Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) FőDudu válasza Jahno (#5800) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert valtozik a MAC ha vandorol?

WIFI-nel tutira nem, dokkolonal meg gep fuggo (pl nekunk 1040G3 gepek vannak, ott a gepben van a MAC - hiaba nincs rajta RJ45 port). Barmelyik dokkolora dugja ra, az tok ugyanaz a kornyezet (ugyis a NAC allitja be a hozzafereset.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5802) FőDudu válasza Jahno (#5800) üzenetére


FőDudu
addikt

A keves tulora csak akkor garantalhato, ha nem lesz ugyelet es megfelelo letszamu az IT.
Mult heten leirtam hogyan is all ossze az ugyeletre szukseges minimalis garda.

Szerintem lehet kerdezni - meg akar azt is kernem, hogy vigyenek korbe mielott barmi valaszt adnek.
Pofon nem vagnak, max azt erzik, hogy komolyan gondolod a dolgokat.

FőDudu

(#5803) Jahno válasza FőDudu (#5802) üzenetére


Jahno
őstag

Demó verzió? Ugyan. Senkinek nem hiszünk el semmit. Ez alap axióma.

(#5804) Jahno válasza FőDudu (#5801) üzenetére


Jahno
őstag

"Dokkolóban" külön ethernet van.

(#5805) Gabibácsi válasza Jahno (#5800) üzenetére


Gabibácsi
tag

asszony win10-es laptopja nálam van
egy ideje nem tud wifire csatlakozni
telefonra se

azt írja hogy nem tud csatlakozni, ennyi
telepítettem magyar nyelvet, csehül kicsit nehéz volt, még nem láttam win10-et
leszedtem a wifi driverét meg visszatettem, windows update volt, és a hálókártya tulajdonságait átnéztem
semmi eredmény
deróton megy a cucc
mit lehet még csinálni? keressek másik drivert?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5806) Gabibácsi válasza FőDudu (#5802) üzenetére


Gabibácsi
tag

mi az a túlóra? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5807) -NoVa- válasza FőDudu (#5801) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bronzkori dokkolók? USB Type-C draút, HUB, LAN, DAC, meg egyéb bármi a dokkolóban, kész.

(#5808) FőDudu válasza Jahno (#5803) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezert teszteljuk. Ha bevalik bevezetjuk - ha nem akkor nem vesztunk semmit.

Ok maguk veszik ki a par teszt szamot a szammezobol - aztan a regi PBX helyett a cloud-os fele megy majd a hivas. Cloud es mobil kozott meg sajat halozatukban megoldjak az atiranyitast...

Jol hangzik. Elso evre ingyenes, tobbire meg ugye a hasznalt szolgaltatasoktol fugg, de nem veszes.
Teljes supporttal, stb.

FőDudu

(#5809) Jahno válasza Gabibácsi (#5805) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy elmászott a csatorna és keveredik az EU nem EU szabvány. Ki tudja honnan van a cucc, amúgy hálózatok közül töröld ki az SSID nevét.

(#5810) FőDudu válasza -NoVa- (#5807) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kell az - nalunk is foleg azok nelkul megy.
Csak van aki pl nagy monitorral szeretne es ezt adta hozza a HP anno.

Epp most hivtak, hogy HP Spectre-hez van-e toltom (nincs).
Az ugyanis valami 65 wattos USB-C. 29 meg 45 wattosom akad - talan jo hozza.

FőDudu

(#5811) -NoVa- válasza FőDudu (#5808) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az egész próbáljuk, bevezetjük, beválik dolog úgy ahogy van ilyen IT-s rózsaszín csillámfaszlámás álmodozás. A valóság meg úgyis az, hogy az Avaya az fix helyen csörög, úgysem veszi fel senki, a Skype for businesst kivágja az SSO vagy az RSA login, de ha menne is épp, mi a fenéért rakja fel a privát telefonjára valaki, és a végén úgyis mindenki FB Messengeren beszéli át a céges fontos bármit, mert az a mindenkinél jól működő platform.

(#5812) Jahno válasza Gabibácsi (#5806) üzenetére


Jahno
őstag

Ügyeletet sem keverném ide, viszont az is lenne. Kérdés mennyire jól szervezik. Itt is előadtak mindent, oszt nem az lett belőle :-D

(#5813) FőDudu válasza Gabibácsi (#5806) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom, nekem munkaidom sincs.
Ugynevezett manager szerzodes - nincs meghatarozott munkaido.

