Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101601) A. Crowley válasza Phülöp (#101584) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

OK, kicsit bővebben.
Gyereknek kell lassan PC, főleg az iskola miatt. Emellett van Xbox (360+One), Wii, Switch, szóval nem az elsődleges cél lenne a játék. Viszont ha van csordaszellem, és a suliban valaki bedob egy PC-s játékot, akkor azért tudja megmozdítani a gép, de nem ez az szempont.
Ilyenre persze az én Asus Zen AIO-m is jó, viszi a GTAV-t, Fortnite-ot, de azért ez egy elég drága masina volt, valami olcsóbb kéne neki.

[ Szerkesztve ]

(#101602) A. Crowley válasza npera (#101591) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Szép...

(#101603) Phülöp válasza A. Crowley (#101601) üzenetére


Phülöp
addikt

Ryzen 5 5600G, aztán ha mégse elég az IGP, mehet mellé videókártya.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101604) blueboi69 válasza A. Crowley (#101601) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem meg, majd ha kialakul az igény egy konkrét játék miatt, akkor az majd meghatározza, hogy mi a minimum hw igény. Ha 1évig nem is játszana így semmivel, akkor felesleges kiadás volt.
Én nem rugóznék ezen most előre. Pláne ha van xbox, akkor online csak tud másokkal játszani. Vagy olyankor számít, hogy valaki nem pc-ről jön?

(#101605) npera válasza Phülöp (#101598) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

Most vettem próbálgatni 19T és 20T lánckereket hátra. A lányom sulijánál ha fel tudok menni, akkor jók vagyunk. Az a benchmark.

Vettem olyan csengőt is, ami felmegy a kormányra. A másikat vélhetően az országútira tudom majd felapplikálni.

Ha semmi más nem megy, akkor Biltema gombás csengő mindig van :C

Még egy láncot is rittyentettem, amin SRAM-hoz hasonló zárszem van.

(#101606) npera válasza blueboi69 (#101604) üzenetére


npera
újonc

Persze, a célzás. Nem emlékszel arra a vitára? Flame ON!!!! :C

(#101607) -NoVa- válasza npera (#101593) üzenetére


-NoVa-
őstag

Grat, ez legalább annyira jónak tűnik, mint egy DAP :)

A fékért ne aggódj, ha megszoktad az örökhajtást, akkor ezekkel a fékpofákkal elvagy nyugdíjig, onnantól meg úgyis valami rekumbens túragépet fogsz építeni. Már csak egy csípőszélességű időfutamkormány kell előre, kormányvégfékkarokkal, és felső cyclocross fékkarokkal, akkor mindenfelé tudsz dőlni, hajolni, és elférsz a kocsisorban bárhol is.

(#101608) zetor2000 válasza -NoVa- (#101587) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem mondtam, hogy lehetetlen feladat, csak hogy jelen helyzetben ne legyen preferencia a premier játékok futtatása, ha nincs kellően mély zseb.
Ha van valami, amire nem vennék most PC-t, az a játék. Egyszerűen irgalmatlanul elszállt mindennek az ára. Talán az alaplapok és a hűtés, ami nem annyira, illetve itt talán lehet egészséges kompromisszumot kötni - pedig alaplapban a maximálisat vagy ahhoz nagyon közelit szeretek választani.
Egy átlag irodai gépet meg lehet venni 30-50E körül, ehhez képest egy VGA amivel lehet játszani - pl. a 1050TI-d jelenleg 100E körül mozog, vagy felette. Ebből a tesó gépe is kijön. Vagy a difiből valami játék előfizetés, kettővel több lángos, 20 liter benzin, akármi. Amúgy van, amire nem feltétlen elég fHDben a 1050TI :D De ez most mindegy, nekem is eléggé tré masinám van, kéne is upgradelni, de előtte széket veszek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101609) zetor2000 válasza Phülöp (#101603) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az jó kiindulási alap lehet...
Ha nem jó a CPU / a benne lévő integrált akármi, akkor azt lehet cserélni táposabbra, a platform komplett cseréje nélkül. Vagy maradhat, és kap egy dVGA-t, ami megfelelő lehet a feladatra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101610) npera


npera
újonc

Denna stiliga ringklocka i mässing fungerar inte bara som en akustisk signal, utan ser också bra ut på din cykel. Klockan ser diskret ut och är lätt att installera.

