Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Hejj, Dudu, Szlovénia is bekaphatja a cerkámat, az sem a tejjel/mézzel folyó Kánaán...

Jöttünk haza Isztriáról, Waze szerint 1,5 nyereség az Umag-Pákozd távon, ha Szlovénia felé jövünk. Odafelé úgyis elgurult a gyógyszerem a horvátok pofátlan autóút árazásától (feléjük a fixen 110-re korlátozott utat autópályának hívják és arcátlan sok pénzt kérnek a használatért).

Az egy dolog, hogy volt sor a határnál, de elkövettem, azt a hibát, hogy nem kerestem a térképen egy OMV kutat! Bementünk egy benzinkútra, hogy akkor kellene nekem autópálya matrica (miután kikáromkodtam magam, hogy 2018-ban a fejlett Szlovéniában nem lehet online/SMS-ben autópálya használati jogosultságot venni). Mondja a kutas, hogy nem tud adni, mert csak az OMV-nek van liszensze hozzá. Mivan? Kerestünk egy OMV kutat, ott tényleg tudtunk venni. Tényleg csak az OMV árulhat matricát a benzinkutak közül? Mert ha igen, akkor ott biztos nincsen korrupció a megegyezés mögött...

Később, megálltunk egy nagyobb pihenőnél, Maribornál. Benzinkút, Meki, klotyó. Mekiben nincsen klotyó, csak a "nagy" klotyó az épület oldalában. Anya viszi a három csajt, majd jönnek vissza, hogy 0,5 EUR/fő. De baszki, akkor is, ha fizető vendég vagy a Mekiben! Ez milyen tahóság már! Azt már hozzá sem teszem, hogy Umagban is, meg ott is kb. minden helyi cigizik! Utcai fesztivál, egyik kőpadon ül asszony, ölében az egyik kiscsaj. Van még mellette egy hely, leül egy helyi idősebb, kövér hölgy, majd rágyújt azzal a kezével, ami a családom felé esik. Azt hittem lerúgom a fejét, hogy lehet ilyen bunkó! Aztán elkezdtem figyelni. Kb. minden helyi cigizik. Az is aki tolja a babakocsit! :(

Reggel elmentem futni. A szembejövő futók 80%-a csaj. Az ikonikus az volt, mikor a párocska tolt egy puszit, csaj elindult futni, csávó maradt a padon és rágyújtott... :C

(#6352) qnadam válasza Jahno (#6340) üzenetére


qnadam
veterán

pont az :) van valami bridge-forma zoomos filmesem meg canon filmes vázam, a mju viszont pici zsebrevágós, fényerős.. mondjuk ára is van.

háromvoltos elem kínából occsó :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6353) qnadam válasza Phülöp (#6344) üzenetére


qnadam
veterán

a bolttal velem is így történt, de azért nem fizetnek :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6354) qnadam válasza Bujdy81 (#6347) üzenetére


qnadam
veterán

közben én is gondolkoztam valami városi-országúti állaton, nekem is szembejött a decathlonos 80ezres bringa, ez árban oké lenne, de ha ennyire nem jó...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6355) Jahno válasza Bujdy81 (#6342) üzenetére


Jahno
őstag

Zuhanyzás nekem mindegy. Akkor inkább a kávé legyen jobb. Én, mint nagy kávés is ezt vallom :-D

(#6356) Jahno válasza qnadam (#6352) üzenetére


Jahno
őstag

3 voltosat én nem nagyon talátam. Lehet este kirakom ezt is a "vigyedhamar" kupacba. Most még lelkes vagyok, aprítom a miszliket :-D "Valamire jó lesz" típusú tört állványok, fejek, 1 köbméter mindenféle PCs kártya. Azért a Tseng ET6000, Awe32, bővített Gravis még marad és később baszom ki :-D Két olyan PC-t is talátam, amiről fogalmam sincs honnan van, csak kinőtt.

(#6357) qnadam válasza Jahno (#6356) üzenetére


qnadam
veterán

24-es switch nincs a kidobandók listáján? asszonyék bányájába kellene.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6358) Jahno válasza qnadam (#6357) üzenetére


Jahno
őstag

Inkább 16osak lesznek és kisebbek. Nagyok múltkor hirtelen felindulásból elmúltak mert nagyok és mindenki sírt, hogy jajjnemgigaites... SG 300-28as tuti van, itt fekszik a gyárban. Kicsiket kidobáltam, meg aminek nincs tápja. Vagy úgyis akdék itt nekem egy 2950es Catalyst, max. elviszed és visszacsereberéljük. Hangos is jó?

