozitív marketingténynek, hogy új, finomabb recept, de a legtöbben nem vették észre, hogy pont szarabb lett.

(#6900) hobizoli: a mesesajt vitathatatlan, hogy rosszabb lett. Pedig nekem gyerekkoromban az egyik legnagyobb kedvenc volt, na az tényleg Hungarikum. De már nem meglepő, mert a gyártója sem az. Szemétnek így sem nevezném, de nem ízlik. Évek óta nem ettem, lehet azóta még rosszabb.

A Balaton-szeletért sose voltam oda, nekem mindig is szimpla nápolyinak tűnt. A Sport szeletet világ életemben utáltam, nem szeretem a rumos ízt. Süteményekben óvatosabb mértékben megeszem, de csokiban, ilyen töménységben nekem ehetetlen. A Vaníliás karika oké, Pilótakekszet rég nem vettem. Oreót utálom, azzal tele vannak az angol boltok is, mivel nemzetközi, amerikai márka, de amit utoljára vettem, az a kukában landolt, pedig én nem nagyon dobok ki semmit.

[ Szerkesztve ]

(#6905) Frawly válasza #09908736 (#6894) üzenetére


Frawly
veterán

Most már a vevőt elküldhetnéd a jó édes anyjába, hogy váltson valami normálisabb bankra, ami elfogadja az utolást, meg a papírokat cseszekedés nélkül, mert a határon van a türelmed. Valószínű az új széljegyet nem fogjátok megúszni.

(#6906) Samott


Samott
addikt

Tibicsoki ugyben csak annyit, hogy az eperkremes etcsokis az meg mindig k.rva jo:

Ramen leveshez: ne a mellekelt port ontsd ra, hanem edesanyad husleveset. Amugymeg: Alex French Guy Cooking :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6907) npera válasza Phülöp (#6895) üzenetére


npera
újonc

Az eddigi leírásod alapján összeállt bennem egy kép Máltáról. És nem akarok odamenni. Még csak picit sem. Egy nagyon furcsa sziget, nagyon furcsa emberekkel. Igazából jó, hogy sziget és remélhetőleg nem is jönnek ki onnan. Mindenkinek jobb :Y

(#6908) npera


npera
újonc

Ezek szerintem igen jók.

A GP csokitesztje szerint minőségi az alapanyag, nem a legpurgyább bevonóból van.

(#6909) npera


npera
újonc

Egy lehetséges AD-koncepció. 360c.

A lényeg az, hogy a 360c teljesen önvezető jármű, amelyben a hagyományos kezelőszervek sincsenek már meg. A Volvo ráadásul azt mondja, nem is az autók alternatívájának szánják, sokkal inkább a rövid, 300 km körüli repülőutak helyettesítésére lehet alkalmas. A járművet úgy alakították ki, hogy aludni, dolgozni, étkezni és szórakozni is alkalmas környezet legyen egy, vagy legfeljebb két fő számára.

(#6910) Gabibácsi válasza Samott (#6906) üzenetére


Gabibácsi
tag

50% kakaótartalommal igen jó? Ne vicceljünk. Én 80% felettieket szoktam venni Prágában, oriont meg studentkát, na azt ha megkóstolod, érzed hogy CSOKI. és a töltelék is minősegi, ez a tibi epret sosem látott
Igaz, egy kis tábla 70 valamennyi korona.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6911) Samott válasza Gabibácsi (#6910) üzenetére


Samott
addikt

70% fole amugy sem erdemes menni. Egyebkent meg a helyen kell kezelni, ez nem belga csoki, hanem egy egyszeru edesseg: az eperkrem nagyon jol harmonizal az etcsokival. Es igen, nyilvan az eperkerem is muanyagbol van. :)

Ruszkik, fordulatokban gazdag 30 masodperc...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6912) Jahno válasza npera (#6909) üzenetére


Jahno
őstag

300 kilométer körüli repülőút az milyen?