Detaljer

Lämplig för 22-26mm eller 30-36mm styrdiameter
Vintage design
Innehåller 3m färgskydd, 2 monteringsfästen, sexkantsfäste

(#101611) npera válasza -NoVa- (#101607) üzenetére


npera
újonc

Most megnéztem és látom, hogy van rajta valami tekerő, ami jóságnak tűnik. A hangja gondolom eléggé ott van.

Én majd szétkapom a régi iPod Classic masinámat és beleműtöm az új akksit, aztán próbálgatom. Abban elvileg nem teljesen rossz a DAC, bár biztos elavult már eléggé a mai élvonalhoz képest. Majd próbálgatom a losslesst rajta, valami módon tutira konvertálja a Foobar.

(#101612) zetor2000 válasza A. Crowley (#101601) üzenetére


zetor2000
senior tag

Iskolai tanulásra bármi is jó. Random irodai PCn minden is képes elketyegni, ami nem VGA intenzív, a végrehajtási idő kérdéses, de egy 6th. gen intellel szerintem egész jól el lehet lenni, és az asszem ~80 körül utolérhető.
Ha szeretsz gépet építeni, és van kedved árlistát bújni/összerakatni gépet, akkor drágább lesz, persze nyilván modernebb, ez a CPU már nincs. :D
Ha olyan kéne, ami jelenleg időtálló, nem feltétlen brand PC, akkor jó lehet egy AMDvel szerelt valami, ami árban megengedhető. AMD a fentebbi okokból szerintem ideálisabb lehet, mint az Intel CPU, de a doboz működik, kit érdekel, mi van benne?
Én VGA-t nem vennék, 2 okból:
-jelenleg a kriptovaluták bányászata elérhetetlenné tette, ha van, akkor irreálisan drága.
-Kínában változás volt a kriptobányászat terén, az ottani bányák használt kártyái előbb-utóbb elérik a piacot, ami lenyomhatja az árakat. Nem fogja, de talán.
Ennyi pénzt egy rétegigény kielégítésére én feleslegesnek tartok - képet ad a CPUba integrált valami is. Ami nem játék, arra megfelel az is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101613) A. Crowley válasza zetor2000 (#101612) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nagyjából akkor egy AIO PC is megfelel.

(#101614) -NoVa- válasza npera (#101611) üzenetére


-NoVa-
őstag

Múltkor elővettem az iPod Touch 1g-t, az is legendás a Wolfson DAC-cal, de azért a mai portable audio cuccokhoz már kár mérni.

Találtam egy csodás ár/érték arányú bigyót, ami az egyik 300$-os fülesemnél jobb, 20$-ért. Tanchjim Tanya, pici, fix kábeles, dinamikus, nyitott rendszer, abszolút meglepetés. Earbudból még fejlesztek, hibridből a Tea az stabilan a legjobb a hobbiköltségvetésemen belül, aztán lesem az akciókat, hátha leesik egy Shuoer EJ07m vagy Tanchjim Oxygen olcsón valahonnan. Az a kettő még wishlistes.

A DAP meg kicsit teltebb, és tágasabb akkusztikus tere van, este ágyból/fotelból fenomenális. És lehet tekergetni a hangerőszabályzót.

(#101615) Samott válasza -NoVa- (#101614) üzenetére


Samott
addikt

Az also kepen az milyen fules?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101616) zetor2000 válasza A. Crowley (#101613) üzenetére


