Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) FőDudu válasza blueboi69 (#6593) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem csak szekreny, komplett gyerek butor. Egy szekrenyt siman osszeraknek.

120x200-as agy, iroasztal 2 fiokkal,szek, fali polc es fali szekreny (falra van felfurva, 4-4 csavar tartja, vilagitas benne) plusz a nagy sarok szekreny (abban is van 4 fiok meg millio polc) :)

A felfuros dolgok a nem egyszeruek, raadasul ilyen gazrugos ajtaja van mindennek ami felfele nyilik.

FőDudu

(#6602) FőDudu válasza ncc1701 (#6598) üzenetére


FőDudu
addikt

Anno nagyapamnal ugy csinaltuk.

Kivagtuk az akacfakat, meghamozta, kiszaritotta. Aztan faradt olajba beleallitotta, aztan ment a betonba.
Jott kis acsmunka, par gerenda, OSB lap az oldalara.

Ra a teto, lecezes, arra hullampala.
A hullampalat meg szetvagott gumibelsobol levo korok es a folotte levo soros kupakon atutott jo nagy szogek tartottak a helyukon. Igazi paraszti megoldas volt.

Az egesz kivulrol kezzel lefestve, aztan az egesz belseje lebetonozva.
Kb 4 autonyi garazsnak felelt meg meretben. Lehetett kb a nyolcvanas evek kozepen.

FőDudu

(#6603) FőDudu válasza npera (#6599) üzenetére


FőDudu
addikt

Sot, megrakod neki asvanyvizzel ami eleg lesz hazaig :)

FőDudu

(#6604) npera válasza blueboi69 (#6567) üzenetére


npera
újonc

Elvitték 2700-ért.

(#6605) FőDudu válasza npera (#6604) üzenetére


FőDudu
addikt

vizet remelem adtal hozza! :)

FőDudu

(#6606) blueboi69 válasza ncc1701 (#6598) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jah, úgy kértem árajánlatot, hogy nem kérek szerelést :) Olyan 250-300ezerre tippelek, 1.5x4m Elbaszott méret, de ilyen mutatna jól/férne el jól.

(#6607) blueboi69 válasza FőDudu (#6601) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát már ne is haragudj, de egy tucat ilyet raktam már össze. ;) Nekem nem kihívás, elmegy ugyan vele egy hétvége, de jó móka.

Most 1.5órát gereblyéztem a füvet, mindenféle elhalt fűcsomókat, mohákat kiszedni a talajból, gyerek most ugye kicsit több mint 1éves, de már amint lerakok egy szerszámot veszi fel és elkezdi tologatni utánam :) Szóval pláne ha nagyobb lesz, akkor besegít ő is, jó kis közös program.

Múltkor bringát szereltünk együtt, ő elhordta a villáskulcsokat meg pörgette a pedált, én meg nem győztem szabályozni, hogy nehogy magára borítsa a cangát amíg én épp keresek valamit :)
1-1ilyen program után nem győzöm levakarni magamról, annyira apás tud lenni :) Jó dolog, azt kell, hogy mondjam. :)

(#6608) npera válasza FőDudu (#6605) üzenetére


npera
újonc

Egy Micsubúcsi PHEV telekjáróval vitte el.

(#6609) Samott


Samott
addikt

Közveszélyes rendőrök az M1-esen? - mi ertelme van az ilyesminek? Civil rendorauto de van megkolonbozeto jelzese. F.szert nem kapcsolja fel a szirenat oszt akkor nincs okoskodas. De o villog, mint a tipikus audis taho.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6610) npera


npera
újonc

Elektromosra konvertált VW T3. A szent őrület. Fél évig szívtak vele, de ment végül.

(#6611) FőDudu válasza Samott (#6609) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar vagy 15 eve igy szivattak meg Csornanal.
Akkor meg egy feher Astra volt ha jol emlekszem.

M1-Sopron kozott. Jott mint a meszes, nyomult a seggemben, ennek hatasara kicsit gyorsabban eloztem a megengedettnel, majd elengedtem. Ki nem lepi at soha a sebesseg hatart elozes kozben?

Aztan elhuzott, majd 1-2 km utan kiintettek egy buszmegalloban.
Akkor lattam, hogy ablak minden sarkaban kis kamerak vannak elol/hatul.
Csomitartoban volt a technika. Elismertem, felvetel volt rola.

Az volt az egyetlen gyorshajtasi birsagom, azota sem kaptam - nem tartom jogszerunek az ilyen tolas utani birsagolast.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6612) FőDudu válasza blueboi69 (#6607) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek szobat total kiuriteni, kifesteni, butort szerelni, stb.
Nincs ra 3-4 nap.

