Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Samott válasza chris-77 (#5199) üzenetére


Samott
addikt

Ilyenkor az van hogy orulsz hogy megy es elviszed egy szervizbe mert ki tudja legkozelebb hol, mikor nem akar majd beindulni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5202) sutszi válasza Phülöp (#5194) üzenetére


sutszi
veterán

Szülők macskája is csinált egy hasonló figurát pár éve, bár ott emberi hülyeség volt... 3. emeleten kisétált a vékony ablakpárkányra... Aztán megpróbált repülni de nem sikerült. Túlélte és azóta is egy nagyképű kis sz@rgombóc. Egy-két apró maradandó sérülése maradt de alapvetően átlagos macska.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5203) -NoVa- válasza Phülöp (#5197) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 4.-ről van ideje talpra fordulni. A földszinti ablakpárkányról nincs. Törött medencecsonttal meg hetekig minden nap fejni kellett belőle a pisit, mert nem tudta ellazítani és kiengedni. Veszélyesebb a földszint, mint gondolnád. És akkor még a medvét is ki kell zavarni finnül káromkodva.

(#5204) Gabibácsi válasza chris-77 (#5200) üzenetére


Gabibácsi
tag

én elviszem holnap a szerelőhöz a kocsit, szopjon ő a lökhárító és lámpa kiszereléssel :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5205) Gabibácsi válasza chris-77 (#5199) üzenetére


Gabibácsi
tag

az van amit mondtam , hogy tologasd
de te nem tologattad

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5206) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Igu, huh... Orulok, hogy jol van a macsek!!!

A mi dogunket leadtuk allatmentoknel. Chip alapjan megvan megis a gazda csak az orszagos rendszeren kellett nezni. Kertem szoljanak ha van valami es atveszi a tulaj.

Akkor is, ha nem.

Parom sirva jott ki.
Szegeny macs. Remelem jo csaladhoz kerul. Chip beolvasasa utan mar nem is lattuk a macskat. :(

100 dollar donationt otthagytam. Epp mutottek egy macsekot.

(#5207) FőDudu válasza chris-77 (#5199) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez alfak eseten (lehulo motor mar beindul) minden esetben a fotengely jelado halalat jelenti.
Melegen nem indul tobbe - hidegen meg siman.

FőDudu

(#5208) Gabibácsi válasza FőDudu (#5207) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez volt az első tippem nekem is pár napja :)
de ez nem csak alfa, pl mondeonál is láttam ilyet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5209) FőDudu válasza Gabibácsi (#5204) üzenetére


FőDudu
addikt

fizetsz, mint a katonatiszt :)
Amerkinizalodsz? Konzumerkedsz? :)

Van aminek mar nem all neki az ember otthon.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5210) Gabibácsi válasza FőDudu (#5209) üzenetére


Gabibácsi
tag

gariban javítják, mert egyszer már megcsinálták :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5211) FőDudu válasza Gabibácsi (#5210) üzenetére


FőDudu
addikt

Az megjobb :)
Igy kell ezt.

Nalunk az Osram izookat vagy 5 eve cserelgetik - egyik sem bir fel evnel tobbet.
Pedig dokumentacio szerint tobbet kellene birniuk a ledeseknek.

Szoval idonkent megy vissza par doboznyi es jon a csere.
Oruljenek, hogy a cserelgeto emberke munkaberet nem szamlazzuk :)

FőDudu

(#5212) Phülöp válasza BobaHWSW (#5206) üzenetére


Phülöp
addikt

köszi

mostmár enni is hajlandó
kapott 3 napra fájdalomcsillapító tapaszt az oldalára, meg egy tölcsért, hogy ne szedje le

Nektek meg azt ajánlom, ne kezdjetek el nagyon macskázni, amíg meg nem állapodtok valamerre. Legalább az ország legyen biztos. Na jó, a földrész minimum.
Van szopás a távolsági költözéssel vastagon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5213) Gabibácsi válasza Phülöp (#5212) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sajnálom , jobbulást.

Én alapból utálom a macskákat, sosem tartanék, nem nekem való.
Kutya már igen, de amíg nincs olyan helyem,, nem kínoznám.
Szóval maradnak a plüssállatok :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5214) chris-77 válasza Samott (#5201) üzenetére


chris-77
újonc

Igen. El kéne, csak ezek a leggázabb hibák, amik -ezek szerint- nem mindig mutatkoznak meg..
Pontosabban most először volt vele ilyen.

