Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101901) halapidori válasza blueboi69 (#101898) üzenetére


halapidori
csendes tag

Igenigen, ilyesmi a cél, de vajh mennyi a gyakorlati különbség egy 150ezres, egy 270ezres, vagy egy 400ezres közt? :/ Hát így.

(#101902) Phülöp válasza halapidori (#101900) üzenetére


Phülöp
addikt

amikor ebay-en vettél fotópuskát gombokért, akkor meg qnadam-nak volt nedves a tekintete

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101903) eattila válasza halapidori (#101900) üzenetére


eattila
csendes tag

Én azt mondanám (némi zenei múlttal, meg zenész ismerősökkel), hogy ha csak otthonra kell billentyűzni, akkor ha működik és a hangja/tudása/kinézete is szimpi akkor vegyed.

Minden egyéb esetben kell keresni zenei pedagógusokat vagy ismerősöket. Sajna az enyémek Debrecenben vannak. És fúvósok főleg. (csak én zongoráztam)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101904) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#bmwömlengés #fájaszívem

Tegnap elhoztuk a bmw-t a szerelőtől, nagyon patent. Nem én vezettem, hanem a vevőjelölt, de nagyon király volt látni az autót a tükörben meg hátulról. Előtte mentem vele egy próbakört, mostmár furcsa volt, hogy olyan közel a szélvédő, meg a műszerfal, de az összes kezelőszerve annnnnyiiiira lágyan kezelhető. Ehhez képest az smax tényleg egy traktor.
A váltó, a kupling, a fékpedál, a kormány, minden annyi kellemesen használható és annyira érezni, hogy egy kezesbárány az autó. Kellemesen húz is alulról, azt vettem észre, hogy 2ezernél már felváltok, holott a dizel smax 1500-2500 között szokott mozogni, de 1500 nem érdemes használni, mert kb mintha tolnám az autót, annyira életképes, ez meg, "nagy" szívóbenzin, (igazából, ugyanakkora a mint az smaxban a dízel), hogy alapjráattól érezni, hogy van benne erő.
Na és a motor annyira szépen jár, hogy első blikkre azt hittem lefulladtam vele, mert se vibrációt nem éreztem, se nem hallottam.
Nagyon fog hiányozni, az biztos.
Ma még nálam van, kicsit megyek vele, lemosom, aztán a hosszúhétvégére kölcsönadom a családnak, hogy menjenek vele és utána eldönthetik, hogy megveszik-e.

(#101905) Jahno válasza halapidori (#101901) üzenetére


Jahno
őstag

Főleg mikor egy rendes billentyűs tag felszerelését megnézed, aki kiáll a konzervatóriumba 70ezres és 2 milliós cuccal is, akkor főleg vakarod a fejed, hogy merre az előre.

De az jogos, hogy 88as legyen, kalapácsos és pedálos, addig okés.

(#101906) eattila válasza halapidori (#101901) üzenetére


eattila
csendes tag

http://reneszanszember.d23.hu/zongora-vasarlas/

Ilyet találtam hirtelen. Bár helyi viszonylatban komolyabb zongorista azért tolta elektromossal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101907) blueboi69 válasza halapidori (#101901) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nemtudom, nekem botfülem van, max autóhifihez konyítottam régen....
Csak azt tudom, hogy ismerős is hobbyból zenélget otthon már jóideje. Ő mesélte, hogy az ilyen 100-200ezres kategóriával akarta kezdeni, de már a boltban amikor kipróbálta, fordult is ki.
Szerinte az ember egy életre vesz zongorát, az ilyen olcsó kategóriát gyerekeknek veszik a szülők, hogy megtudják kevés anyagi invesztálással, hogy gyereknek való-e a zongora vagy nem. Merthogy kérdeztem, hogy nincs-e ebből jófogáson valami óccsóbbért, aztán szerinte ilyet nem adnak el használtan.
Tehát ha úgy veszed, hogy ezt megveszed és az életben többet nem kell zongorára költened, akkor nem sok. Egyébként meg biztos bazi drága, nekem az alujárós villanycigány is pont úgy szól :DD