(#6359) Bujdy81 válasza blueboi69 (#6202) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jövő héten egyik este tekerj át hozzánk, van egy halom alkatrészem (nyergek, pedálok), kimatekozzuk, mi lenne a legjobb, segítek beállítani is!

(#6360) Jahno válasza blueboi69 (#6307) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi a kicsi. Amúgy ha mostanában álláshirdetéseket nézel, akkor ez még a jobbak közül van. A riasztót sem azért írta bele, mert soros portról rendszerszinten foglalkozni kell vele, hanem azért, amiért Nálatok is az IT feladatkörében van a klíma. Itt havonta csinálsz/törölsz 1-2 kódot, arra legyen külön ember? Meg ha ki kell nézni valamit a wifiből? Felétek a klímát ellenőrzöd, megnyomkodod, de nem takarítod, max. szemed rajta és szólsz ha baj van.

(#6361) FőDudu válasza Bujdy81 (#6351) üzenetére


FőDudu
addikt

Az autopalya matricas dolog az tutira marhasag. Meg a koperi Sparban is lehet venni.
Petrol/OMV - kb minden kuton van. Hatartol a palyaig 2 kut is van, biztosan van mindketton.
Nem tudom hol jartal - horvat oldalon nem tudom mi a helyzet. Ott meg nem probaltunk matricat venni.
Horvat kuton eleve nem is tankolunk - ha megyunk akkor annyi benya mindig van, hogy a legnagyobb dugo/kerulo eseten se kelljen ezert megallni. Az tuti, hogy pl. az M7 192KM-nel levo (P)INA kuton is arulnak mar matricat. Szoval otletem sincs hol kaptad ezt az infot.

Mekibe nem jarunk, mar gyerek is leszokott rola miota a dunakeszi Auchan-nal levoben behanyt a hamburgertol. Az 50 centes dologgal meg egyetertek. En sem szeretem, mert kb. sosincs ermem...
Annyi roman/bolgar/lengyel turistabusz jar (30-40-50 fovel), hogy kenytelenek voltak bevezetni.

Mindent szetbasztak es igenytelen barmok. Inkabb legyen fizetos, de akkor rendben is tartjak (tisztan is).
Igen, szetbasztak. Csap letorve, WC papir ellopva, fal szarral osszekenve, stb.

Fizetosben ez kicsit macerasabb, ott akad aki figyel ra es takaritjak is rendszeresen.
Mi altalaban Marche-s kutnal allunk meg - tankolas, pisi, kave. Ott pl az 50 cent lefogyaszthato.

Ismeros is jott a mult heten, azt mondja a baromallat (roman rendszammal erkezo) a wc ajto ele kopott.
Biztos nem birta megvarni, hogy beerjen es a budiba turhazzon. Eszmeletlen milyen igenytelen emberek elnek a foldon.

Dohanyzast nem figyelem - nalunk senki sem dohanyzik a kornyekunkon. Munkatarsak kozul se dohanyzik senki - csak alsobb szinteken. Nekem nem tunt fel a dohanyzasi moral - pedig kurva erzekeny vagyok a dohany fustre. Igaz Umagban se jartam meg soha :)

Illetve de, csak tokom tele volt a parkolohely keresgelessel a belvarosban ahol a buzi parkolo automata csak bizonyos ermeket szeret es hiaba volt egy marek kunank alig tudtunk belole parkolni....es inkabb nem is megyek tobbet. Basszanak egyedul. :)

Ma voltunk tengernel a horvat oldalon - ott se dohanyzott senki. Pedig nem voltunk egyedul :)
Viszont volt: kellemes tengeri szel, napagy + napernyo, beach bar kajakkal es piakkal, gyerekeknek homokozo, kis medence (tengerben), hinta, csuszda, kristalytiszta viz, tengeri nyul, tengeri uborka, guat, mindenfele kagylo es rak, baratsagos kormoranok, stb... Szoval jo volt.

FőDudu

(#6362) FőDudu válasza Sipi- (#6335) üzenetére


FőDudu
addikt

En ugy vagyok vele, hogy a jo az nem feltetlenul sokkal dragabb az atlagnal.