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5215) chris-77 válasza FőDudu (#5207) üzenetére


chris-77
újonc

Csakhogy ez a hiba egy csütörtök esti leállás után egy péntek reggeli indítózásnál jött elő és egy-két nap állás utáni szintén "hideg" próbálkozásnál javult meg..

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5216) Phülöp válasza Gabibácsi (#5213) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi neked is, meg mindenkinek is.
Én se voltam oda a macskákért eddig, de most, hogy van kettő is, már ragaszkodom hozzájuk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5217) FőDudu válasza chris-77 (#5215) üzenetére


FőDudu
addikt

Biztosan teker az onindito?
Apamnak volt olyan, hogy menetzarlatos lett az onindito - aztan bizonyos allasban nem tekert.

Alabujva, kicsit megkocogtatva meg siman inditott.

Ha epp az uton erte a gond, akkor a sebessegbe rakott (allo) autot meglokdosve siman beindult utana.
Nem erosen, csak anyira, hogy valami megmozduljon a motorban.

Oninditot meg par ezresert megcsinaltak (uj tekercs) - persze nem markaszervizben, hanem autovillamossagi szerelo.

FőDudu

(#5218) ncc1701 válasza chris-77 (#5199) üzenetére


ncc1701
veterán

Vidd el legalább vmi hibakódot kiolvastatni.

(#5219) FőDudu válasza Phülöp (#5216) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyugi bele, ezek rohadtul birjak.

Mikor elvitte a nejem a macsekot kasztraltatni, ra 3 orara visszahozta - meg jobban bujos lett.
Mintha semmi sem tortent volna.

Nemhogy haragudott volna amiert ot bantottak - siman dorgolozott meg halas volt amiert ot arrol a helyrol hazahoztak. Pedig kivettek a golyoit es valahogy osszeragasztottak a zacskojat.

Aztan verekedett, volt egy csunya harapas a hatan. Be is gyogyult a seb, nem akartuk ezert orvoshoz vinni.
Aztan egyszer csak kifakadt a seb es vagy 1 deci genny folyt ki belole. Es egy ekkora gyulladasnak nyoma sem volt a viselkedeseben, nem mutatt a fajdalom legkisebb jelet sem.

Szoval a macskak kemenyek, nem veletlenul mondjak, hogy 9 eletuk van :)

FőDudu

(#5220) ncc1701 válasza Gabibácsi (#5210) üzenetére


ncc1701
veterán

Kávéfőzővel vagyok így. Vettük használtan 100-ért, aztán utána 47e volt benne alaplap csere. Mondtam az asszonynak, h alaplap cserét akkor mondanak, ha nem tudják, h mi a tosz baja lehet, de legyen. Az a baja, h időnként kitesz egy peros háromszöget, leírás szerint goto service, de ha kihúzod, akkor másnap már főz. Na, most fogom harmadjára visszavenni, hogy még mindig nem jó, csináljanak vele valamit. Javulás van, már nem napi szinten csinálja, csak hetente. Most már sportból aszogatom őket, akkor is megcsinálják gariban, ha beledöglenek is.

(#5221) FőDudu válasza ncc1701 (#5220) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi meg minden evben kicsereltetjuk. Van ra 3 ev gari, de legtobb esetben ujat kapunk.Uj szamlaval, uj doboz, stb. Elromlik, visszavisszuk a vasarlas helyere, ott meg vagy rogton ujat ad, vagy penzvissza.

Igaz ez ilyen kapszulas ize, nem komoly daralos verzio.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5222) ncc1701 válasza FőDudu (#5221) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából az első 47 ezres kört lespórolhattuk volna, mert már akkor szórakozott, mikor hazavittük, csak a gyerek rinyált, h ne, mert az kávéfüggő. Mi meg isszuk ha van, ha meg nincs, akkor nem. Mindegy, gyerek elköltözött, legyen megcsináltatva. Lemegy a meleg, viszem vissza nekik, anya úgy volt, h most ősz végéig garis ez a gond, mostanában jeges kávékat nyomat magának.
Ez darál, habosít, meg minden. Igaz, napi 2-3 kávéra lehet jobb egy kapszulás.

[ Szerkesztve ]

(#5223) chris-77 válasza FőDudu (#5217) üzenetére


chris-77
újonc

Biztosan teker az onindito?

Most hogy elindult biztos.. :)
Amúgy hangra tök olyan volt (amikor nem indult az autó), mint azelőtt az összes indításnál, azzal a különbséggel, hogy a motor nem röffent be.