zetor2000
senior tag

Általános feladatra mindenképp.
Azzal számolj, hogyha kilépnél ebből a kategóriából, akkor az költséges lehet, mert az AIO nem feltétlen bővíthető VGAval / kártyával és/vagy a monitorja nem használható önállóan. Azaz ha a VGA piac rendeződik (erre kicsi esély látok 1 éven belül), és a gyerek kapna gépet, akkor lehet, hogy drága megoldás lesz, mert egy másik gépet kell venni az AIO helyett/mellé.
Én egy random használt PC-t vennék, ami megfelel a büdzsének, játszani meg legyen jó a konzolhegy. Ha valami olyan van, ami kihagyhatatlan, akkor még lehet ezt bővíteni egy VGAval.
Ha az a terv, hogy megkapja az AIO-d, az sztem megoldás lehet, amíg a PC alkatrészek ára a visszatérnek a reálisabb/megfizethető sávba. Merevlemez talán nem para, mert 6 tera alatt is van vidáman élet, memória talán év végére olcsó lehet, CPU az általában generáció váltáskor válik megfizethetővé - ez idén nem lesz, asszem. VGA meg...
...jelenleg ott tartunk, hogy gyártásba került a 3 éves technológia, hogy legyen valami, ami veri az integrált VGA-t.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101617) Jahno


Jahno
őstag

Ezeknek sem az jut eszébe elsőre, hogy a címzett vegye fel dobozból. Áááádehogy. [link]

(#101618) npera válasza Jahno (#101617) üzenetére


npera
újonc

Mekkora fless lesz, ha a bolgár EU migránsok megneszelik az ebben rejlő "kereskedési" lehetőséget. Akármit lehet majd kapni :C

(#101619) -NoVa- válasza Samott (#101615) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt én csináltam, 15.4mm 130 Ohm beryllium bevonatú dinamikus driver, nyitott acél ház hátoldali szűrővel, belül szivacsbélés a 4KHz környéki rezonancia eliminálására, és nagy tisztaságú réz kábel. Igencsak jól szól, de még fejlesztés alatt áll :)

(#101620) zetor2000


zetor2000
senior tag

Na, az A500+ is visszatér...
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101621) Samott válasza -NoVa- (#101619) üzenetére


Samott
addikt

Szep. :) Csak mert ilyesmit mar nem nagyon arulnak manapsag. Elegedett vagyok a Monk-al, de elobb utobb kell valami ujabb usb-c-vel. Olyan meg nincs belole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101622) npera válasza zetor2000 (#101620) üzenetére


npera
újonc

Ez emulátor? Mert akkor #Gabibácsidoesnotapprove sajnos..... :C

(#101623) eattila


eattila
csendes tag

Gumi lecserelve. 2x, mert a forgasiranyt beneztem elsore.
Egyuttal lancot is sikaltam mert a hatso valto fogaskerekein allt a kotu.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101624) zetor2000 válasza npera (#101622) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez valami "vas" lesz, ami A500 képes lesz, de majd csak ha elkészül. Ha jól értelmezem a cikket, akkor A500+ vagy A1200 grafikával.
Hogy belül mi lesz, azt nem tudom, valszeg vmi emulátor, ami elfedi a futtató réteget. Az eredeti rendszer jogait gondolom, ez a cég nem/sem vette meg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101625) npera


npera
újonc

Ma szerelés közben néztem, hogy az egyik irányban a kormány kitérését az első fék korlátozza kábé 120-fokban. Tehát ha Fish and Chips manővert szeretnék gyakorolni (ebben még nem vagyok biztos), akkor az első féket le kell vegyem.

(#101626) Phülöp válasza -NoVa- (#101607) üzenetére


Phülöp
addikt

hogy tudtam :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101627) Phülöp


Phülöp
addikt

#drágaszágaink

9 hónappal a költözés után végre rászántam magam a zárcserére

[link]

Yale Doorman

rfid vagy 6 digit kód, vagy rfid+4 digit kód,  nuku kulcs
riasztóval összedolgozik, logolja, hogy ki-mikor-merre, 10 személyig
app-ból lehet buzergálni, mittomén, futárnak tudok one time password-öt adni három földrésszel odébbról, vagy be tudom zárni bárhonnan, ha véletlenül elfelejteném

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101628) npera válasza -NoVa- (#101614) üzenetére


npera
újonc

Muse albumot felismertem :R

(#101629) npera válasza Samott (#101621) üzenetére


npera
újonc

(#101630) qnadam válasza npera (#101622) üzenetére


qnadam
veterán

áh, ő nincs itt, hogy az emulátorosok nemi irányultságáról értekezzen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101631) Bujdy81 válasza Phülöp (#101627) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

áramszünetet hogyan kezeli?

