Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101751) npera


npera
újonc

Köszi!

Közben eszméltem, hogy egy Parktool HCW-17 érkezik hétfőn vagy kedden, az van a fenti képen is elvileg.

Olyan, mint egy hipszter bajusz, már a formája is tetszik... :B

[ Szerkesztve ]

(#101752) zetor2000 válasza -NoVa- (#101750) üzenetére


zetor2000
senior tag

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101753) Samott válasza zetor2000 (#101752) üzenetére


Samott
addikt

Akkor mar inkabb az eredetit... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101754) Samott


Samott
addikt

Most jott szembe a tumblin:

Spacelander

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101755) npera válasza Samott (#101754) üzenetére


npera
újonc

Eléggé "aero", tetszik.

(#101756) blueboi69 válasza Samott (#101754) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szép, csak olyan kicsinek tűnik!

(#101757) npera


npera
újonc

Dlágaszág. Nyomatékkulcs.

(#101758) WiZARD


WiZARD
addikt

Építkezés körül/kertben komoly gaztenger kezd erőre kapni.
Lekaszáltattam, de megint kezd durvulni és nem tűnik hosszútávú/hatásos megoldásnak.

Az mennyire működhet, ha az egészet kinullázom valami gyomírtóval?
Mennyire marad meg ez a földben/környezetben?
Gyerek leghamarabb 2 de inkább 3 hónap múlva kerülhet a közelébe, bármi kertészeti munka szerintem csak jövőre/tavasszal esedékes.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101759) Jahno válasza WiZARD (#101758) üzenetére


Jahno
őstag

Gazdaboltban megmondják.

(#101760) Vodike válasza WiZARD (#101758) üzenetére


Vodike
tag

Glialka

exTiga

(#101761) zetor2000


zetor2000
senior tag

Földrajzóra rovat:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101762) Jahno


Jahno
őstag

Szezont nyitok ma is, többi cucc még előkészül, de küldöm Csáng bácsinak Vuhánba, soxeretettel:

(#101763) Jahno


Jahno
őstag

2. kör. Ez nem egészen sikerült sültgrillesre. Inkább főtt és párolt, amit nem egészen értek, aztán majd mondom mi maradt belőle:

Blubi emlegette a durbincsot, abból vettem és jónak tűnik. Van rajt hús, elég "kövér".

(#101764) npera


npera
újonc

Kis borda. Asszony már meózta. Állítólag jó.

(#101765) Phülöp válasza npera (#101764) üzenetére


Phülöp
addikt

Vajon sült karfiol és sárgarépa, köretnek meg bolti halpogácsa. Jahno, te ezt ne olvasd, a te gyomrod ezt nem veszi be.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101766) Jahno válasza Phülöp (#101765) üzenetére


Jahno
őstag

Bolti halat vettem 2 hete. Olyan is vóóót :W Egyforma vágás, mint valami szappan. És pépes.

Karfiol meg hasonló jöhet, éppen azt lesem, hogy mit ehetnénk a köret mellé.

(#101767) WiZARD


WiZARD
addikt

beltéri ajtókatalógusból - biztos véletlen jött ki így :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101768) Phülöp válasza WiZARD (#101767) üzenetére


Phülöp
addikt

:C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101769) npera válasza WiZARD (#101767) üzenetére


npera
újonc

#Gabibácsiapproves

(#101770) Vodike válasza Jahno (#101763) üzenetére


Vodike
tag

Mi meg kint vagyunk baratainknal Horvatorszagban. Idefele jovet bevasaroltunk Olaszorszagban, atjottunk Duduekon (intettem is neki), aztan itt meg ma kint voltunk a vizen. Fogtunk altalam nem ismert halakat es meggrilleztuk jol. Valami zsalya palinka folyik ezerrel, melle froccs. 10 nap csapatas kovetkezik :D

exTiga

(#101771) npera válasza Phülöp (#101765) üzenetére


npera
újonc

Az is jó! Most csak húst sütöttem, mert hirtelen kellett valami jövő hétre ebédre.

Legközelebb jobban rákészülök zöldséggel és miegymással. Éppen sikerült zuhé előtt, most már ömlik is.

(#101772) Vodike válasza Vodike (#101770) üzenetére


Vodike
tag

Ja es hoztunk nekik egy gonci barack fat gyokerestul. Kivancsi vagyok megered-e, mert a kedvenc magyar gyumolcsuk a sargabarack es az ebbol keszult palinka :DDD

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#101773) Phülöp válasza npera (#101771) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt durva zuhé, verőfényes napsütés félórás váltásban egész nap.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101774) npera válasza Phülöp (#101773) üzenetére


npera
újonc

Kábé hasonló itt is. A fociedzés alatt felváltva volt borús-szeles és napos-szeles idő. A labdákat simán elfújta a szél a pályán, részben azokat szedegettem össze állandóan, amikor éppen nem a kiscsajokat kellett istápolni.