Azért is kérdeztem qnadam-ot ezzel a "nincs elég nyomás a rendszerben" dologról, hogy mit értett ez alatt, mert szerintem valami nyomáskiegyenlítődés zajlódhatott le a háttérben a nagy állás közepette..

Egy különbség még eszembe jutott azóta, ami eltért az eddig megszokott rutintól és esetleg okozója lehetett a dolognak, hogy mivel balatoni nyaralás volt, ezért a szokásos 10e-es tankolás helyett telitankkal vágtam neki az útnak és lehet, hogy a tankban lévő szennyeződés keveredhetett olyan helyre, hogy nem indult.
Viszont -ha ez így is van- akkor hogy a csába tudott az álló helyzetből egyszercsak eltűnni az onnan?! :F

[ Szerkesztve ]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5224) chris-77 válasza ncc1701 (#5218) üzenetére


chris-77
újonc

de ha (jelenleg) nincs hiba, akkor mit olvas az ki?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5225) FőDudu válasza chris-77 (#5224) üzenetére


FőDudu
addikt

a tarolt hibakodot.
Amikor nem indult, akkor csak volt valami hibakod.

FőDudu

(#5226) chris-77 válasza FőDudu (#5225) üzenetére


chris-77
újonc

Egy 2001-es autóban is tárolódnak ilyen dolgok?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5227) eattila válasza chris-77 (#5224) üzenetére


eattila
csendes tag

Elvileg a korábbi hibát, mert tárolódik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#5228) FőDudu válasza chris-77 (#5223) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez valami apro szar lesz.
Fotengely jelado, benzinnyomas erzekelo...

En egyszer a termosztatnal babraltam, lehuzodott valami kabel amitol felporgott a ventillator (allo mtornal).
Utana nem akart beindulni, csak miutan megtalaltam melyik kabel huzodott le.

Szoval vannak am furcsasagok az autokban :)

FőDudu

(#5229) FőDudu válasza chris-77 (#5226) üzenetére


FőDudu
addikt

2001-es modell evtol EU-ban kotelezo az OBD.

FőDudu

(#5230) chris-77 válasza FőDudu (#5229) üzenetére


chris-77
újonc

Akkor ez pont határeset, mivel 2001-es gyártású a kocsi..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5231) chris-77 válasza FőDudu (#5228) üzenetére


chris-77
újonc

En egyszer a termosztatnal babraltam, lehuzodott valami kabel amitol felporgott a ventillator (allo mtornal).
Utana nem akart beindulni, csak miutan megtalaltam melyik kabel huzodott le.

Szoval vannak am furcsasagok az autokban :)

Najó, de a tiéd egy babrálás következménye volt, amiből lehetett következtetni, hogy az lehetett az okozója, tehát a babrálás környékén kellett tovább babrálni, hogy elmúljon.

Nade nálam semmiféle babrálás nem történt. Szépen szabályszerű üzem után leállítva az autót másnap nem indult. Pár napot nézegetve és babrálgatva dolgokat majd mindezek után ráíndítva továbbra sem ment.
Aztán 1 nap további pihentetés után egyszercsak beindul.. NA ez az igazi furcsaság!!

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5232) Gabibácsi válasza chris-77 (#5226) üzenetére


Gabibácsi
tag

képzeld, még egy 98-as , de még egy 92-es astrában is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5233) qnadam válasza chris-77 (#5223) üzenetére


qnadam
veterán

én csak annyit akartam mondani, hogy nem minden autó indítja a pumpát rögtön, és így nem biztos hogy ez a baj, ha nem hallod :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5234) -NoVa- válasza chris-77 (#5231) üzenetére


-NoVa-
őstag

A puszta létezés sem statikus, hőtágulás, korrózió, kémia, nincs olyan közeg, ahol a statikus környezet biztosított egy autónak. Kivéve Elon Musk Tesláját, bár a sugárzás ott is okozhat némi üzembiztonsági gondot.