(#6913) Jahno


Jahno
őstag

Tanyán elbontottuk a kutyaólat is. Fogy a fröccs, nagyon :-D

(#6914) Samott válasza Jahno (#6913) üzenetére


Samott
addikt

Ne is mond, egesz heten falazok, vakolok. Logott a nyarikonyha/kazanhaz/muhely plafonja jottek az acsok lebontottak mindent, szepen csinaltak uj gerendat, tetot, de az apraja ram maradt: plafonig kijavitani a falat, vakolni, gipszkartont osszegipszelni, becsiszoni mindent. Alig elek. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6915) Phülöp válasza npera (#6907) üzenetére


Phülöp
addikt

beszélgettem egyszer egy helyi erővel, átlagosnál értelmesebbnek gondoltam a jogi diplomájával
egyszer Szicíliára mnetek nyaralni, és reggel, amikor kinézett az ablakon, pánikrohamot kapott: volt valami rét, tehenekkel, kicsit messzebb meg fák
és ő volt az is, aki saját bevallása szerint a bringásokra olyan szinten allergiás, hogy automatikusan rájuk húzza a kormányt, minek vannak ott
egyetemet végzett, mondtam már?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6916) Gabibácsi válasza Samott (#6911) üzenetére


Gabibácsi
tag

De érdemes menni, de mindegy is. Én szerettem a tibit gyerekkoromban, de akkor még az volt talán a legjobb, és nem ismertünk igazi csokikat. Én úgy vagyok vele, ha nagyon ritkán csokit eszem, vagy a gyereknek adok, akkor legalább minőségit.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6917) Phülöp válasza Gabibácsi (#6916) üzenetére


Phülöp
addikt

magas kakaótartalom nem feltétlenül egyenlő a minőséggel, és viszont

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6918) FőDudu


FőDudu
addikt

Talaltam egy ilyet kb. vadiujban.

https://ibb.co/jhW929
https://ibb.co/nL7hN9
https://ibb.co/gZRyvU
https://ibb.co/hyM929
https://ibb.co/kDop29

Az benne a fless, hogy ugyanolyan Giant XTC mint az enyem. Szinre is hasonlo.
Sulyban ugyan nem olyan konnyu, mint amiket eddig neztem, de gyereknek szerintem bejonne az apaehoz hasonlo bicikli.

Mit szoltok a muszaki tartalomhoz?

FőDudu

(#6919) npera


npera
újonc

Kis vacak börger. Kevés buci, rendes hús.

(#6920) npera válasza Jahno (#6912) üzenetére


npera
újonc

Van ilyen, belföldi járatok.

Nem közvetlenül reprezentatív példa, de nem bírom magamban tartani. A zöldpárti bohóc itt képes volt Stockholm egyik feléből a másikba átreptetni magát a kormányzati repülőgéppel, mivel késésben volt egy fontos meetingről. Érted? Zöldpárti, akik büntetőadókat szabnak ki az adófizető polgárok repülőjegyére és az olajártól függetlenül évente emeltetik az üzemanyag árát.

(#6921) Gabibácsi válasza Phülöp (#6917) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem valamennyire feltétele
De majd Dudu megmondja, ő ért mindenhez is :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6922) Gabibácsi válasza npera (#6919) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez jól néz ki, az rendes cheddar ott alul, kettő?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6923) npera válasza Phülöp (#6915) üzenetére


npera
újonc

Ja, ilyen van itt is. Mármint bringásokra ráhúzó :(((

Volt olyan kollégám, akinek a bringás edzőcsapatás szabályosan letarolta Trollhättan határában valami begőzölt idióta egy kombi járművel és cserbenhagyta őket. Sosem lett meg. Pár bringásnak tört mindene, a bringák mentek a levesbe persze és több szezont kihagyhattak utána vagy sosem tudtak már bringázni igazán. A srác még könnyebben megúszta.

Az ilyenre rohadjon rá a műanyag lakat? Hát igen.....