FőDudu

(#5814) Jahno válasza FőDudu (#5810) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk sok felé elvárás, hogy asztalon ott a dokkoló, 2 monitor, egér, bill, rádugja és megy. Mármint néha megy :-D Aztán az összes voipos izé megkavarodik, hogy akkor most hirtelen másnak kellene lenni az alapértelmezett audiónak.

(#5815) FőDudu válasza Gabibácsi (#5805) üzenetére


FőDudu
addikt

kapcsold ki a 802.1x tamogatast. Azert nem megy fel semmilyen halozatra.
Halokartyan jobb klikk, tulajdonsagok, authentication ful...

FőDudu

(#5816) Jahno válasza FőDudu (#5808) üzenetére


Jahno
őstag

Tesztelni? Ha beválik? Scifi :-D Minden is működésképtelen lesz, de persze erőlködni lehet. Asztali telfeon (lenémítva és egyik azt mondja, hogy nem kell, a főnöke meg kirendeli, költözésnél meg csak kerülgetjük) a mobillal más a baj, céges Skype még működne is, csak a cég 80%-a nincs belépve. Az összes ilyen marketinges felhős Arubás újítás csak rózsaszín köd és végtelen szopolás. Vagy csak mesterséges igényt generáltak, mert olyan hájtek, de minek?

(#5817) Gabibácsi válasza Jahno (#5809) üzenetére


Gabibácsi
tag

az a helyzet hogy semmihez sem csatlakozik
a cucc rendes t-izés router
a laptop meg egy lenovo akármi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5818) Gabibácsi válasza FőDudu (#5815) üzenetére


Gabibácsi
tag

köszi , kipróbálom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5819) FőDudu válasza -NoVa- (#5811) üzenetére


FőDudu
addikt

S4B az felejtos. Nem akarjuk, nincs ertelme, MS ize.

Ez meg iger futfat - van tobb nagy cegnel referenciaja (Pepsi/Amex/McDonalds/Intercontinental), egy probat meger.

FőDudu

(#5820) FőDudu válasza Jahno (#5816) üzenetére


FőDudu
addikt

A lenyeg a szolgaltato altali integracio.
Ha nem elrheto a laptop/tablet/voip kliens - akkor a beallitastol fuggoen siman atiranyitja a mobilra a hivast a szolgaltato dijmentesen.

Ezt megfejeljuk egy rendes munkaido nyilvantartobol elore kitoltott naptarral - igy a dolgozo munkaidejeben megy az atiranyitas, elotte/utana mondjuk hangposta.

Meg nem beszeltuk at a pontos reszleteket - nem hinnem, hogy a fenti 4 nagy ceg szarral gurigazna.

FőDudu

(#5821) FőDudu válasza FőDudu (#5810) üzenetére


FőDudu
addikt

HP Spectre nem megy masik USB-C toltovel.
Csak okulas keppen...

FőDudu

(#5822) Jahno válasza FőDudu (#5819) üzenetére


Jahno
őstag

Circuit referenciát is tudok jófélét, fél év alatt 350ezer júzerre nőtt a céges VIP előfizetői tábora: https://www.circuit.com/home

(#5823) Jahno válasza FőDudu (#5820) üzenetére


Jahno
őstag

Itt már az előre kitölött naptár elbukna, ha azt sem tudjuk 5 perc múlva mi lesz :-D Viszont most bútort kellene szerelnem, 2 nagy asztal szétkap, egy emelete levisz, ott tologat, júzer költöztetés, satöbbi. Jó lesz :-D

(#5824) FőDudu válasza Jahno (#5823) üzenetére


FőDudu
addikt

En 'dehumidifiert' szereltem ma.
Nem ott jott ki a viz ahol szerettuk volna - kapott egy jo kis ablak kittes dugot a gumi sapkaja ala.

Most mar a tartalyaba megy a cseppviz es nem a hatuljan csopog.
Valoszinuleg elhagytak a tomitest a gumicso csatlakozojat fedo sapka alol.

Az ember ott segit ahol tud :)
Epp arra jartam,

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5825) FőDudu válasza Jahno (#5823) üzenetére


FőDudu
addikt

Az nalunk kotelezo. Akinek nincs kitoltve az adott heti hetfon reggel nyolcra, annak problemaja adodik. :)
Erdekes modon mukodik.

Nos ha ezt atemeljuk valamilyen formaban a dolgozohoz tartozo mobil es mellek automatikus atiranyitas/hangposta beallitasaiba, akkor kapunk egy ki/bejelentkezes nelkul mukodo valamit ami akar mukodhet is. :)

Igy munkaidoben nincs varialas, hogy kilep/belep/elmegy kavezni - vigye magaval a mobiljat es max nemitsa le ha targyal.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5826) -NoVa- válasza FőDudu (#5825) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kérdés, hogy ha ennyit töltögettek, adminisztráltok, meg rendszereztek, akkor van-e még bármikor idő csak úgy, tudomisén, dolgozni? Asszonyéknál is a fenenagy szervezettség miatt ha valamivel el is akar készülni, azt munkaidőben csak súlyos protokollsértésekkel tudja megoldani, önkéntes túlórára épül ez az egész túlszervezés.