Szopjon mas. Nekem meger 60 Eurot a szabad hetvege - raadasul hetkoznap csinaltak 11 es ketto kozott amikor a gyerek iskolaban volt. Szoval dupla nyereseg, szep meglepetes :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6613) zetor2000 válasza blueboi69 (#6607) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én mogyorót ráztam le a bokorról, azt kellett összegereblyézni. Aztán megint, meg megint. 2 nap. Utána kis szőlőszüret, mert beérett 2 tőke, nem nagy, csak nem jól fut, mert leszakadt a kötele, és inkább a föld felé közeít, mint a lugas teteje felé... olyan bebújós, kerítéshez dörgölőzős. Aztán ezt bogyóztuk, meg megropogtattuk egy darálóval, és ment egy hordóba, cefrének. 2-3 hét, és talán lesz némi pálesz. Kíváncsi vagyok, milyen lesz.
15én meg igazi szüret lesz, 1Ha, amit le kellene szedni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#6614) Grillo


Grillo
senior tag

Phülöp: az új FB képed címe lehetne akár "finntáziálás". :DDD

(#6615) npera


npera
újonc

Most, hogy eladtuk az utánfutót jön a cudar valóság. Reggel babakocsival és gyalog (áááááááá!!!!!) letotolom a gyerekeket az oviba, ami 950 metrikus méter. Aztán hazajövök gyalog, ami szintén 950 metrikus méter. És csak utána tudok felszállni a bringára.

Viszont!

A sufni az új (régi) házban 70 centis ajtónyílással rendelkezik, míg a dupla Cheetah 2 több, mint 80 centi széles. És már nagyon közel voltunk a 42 kg-hoz a terhelésben. Szóval sajnos mennie kellett.

Tavaszra veszünk a gyerkőcöknek rendes kerékpárt, aztán akkor tavasztól tudnak majd bringázni. A durva latyakban és ónos esőben kár szívatni őket, az nem kerékpározás, hanem extrém sport. Bár ha úgy tanulnak meg bringázni, akkor utána nincs kihívás semmiben vélhetően. Options, options.....

(#6616) Phülöp válasza Grillo (#6614) üzenetére


Phülöp
addikt

iPhone szoftveresen beködölte a homlokomat.:)
Amúgy qrvajó volt nézni, ahogy oson a köd a lápon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6617) -NoVa- válasza Grillo (#6614) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vannak rajta fák. Több. Meg fű. Tuti keveri már a betont.

(#6618) Jahno válasza qnadam (#6578) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a klasszikus és az SD kártyás HD kizárja egymást. Camileot is inkább kidobtam.

(#6619) Jahno válasza FőDudu (#6590) üzenetére


Jahno
őstag

De ha ezzel nem jön ki a 10 Eurós órabér, akkor miképpen fenében van olyan jó élet ott Szlovéniában?

(#6620) Jahno válasza blueboi69 (#6593) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, akinek ennyi ideje van. Nekem néha lenne, akkor meg inkább nem trógerolm ezt sem, hanem szórakozunk. Most is éppen eljöttünk nyaralni, vigyorgok, mint egy óvodás, most szálltam ki a jakuzziból. Egyelőre az egész birtokon ketten vagyunk, teljesen jó móka, ott ültünk ketten az üres ebédlőben és hozták a király vacsorát. Még a portás is hazament este 8 óra felé és nincs igényem hajnal kettőkor forró vízre :-D

(#6621) Jahno válasza npera (#6615) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is hamar ment :-O

(#6622) Jahno válasza FőDudu (#6612) üzenetére


Jahno
őstag

Az egész hétvége nem 60 euró lett volna, de emlékszem mikor a fizetős festés ellen tiltakoztál.

(#6623) Jahno válasza FőDudu (#6611) üzenetére


Jahno
őstag

És azóta sem találtam olyat aki megerősítette, hogy egyáltalán volt ilyen cucca a rendőrnek és mozgó járműből mértek sebességet.

(#6624) Sipi-


Sipi-
tag

Fene abba aki kitalálta, hogy a sulis könyveket be kell csomagolni...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6625) qnadam válasza Jahno (#6618) üzenetére


qnadam
veterán

majd mutatok felvételt a kis canonnal, és rájössz, hogy nem hülyeség :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6626) Jahno válasza Sipi- (#6624) üzenetére


Jahno
őstag

Kötelező? Nálunk anyám maradék tapétába nyomta bele. Bírta, de aztán rájöttem, hogy működik az csomagolás nélkül is. Mert vigyáztam rá és később inkább nem is nagyon hasznáttam :-D

(#6627) Jahno válasza qnadam (#6625) üzenetére


Jahno
őstag

Egyszer majdnem vettem egy valami Sonyt, de szerencsére lebeszéltél róla. Aztán néha morogtam, mert nem is szar.

(#6628) BobaHWSW válasza Jahno (#6627) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Most eljott a kanaan. Jon fullframe pana, van milc nikon es mindjart csatlakozik canon is. Meg kene milc pentax es fullframe fuji es jol is lennenk.

De en meg mindig valami kicsi konnyu turazosat akarok viewfinderrel. Parom oly10-2je jo de nem akarok ugyan olyat.:D oly10-3 pedig nemkell.

