Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Gabibácsi válasza hobizoli (#5593) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem egy sem, évek óta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5602) Phülöp válasza Gabibácsi (#5600) üzenetére


Phülöp
addikt

dúdoljuk el, csak úgy magunknak...
3...2...1...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5603) qnadam válasza Phülöp (#5591) üzenetére


qnadam
veterán

azt nem tudod beszúrni, nagyon kemény a páncélja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5604) qnadam válasza ncc1701 (#5596) üzenetére


qnadam
veterán

vagy kóóóreait :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5605) BobaHWSW válasza -NoVa- (#5527) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En accord orrat ketnaponta meghuzom ha nem figyelek. Uszodai bejarat, ceges parkolo, nagy bolt. Mindharomnak olyan a parkoloja, hogy ha nem gyok2vel megyek akkor mar lekoppan az eleje.

Nem relative alacsony szemelyautora van kitalalva Wellington.

(#5606) BobaHWSW válasza -NoVa- (#5583) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Milyet kernel? Ha mar temanal vagyunk.

Azon agyalok valami asztalt kene vegyek es egy relative rendes belepo szintu monitort. Laptopon rajzolni nem a legjobb.

Masoktol is johetnek tippek. 24 de inkabb 27es IPS paneles monitor kell lehetoleg csal wqhd felbontasban. Fullhd se para, uhd-t meg csak 30fpsen tud a laptopom azt az miatt nem igenylem.

(#5607) BobaHWSW válasza -NoVa- (#5597) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kitalalt kamu dolog az egesz. :D

(#5608) npera válasza BobaHWSW (#5605) üzenetére


npera
újonc

Én egyszer kapirgáltam picit a kocsi orra alatt levő kis spoiler koptatóval, amikor egy szántóföldön parkoltunk a gyerekek repülőnapján és volt egy rejtett kis árkocska, amit nem vettem észre, mivel a gazt egyenesen nyírták felette és nem igazán látszott. Az összes mélyebb gödröt és árkot igyekeztem átlósan venni, de az meglepett.

Kis gazt kellett tépkedni a két fele közötti résből, de semmi nem szakadt le és sérült.

Mondjuk ez Toyota, az azért minőségi cucc és a sofőr is valami elképesztően jó volt..... :R :Y :C

(#5609) -NoVa- válasza BobaHWSW (#5606) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az új 13" 4 magos Pro szimpatikus, de reálisan semmi szükségem rá most. Amúgy minden notebook közül magasan ennek van a legjobb gépelési érzete. Ott az iMac multiplatform fejlesztésre az asztalomon, azt is kb havonta ha egyszer piszkálom meg, hogy megy-e még.
QA-s kolléga viccelni akart, amikor beírta az iMac Pro-t hw requestbe, hogy legyen retina display layout teszt is. Kapott.

(#5610) Jahno válasza BobaHWSW (#5606) üzenetére


Jahno
őstag

Környékemen most sorban ilyesmiket vesznek, néha nem értem, de ez van. Azért fiatalon fizetésből 1 milliós asztali PCkkel bohóckodni, háááát.

(#5611) Phülöp


Phülöp
addikt

Erőt vettem magamon egy videó erejéig.

Igazából 3 oldalról tolták, de ez volt a legközelebbi.

Tudom, elég semmitmondó felvétel (meg a minősége is fosch), de számoljatok hozzá, hogy egész nyáron ez megy. Minden kib.szott nap. Reggel 8-tól.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5612) Jahno válasza Phülöp (#5611) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom, engem lehet nem zavarna. Holnap meg hajnalban kelés, esküvőt filmezünk. Szerintem haver lendülete is kezd elfogyni, pedig már kezdtünk belejönni.

Viszont a kezdéssel már nem értek egyet, de ez van, nigger vagyok és csinálom. Délben készülődés, 2 óra múlva külön fotós/videós akármi, gyülekezés, 5 után ott helyben szertartás és lendület. Erre reggel 9 utánra kell menni, hogy rá tudjunk készülni és ezt-azt csinálni. Blááááá.

(#5613) BobaHWSW válasza Jahno (#5610) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Navarjcsak... Jo, hogy mondod.

Ezt asszem szerdan este rakta ossze az ITs egy rekesz sorert egyik kollegamnak. A jelenleg kaphato legdurvabb i7es, valami 2.5k nzd csak a proci, 64giga memo, 1 tera allitolag uberdurva ssd meg egy gtx1080ti videozsuga vagy mi.