(#5235) chris-77 válasza Gabibácsi (#5232) üzenetére


chris-77
újonc

Na akkor megyek a héten és kiolvastatom. Csak menjen továbbra is az autó.. :)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5236) qnadam válasza chris-77 (#5226) üzenetére


qnadam
veterán

a 93-as swiftem már tárolt hibát, igaz azt csak kivillogni tudta még. a 2001-es coltban volt csatlakozó, de csak gyári műszerrel lehetett olvasni, mert saját protokollt használt. viszont a japánok vezették be legkésőbb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5237) chris-77 válasza qnadam (#5233) üzenetére


chris-77
újonc

Hát igen. Nálam sem indította. Vagy én és a szomszédok is töksiketek vagyunk, mert senki se.. :)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5238) qnadam válasza chris-77 (#5235) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem vidd szervizbe minél előbb, mert ha peched van, legközelebb valami sokkal rosszabb helyen fog megállni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5239) chris-77 válasza -NoVa- (#5234) üzenetére


chris-77
újonc

Mondjuk ez jogos. :R

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5240) chris-77 válasza BobaHWSW (#5104) üzenetére


chris-77
újonc

Ha nemfotós véleménye is érdekel, akkor nekem pl. baromira tetszik a városi.
Nem tudsz 16:9-est is lőni? A múltkori partranézőst is kénytelen voltam levágással beállítani háttérnek. :(

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5241) chris-77


chris-77
újonc

Amúgy tök jó és hasznos videókat találtam:

GY.I.K. - főtengely jeladó hiba -> [link]
AC pumpa hiba -> [link]

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5242) chris-77 válasza chris-77 (#5241) üzenetére


chris-77
újonc

A kettő közül -mivel hidegen se indult- az utóbbira tippeltem, de én nem kocogtattam, mint a pali a videón és mégis beindult, úgyhogy lehet az sem nyert..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5243) Gabibácsi válasza chris-77 (#5242) üzenetére


Gabibácsi
tag

hőtágulás, ezoterika, akármi :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5244) chris-77 válasza Gabibácsi (#5243) üzenetére


chris-77
újonc

Ezt az Erikát még nem ismerem.. :)

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#5245) ncc1701 válasza chris-77 (#5224) üzenetére


ncc1701
veterán

10-20 újraindításig visszamenően eltárolja a hibákat. De törlődik automatikusan idővel. Ezekkel a hibákkal az a gond, h lehet legközelebb csak egy nyaralás alatt fogja csinálni, külföldön.

(#5246) Jahno válasza chris-77 (#5224) üzenetére


Jahno
őstag

X darabig eltárolódnak.

(#5247) Jahno válasza FőDudu (#5219) üzenetére


Jahno
őstag

"Nemhogy haragudott volna amiert ot bantottak - siman dorgolozott meg halas volt "

Hormonok miatt.

(#5248) Frawly válasza -NoVa- (#5203) üzenetére


Frawly
veterán

Én is láttam már macskát 4 emeletes paneltömb tetejéről megcsúszva leesni, még Pakson, valahogy feljutott a tetőre egy magas fáról, és a tetőperemen rendetlenkezdett. Valami éktelent nyivákolt esés közben, de simán talpra érkezett, fújtatott párat, és látszólag épségben elkullogott, még csak sántítás sem látszott. Én meg csak néztem, hogy WTF, ezt most hogy, meg miért. Azt nem tudom hány méter volt, de kb. 15 ez is megvolt, mint a huzat, ha nem több. Valószínű valami kóbormacska volt.

Meg falun macska háztetők között akart ugrani, de elmérte a távolságot, az is nagyot zúgott le, az sántikált is utána pár napig, de nagy baja nem lett annak se. Ezek ilyenek, túlbecsülik a képességeiket sokszor, úgy janiznak, mennek bele a veszélybe ész nélkül.

(#5249) Jahno válasza FőDudu (#5211) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt azóta sem értem, még idehaza az Optonica noname cucc is bírja. Kocsmámban egyik most döglött meg, az napi 24 órában ment 2016 dec 19 óta. Többi csak napi 6-14 órát, ami szintén nem kevés. Irodaházakban az Osram/Fülöp LEDekkel semmi baj nincs, 1ezrelék alatti a hullás, ipari kompaktok is tudják ami rá van írva. Lassan megint lesz egy iroda ahova gyorsan be kell dolgoznom, majd átadás után megírom az üzemórákat.

(#5250) FőDudu válasza Jahno (#5249) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem itthonra adott kollegam olyan kinai ledes izzot (2 USD volt 2 db free shippinggel) aminek nincs muanyag buraja. Ramertem es kepes lenne razni a ledek erintesevel - ugyanis vagy 100db led van rajta :F

Fem lampaburaban sok gondot nem okozhat.

Erdekes modon evek ota birja - ezek a markas szarok meg doboz szamra cserelodnek.
Forgoajto tetejeben (nulla hulesi lehetoseggel megaldott GU10) mind megdoglik 1 honap alatt.
Pedig van vagy 40db benne.

Meg lett kerdezve forgalmazotol jo lesz-e ott - szerinte birnia kell. Megsem birjak :)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.