(#6629) FőDudu válasza Jahno (#6623) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is hihetetlen volt az egesz. Ha nem velem tortenik en sem hiszem el.

Raadasul akkoriban. Kb urtechnikanak tunt a gyufasdoboz meretu kamera az auto szelvedojenek sarkaiban.
Ha nem mutatja meg mi lapul a csomitartoban en is siman kamunak nezem.

Azota se volt tobb gyorshajtasi birsagom. Tulajdonkeppen azt sem erzem jogosnak, mert kb belehajszoltak.
Elozes kozben is villogott mogottem, johogy nyomtam amennyire lehet. Ma mar tuti reklamalnek erte.

FőDudu

(#6630) FőDudu válasza Jahno (#6619) üzenetére


FőDudu
addikt

Lhet a butor araban is van nemi resz erre.
Szolgaltatas - amit ha nem nyujt akkor nem vasarolnak nala.
Valoban igy van, az elottem vasarlok is mind kertek - tuti van olyan akinek nem megoldhato az osszerakas sajat kutfobol.

FőDudu

(#6631) qnadam válasza Jahno (#6627) üzenetére


qnadam
veterán

biztos okom volt rá hogy lebeszéljelek :DDD
sajnos akkora szerencsém nem lesz még egyszer, mint a canonnal 15 pénzért.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6632) qnadam válasza BobaHWSW (#6628) üzenetére


qnadam
veterán

ff pana? bámulatos, hol tart már a tudomány. a nikont tudtam, a canon meg húzzon bele, mert eddig csak elég bénácska milceket bírt előadni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6633) eattila válasza qnadam (#6632) üzenetére


eattila
csendes tag

Valami hírt láttam, hogy az új Canon R milc csak egy tükör nélküli 5Dmk4. Bár szerintem elég hülyeség emiatt panaszkodni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6634) BobaHWSW válasza eattila (#6633) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ameddig nincs kint addig mittomen kategoria.

(#6635) BobaHWSW válasza qnadam (#6632) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bezony! Sot, tippek szerint ff oly is jon. Vuhuu!

(#6636) qnadam


qnadam
veterán

egy ilyen kamerát el lehet érni activex meg java nélkül is, vagy csak a saját felületén?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6637) Samott


Samott
addikt

Ha mar fotos topic: Shooting Macro :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6638) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nova, ma kezdett itt a béjemvés Lehel :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6639) qnadam


qnadam
veterán

és ha már dlágaszág topik: 4x michelin crossclimate. eddig tetszik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6640) eattila válasza BobaHWSW (#6634) üzenetére


eattila
csendes tag

Kicsit fárasztó amúgy ez a már majdnem bemutattok, és mindenki találgat...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6641) -NoVa- válasza Gabibácsi (#6638) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt is de rég láttam, pedig jó arc. Ilyen ez a kisgyerekes remeteüzemmód.

(#6642) FőDudu válasza qnadam (#6636) üzenetére


FőDudu
addikt

ispy nevu alkalmazas eleg jo helppel rendelkezik a halozati kamerak teren.

FőDudu

(#6643) FőDudu válasza qnadam (#6639) üzenetére


FőDudu
addikt

Fasza gumi - nekem mar vagy 2 eve az van. Elsok kozott vettem.

FőDudu

(#6644) qnadam válasza FőDudu (#6642) üzenetére


qnadam
veterán

köszi, ígéretesnek tűnik.
fak, a pontos modellel elvileg csak képet tud mutatni, videót nem említ :(

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6645) blueboi69 válasza FőDudu (#6612) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bocs nem kötözködni akarok, de hétköznap 11 és 14között kiűrítették a gyerekszobát, kifestettek és összeraktak egy komplett gyerekbútort 60euroért, akkor az más, az tényleg megéri. Bár sztem a festék sem szárad meg ennyi idő alatt, de lehet nem értek hozzá.

(#6646) blueboi69 válasza FőDudu (#6642) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt megnézem. Van otthon kamerarendszer, de nem IP alapú, viszont a központi egység az streamelni lehet, hogy tud. Még valamire jó lehet, egyelőre nem működik. A 4kamerából van ami nem működik, van ami működik, ami működött azt a hosszú kanóc végére rakva már nem működik, szóval debuggolni kell, csak nem volt kedvem eddig a 30-35fokban a 4m-es létra tetején hesszölni.

(#6647) ncc1701 válasza qnadam (#6639) üzenetére


ncc1701
veterán

Idén lesz cserés, de már lehet nem ez volt felkerülni, hanem vmi más, újabb darab. Fagyott havon vigyázz vele, mert kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

(#6648) ncc1701 válasza FőDudu (#6643) üzenetére


ncc1701
veterán

Kollega lemaradtál, én már 3. éve használom. :)

(#6649) Gabibácsi válasza -NoVa- (#6641) üzenetére


Gabibácsi
tag

már szivatom a béjemvéjével :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6650) qnadam válasza blueboi69 (#6645) üzenetére


qnadam
veterán

ki beszélt festésről?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.