(#6924) FőDudu válasza npera (#6919) üzenetére


FőDudu
addikt

Semmi ertelme ilyen szornyeket csinalni.
Nem lehet rendesen harapni - kessel/villaval meg nem eszunk burgert :)

Kette szedve (2 burgernek megcsinalva) ugyanilyen franko lehet.
Persze mindenki ugy es azt eszik amit akar :)

FőDudu

(#6925) npera válasza Gabibácsi (#6922) üzenetére


npera
újonc

Japp. Meg rendes marhahús. Mondhatni 100%, kis bors, kis só. Kábé 350 gramm hús, csak módjával adagoltam.

(#6926) FőDudu válasza Gabibácsi (#6922) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha rendes cheddar lenne, akkor nem lenne sarga. Az ugyanis feher.

FőDudu

(#6927) npera válasza FőDudu (#6924) üzenetére


npera
újonc

Késsel-villával simán megettem. Jó technika kérdése csak :C

(#6928) npera válasza FőDudu (#6926) üzenetére


npera
újonc

Lidl termék. Tutira van jobb, de börgerbe bohóckodni jó.

(#6929) FőDudu válasza npera (#6927) üzenetére


FőDudu
addikt

Banant is, mint az angol kiralyno? :)

Amugy az europaba hozott cheddar nagy resze szinezett - ritka az igazi feher verzio.

FőDudu

(#6930) Gabibácsi válasza FőDudu (#6926) üzenetére


Gabibácsi
tag

A cheddar sosem fehér. Ugyanis lehet sárga is. Vagy piros.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6931) npera válasza FőDudu (#6929) üzenetére


npera
újonc

Börgert mindig késsel-villával eszem, kivéve, ha bicskával. De azt csak börgerkingben.

(#6932) Gabibácsi válasza npera (#6928) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez teljesen jó.
Én kerrygoldot szoktam venni, más nem is nagyon van errefelé.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6933) FőDudu válasza npera (#6928) üzenetére


FőDudu
addikt

burgerbe jo :)

Gyerek van rakattanva az olaszoknal kaphato szeletelt cheddarra.
Azt a szeletet siman fel lehet tekerni, a nelkul hogy elrepedne.

Ettem mar par fajtat, de ez az elso amelyik nem repedezik.

FőDudu

(#6934) FőDudu válasza Gabibácsi (#6930) üzenetére


FőDudu
addikt

Szinezik, azert.
A szinezetlen az feheres, mint mondjuk a trappista.

FőDudu

(#6935) Gabibácsi válasza FőDudu (#6929) üzenetére


Gabibácsi
tag

Elnézést, piros nem lehet ha csak színezik, megnéztem a wikin.
Sárga.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6936) FőDudu válasza Gabibácsi (#6921) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem mostanaban a Lidl-ben kaphato 200 grammos tortabevono a best. Valami Cote d'or vagy milyen markaju. Az kelloen kremes, nem fullasztoan kakaos. Nekem.

Majd holnap lovok kepet, most elfogyott. Akinek eddig mutattam, az mind raszokott :)

Van itthon par masik fajta (Lindt, Sin Acuzar(Torras markaju), stb) - de leginkabb azt eszem ha mar etcsokira vagynek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6937) FőDudu válasza FőDudu (#6936) üzenetére


FőDudu
addikt

Most epp ilyen akad itthon.
De ezt nem ajanlom - valami hozzaadott cukrot nem tartalmazo (nem cukormentes) cucc maltitollal es engem erosen fingat :)

https://photos.app.goo.gl/U8JyCf7KKr1MLpsw7

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6938) Grillo válasza Jahno (#6889) üzenetére


Grillo
senior tag

Be kell menni a szerencsi mintaboltba, Szerencsen. És akkor lehet venni tört csokit, meg mindenfélét, amit Gombóc Artúr fel szokott sorolni. Normálisnál kétszer nagyobb konyakmeggyet. :C
Mikor Sárospatakon volt meló, akkor kollégák többször adtak le 40k körüli megrendeléseket. Előző nap odatelefonáltak, másnap mentem a kimért cuccokért. Csak nem lehet kártyával fizetni.