(#101908) ezittketto válasza -NoVa- (#101881) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Az mindÍg menő :D

(#101909) ezittketto válasza npera (#101882) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"Egyszerűen csak megfordítja az ember a hátsó kereket. A másik oldalon van egy szabadonfutóra szerelt lánckerék."
:Y Ilyenről még nem is hallottam :R

(#101910) halapidori válasza eattila (#101906) üzenetére


halapidori
csendes tag

Igenigen, van egy ilyen sznoboskodós vonal pl. A fotósoknál is, de én hiszek a technikában, és nem fér el egy pianínó a lakásban :D

Najóhátakkor keresgélek, meg olvasgatok tovább. Köszönöm köszönöm mindenkinek <3

(#101911) Phülöp válasza ezittketto (#101909) üzenetére


Phülöp
addikt

így
[link]

itt kevésbé látszik, viszont sokkal szebb a körítés
[link]

+ a körítés nagyban
[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101912) ezittketto válasza Phülöp (#101911) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Okos kis megoldás. :)

(#101913) Jahno válasza blueboi69 (#101907) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a sznobfaktor és mint fent említettem érdekes módon elég "nagyok" is nyomják ilyen 100-200ezres kategóiával (:- Lehet összeírom a cuccaikat, végtelen+1 verzió van. Pld., Vele régebben 3-4 helyen és mindenhol is összefutottam, mikor felfutóban volt aztán ha ilyen szinten van és Neki megfelelnek az "olcsóbb" cuccok és főleg tudja, hogy mikor mire és mit kellene használni, akkor szerintem nekünk kicsiknek is jóvanazúgy: [link]

(#101914) eattila válasza halapidori (#101910) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor versenyzongora kell, nincs mese :D Esetleg egy csemballó :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101915) Jahno válasza halapidori (#101910) üzenetére


Jahno
őstag

Ez bonyolultabb lesz, mint a fotózás :-D Annyiféle verziója van egy Nord Stagenek is, hogy yajjj. És akkor próbálod kitalálni, hogy melyik mire és miért, majd arra jutsz, hogy zongora és szól. A billentyűk száma még okés, de mikor szinti és mitől zongora, vagy melyik verzió mire való és mit tud a sok sallangon kívül, az szerintem megfejthetetlen káosz.

(#101916) Jahno válasza eattila (#101914) üzenetére


Jahno
őstag

Meg egy klasszikus DX7 :R És dobgép, sampler. DSP kártyák, mindenféle bizbasz modulok.

Jó persze, jó hangszer kell és olyan, mint a jó szerszám, meg egy kotlott Canon 40D-vel is nehezen lehet boldogulni, aztán jön a kategóriájában a Parkside, ami mindenre is rácáfol :U

(#101917) eattila válasza Jahno (#101916) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb. Bár az nikon 50-est ma adom el elvileg. Parkside flex meg azóta se forgott nálam egyet se.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101918) halapidori válasza Jahno (#101913) üzenetére


halapidori
csendes tag

Kb. Három hete voltam sickratman koncerten, egy gyerekmidibillentyűzeten zenélt, megoldotta, még improvizált is rajta!

De a tanuláshoz mindenképp több kell ennél, vannak helyek, ahol nem is vesznek fel diákot otthoni kalapácsmechanikás cucc nélkül. :)

(#101919) Jahno válasza halapidori (#101918) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy ismerős nagy igazsága: színházban kell fellépni és ott azon játszol amit adnak. Azé a gyerekbill nyilván kicsit erős, ha zongorához hasonlítjuk, de igen, ennyire van helye. Szerintem Titusz meg a többi is csinált pár reklám zenét olyasmin. Még mindenen is.

(#101920) blueboi69 válasza Jahno (#101913) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemtudom, aszondja, itt van a billentyűzeten rezonanciamodellezés, ami elég fasza.
Nem értek hozzá.

(#101921) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of 1 person and text that says "Reading the instruction manual for that elephant you ordered from amazon when you were drunk."

