Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) eattila válasza BobaHWSW (#6200) üzenetére


eattila
csendes tag

:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6202) blueboi69 válasza npera (#6124) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszönöm szépen a leírást!
Hirtelen felindulásból vettem egy új ülést rá. Olyan márka mint amit írtál, de elég olcsó kategória sztem a többihez képest. Amikor levettem a régit, ami már igazából több darabban mállik szét, az is ugyanolyan volt, csak azt még olaszországban csinálták, az új pedig méd in csájna.

Végülis kinéztem egy gumit kb 5ezer /db, még ennyit beáldozok a bringára, remélem ez sokat dob rajta. Decathlonban megnéztem azt amit kinéztem neten meg amit AJ ajánlott, tetszett mindkettő és olyan vajpuhán menték, hogy öröm volt ráülni :)
De eldöntöttem, hogy most fontosabb kiadások is várhatóak, ráérek bringába beruházni később is.
Szögesgumi meg ilyenek nem játszik.

Ma felszereltem az ülést, de az erős szél és eső miatt nem mentem kipróbálni, sőr az ülést feljebbraktam 2-3centivel, sztem ez sokat segít majd a láb mozgási szögében.

Legnagyobb kihívás még az, hogy úgy kell leszálni a bringáról, hogy ne rúgjam le a gyereket. Ezt még nagyon kell szokni. A női váz optimálisabb ebből a szempontból.

(#6203) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Kempingezes -2 fokban, pipa. 3.5kilometeres tura vak sotet erdoben, hogy felerjunk az egyik domb tetore ahonnan kilatunk a hegyekre napfelkeltekor, pipa.

Mavic viszont nemakart felszallni elsore. Aszonta alacsony homerseklet, melegitsem fel az aksit.:D megtettem de paraztam igy csak felkuldtem a fejem fole es ennyi.

(#6204) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ma inkább az m6-on jöttem fel Somogyból, szerintem rövidebb volt időben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6205) eattila válasza BobaHWSW (#6203) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor nem volt unalmas legalabb:)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6206) BobaHWSW válasza eattila (#6205) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah, siman jo volt. Sajnos nem volt valami tul szep napfelkelte de majd ha kidolgoztam akkor felrakom.

(#6207) chris-77 válasza -NoVa- (#6084) üzenetére


chris-77
újonc

- Hajtókar. Rugalmas olcsó négyszögtengelyes cucc, rengeteg energiát képes elvenni az acél deformálásába, amit különben vihetne a kerék hajtása felé is. Döbbenetes a különbség, amikor egymás után próbálod, és az egyik bringán jópár kilós nyomást kifejthetsz a pedálra, mire tényleg megmozdul a bringa, a másik meg simán csak elindul. Élhető, de fájdalmas spórolás.

Bocsi csak most olvasom..
Itt mi az alternatíva?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#6208) ncc1701 válasza chris-77 (#6207) üzenetére


ncc1701
veterán

Monoblokk szabványok.
Szép baleset belemerülni a bicaj szabványokba, méretekbe, ez tényleg külön szakma. :)

[ Szerkesztve ]

(#6209) Phülöp válasza ncc1701 (#6208) üzenetére


Phülöp
addikt

Én az ISIS-ig jutottam, az megfelelő volt számomra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6210) ncc1701 válasza Phülöp (#6209) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam még octalink van, nekem elég.

(#6211) qnadam válasza Gabibácsi (#6090) üzenetére


qnadam
veterán

zasszony használtan vett országútiszerűt, mondia felirattal, 80 pénzért. aztán rutinosabb bringás arcok mondták neki, hogy ezt se nagyon kösse ki a pályaudvar mellé :) mondjuk az első kérdésük valami olyasmi volt, hogy váo, új? huszonéves, csak eddig valahogy elfelejtették használni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6212) chris-77 válasza ncc1701 (#6208) üzenetére


chris-77
újonc

Ez nekem így már túl bonyolult.. :B
Még arra sem jöttem rá a benne foglaltak alapján, hogy kékfiúnak ezek közül melyik van és arra meg pláne nem -amire a kérdésem is vonatkozott-, hogy mitől megy másfelé az energia az egyiknél, ami a másiknál a hajtásba.. :B

Le tudnátok ezt írni pár mondatban, a cikknél kicsit közérthetőbben?