A bringát kezdem egyre jobban megszokni, vagyis már nem annyira elképesztően fura tekerni. Ma mertem végre azt csinálni, hogy felállok jobb lábbal a pedálon, a bal lábamat pedig kilógatom balra. És a bringa lendületből emelget, ahogy pörög a hajtókar. Nem egy hatalmas dolog, de eddig nem mertem :B

Jövő hét elején jön majd valamikor a szerszám, amivel le tudom szedni a rögzítő gyűrűt és kiderül végre, hogy egyáltalán hogyan néz ki a hátsó lánckerék a gépen. Mert még azt sem tudom. Meg majd lemérem az első lánckerék kiosztását, hogy kiderüljön milyen furatkörrel kaptam. Ha jók vagyunk, akkor 144 mm-es.

(#101775) npera válasza WiZARD (#101758) üzenetére


npera
újonc

Itt van ecet gaz ellen kannás kiszerelésben. "Gazecet" a neve. Olyasmi nincs? Az elég keményen kiéget mindent, de nem kifejezetten mérgező utána. Egy ideig ecetszag van, de aztán elmúlik.

(#101776) Sipi- válasza Vodike (#101770) üzenetére


Sipi-
tag

Mi tegnap pakoltunk haza Siófokról. Asszony pakolt, Mondeo megtömve (pedig már kétszer voltam Budapesten az elmúlt 3 hétben és mindkét alkalommal hoztam haza cuccot). Így volt 2 nagy utazótáska, 2 laptoptáska, egy hűtőtáska, egy hátitáska hűtőtáska, egy hátizsák, párna, strandos pléd és 12 (!!!) darab szatyor :Y És asszony csodálkozik, amikor a szatyrokat emlegetem, hogy mindent azokba pakol és én mennyire utálom.

Nova ennyi cuccal kb. 3-5 hónapig lenne el egy távoli szigeten, családostól.

Most meg a nagyobbik gyereknek pakoltunk, holnap indul gólyatáborba :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101777) zetor2000 válasza npera (#101774) üzenetére


zetor2000
senior tag

A canga hátsó kereke nem racsnizik? A legtöbb, amit láttam, az olyan, hogyha nem tekered, akkor a pedál áll, a canga meg gurul.
Nekem fura lenne ez a megoldás, hogy épp gurulok, a pedál meg b*szogatja a lábom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101778) Phülöp válasza zetor2000 (#101777) üzenetére


Phülöp
addikt

Ennek a bringának pont ez a lényege.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101779) eattila válasza Sipi- (#101776) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi ma pakolunk siofokrol. Penteken jottunk haverokkal. Elso 2 este full pialas volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101780) npera válasza zetor2000 (#101777) üzenetére


npera
újonc

Egyik oldalon szabadonfutó van rajta, a másik oldalon fixen rá van rögzítve a lánckerék. Lehet választani. Most tanulom a fix hajtást, van benne potenciál. A szabadonfutót általános iskola óta használtam, már kívántam a kihívást. Most megtaláltam :B

(#101781) npera


npera
újonc

Most (jó, 5 perce) világosodtam meg. Építek egy új munkásasztalt a sufniba, mert a mostani túl alacsony és túlságosan konyhabútor (mert konyhabútor ténylegesen). Akkor lehet szerkeszteni bele fiókot, olyan méretű lehet, amilyet akarok és projekt!!!! :C

(#101782) Bujdy81 válasza Sipi- (#101654) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kiderült, hogy volt még egy KGFB kötés és egy évvel később szűnt csak meg. Csak az már anya mail címére ment, azért nem találtam első körben...

(#101783) Bujdy81 válasza WiZARD (#101758) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én úgy füvesítettem, hogy lefújtam mindent totális gyomirtóval. Aztán két hét múlva felrotáltam a földet és megint lefújtam. Aztán két hét múlva fűmag vetés. Simán kikelt, minden ok volt.

A glifozát hamar lebomlik, szerintem most lefújhatod nyugodtan és az azért is jó, mert a kaszálással, ha nem elég gyakori, fog jutni gyommag a földbe, ami később zavaró lesz...

(#101784) blueboi69 válasza Vodike (#101772) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A fát hogy hoztátok haza? Mekkora?
Én tavaly ősszel ceglédi arany kajszit ültettem, mert én is szeretem. Idén még nem volt termés sajnos, pedig volt pár virág rajta. Majd talán jövőre.