Itt eleg jo bringakkal jarnak a kortarsai - Specialized az kb az alap.
Amugy a Decathlonos 200-tol alig dragabban mar igen komoly minosegbeli ugrast lehet talalni:
Ridgeback

11-12kg vs 8.9kg az mar nem mindegy. 70 Euro pedig eleg keves penz ekkora lepesert.

A 400-at sem sajnalnam, a 665 az mar nem a belepo szint.
Igaz a 400-ra meg vegyel kitamasztot, sarhanyot, kulacsot tartoval, csengot, sisakot, lampakat - es az is rogton 500-600.

FőDudu

(#6363) FőDudu válasza #09908736 (#6350) üzenetére


FőDudu
addikt

Hasznaltat nem akarok - viszont a csaladban van kiskolok akinek pl most megy a meglevo Specialized Hotrock.
Ugyanigy mehet majd az uj is ha a fiamnak mar lesz egy nagyobb.

Azt gondolom, nehogy mar erre sajnaljuk a penzt. Tenyleg par napi fizumrol van szo.
A gyerek boldog(abb) lesz egy jo(bb) biciklivel - en is az voltam az agyvaltos bringammal a nyolcvanas evek elejen.

Az osszteleszkopos 16 kilos bringa az nagyon nehez. Valoszinuleg ezert nem lett jobb az eredmenye.
Egy konnyebb bringaval tuti jobban ment volna. Gondold el, hogy siman meg lehet felezni ezt a sulyt.
8 kilo az nem is nehezen erheto el.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#6364) ncc1701 válasza FőDudu (#6362) üzenetére


ncc1701
veterán

Kitámasztó nem való komoly bicajra. Még sosem hiányzott.

(#6365) FőDudu válasza ncc1701 (#6364) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerekere kell. Kulonben a falhoz tamasztja. Aztan betori a szigetelest a hazon.
Lattam mar ilyet, csunya baleset :)

FőDudu

(#6366) halapidori válasza Jahno (#6358) üzenetére


halapidori
csendes tag

Jó a hangos is persze! Kevés kivétellel nagyothalló és siket srácok járnak a suliba, nem panaszkodnak ilyesmire:) az a helyzet, hogy remekül működik az állami intézmény fenntartása: csak a suliknak küldött listából vásárolhatnak bármit, ahol négyszeres az ár. Erre nincs keret, mert helyette olyan balgaságokra költik a pénzt mint rezsi meg duguláselhárítás.... Szóval bárkinek bármilyen használható elektronikai hulladéka van, örömmel átvesszük :'(

(#6367) halapidori válasza qnadam (#6354) üzenetére


halapidori
csendes tag

Annyiért már kapsz olyat aminek LELKE is van!

(#6368) Jahno válasza FőDudu (#6361) üzenetére


Jahno
őstag

"Meg a koperi Sparban is lehet venni."

Ez mondjuk nekem külföldön autózva kevésbé jutna eszembe.

(#6369) FőDudu válasza Jahno (#6368) üzenetére


FőDudu
addikt

ekkora kamu, hogy csak az OMV :)

FőDudu

(#6370) Jahno válasza FőDudu (#6369) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolm Bujdy sem az ujjából szopta, hanem mondja amit hallott.

(#6371) Jahno


Jahno
őstag

No ez de durva:

https://vimeo.com/83663312

(#6372) Gabibácsi válasza FőDudu (#6361) üzenetére


Gabibácsi
tag

Horvátok még primkóbbak mint a szlovének, még matrica sincs, kapuzgatnak :)
Cseheknél meg matricát csak kápeval vehetsz a határon, ott is jól megpldották

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6373) FőDudu válasza Jahno (#6370) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert nekem lenne egy sejtesem, ugyanis felenk nincs olyan ut ahol ne OMV kut lenne az elso Koper fele :)
Szoval vagy nem erre jott, vagy nem ebben az orszagban akart matricat venni;)

FőDudu

(#6374) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Aki eddig körömrágva aggódott a 12.-e óta Ferihegyen kallódó Zulu óraszíjamért, tegnap meghozta a postás. 18 nap, innen fog romlani tovább november-december környékére a teljesítményük.