(#101632) -NoVa- válasza Samott (#101621) üzenetére


-NoVa-
őstag

7$ és 25$ között látok pár USB-C MMCX kábelt, szóval már csak az a kérdés, hogy a 130 Ohm-hoz mit szólnak. Akad 32 Ohmos grafén driverem is, az sem rossz. Meg egy másik házformátumban titán, abból is még lehet valami, a Sennheiser HD580-hez mérve az is hozza a szintet. A Monk óta az építgetős scene nagyon eldurvult, már komolyabb fejhallgatókat megszorongató dolgokat reszelgetnek.

(#101633) hobizoli válasza Phülöp (#101627) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vmi emberi nyelven nincs az oldal megcsinalva? :DDD

több drón kell ;P

(#101634) Phülöp válasza Bujdy81 (#101631) üzenetére


Phülöp
addikt

4db ceruzaelem van benne, ha elfogy a kraft, akkor egy 9voltos elemmel be lehet bikázni egy nyitás erejéig.
Egyébként picsog, ha már csak lötyög a delej az alján.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101635) Phülöp válasza hobizoli (#101633) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha tényleg érdekel, akkor google translate.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101636) Samott válasza npera (#101629) üzenetére


Samott
addikt

Igen, pont az lenne a cel hogy ne kelljen ilyen kulon kabeleket/dobozkakat hurcibalni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101637) Samott válasza -NoVa- (#101632) üzenetére


Samott
addikt

En nem kovetem ezt ennyire szorosan, tudsz esetleg Monk stilusu (nem dugo, hanem fulbe akaszthato) de jobb megis megfizetheto fulest ajanlani? Nekem nincs ugyessegem epitgetni, jo a siman netrol rendelheto is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101638) -NoVa- válasza Samott (#101637) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy Yincrow X6 elvileg szép upgrade a Monk után, filléres cucc.
A felsőbb polcról az Astrotec Lyra Nature érdekes, azt kipróbálnám.

A kettő között félúton a DIY peremén ott a moduláris, de forrasztásmentes Smabat M2s Pro, amihez akadnak prémium driverek.


Nem rossz ez sem, de egyelőre komolyabb belső alakítás nélkül nem jobb, mint a saját épített, csak drágább. Még jön hozzá egy, nemrég kijött driver, abban van még lehetőség.

Vagy ott a feleségem gyáva fantáziátlan megoldása, a Faaeal Rosemary 150 Ohm. 20$, majdnem olyan jól szól, mint a tákoltak, klasszikus műanyagházas kényelmes.

(#101639) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No photo description available.

(#101640) blueboi69 válasza Bujdy81 (#101519) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem nem egr, nemtudom, mert itt máshogy hívják.
Nem fogja ledugózni, ez fel sem merült.

(#101641) npera válasza Bujdy81 (#101631) üzenetére


npera
újonc

Előtte el kell dönteni, hogy most benn akarsz-e lenni vagy kinn.

Én arra tippelek, hogy van benne akksi, aztán ha a tolvaj levágja a betápot attól még nem old ki azonnal tárva-nyitva a kecót.

Nekünk Verisure rendszer van itthon és minden egységben van akksi, amiről elég sokáig elfut a rendszer. Ha a kábeles netet sikerül is levágni, akkor sincs veszve minden mert van benne SIM-kártya is és azon keresztül is eléri a központot. Mivel ez integrálva van az ilyesmi riasztós rendszerekbe, ezért tutira működik áramszünet alatt is.

Vélhetően adnak hozzá egy megawattos dízel generátort is, ami utána beindul és megremeg az egész épület :B :C

(#101642) npera válasza Samott (#101637) üzenetére


npera
újonc

Én vettem a TinHifi T2-est és valami elképesztően jó. Kell hozzá valami jó méretű tip, az a kulcsa az egésznek, hogy jól szóljon. Nagyon kellemes semleges a hangja, nem fárasztó hallgatni.

Mivel nem bírtam magammal, ezért vettem hozzá egy elképesztően poccos kábelt is, de teljesen jó az alap elindulni.

50 dodó volt a saját oldalukról, kiért simán és azóta bódottá.

Ha kell erősebb basszus, akkor szintén nagyon olcsón van az Urbanfun. Ha annál jobb kell, akkor Nova az illetékes audiófül source of nolidzs.