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#6213) qnadam válasza Jahno (#6092) üzenetére


qnadam
veterán

majd beteszik egy 2x3 méteres szobába, és csodálkoznak, hogy miért zöld a beszélő arca.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6214) blueboi69 válasza chris-77 (#6212) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem a hagyományos van, Végefelé van is róla kép, kónuszos csapággyal.
Én sem tudom miért lenne szar, de valszeg az új technológiát is el kell tudni adni valahogy :)
Annyiból másabb, hogy pl ez a monoblock is olyan, hogy nem tudod szerelni, ezt ahogy összerakták úgy is dobod ki.
Én a sajátomban már cseréltem csapágyat és valszeg annyiból trükkösebb, hogy be is kell tudni állítani, hogy se nem szoruljon, se nem lötyögjön. Én a legjobb tudásom szerint állítottam be, nem szorul, nem lötyög, kapott csapágyzsírt is.

(#6215) qnadam válasza npera (#6127) üzenetére


qnadam
veterán

én mostanában b&j fagyit az unileveres rendezvényeken fogyasztok, így a legköltséghatékonyabb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6216) qnadam válasza Jahno (#6164) üzenetére


qnadam
veterán

de nem attól lesz high key, hogy ki van égetve, hanem hogy úgy van világítva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6217) Gabibácsi válasza qnadam (#6215) üzenetére


Gabibácsi
tag

én H&D -t ettem utoljára, Billában vettem jól

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6218) qnadam válasza Jahno (#6193) üzenetére


qnadam
veterán

valahol olvastam valami elmebeteg arcról, aki rajzfilmet rajzolt közvetlenül a vetíthető pozitívfilmre. és a szélére hangsávot is rajzolt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6219) qnadam válasza BobaHWSW (#6203) üzenetére


qnadam
veterán

-10ben is felszállhatsz, ha az akksit nem hagyod 20 fok alá hűlni, a levegőben már melegen tartja magát. határeset hőmérsékleten ír olyat, hogy egy helyben lebegéssel hátha fel tudja magát fűteni megbízhatóra. ha meg nem, akkor helyben szépen leteszi magát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6220) ncc1701 válasza chris-77 (#6212) üzenetére


ncc1701
veterán

Neki a négyszöges van, abból is a csapágyas, v0.1. Minél újabb, annál merevebbre tervezték az egészet.

(#6221) ncc1701 válasza blueboi69 (#6214) üzenetére


ncc1701
veterán

Monoblokk nálam bőven 10ekm felett bírt, akkor is feleslegesen cseréltem, mert nem annak volt baja. :) És kb 10e volt, nem csap a földhöz. A monoblokk számomra q nagy előnye, h gyakorlatilag karbantartás mentes, mert nem megy bele a szemét. Persze ez annak előny, aki szokta is karbantartani a bicóját.

(#6222) chris-77 válasza ncc1701 (#6220) üzenetére


chris-77
újonc

Nyilván aki versenyzik egy bringával, annál ez számít, de Blubi esetében ez tényleg ennyire észrevehető és fontos?!

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#6223) chris-77 válasza ncc1701 (#6221) üzenetére


chris-77
újonc

Mostmár kiváncsivá tettetek, hogy nekem mi van..
Ha jól emlékszem ez a bringám típusa (Kross Evado 3.0 2013-as modell) ->[link]

Csak azért is érdekelne, mert nekem 2014-től van meg, egész sokat mentem azóta vele, de a karbantartás nálam a rendszeres lánctisztításban és olajzásban ki is merült és köszöni szépen jól van.. :)
Egy pedálpáron -meg persze a gumikon- kívül semmit nem cseréltem le azóta benne.

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#6224) -NoVa- válasza chris-77 (#6212) üzenetére


-NoVa-
őstag

A klasszikus négyszögtengely az egy vékony acélrúd, belül ilyen:

Ez a legrugalmasabb, legvékonyabb átmérőjű megoldás. Gyakorlatilag egy hasonló vékonyságú hosszú acélrúdon kézzel is érzed a rugalmasságot, lábbal nagyobb erőkarral és nagyobb erővel terhelve. Minden más jóval nagyobb átmérőjű, merevebb, csőtengelyes okosság, csak a felületek találkozási fogazása eltérő:

(#6225) Phülöp válasza ncc1701 (#6221) üzenetére


Phülöp
addikt

Utolsó mondatoddal nem értek egyet. Annak is előny, aki nem szokta karbantartani a bringát, ritkábban kell cserélnie (a működésképtelenné vált alkatrész cseréje már nem karbantartás szerintem, hanem végső megoldás a javításra).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6226) chris-77 válasza eattila (#6194) üzenetére


chris-77
újonc

Az első valamiért nagyon bejövős :R

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#6227) eattila válasza chris-77 (#6226) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi. Az ilyen elmeelborulós elvontas kép. Szűkebb rekesszel kellett volna állványról, de lusta is voltam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6228) ncc1701 válasza chris-77 (#6222) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom. Blubinak muszáj volt 5-ös bömöst vennie, egy használt toyota corolla nem lett volna neki elég?