(#5827) FőDudu válasza -NoVa- (#5826) üzenetére


FőDudu
addikt

Valahogyan keretet kell adni a munkaidonek - mert a fentebb emlitett ki/bejelentkezos marhasag nem mukodik.
Van belepteto rendszer, ossze lehetne azzal is kotni - csak epp mi lesz a roamingolokkal.

Ez a mostani - Google Drive-on megosztott - megoldas egesz jol mukodik, az adott emberkek akar a mobiljukrol is el tudjak kesziteni a heti munkarendjuket. Arra jo, hogy tudjuk ki mikor elerheto vagy mikor van szabin es ne keressuk feleslegesen.

Nem hinnem, hogy 1 percnel tobb lenne vele az effektiv munka - igy tul szervezesnek nem neveznem.
En altalaban 1 honapra elore beirom, aztan max modositok rajta.

FőDudu

(#5828) -NoVa- válasza FőDudu (#5827) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk a céges timesheetnél általában megy a levél azoknak, akiknek 1 hónap elmaradása van. De általában ez 200+ fős első figyelmeztetés szokott lenni, aztán a következő egy hét múlva már csak 100 körüli.

(#5829) hobizoli válasza FőDudu (#5827) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nálunk azert kellett lecserelni a belepteto rendszerben a forgokapukat, mert a regi az nem tudta rogziteni a rendszerben a ki-belepesek idopontjat
legalábbis oylan sok juzeret, ami itt megfordul
erdekes, mert a belso ajtokhoz ugyanazt a proxymity kartyat tudjak hasznalni amit eddig is, az is log-l mindent

most az uj kapuk miatt raktak annak a hátuljára egy masikat, amit az uj kapuk erzekelnek

mondjuk 201x-ben eleg erdekes, hogy egy belepteto rendszer nem kepes ezt rogziteni vagy vezetni, de mind1

ja persze elsore nem volt jo ez sem, pedig meg probanap is volt, meg egy teszt leolvasoval aktivaltak a kartyakat a recepcion
bejottem a regivel reggel, kifele kimentem az ujjal, masnap nem engedett be a kapu azzal, hogy meg nem mentem ki
de nemcsak nekem volt ez igy, hanem kb mindekinek, aki az uj leolvason ment ki legutobb

több drón kell ;P

(#5830) FőDudu válasza -NoVa- (#5828) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez a ki meg bejelentkezos dolog nem nyero.
Hangout/S4B/stb - valaki mindig akkor zavar amikor nem kellene.
Nem lehet normalisan dolgozni, mert jon a hivas vagy a popup.

Nyisson ticketet, vagy kuldjon e-mailt avgy epp hivjon fel.
Ezek az online megoldasok nalunk csak hatraltatjak a munkat.

Nem 'collaboration' a cel - nalunk nem csapatmunka van a legtobb esetben.

FőDudu

(#5831) Sipi- válasza Gabibácsi (#5806) üzenetére


Sipi-
tag

Az amikor picit dolgozol szenvtelenül sok pénzért.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#5832) Jahno válasza FőDudu (#5830) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk néha nyit ticketet, aztán ír róla emailt és egyből felhív, hogy olvastam-e mert nagyon sürgős.

(#5833) Jahno válasza -NoVa- (#5828) üzenetére


Jahno
őstag

Én rendes gyerek vagyok, ezeket töltöm ahogy illik mindhárom helyen. De testületileg jön az utolsó utáni figyelmeztetés még határidő után :-D

(#5834) Jahno válasza FőDudu (#5824) üzenetére


Jahno
őstag

Más munkáját? Ki van zárva. Csöpögjön csak, nem az én dolgom.

(#5835) FőDudu válasza Jahno (#5834) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert, az asztal osszerakas a te dolgod? :)

FőDudu

(#5836) Jahno válasza FőDudu (#5835) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem nem, de döntsük el. Azért kell nekünk megoldani, mert ismét csak az IT-n van férfierő, mint minden cégnél.

(#5837) FőDudu válasza Jahno (#5836) üzenetére


FőDudu
addikt

Uzemeltetes/maintenance/lofasz egyeb department nincs?

Ha eldugul a WC az is IT? Edes faszom...