(#101785) blueboi69 válasza WiZARD (#101758) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Glialka/fozát jó.
Zöldfelületen keresztül szívódik fel, tehát a földben lévő magokra nincs hatással!
Ebből adódóan a frissen lekaszált növényeknek sem árt. Az a jó, ha van 2-3centis kicsi levélzet a friss növényen. Idősebb növényeknél ajánlott a ráírt higitási mennyiségnél sokkal töményebbet tolni. Én van, hogy higítatlanul kenem rá ecsettel egyes gyomnövényekre.
Pár nap múlva már szárad minden el, gyerek is mehet ki már kb másnap, valszeg a másnap reggeli harmat le is mossa / vagy addigra elpárolog, felszívódik, de ha nagyon aggódsz, akkor várhatsz pár napot. Emberre nem káros.
Viszont miután minden leszáradt, utána kelnek ki az újabb magok.... tehát ez a meglévő állományt irtja ki!
Ha ennyire gyomos a talaj, akkor semmiképpen sem tavasszal füvesítset, mert kínlódás lesz belőle, ugyanis a gyomok fognak erőre kapni... vagy most ősszel, vagy jövő ősszel.
Vagy úgy lehet, hogy némi földet elvitettek és hozatsz 10-15-20cm rostált(!!!) földet. Akkor nem lesznek gyomok, csak amit a szél behord.

(#101786) blueboi69


blueboi69
csendes tag



instant grillezes volt, bealdoztam egy kicsi femszurot. Szarazon beletettem (marmint a pelletet), aztan koreraktam 1-2forro brikettet, mert anelkul csak kialudt. Eleg brutaljo fustje lett es igenjo illatu. Kolbaszt sutottunk, minimalisan jobb ize volt, de szivem szerint fustoltem volna meg, csak mar ehes volt a nép.
Jo lesz ez, meg tapasztalgatni kell.

(#101787) Sipi- válasza blueboi69 (#101785) üzenetére


Sipi-
tag

A füvesítés tudományáról tudsz ajánlani honlapot?

Gondolkozok én is nyaralónál a fű cseréjén. Először az elől lévő részt, ami 25 m2 (5x5 méter). Jelenleg fű csak nyomokban van, gaz van egy kevés benne, viszont van sok moha. És az utcán lévő platánfa gyökerei is "bejöttek" már, kilátszik egy részük a földből is. Ezzel gondoltam, hogy kezdeni kellene valamit, mert nekem így nem tetszik. Nagyon árnyékos rész, közvetlen napsütés kb. soha sem éri (délelőtt az utcai hatalmas fa árnyékolja, délután a tuják és a ház).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101788) blueboi69 válasza Phülöp (#101778) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez amúgy miért jó? Én értettem, hogy ez fixi, csak sosem tudtam, hogy ennek van-e valami jelentősége, hogy sosem pihen a láb/izület? Gondoltam most megkérdezem, hátha zetornak is hasznos info.

(#101789) WiZARD válasza blueboi69 (#101785) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi minden gyomírtós választ. (bár az "emberre nem káros" az erős túlzás, a nem is olyan távoli Ausztriában be is van tiltva)

A füvesítéssel az a baj, hogy idén ősszel nem hiszem hogy időben kész lesz hozzá "minden", jövő őszig nem akarok várni.
Hogy mi lesz a megoldás, az jó kérdés, azt se tudom ez a föld mennyire jó/rossz. Gondolom inkább rossz, mert világos színű, sok helyen agyagos cucc. De 850m^2-en nem biztos hogy nagyon akarok 20cm földet cseréltetni.

#építkezés
kb 1 hónapja nem történik semmi, akkor félbemaradtak a munkálatok.
Kívülről szigeteltek, de nem fejezték be, mert a zsalúzia tokokat kellene előbb berakni. Azoknak a rendelésével volt kis csúszás (mert 3 hetet ült egy szerződésen a kivitelező, ahelyett hogy visszaküldte volna), de holnap végre szerelik.
Tetőt kellene szigetelni, de azt meg nem tudták mert mindig jöttek azzal, hogy vizes és ki kell száradnia.
Hát persze, hogy vizes, mert egy betonteknő az egész, amire okosan elfelejtették az eresznek a kizárást berakni... Állítólag fúrtak már rá lyukat, én sose találtam meg. Hétfőn felmásztam, megnéztem állt a víz benne rendesen, pedig kb 1 héttel azelőtt volt az utolsó nagyobb eső.
Belül nem dolgoznak, mert addig a festő nem akar, amíg nincs a tetőn szigetelés, a burkoló addig ne jöjjön amíg a festő nem végzett, stb.

Bár azt legalább tudom, hogy a tető nem fog ázni, mert így mindenféle szigetelés nélkül se jött be semmi víz, pedig hetek óta állhat rajta ez a pár centi.

Na ekkor elkezdtem baszogatni a kivitelezőt, hogy haladjunk, mert így sose szárad ki. Fúrjanak rá rendes lyukat. Végül a nagyon elfoglalt embere szombat reggel 7re tudott jönni megoldani a kérdést.

