Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101201) npera válasza -NoVa- (#101199) üzenetére


npera
újonc

Jó pihenést nektek! Köszi a jótanácsokat!

(#101202) Jahno válasza hobizoli (#101200) üzenetére


Jahno
őstag

Bár elsőre a Starliner sem domborított túl nagyot, de a héten meglátjuk milyen hírek lesznek.

(#101203) zetor2000 válasza Samott (#101195) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért irigykedem rá egy kicsit... :D
Van egy Porsche Taycanja, és az az egyik legnagyobb baja, hogy egy Teslát "kell" vennie, mert 1s-el jobbat megy negyedmérföldön.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101204) ezittketto válasza npera (#101181) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Itt pontosan mi történik?
Jól látom, hogy vontatás miatt beindult riasztót egy másik autóval érkező ürge simán feltöri és leállítja a riasztást?! :F :Y

(#101205) ezittketto válasza Samott (#101195) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Esküszöm soha nem fogom megérteni az ilyen embereket.. :(
Hogy lehet ez bármennyire is szempont, hogy mondjuk nulláról százra nem 3,5, hanem pl 5 mp alatt gyorsul fel egy autó?
Nem kurvademindegy?! :F Az ilyen specifikus versenyeken kívül, a való életben mikor van ennek bármiféle jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#101206) blueboi69 válasza ezittketto (#101205) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neviccelj már. 3.5sec vs 5sec esetében a 3.5sec az kb 40%-al lassabb!

(#101207) Samott válasza ezittketto (#101205) üzenetére


Samott
addikt

Az egesz egy gyorsulasi palyan van, nyilvan azert vette a porschet mert az jobban gyorsult. Nekem ami dobbenetes volt az a celvonalban mert sebesseg 130 vs 150 merfold/ora. Az nagyon nem kis kulonbseg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101208) ezittketto válasza blueboi69 (#101206) üzenetére


ezittketto
csendes tag

remélem ez irónia akart lenni, csak a smiley maradt le..

(#101209) ezittketto válasza Samott (#101207) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De ez miért ennyire fontos számára?
Mivel lesz előrébb ha az övé 'a negyed mérföldön a leggyorsabb' autó? :F
Esküszöm nem álnaivként kérdezem. Simán nem értem.
Pláne, hogy amióta rajtprogram, meg egyéb nyalánkságok vannak ezekben, tulajdonképp a sofőrnek már nem sok érdeme van ebben..

[ Szerkesztve ]

(#101210) blueboi69 válasza ezittketto (#101208) üzenetére


blueboi69
csendes tag

igen :)

(#101211) Samott válasza ezittketto (#101209) üzenetére


Samott
addikt

Kicsi a p.cse gondolom. Mi ertelme az ultetesnek, a driftelesnek meg sok mas hulyesegnek ami az autozashoz kapcsolodik? Neki ez a resze kedves, erre "gyur". Olyan elmenyt kap egy elektromos szedantol amit nem tud jo par sokmillios szupersportauto se. Egyszer-ketszer nagy elmeny lehet, de nekem se lenne ennyire fontos. Mindenkinek megvan a sajat hulyesege.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101212) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jahno, értem én, hogy üres a város, de kb 11-12körül kéne átszelnem M7-ről M3-ra.
Már most piros a belváros :U

(#101213) WiZARD válasza ezittketto (#101205) üzenetére


WiZARD
addikt

Biztos neked is van valami hobbid/szenvedélyed ami más szerint tök felesleges és értelmetlen.

Legyen az quad építés, fülhallgató cserebere, cigi, fotós cuccok, bicikli, pia, kaja, stb...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101214) ezittketto válasza WiZARD (#101213) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Legyen az quad építés, fülhallgató cserebere, cigi, fotós cuccok, bicikli, pia, kaja, stb...
Az a baj, hogy a példáid legalább fele szerintem nem jó erre ellenpéldaként.
- A quad építés például teremtő/kísérletezgetős hobbi, ahol a te érdemed az ha valami faszábbat, gyorsabbat összeraksz, mint a többiéké. Itt meg ugye egy kész terméket leveszel a polcról és kb. nyomsz egy kövéret és win..
- A füllhallgató cserebere - ha nem építgetésről van szó ott is, mert akkor az előbbi a magyarázat - a minél jobb hangzás keresése és ezáltal a legélvezetesebb zenei élmény a cél, ami egy tökre érthető dolog.
- A bicikli többnyire a sportolásról/egészségesebb életmódról szól és ott az emberi tényező is igencsak számít szemben a 'leveszem a polcról és kb. nyomok egy kövéret és win'-el szemben.
És itt jön be a hobizoli téma, mert nála - amiatt, hogy ők saját maguk építgetik/reszelgetik a negyedmérföldes csodákat- sokkal jobban megértem a hobbijuk miértjét.

A többiről is megvan a véleményem, de remélem ennyiből is kiviláglik, hogy mi az értetlenségem oka..