FőDudu

(#5838) Jahno válasza FőDudu (#5819) üzenetére


Jahno
őstag

Kár volt emlegetned az Amexet, rám is dőlt a hülyeségük. El leszek vele egy darabig.

(#5839) Jahno válasza FőDudu (#5837) üzenetére


Jahno
őstag

WC az elvileg épületüzemeltetés, de ott is csak belekavarodnánk a bürokráciába, meg persze lassan dolgoznak így eléggé IT szokott lenni. Konyhában nem volt 3-4 hétig melegvíz és 1-2 helyen most is áll a klíma :-D

(#5840) FőDudu válasza Jahno (#5839) üzenetére


FőDudu
addikt

Hallottam ilyen cegrol, meg hivtak is oda dolgozni - az IT manager a napi 200 telefonhivas utan elmenekult.
Az elmenekulos ember helyere szerettek volna engem felvenni. Csillagot az egrol leigerve.

Az igazgatonak oszinten elmondtam a velemenyemet - eloszor nagyon csunyan nezett, aztan megertette, hogy kb az egyetlen emberrel beszel aki az utobbi idoben oszinte volt hozza. Kesobb talalkoztunk, oszinten megkoszonte a helyzet elemzest.

A vicc az, hogy svajcban volt es nem szalloda. Tehat az elet tele van ilyen fura helyekkel. Jahno legalabbis mindig ilyeneket talal az utobbi idoben.

Nekem a fogdmegkedes nem menne - lusta vagyok es nagy darab. :)
Meg oreg es izzados is...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5841) Jahno válasza FőDudu (#5840) üzenetére


Jahno
őstag

Kettőnkre jut 5 telefon, de egyzerűen megoldom, hogy nem veszem fel...

(#5842) Gabibácsi válasza Sipi- (#5831) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én ezt munkaidőben teszem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5843) Frawly válasza Jahno (#5703) üzenetére


Frawly
veterán

De mondom. Azt hittem komolyan nem tudod, nem jött le elsőre a szarkazmus az hsz.-edből. Mea culpa. De ha valaki nem tudta, akkor most már ő is tudja, ingyenes e-lecke adagja mindenkinek meg volt, aki már tudott róla, neki ismétlés a tudás öregapja címszóval ment a történelemóra.

(#5844) Jahno válasza Frawly (#5843) üzenetére


Jahno
őstag

Oszt milyen bátran elmetszi a magnószalagot:

https://www.youtube.com/watch?v=1RjMuB8Qkd8

(#5845) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, az itthoni t-s routerre simán csatlakozott a router. Akkor a kinti routerben kell valamit kikapcsolnom gondolom. Vagy viszek ki egy másikat és rádugom a t-s re

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#5846) Jahno válasza Gabibácsi (#5845) üzenetére


Jahno
őstag

Itt meg már egy órája elindultam haza, de betelt a fileserver és persze a fontos ember most akart este dolgozni a nagyon fontos dolgokon. Örülök. Nagyon.

(#5847) FőDudu válasza Jahno (#5846) üzenetére


FőDudu
addikt

Monitoring vagy valami ami elore szolna a betelesrol?
Egy ingyenes Spiceworks felrakasa belekerul vagy 15 percbe is a szukseges konfiggal egyutt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#5848) qnadam válasza Gabibácsi (#5845) üzenetére


qnadam
veterán

ámerikában csak 11-ig vannak a csatornák wifin, ez okból pl a klímavezérlő nem hajlandó a 12-13-ast látni.
más eszközök meg 5 gigán hozzák rám az agybajt, amiért csak a 36-40-48-as csatikat ismerik, pedig ott azért van választék úgy 150-ig... (persze vannak lukak a számsorban, de azért nem három van)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5849) Jahno válasza FőDudu (#5847) üzenetére


Jahno
őstag

Az ki van zárva, hogy 15 perc lenne és itt más a felelőse is, meg persze bürokrácia van, ami simán elvenne 2 évet csak a tervezéssel. Meg aztán mire megyünk ilyenekkel, mikor szóljon? Eddig nem sok helyen vált be az ilyesmi, főleg ha egyszerű a képlet, korlátozni kell a felhasználót és adni elég helyet. Valahol valami indiainál tuti kiverte a riasztás a biztosítékot, tán jövő héten majd szólnak is róla, kiírnak egy k. fontos mítinget, közben még négyszer tele lesz a cucc, majd összekavarodunk, hogy melyik a keddi és melyik a szerdai riasztás, de mivel most éppen megint van hely így minden marad, míg újra tele nem lesz. Akkor valamit kiürítünk.

(#5850) Samott


Samott
addikt

Hulye vicc... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.