(#6229) ncc1701 válasza chris-77 (#6223) üzenetére


ncc1701
veterán

Évente atomjaira kapom a bicót. Ne tudd meg, mennyi retek kijön belőle, pedig rendszeresen takarítom. Eleve a csapágyakat, ha nem ipari, akkor illene évente újrazsírozni.

(#6230) chris-77 válasza ncc1701 (#6228) üzenetére


chris-77
újonc

Ha a keresztbetolás volt az eredeti cálja vele, akkor nem..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#6231) chris-77 válasza ncc1701 (#6229) üzenetére


chris-77
újonc

Pedig esküszöm semmi baja. Nem cicereg, nyüsszög. Erre baromira háklis vagyok.

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#6232) blueboi69 válasza ncc1701 (#6228) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Attól, hogy vettem egy régi 5öst, még nem jelenti azt, hogy mindenből a drágát kell vennem, vagy nem értem ez hogy jön ide.

Nekem nincs bajom egyelőre a négszögtengellyel, van, hogy simánn kiállok a nyeregből és akkor sem érzem, hogy engedne valamerre a csapágy vagy akármi. Mondjuk azért ésszel csinálom, nem ugratok vele, valahogy tudat alatt megvan, hogy nem ekkora bringásokra gondolt a költő amikor az alkatrészeket tervezte :D

(#6233) ncc1701 válasza blueboi69 (#6232) üzenetére


ncc1701
veterán

Látod, én simán átugrom a gödröt vele. Mondjuk patent pedál, és a sebesség segít. :)

(#6234) ncc1701 válasza chris-77 (#6231) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem vagy 2 hete kezdett el nyüszögni valami, mikor relatív keményen tapostam. Laza 20km-es cirkálásnál kussba maradt. Nem fogok rájönni, mi lehetett, lekaptam a hajtókarokat, pedálokat, monoblokk ki, zsírozás, össze, hátsó kerék szétborít. Egyedül a kazettát nem szedem szét, nincs szerszámom, de pár óra benzines fürdőzés utáni 5w40-es olajba áztatás jó neki. Mindegy, nyüszögés gatte, megszűnt.

Ja, blubi, én sem veszem meg mindenből a legdrágábbat a bicóra. De tudod a trabi, és az i8 között még van pár lépcsőfok.

[ Szerkesztve ]

(#6235) npera válasza blueboi69 (#6202) üzenetére


npera
újonc

Jó, hogy bringázol, az elég jó kiegészítő mozgás sok ülőmunka mellett.

Szegecses gumi akkor kell, ha jégen és hóban akarsz menni télen. Én átrakom amint megjelenik hajnalban a jéghártya az úton. Azzal olyan jégen is lehet menni, ahol sima cipővel csúszol. Mondjuk akkor nem nagyon döntöd a bringát.

Utánfutóban nem gondolkodsz? Egy szimpla 1-személyes szinte semmi légellenállást nem csinál (a duplához képest), nagyon szereti a gyerek is. Vagy ha nyersz a lottón, akkor Larry vs Harry Bullitt a legújabb DI2-es STEPS rendszerrel :C

(#6236) npera válasza ncc1701 (#6234) üzenetére


npera
újonc

Nekem a nyeregcső kezdett el újra kattogni a bejárós bringán. Korábban próbáltam hintőport, nem segít. Utána bezsíroztam a csövet, egy ideig segített, de most kattog.

A legutolsó tipp az, hogy rendes gyertyát reszeljek le, aztán azzal "kenjem be" a csövet. Az nyomásra ken, de egyébként csak úgy ott van. Majd letörlöm jól a csövet és kipróbálom ezt is.

Most a héten nekem is lánc pucolás lesz, már rondán koszos a lánc 3 hét használat után.

Most nézem a 2019-es Canyon modelleket, egy sima alu vázas Inflite CX gép már tökéletes lenne. SRAM Apex váltó hátul, elöl csak egy kerék és kész. Tárcsafék, hogy meg is álljon.

Ez a szín majdnem Bianchi Celeste, nagyon férfias. Instant get.

(#6237) npera


npera
újonc

(#6238) npera válasza ncc1701 (#6234) üzenetére


npera
újonc

Megjött a Biotech protein :C

Kiscsikó utcában csomagolták, Magyarországon. Kipróbáltam, de nem lettem túl okos tőle. A csomagoláson azt írják, hogy egy adag az 2 db púpos evőkanál és 200 ml víz, aztán felrázni. Ha edz az ember, akkor edzés után is ugyanennyi.