Vasárnap estére száraz is lett a tető.
Persze a héten nem csinálják a tetőt mert aug 20, állítólag majd jövőhét elején.

Közben a kivitelező osztja az észt, hogy medencét most csináltassak, mert 1-2 év múlva csak szívás lesz, most viszont "semmibe se kerül kiásni a lyukat, kirakni zsalukővel és betonozni, aztán befejezed ha lesz rá keret" - 2 hete ígéri hogy kiszámolja mit takar a "semmibe se kerül".

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101790) Vodike válasza blueboi69 (#101784) üzenetére


Vodike
tag

Nem haza vittuk, hanem otthon vettuk egy kerteszetben ahol a mienket is tavaly (2eves fa), siman befert a kocsiba. Elultettuk itt kint Horvatorszagban, de nagyon szopo volt. Kivancsi vagyok megered-e. Az otthoni tavaly ultetett tele volt iden viraggal, de lefagyott. 1 db barackot hozott amit, mint a degusztacios ettermekben szolgaltam fel asszonynak. Az mondjuk finom volt!

exTiga

(#101791) blueboi69 válasza Sipi- (#101776) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hogy én mennyire utálom a zacskókat.
Egyetlen előnye van, hogy asszony is elbírja és akkor ő is segít a pakolásban. Ráadásul társasházban ennyi cuccal rémálom lehet. Én csak beállok a garázsba (ha épp van hely) vagy a bejárat elé és kb 3-4métert kell cipelni és már házon belül van a cucc, de ezt felvinni lifttel (lépcsőre gondolni sem merek) vagy akár egy távolabbi parkolóból panelház esetén... A gondolattól is kiráz a hideg... :O

(#101792) -NoVa- válasza blueboi69 (#101788) üzenetére


-NoVa-
őstag

1: Nem fékezel, soha. Sebességet csökkentesz, növelsz, azonos erővel, mint ahogy gyorsítasz.
2: Tejsav. Ha sportolás közben megállsz, az izomrostok között sav termelődik, később nehezebb lesz folytatni. Fixin ilyen nincs, ha el is lazulsz, a lábad teker, csak nem erőlködve.
3: Lejtőn is edzel, emelkedőn is, síkon is. Win-win.
4: Totálisan öncélú niche cucc, akinek ez kell, az tudja magáról. Rétegigény.

(#101793) Vodike válasza WiZARD (#101789) üzenetére


Vodike
tag

A nem is olyan tavoli Ausztriában meg a Puma nevu gyomirto nincs betiltva, ami nalunk komoly engedelyekkel kaphato csak, ott meg az Obiban leveszed a polcrol kontrollalatlanul.

Egyebkent mind a ketto mergezo, hogyha higitatlanul iszol belole egy felest :DD

exTiga

(#101794) blueboi69 válasza -NoVa- (#101792) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyszer kipróbálnám, de nincs bajom a normál racsnis bringával, szóval valszeg nem vagyok célközönség.
Köszi :R

(#101795) WiZARD válasza Vodike (#101793) üzenetére


WiZARD
addikt

Jogos, ezért is kérdeztem, mert fogalmam sincs a témáról és kb a wikipediaig jutottam, ahol elbizonytalanodtam, hogy ez kell-e a kertembe.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101796) WiZARD


WiZARD
addikt

Mercedes VS Tesla önvezetés (az utolsó 30 másodpercet se hagyjátok ki :DDD)

Lidar vs kamera téma érdekes kérdés, kiváncsi vagyok kinek lesz igaza. Bár még pár évet várni kell az eredményhirdetésig...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101797) blueboi69 válasza WiZARD (#101795) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pedig ott sem írják, hogy veszélyes lenne! Nem kell aggódni, nálam is van egy 1literes flakon a garázsban, amiből időnként használok.

(#101799) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jahno!
Drónfotózás? :)

May be an image of one or more people, outdoors and night

(#101800) Bujdy81 válasza Sipi- (#101787) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha jönnek fel a gyökerek, akkor én rámennék egy gyepszellőztetővel (-> moha írtás), majd jó mélyen megrotálnám, hogy a gyökérzet elszakadjon. Aztán várnék pár hetet és mehetne a totális gyomírtó 1-2-3 körben (pár hetes szünetekkel). Utána füvesíteni már szinte gyerekjáték lesz.

Amennyiben később feljön gaz, akkor kétszikűre sime kétszikű írtó hormonális vegyszer, illetve a Puma Extra kivisz sok egyszikűt is. Füvesítés előtt érdemes utána járni, hogy olyan magot vess, ami bírja a Puma extrát!

Tarackhoz pedig polisztirol lapot javaslok! Azt be tudod tenni a térded alá és akkor kevésbé kényelmetlen egyenként kihúzni! ;) :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.