(#6375) qnadam


qnadam
veterán

nőm első elütése bringával. voltak rendőrök, úgy néz ki hogy csak zúzódás, de még várunk a röntgenre, mentő vitte. utána még voltak közlekedésiek, helyszíneltek, aztán biztosító, stb.
tudtok jó bicikliszervizt újpest környékén?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6376) eattila válasza qnadam (#6375) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tiszta, hogy őt ütötték el, vagy ő ütött el valakit? Első verzió esetén jobbulást neki!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6377) Jahno válasza eattila (#6376) üzenetére


Jahno
őstag

Ha röntgenre vár és szervízt keres, akkor jahh :-P

(#6378) eattila válasza Jahno (#6377) üzenetére


eattila
csendes tag

Feltételeztem, hogy ha mást ütnek el, akkor sem lépnek le, esetleg a bringáját megjavíttatják, és érdekli őket, hogy mekkora a sérülés.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#6379) -NoVa- válasza qnadam (#6375) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mennyit tervez évente, ha már számozzátok? Lakkozó utcai szervizt kérdezzétek meg, a környéken mást nem tudok.

(#6380) Jahno válasza qnadam (#6375) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor pálinkát rá! Fóti úton van egy szimpatikus hely, de szerintem 2 éve nem jártam arra. Dunakeszi/Fót nem játszik? Rendes vidéki helyek, még tán közel is van.

(#6381) ncc1701 válasza qnadam (#6375) üzenetére


ncc1701
veterán

Faja. Havert már 2x borították fel, egyszer sem lett belőle rendőrségi úgy. A második egy igazi tahó volt, a srác hátsó kereke KO lett, vmi harminc pár ezer volt a történet, és elkezdett alkudozni...

(#6382) Gabibácsi válasza qnadam (#6375) üzenetére


Gabibácsi
tag

Basszus, ott voltam reggel, láttam a helyszínelést
Részvétem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6383) Jahno


Jahno
őstag

Ha már autós. Haversrácot leintette a rendőr, mert nem állt meg egy körforgalom előtti STOP táblánál. Mókás lett a sztori, mert anyázta a rendőrt, eljárást, mindent és utólag akarta kitalálni, hogy volt-e tábla.

Mondom tök egyszerű, ha jön a rendőr, akkor hátranézel, ott a tábla? Apicsába beszoptam. Ha nincs, akkor zűrös vitaalap, B terv. Erre megmagyarázta, hogy fogalma sem volt, hogy volt-e és nem is akart nézegetni, meg amúgy is idegbeteg volt mert hisztizett az asszony és a két gyerek is és nem ért rá ilyen marhaságokkal foglalkozni :-D Én meg felhomályosítottam, hogy opciósan akkor le kellett volna támasztani a bárkát az út szélére, mert vezetésre alkalmatlan állapotban létezett. Rögtön kikedvencelt, de azért vaze...

Később helyi erő írta, hogy nem túl régen raktak ki STOP táblát, mert összevissza törték egymást a népek. Na mondom, helyben vagyounk.

(#6384) Sipi- válasza Jahno (#6383) üzenetére


Sipi-
tag

Megszokásból vezetés bajos lehet, ha pl. beszednek egy mackósajtos táblát. Még régen hallottam ilyenről, volt is vita belőle. De a jobbkézszabály érvényes ilyenkor.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6385) Gabibácsi válasza Jahno (#6383) üzenetére


Gabibácsi
tag

kikedvencelt?
ez valami tiniizé?:D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#6386) -NoVa- válasza Jahno (#6383) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha már autós. Amikor sógornő kijelentkezett az országból, a kötelező biztosító automatikusan visszavonta a biztosítást a kocsijáról, és visszautalta a hátralévő összeget (amiről simán elfeledkezett, én is hasonlóképp tettem volna, meg kit érdekel a számlámra bejövő nagyobb összeg azon túl, hogy örülök neki egyszer). Aztán mivel nem vonta ki a forgalomból a kocsit, nem is akarta kivonatni, most szophat egy évnyi fedezetlenségi díjjal, mert túl proaktív volt a biztosító.
Tippre a megoldás az lesz, hogy most hamar ténylegesen kivonatjuk a forgalomból a lejárt forgalmijú autót, aztán majd elajándékoztatjuk vele a saját 19 éves jogsival nem rendelkező lányának, aki majd tudja biztosítani, és forgalomba helyezni, ha kell. Függöny.