Csak úgy próbaképpen megnéztem, hogy megy-e egy étkezés helyett egy ilyen adag. Egy óra múlva már kopogott a szemem az éhségtől és kábé csillagokat láttam.

Ezt lehet mondjuk esti étkezés helyett fogyasztani? Vagy ez csak táplálék kiegészítés és edzőkaja?
Kellene inkább egy kis gyümölcs és/vagy zabpehely és utána a proteines turmix? Érdemes tejjel csinálni vagy szigorúan vízzel?

(#6239) hobizoli válasza npera (#6238) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem probald ki tejjel is, mert vizzel eleg vallatos ize van ezeknek

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#6240) ncc1701 válasza npera (#6238) üzenetére


ncc1701
veterán

Az kiegészítő, én magában edzés után szoktam egy adaggal nyomatni vízzel, és lefekvés elött tejjel. Többi kajába megy bele. Tejre ha nem vagy érzékeny, nyugodtan idd azzal, abban az 1-2 deciben levő zsír/cukor rohadtul nem számít semmit.
Vacsizz nyugodtan mellette, 1 adag fehérje vmi 120 kalória. Az nem elég semmire sem, nem is arra van, kalóriát a legdrágább fehérjéből bevinni. :)

(#6241) npera válasza ncc1701 (#6240) üzenetére


npera
újonc

Köszi, akkor edzéssel kombinálom és kajával. Tejből akármilyen zsírosat tudok inni, nem számít. 40%-os tejszín már csinál valamit, de azt mondjuk nem kell inni csak úgy magában. Normálisan 3%-os tejet iszom, a másfeles nagyon emlékeztet a vízre.

Csak sikerül valami értelmes rutint kialakítani ezzel.

(#6242) npera válasza hobizoli (#6239) üzenetére


npera
újonc

Igen, vízzel nagyon "híg" íze volt valóban.

(#6243) blueboi69 válasza npera (#6235) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem akarok jégen/hóban bringázni, nem őrültem meg :D

Utánfutóval akartam kezdeni, de nem találtam normális áron, ezért vettem meg most a szimpla gyerekülést.

(#6244) blueboi69 válasza ncc1701 (#6234) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem viszont van kazettaleszedőm bibibibii :)

(#6245) ncc1701 válasza blueboi69 (#6244) üzenetére


ncc1701
veterán

Az más lesz, mert az a 10-es imbusz. :) Azt én is leszedtem, lást a képet. Kazetta szétszedést ítam.

(#6246) npera válasza blueboi69 (#6244) üzenetére


npera
újonc

A kép alapján úgy nézem, hogy az neki is van.

Én most egyik hétvégén a hajtóművet szedem majd le, hogy a középső tányért is kicseréljem. A nagyon egyszerű volt, azt a bringán fent hagyott hajtóművel leszedtem és kapta az újat. De a középső még eredeti 2013-as, bár nagyon keveset futott. Szinte állandóan a nagyon vagyok elöl. A legkisebb meg bejáratós még.

Most az a terv, hogy nem nyomunk el egy talicskányi pénzt a Bullittra, hanem inkább a gyerekek kezdjenek el akár támasztókerekes bringával nyomulni. Asszony is feledzi magát. Aztán akkor ha tényleg elhasználódott a mostani bejárós, akkor veszünk egy Canyon Inflite gépet nekem, asszony meg ha feledzi magát, akkor kaphat egy Canyon Urban szíjas/agyváltós bejárósat.

Aztán kell még egy ToPeak Journey futó, amint eladtuk a Thule Cheetah 2-t. A gyerekek nagyon hamar el fogják érni a 42 kg-os határt, aztán onnantól túl lenne terhelve a futó.

(#6247) npera válasza ncc1701 (#6245) üzenetére


npera
újonc

Teljesen szét akarod szedni a kazettát külön-külön kerekre? Én még annyira sosem szedtem szét.

(#6248) Grillo válasza Gabibácsi (#6204) üzenetére


Grillo
senior tag

Én ma reggel 6kor indultam Kölkedre, meg kellett néznem pár lelőhelyet Baranyában és Tolnában (római határ világörökségi jelölése rulez...), délután 1-re a budai várban kellett lennem. Egy valamire jó az M6. Biztosan nincs rajta dugó. :DDD

(#6249) ncc1701 válasza npera (#6247) üzenetére


ncc1701
veterán

Láthatod. :) Érdemes, elég jól ki lehet takarítani benzinben az egész cuccot.

(#6250) Jahno válasza -NoVa- (#6224) üzenetére


Jahno
őstag

Egy olcsót már én is elhajtogattam, de azért ennyire nem dráma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.