(#101922) qnadam válasza Jahno (#101905) üzenetére


qnadam
veterán

a rendes billentyűs tag helyzeti előnye, hogy ő már valószínűleg megtanulta a dolgokat a megfelelő eszközökön.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101923) qnadam válasza Jahno (#101915) üzenetére


qnadam
veterán

a nordban az a jó, hogy szóba se jön, annyiba kerül :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101924) qnadam válasza Phülöp (#101902) üzenetére


qnadam
veterán

az a helyzet, hogy a gombokért (már akinek a 801€ gombok :D ) vett canonra is én nyomtam meg a place bid feliratút :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101925) qnadam válasza halapidori (#101900) üzenetére


qnadam
veterán

Amúgy tök vicces, hogy mennyivel olcsóbb egy igazi zongora. Ingyen, vagy húsz-negyvenezer forintért dobálják őket az ember után. Nyilván szállítani, hangolni kell, de na, azt hittem jóval drágábbak.

és vastagon benne van, hogy amit harmincért vágnak utánad, azt már rég nem lehet behangolni se, és ezt vagy nem tudja az eladó, vagy tudja, és örül ha talál valami hülyét, aki nemhogy elviszi, de még fizet is érte.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101926) eattila válasza qnadam (#101924) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, aki gombot ragad, gomb által vész :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101927) Jahno válasza qnadam (#101923) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem csak a színe teszik, meg csomó ismerősnél látom, tök jó kommersz neve van (mert nem Yamaha) aztán azért szoktam emlegetni.

(#101928) qnadam válasza Jahno (#101927) üzenetére


qnadam
veterán

egy nord grand egyrészt csodaszép, másrészt ideálisnak tűnik a tanuláshoz, csak túl hétszámjegyű az ára.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101929) WiZARD


WiZARD
addikt

Aliexpressről rendeltem 5 apróságot, 5 külön eladótól augusztus 3-4-5-én.
Ma jött, 1 csomagba téve az 5 csomag, expressone hozta ki őket. Vámkezelésről szó se volt. Pedig a posta féle 5*399-es díjra fel voltam készülve.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101930) -NoVa- válasza WiZARD (#101929) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a posta díja lenne, de nem a postán jönnek mostanában. Nálam is szinte mindent az expressone hoz. Azért néha Hollandia felől is esnek be csak úgy a postaládába dolgok, olyankor lassabb az egész. Okos.

(#101931) -NoVa- válasza halapidori (#101910) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mi lehet annál sznobabb, hogy ott áll egy zongora a nappaliban csak azért, mert kicsicsaj néha elpötyögi a bocibocit miközben veszekszik a fiammal, aki totálisan spontán előadott dadaista koncertekkel képes ezt megzavarni azokon a billentyűkön, amikhez csak hozzáfér :)

(#101932) Phülöp válasza qnadam (#101924) üzenetére


Phülöp
addikt

az a helyzet, hogy a jelentéktelen részletek nem érintettek meg

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101933) halapidori válasza -NoVa- (#101931) üzenetére


halapidori
csendes tag

Jó hát a sznobizmus az jó tud lenni!

Amúgy az ovikában van egy kvanagy dobozunk, ami tele van gyerekhangszerekkel. Amikor nem kívánt vendégünk van (minket ellenőrző szülő, rossz időpontban takarító takkernéni, hallgatózó kolléga) akkor rászabadítom a gyerekeket, hogy akkor most én éneklek nekik Kispált, meg Kardos Horváth Jánost, ők meg ritmusérzék nélkül kísérik a csörgődobbal, a cintányérral, a műanyag szaxofonnal meg a lábujjal csapkodott kasztanyettával.
Erről vannak videóim, ha híres leszek, pénzért fogom árulni.

(#101934) halapidori válasza qnadam (#101925) üzenetére


halapidori
csendes tag

Ismerőst hívtam, aki húsz éve zeneiskola igazgató, hogy segítsen. Ő mondta, hogy hozzájuk is vinnének végtelen számban ilyen régi hangolhatatlan zongorákat, aztán a tulajok megsértődnek, ha nem kérik :D

(#101935) Jahno válasza WiZARD (#101929) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul jövő hetekben kiderül, de Eone/DPD mellé valami újabb okosság fog beesni. Nekem azért az Eone az néha hátrány mert nem vagyok odahaza. Lehetne valami automata vagy csomagoont.