Fincsi azert, no. Kepet nem csinaltam rola de 34"es uhd monitor alt mellette. Az dukal ilyen gephez.

Na ilyet nem veszek. De monitor kellene.

[ Szerkesztve ]

(#5614) BobaHWSW válasza -NoVa- (#5609) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Sajnos egyre tobbszor ugy erzem, hogy nem a raw power de a nagy kijelzo kell. Skiccelesre brutal jo a surface de normalisabb festesre jobb lenne egy erosebb es nagyobb cucc.

Vagy veszek surface prot vagy bookot vagy egy cintiqet vagy olcsobb es lehet jobb megoldas egy nagyobb monitor.

(#5615) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Legnagyobb indok surface szeru dolgok mellett a kanape. Hogy kevesbe kulonulok el abban a par oraban paromtol amikor mellette tudok lenni.

Ha asztalhoz ulok mar az is egy elzartsag.

(#5616) FőDudu válasza Gabibácsi (#5579) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont magyar fogorvos dotalta igy az aszisztenset. Mert legalis es tan aokedvezmenyes.

[link]

FőDudu

(#5617) Jahno válasza BobaHWSW (#5613) üzenetére


Jahno
őstag

Te most szopatol. Vagy ugyanazt a blogot olvassák haverral, mert most a héten pattintott össze egy ránézésre ugyanilyet. De legalább csendes. Másik gépen a családban már akad a 4k videó és én sem egészen értem... Monitor az kisebb, valami Alienware. Kérdés Neked fotósfilmes minőségi kell, vagy gamer gyors reagálású?

(#5618) FőDudu válasza hobizoli (#5593) üzenetére


FőDudu
addikt

itt ugy van, hogy osszegyujteni sem lehet, hogy kesobb majd szabadnapkent kiveszi a dolgozo.

Valami savosan durvulo szorzok vannak, hogy 1 honapig ha nem fizetik ki akkor +20%, aztan 1-3 honap 50%, 6 honap utan meg dupla penz.

Azaz nincs tulora gyujtogetes, mert nem eri meg - fizesse ki a munkaltato, kulonben sokkal tobbe fog kerulni kesobb.

FőDudu

(#5619) FőDudu válasza BobaHWSW (#5606) üzenetére


FőDudu
addikt

Sony IPS 4K TV :)
Az eleg jo is, felbontasra se tudsz panaszkodni, 55"-on el lehet kavirnyalni.

FőDudu

(#5620) Jahno válasza FőDudu (#5618) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk rögtön masszíroztak, hogy ha szerdán 2 óra van pluszban, akkor azt írjuk vasárnapra 1 órának. Pénzben ugyanannyi, de a keret jobb.

(#5621) BobaHWSW válasza Jahno (#5617) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem viccelek!

(#5622) FőDudu válasza Jahno (#5620) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt mondjuk nem ertem, de talan a nalunk levo folyamatos munkarend miatt....

Het kozben ne legyen tulora - hetvegen azonban rendben van? Rafogja valami surgos dologra - es megindokolja, hogy amugy meg nem is kell tobb ember az osztalyra?

FőDudu

(#5623) eattila válasza BobaHWSW (#5615) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem kell a kulonlet munkanal. Asztal, fules stb.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#5624) Jahno válasza FőDudu (#5622) üzenetére


Jahno
őstag

Nem. Hét közben nyomsz 2 túlórát, de nyilvántartásba csak 1 kerül be és vasárnapra.

(#5625) BobaHWSW válasza Jahno (#5617) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ja latomvolt masik kerdes.

Nem jatekra kell monitor. Festeni. Kicsi a 17inches laptop

(#5626) BobaHWSW válasza FőDudu (#5619) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Az van. 55os ips bravia.

(#5627) Jahno válasza BobaHWSW (#5625) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor csakis Eizo. Valamit. Vagy itt a monitorgurusoázisosokok jobban képben vannak, megkérdezem Őket.