(#6387) Sipi- válasza -NoVa- (#6386) üzenetére


Sipi-
tag

De a fedezetlenségi díjat attól még ki kell fizetnie, nem?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6388) qnadam válasza -NoVa- (#6386) üzenetére


qnadam
veterán

nem elég üzembentartónak lennie?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6389) qnadam válasza eattila (#6376) üzenetére


qnadam
veterán

valóban, a megfelelő szó az elüttetése lett volna :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6390) qnadam válasza -NoVa- (#6379) üzenetére


qnadam
veterán

a terv nulla, de persze ki tudja előre. az elsőség biztos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6391) -NoVa- válasza Sipi- (#6387) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elvileg nem, a bónusz besorolását bukja csak. Legalábbis a szakértők ezt mondják. Hogy konkrétan az az autó, vagy bármely más autó sem kerülhet az ő nevére most 5 évig itt, az bizonytalan, de szerintem annyira ez nem érdekli az óceánon túlról.

(#6392) qnadam válasza ncc1701 (#6381) üzenetére


qnadam
veterán

jöjjön csak a rendőr, legyen nyoma, fizessen biztosító, lássa orvos, az autós pedig érezze azt, hogy következménye van az ilyesminek.
öt percre lakunk a helyszíntől, max öt perc volt, mire kivakartam magam az ágyból és elindultam, de már ott voltak a rendőrök, mire odaértem, ők hívtak mentőt is, a közlekedésiekre kellett várni még egy órát, meg közben Dórinak a röntgenre.
aztán még elment jó másfél óra a munkahelyén, mert nyilván fogalma nem volt senkinek, hogy az ilyenkor szokásos jegyzőkönyv ügyében (munkába menet történt, így munkahelyi balesetnek számít) ki az illetékes.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6393) -NoVa- válasza qnadam (#6392) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rutinosabb munkahelyeknél ilyenkor a HR-es hosszan kifaggatja, hogy nem-e terveztett munkába érés előtt még venni egy kis péksütit, aztán hümmögve nyugtázni, hogy ez bizony boltba, nem munkábamenős baleset volt, és szerencsére semmi dolga nincs vele. Minderről jegyzőkönyv, pecsét, világbéke.

(#6394) qnadam válasza -NoVa- (#6393) üzenetére


qnadam
veterán

ez nem rutinosabb munkahely, hanem állami iskolafenntartó gittegylet :) és természetesen a lehető legrövidebb úton haladt odafelé az állandó lakhelyéről, szentendréről.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6395) halapidori válasza Gabibácsi (#6382) üzenetére


halapidori
csendes tag

Köszönöm-köszönöm:) azért annyira nem nagy a baj, van egy (eddig) tízcentis színes folt a térdem mellett. Ha qnadam megfelelően ápol, tán megmaradok:)
A BICIKLIvel nem tudom mi lesz, rá sem merek nézni, ott senyved az autóban. Autókkal kapcsolatban okosab vagyok, biciklikről fogalmam sincs. Független kárszakértőn gondolkodom erősen, mert egy sosok éves ám rendkívül ritka és cseppet sem használt kerékpár az áldozat, minden eredeti rajta csak az ülés és a gumi nem. Bringáknál nincs OT rendszám, most ez annyit fog érni, mint amivel nagyapám szállította a krumplit a piacról?

(#6396) Phülöp válasza halapidori (#6395) üzenetére


Phülöp
addikt

Talán érdemes lenne megkeresni valamelyik futárcéget szakérteni, ők eléggé benne szoktak lenni az OT bringák világában.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6397) halapidori válasza Phülöp (#6396) üzenetére


halapidori
csendes tag

Na akkor magamhoz veszem a telefonom.... Annyira nem OT azért, inkább csak ritka es szívemnek igen kedves:(

(#6398) Sipi-


Sipi-
tag

Azt hittem már kiment a divatból, hogy telefonon felhívnak embereket, hogy valamit rájuk sózzanak. Tévedtem...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#6399) -NoVa- válasza Sipi- (#6398) üzenetére


-NoVa-
őstag

Te is vettél egy repülőteret Nigériában?

(#6400) npera válasza -NoVa- (#6374) üzenetére


npera
újonc

Itt is hasonló idő kellett. Még egy örökkévalósággal korábban kellett vámot fizessek a csavarhúzós készletre, aztán tegnap jött meg. Érzésre kábé vagy 3 hét volt az is. Addig Stockholmban tárolták a cuccot és itták a kávét, gyanítom....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.