(#101643) npera válasza hobizoli (#101633) üzenetére


npera
újonc

Pedig a finn-ugor rokonság miatt igazán tudhatnád dekódolni. Üxi-káxi. Az egy-kettő. Tovább nem tudom.

(#101644) blueboi69 válasza npera (#101641) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hm, most látom csak mi a téma. Akksi szívás tud lenni, sztem ebben nincs.

Belülről nem gond, mert ahogy látom kézzel ki lehet nyitni. Bejutás már problémásabb.
Én is gondolkodtam ilyenen, de igazából semmi értelme, mert ha a bejáraton nem tudnak bejönni, akkor körbemennek és az üveg teraszajtók közül választanak. Ha az sem szimpi, akkor ablak...
Futár meg ilyenek ne jöjjenek be a házba, ha nincs otthon senki. :N

(#101645) Samott válasza -NoVa- (#101638) üzenetére


Samott
addikt

Koszi a tippet, a Yincrow-t be is rendeltem, maghallgatom milyen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101646) Samott válasza npera (#101642) üzenetére


Samott
addikt

Az is fuldugos, azt nagyon nem szeretem. Csak ez a klasszikus formaju az amit el birok viselni a fulemben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101647) Phülöp válasza blueboi69 (#101644) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak elemek vannak benne, hálózati áram nincs.
Belülről a kilincs minden esetben nyit, kívülről csak kód vagy kártya. Ha lemerül az elem, akkor belülről kilinccsel ugyanúgy nyitható, kívülről pedig egy 9 voltos elemmel életet lehet lehelni a kezelőpanelbe, amíg beütöd a kódot.
Nem a rablók miatt van ez a cucc, hanem a régi fosch zár b.szta ki a biztosítékot többedíziglen. Egyszer már sikerült is kizárni magunkat, szerencsére volt tartalék kulcs a lábtörlő alatt.
A régi zárat nehéz volt kezelni, nehezen is mozgott, a kulcs is nem volt túl acélos, főleg télen tudott gondot okozni a használata.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101648) npera válasza Samott (#101646) üzenetére


npera
újonc

Ja, oké, ez a részlet elkerülte a figyelmemet. Én sem szerettem őket korábban, de megfelelő tippel nagyon megkedveltem.

(#101649) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Árbecslés a javításokra:
C4:
- Motorháztető - bontott
- motorháztető zsanér (2 db) - új
- lökhárító merevítő, új
- komplett első lökhárító - bontott
- bal oldali ködlámpa - bontott
- lámpa takaró - bontott
- bal oldali fényszóró fül - új
- bal oldali sárvédő tartó műanyag - új
- légterelő (2 db) - új
- jobb oldali, motoros visszapillantó tükör - bontott -> ez egy korábbi, garázsból kitolatás miatt
- motorháztető, lökhárító fényezése
- munkadíj

Szumma 336.800 Ft

Focus:
- Hátsó vészhárító
- hátsó kötény
- h.k védőléc
- jobb hátsó védőléc
- hátsó vészhárító kereszttartó
- csomagtértető
- embléma, felirat
- fényezés: hátfal fedél, hátsó vészhárító, hátfallemez (javítás), jobb hátós oldalrész (javítás)

Szumma 490.000 Ft

Ezen felül volt még a biztosító felé a díjnemfizetési probléma, az 157 ezer Ft volt, kárszakértő 25 ezer. Szumma picit kevesebb, mint 700 ezerbe fájt, hogy lejárt a KGFB, és szumma picit több, mint egy millió volt a kocc.

(#101650) blueboi69 válasza Bujdy81 (#101649) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:Y
Az a durva, hogy nekem a 20éves bmw-re számoltak annyit, a géptető/lámpa sérülésre mint neked a c4-re.

Viszont a kgfb mulasztás miért fáj közel 700ba? Nem csak a 157k? Vagy ez hogy jött ki?
Kárszakértőt neked kellett fizetni? A lejárt kgfb miatt?
És mi lesz a focussal? Megcsináltatjátok, aztán menjen isten hírével? Mert akkor így nem TK. Éppenhogy..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.