(#101936) Bujdy81 válasza halapidori (#101885) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én nem értek hozzá, csak van nekünk.

Ami fontos: kalapács mechanikás legyen, lehessen 1-2 fülest bele dugni, meg mindenféle programokat tudjon. Ja, és állítható legyen a hangerő! ;) :D

Saccra olyan 300k újonnan. El kell menni egy specifikus boltba, ott tudnak segíteni, ki lehet próbálni.

(#101937) Bujdy81 válasza halapidori (#101901) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk [link] ez van. Apósom végtelen éve zongorázik, asszony kevesebb, mindkettő jóváhagyta. Aztán a covid alatt házhoz jött a zongoratanár (keresztneve Szvetlána) ő is jóváhagyta.

(#101938) Jahno válasza Bujdy81 (#101937) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, ez már azért nem a csumpi kategória. Midi billentyűm nekem is van, inkább nem mutogatom :-D

(#101939) qnadam válasza Jahno (#101938) üzenetére


qnadam
veterán

én is a midi billentyűt mondtam, abból is vannak elég korrekt kalapácsos holmik, de ő a bútort is szeretné köré.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#101940) eattila válasza qnadam (#101939) üzenetére


eattila
csendes tag

Bútorlap, 20 csavar, és van hozzá bútor :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101941) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

NavégreZmeg, 3.5 hét gondolkodás után a bank is rábólintott a házvásárlásunkra. Most kötelezően 3 napot gondolkoznunk kell, hogy akarjuk-e.

(#101942) Jahno válasza qnadam (#101939) üzenetére


Jahno
őstag

Vannak, meg hozzá bútorok is, de hangfal, szoftver, hangkártya, izé? Tudja a fene. Szerintem nézzük meg, hogy legalább 200 küvecs egy átlagos zongora, aztán inkább egy 100ast igyunk el, így spóroltunk is rögtön egy 100ast (:- Zongora meg nem kell.

(#101943) Jahno


Jahno
őstag

Yajj, úgy néz ki szombatra összeállt a kaja projekt. Remélem ez jó lesz alapnak és akkor kis krumpli, lilahagyma, tejföl vagy mi. Többiek meg röhögnek:

(#101944) Phülöp válasza Jahno (#101943) üzenetére


Phülöp
addikt

tuCCélni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101945) Jahno válasza Phülöp (#101944) üzenetére


Jahno
őstag

Meglátjuk meddig, mert ha lesz sofőröm, akkor ilyesmivel tompítom az univerzum fájdalmait. Ha nem, akkor nem tudom. Szombat este jelentkezem :-P

Állítólag ez helyi autentikusságos.

(#101946) npera válasza Jahno (#101943) üzenetére


npera
újonc

Kibontjátok a konzervet??? :Y

(#101947) Phülöp válasza Jahno (#101945) üzenetére


Phülöp
addikt

Soplica is akad akkor - a változatosság okán próbálj rá arra is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101948) Jahno válasza npera (#101946) üzenetére


Jahno
őstag

Legalább az egyiket. Még gondolkoznom kell, hogy víz alatt-e vagy zacskóban, de megnyomjuk. És persze a magasszintű koncepcióalkotás, hogy lakott területtől milyen messze kellene kijelölni a biztonsági zónát, merre legyen a HÁP, a nullpont és hasonló okosságok. Esetleg filmezzünk-e. Havercsaj szerint nem fogunk sugárban hányni, hanem mikor azt hisszük, hogy minden okés akkor jön a fosás :U

(#101949) Jahno válasza Phülöp (#101947) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, hogy ez iható. Rá kell keresnem, onnan északról bármilyen aljasság származhat. Én haladó vagyok, bejött a kátrányos cukorka és a többi is.

Most az a nagyobbik baj, hogy ez gyorsabban fogy, mint eddig:

Véletlenül volt a táskámban 3 palackocska. Már nincs.

(#101950) Phülöp válasza Jahno (#101949) üzenetére


Phülöp
addikt

a wyborowa lengyel, szóval rossz nem lehet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.