(#6939) Grillo válasza Samott (#6906) üzenetére


Grillo
senior tag

Asszony az ananászosért van oda.

(#6940) Grillo válasza npera (#6909) üzenetére


Grillo
senior tag

Belülről olyan, mint amilyennek az IC-knek lenni kéne. Utaznék benne bármikor, de otthonra nem kéne.

(#6941) Grillo válasza Phülöp (#6915) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem az egyetemi kollégium arra is jó, hogy megtanulja a delikvens, hogy az a szó, hogy diplomás, semmit nem jelent, főleg, ha az illető értelmére, viselkedésére esetleg felfogóképességére kéne hatással lennie.
Komolyan mondom, hogy olyan buta embereket nem nagyon láttam máshol, mint akik jogra jártak, igaz, emellett volt aki jól szopott, vagy egyszerűen bírt seggelni, és sok hónap kitartó munkájával mindent betanult.
De ha elhangzott egy miért, vagy ki kellett fejteni a saját véleményét, akkor már semmit nem tudott mondani.

Ja és olyan hihetetlen szögben leszart WC-ket sem nagyon láttam máshol.

(#6942) Jahno válasza FőDudu (#6926) üzenetére


Jahno
őstag

Az? Vagy olyan erősen narancssárga, mint az állat. Az az igazi cheddar. És színezhetik is, attól még igazi marad.

(#6943) Jahno válasza Grillo (#6938) üzenetére


Jahno
őstag

Volt amikor ilyen maradékokat is vettünk kilóra, de már látványosan nem olcsóbb. És útba sem esik.

(#6944) FőDudu válasza Jahno (#6943) üzenetére


FőDudu
addikt

Volt kolis tarsam anno Cerbona szeleteket hozott kilonyi mennyisegben (csomagolas nelkul, omlesztve).
Leadtuk a rendelest, aztan hozta a gyarbol.

Anno mikor Mateszalkan laktam a szomszedom volt a tejuzem egyik vezetoje. Gyerekeivel sokat jatszottunk.
Mindig volt naluk legalabb egy karton turorudi (50 vagy 100db fert egy karton dobozba).
Vagy epp a bevonoja, de oklomnyi darabokban :)

A Pottyost meg ma is ott gyartjak, csak azota meg az utcat is atszamoztak....

Regi szep idok...

FőDudu

(#6945) hobizoli válasza Gabibácsi (#6902) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a reginek mas volt az ize
ez ami most van max a szine olyan

több drón kell ;P

(#6946) eattila


eattila
csendes tag

R.I.P Mr. Reinolds...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6947) scaurus válasza eattila (#6946) üzenetére


scaurus
újonc

Hirtelen azt hittem, hogy Ryan Reynolds (Deadpool) halta meg magát.

Aztán keresésre megtaláltam, hogy Burt Reynolds hunyt el.
Rajta meg azért lepődtem meg, hogy még élt, azt hittem, hogy régen elment már.

Bár fejből az Ágyúgolyó futam c. retteneten kívül semmi nem jutott tőle az eszembe, és megnézve a filmográfiáját, a 100+ filmből se sokat láttam, de akkor is egy ismert, legendás színész volt.

Isten nyugosztalja!

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#6948) Samott válasza scaurus (#6947) üzenetére


Samott
addikt

Boogie Nights, potold, erdemes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6949) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6950) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Kep majd jon. Vettem orat ami kell nekem edzesre meg muzsikat szolgaltat. Samsung gear frontier 3 meg hozza egy blututos jbl fulhallgato.

Bonusznak vettunk egy elektromos automata nyomasfozot (ez a kukta magyarul?). Most keszul a suru leves szeruseg 1 kilo marhaval.

Aprosag de nagy orom meg, hogy 50%os learazas volt most a tefal cuccaibol szoval bevasaroltunk a midrange (90-130 dollaros) serpenyokbol egy szettel.

Auto meg kapott telitankot.

Micsoda nap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.