(#5628) qnadam válasza Jahno (#5627) üzenetére


qnadam
veterán

ár-érték arányban jó esélyei vannak egy dellnek is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5629) qnadam válasza BobaHWSW (#5605) üzenetére


qnadam
veterán

pár napon belül kétszer is odakoppantottam a 407-est, ráadásul ugyanazon a lejtőn :((( egyszer a lökháríró alját, egyszer viszont a küszöböt talán. mindezt ott, ahol az egyébként sokkal laposabb hyundai sem ér le, és a mitsu is csak egyszer koppant, amikor nem számoltam azzal, hogy négyen ülünk benne felnőttek.

amúgy érdekes állat a 407, 130-nál hatosban már nemigen húz ha nyomok egy padlót neki, ami nem is baj, annak a fokozatnak nem ez a célja. de ha mondjuk 130-nál bekattintom a 140-re állított tempomatot, akkor mégiscsak neki tud lendülni :) a tempomat mélyebbre tudja nyomni a pedált.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5630) Jahno válasza qnadam (#5628) üzenetére


Jahno
őstag

Visszaolvasok a követelményekig. Csak sört kell innom. És akkut töltök. És átfaragtam a gépeim NTSCre, blááááá.

(#5631) Jahno válasza FőDudu (#5616) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőő, netom, mert ki van zárva. Adható, meg albérletre, meg mambójambó. Körbekérdezek odabent, hogy mit tudunk ilyenekről. Ott lesz gyakorlati merítés is.

Amúgy mitől jobb a szerződésesnek?

(#5632) BobaHWSW válasza Jahno (#5627) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Na majd ha arany rudakban fizetnek. :D

(#5633) hobizoli válasza BobaHWSW (#5606) üzenetére


hobizoli
nagyúr

iiyama

IPS LED 2560x1440 DVI, HDMI, DP

par ezerrel occsobbabbe van ugyanez 27"-ban is

több drón kell ;P

(#5634) FőDudu válasza BobaHWSW (#5626) üzenetére


FőDudu
addikt

Es mi a baj vele?

FőDudu

(#5635) FőDudu válasza Jahno (#5631) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem biztos, hogy jobb, de az is lehet jo. Szabadabb, kevesebb kotottseg.
Itt nem a munkaero kozvetitos megoldasrol beszelek - az sok esetben meg rosszabb is (bizonytalansag, stb).

Ahogy mar mondtam, minedenki a maga szerencsejenek a pogacsa... :)

FőDudu

(#5636) npera válasza qnadam (#5629) üzenetére


npera
újonc

A Totoyában a tempomat bekapcsoláskor ejti a sebességet egy szívdobbanásnyi időre, aztán aktív lesz és elkezdi tartani. Ott lehet pöcögtetni lépésenként fel-le, talán 1 vagy 2 km/h lépésekben. Tartva a karocskát egy irányban gyorsít vagy lassul (kigurul), de nagyon finoman.

Ebben olyan hosszú a hatos, hogy autópályán komolyabb emelkedőnél a váltó asszisztens simán kéri az ötöst. Ez egy pörgős motor még így jurosokra letompított változatában is.

(#5637) npera


npera
újonc

(#5638) BobaHWSW válasza FőDudu (#5634) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nincs baj vele de nekem egy odaulos asztalra rakott monitor kell.

Mai napunk elhuzodott, monitort nem vettem de lett egy dji mavic air pro vagy mi a franc. Ilyen fly more comboban ceges kedvezmennyel 1500nzd-ert jo arnak tunt.

(#5639) Samott


Samott
addikt

#animgif topic

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5640) eattila


eattila
csendes tag

Én ma befejeztem a festést. Ajtók, tokok lefestve. Holnap jönnek barátok majd délután. Hambit, pontosabban disznóburgert sütünk majd grillen. Ma.meg nem tudom hogy a továbbiakban játszak, vagy dolgozzak. Jövő héten.meg szabi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#5641) Vodike válasza ncc1701 (#5598) üzenetére


Vodike
tag

Jo nagy hulyeseg. Nalunk van ceges, de tiszteletben tartja mindenki a munkaidon kivuli idot.

exTiga

(#5642) Frawly válasza Jahno (#5610) üzenetére


Frawly
veterán

Azt én sem értem minek. Még hardcore gémelésre való is kijön 400k-ból, plusz kijelző, amilyenre igény van. Bár talán Boba kitermelné az egy milkás árát is a grafikus melóval. Már lassan egy milkás i7-es Macbook nem is szám, nem menő többé, mióta az Alienware gépek is egy milkába fájnak, meg a Macbookból is van már 2,5 milkás i9-es, igaz az a 4TB-os SSD miatt olyan drága főleg.

Meg én PC-ért, tévéért, hasonló cikkekért amúgy sem adnák ki milliót meg efölötti összegeket.

[ Szerkesztve ]

(#5643) Frawly válasza BobaHWSW (#5606) üzenetére


Frawly
veterán

Ha a laptopodon van Thunderbolt csati, arra lehet elvileg külső dedikált GPU kártyát kötni, aminek van HDMI 2.0-ás kimenete, ami már a 4K-t is 60 fps-en támogatja. Amiatt írom, mert gondolom ez a megoldás sem vágna téged földhöz anyagilag és így nem lennél limitálva, hogy a laptop mit támogat, meg játékokhoz sem lenne utolsó.

(#5644) npera válasza Frawly (#5642) üzenetére


npera
újonc

Én teljesen leszakadtam a gémerkedésről. Még régen 2004 előtt tudtam játszani szimulátorokkal, aztán kábé elvágták az egészet, belefolytam a felnőtt életbe és nagyon picit maradtam csak homo ludens.

Amikor a mostani gépet építettem akkor annyi volt a kritérium, hogy a World of Warships fusson jól FullHD felbontásban. A 4K nem érdekel, a csoda effektek nem érdekelnek. A gép egész jó lett, bár csak kipróbálni tudtam eddig a játékot a gyerekek miatt. Igazából mindegy, a gyerekek felnőnek hamar és addig kell velük foglalkozni amíg még ők is akarnak játszani velem. Utána már hiába púposkodik az ember, ha felnőttek, akkor már mennek a maguk feje után. Majd ráérek akkor játszani a World of Warship-el :Y

(#5645) BobaHWSW válasza Frawly (#5643) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi a tippet, de nem igazan igeny.

Csak regebbi jatekokkal jatszunk laptopon. Ami igenyli az erot arra ott a ps4.

Van amugy dedikalt gpu a laptopomban es a proci i7es.

De tenyleg csak festesre kell valami belepo monitor. 2560*1440 megy 60hz-n az eleg. Elso indok az, hogy a laptop kikelzo elott ott a billentyuzet majd egg A4es lap meretu rajztabla ez miatt a monitor kicsi valamint a hotkeyeket is nehezebben erem el a billentyuzeten.

Valamint jelenleg ez nem munka csak tanulas. Egyelore nem allok ugy, hogy ebbol penz jonne be.

(#5646) npera


npera
újonc

Hoovie vett egy erősen használt és viszontagságos előéletű Rollert. Az intró durva, van benne mustár, meg minden. Ha elég sokáig nézitek, akkor egy sokkoló nadrág pantalló is felbukkan......

(#5647) npera válasza BobaHWSW (#5645) üzenetére


npera
újonc

Dell U2713HM, 27"-os és tudja a dupla 720-as felbontást. Asszonynak vettem, hogy a 12"-os laptopjának a képét ki tudja tükrözni rá (1300x700 kábé felbontásban, szép nagy ikonok voltak). Aztán leszokott róla, így most én használom.

IPS-es panel és jó kép. A 60 Hz is megy rajta, pont azon megy.

(#5648) Samott válasza npera (#5646) üzenetére


Samott
addikt

Valamelyik videoja vegen nagyon rohogtem amikor felvillant a checkengine... :) de jol viseli a megprobaltatasokat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5649) npera válasza Samott (#5648) üzenetére


npera
újonc

A legjobb az volt, amikor az 5-ös henger elkezdett gyengélkedni. És a gyújtótrafó egy BMW 3-as benzines trafója. Plug and play. 25 dodó. Egy ősrégi stick coil, gondolom még a régi békeidőkből, amikor a PFI motorok kábé semmi energiát nem igényeltek.

Akkor megfogadta, hogy többet nem nyekereg a BMW-s kapcsolat miatt, mert ez igen olcsó javítás volt....

(#5650) hobizoli válasza npera (#5649) üzenetére


hobizoli
nagyúr

CANbus-ban van vmi verzio diffi, ami miatt nem tud mukodni egyik rendszerbol szamazo alaktresz egy masik autóban, ezt nem lehet vhogy atadaptalni?

pl a Alfa 147 3 ajtos ablakkapcsoloja az Alfa GT-ben nem akar mukodni (es fordítva se), pedig ugyanugy nez ki :DDD

vmi proxy hiba miatt villog a kmoraban a szamlalo, jelezve a hibat
de ilyen van akkrois, ha gyujtas alatt van lehuzva az ablakkapcsolo, akkoris ker vmi proxy rendezest

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.