[ Szerkesztve ]

(#101215) hobizoli válasza ezittketto (#101205) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ott 1.5sec diffi nem olyan mint a 20.5 vs 22sec kozott, qrvara nagyon erzed a G ero kulonbseget is mar egy 0-100 8sec vs 9.5sec-s autonal is

meg 9.3sec alatt eleri allobol a 245-t es 100-200km/h 4.8sec
az kajakabb, mint amit sok sportmotor tud

több drón kell ;P

(#101216) hobizoli válasza Samott (#101211) üzenetére


hobizoli
nagyúr

persze, de azert te is TJET Grande Punto-t vettel, nem a StarJET 1.4 16v-t frutti 95lojjal :DDD

több drón kell ;P

(#101217) ezittketto válasza Samott (#101211) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Kicsi a p.cse gondolom. Mi ertelme az ultetesnek, a driftelesnek meg sok mas hulyesegnek ami az autozashoz kapcsolodik? Neki ez a resze kedves, erre "gyur"
Én is erre jutottam. Kispöcs (csak még arra nem jöttem rá, hogy ettől miért érzi nagyobbnak az ilyen :F )
- Az ültetés esztétikai dolog (talán még aerodinamikai is). Esküszöm azért nem ekézném, ha egy autót azért cserélne le valaki, mert neki az a másik jobban tetszik.
- A driftelés szintén az ember és az ő ügyességéről szól leginkább, ahogy uralja a lóerőket benne a truváj és ez igencsak élvezeti faktor. Ezt is abszolút megértem.

Az erre gyúr meg tulajdonképp jelen esetben azt jelenti, hogy leteszi az asztalra a 'negyed mérföldön leggyorsabb kocsi' árát és utána nyom egy kövéret.
Hát ez aztán komoly teljesítmény. Igencsak dicséretes..

(#101218) ezittketto válasza hobizoli (#101215) üzenetére


ezittketto
csendes tag

nyilván
és? :F

(#101219) Jahno válasza blueboi69 (#101212) üzenetére


Jahno
őstag

Velncei tó felé és Balatonra pirosodik erősen. Itt utcában továbbra sincs autó, csak a parkolóhelyem foglalták el. Sejtettem, hogy kérdezed itt a ma reggeli csúcs, nekem így adta ki:

Ha ez akkora dráma akkor tényleg maradj odahaza. Vagy átnevelő jelleggel szeptember 2. hetén menj majd keresztül itt mindenen és akkor meglátod, hogy most mennyire jóság van.

(#101220) blueboi69 válasza Jahno (#101219) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem dráma, csak ez az üres a város, ez elég relatív. Azt tudom, hogy sulikezdés után tragédia, ami van, eszem ágában sincs Bp felé menni olyankor :)

(#101221) Sipi-


Sipi-
tag

Hol lehet kapni vagy legalább mi a neve annak a kis négyzetes alátétnek, ami pl. a villanymotoroknál a bejövő kábelbekötés csavarja alatt van és a kábelt szorítja le a csavarral? Sikerült az egyik csavart elhagyni ezzel az alátéttel együtt :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101222) Sipi- válasza blueboi69 (#101220) üzenetére


Sipi-
tag

Pár év alatt nagyon elszoktál a fővárostól. Betonon még nem szédülsz? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101223) ezittketto válasza Sipi- (#101222) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igaza van. Autós szempontból teljesen élhetetlen az egész és sajna egyre inkább az lesz.

(#101224) blueboi69 válasza Sipi- (#101222) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tényleg elszoktam tőle :)
És meglepő, de 30év Bp után örülök, hogy itt élek és nem mennék vissza. Talán esetleg Fehérvárra költöznék még, de az sem lenne olyan, mint itt.

Kb, ahogy nova érzi magát nyaralás közben, az van itt minden nap :) nyilván van sokezer ilyen jó hely a világon meg jobbak is, de Bp nem tartozik közéjük az élhetetlen tömeggel és közlekedéssel. Ez a véleményem :)

(#101225) blueboi69 válasza Sipi- (#101221) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Csavarosbolt... vagy kerek alátétet flexel/köszörűvel megigazítasz.

(#101226) Jahno válasza ezittketto (#101223) üzenetére


Jahno
őstag

És erre még direkt rásegítenének, főleg jó, mikor 200 kilométerrel odébb lévő bicajos mondja a maga eszetlenségeit. Igazából tök tudja, remélem hamarosan lesz HÉV.

(#101227) npera válasza ezittketto (#101204) üzenetére


npera
újonc

Én arra tippelek, hogy a bebicsaklott kormányt rakták középre és peckelték ki valahogy, hogy tudják húzni utána. A riasztóval nem bajlódnak, végighúzzák a vinnyogó kocsit a városon.

Az érdekes, hogy feltörték. Egyrészt, hogy fel tudták törni, másrészt, hogy megtették.

(#101228) npera


npera
újonc

Kisebb "tornádó" a nyugati parton.

(#101229) Samott válasza hobizoli (#101216) üzenetére


Samott
addikt

:DDD

Azert az messze nem tesla kategoria, csak a maga modjan aglilisan mozog. A nyomatek jo dolog, foleg ha lent is van eleg belole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101230) Jahno válasza blueboi69 (#101224) üzenetére


Jahno
őstag

Barlanglakókkal nehezebb, csak itt az utcába befordulás bír 20 perces lenni, mert M1-7 felől jönnek és beállnak a kereszteződésbe, aztán keresztben zöldön 1-2 autó vergődik át, vagy hosszában áll minden, ha egy utcával fentebb parkolok akkor 20+ perc csak a parkolóból kivergődni és irányba fordulni. Most az utca teljesen üres, lámpa 1-2 autót fog meg, vagy jó darabig semmi nem megy el.

Otthonról lendületből jöttem volna a rakpartig, ha előttem valaki nem téved el és a sáv közepén dumálják meg, hogy mi merre van. Hídra felhajtáskor 3 autó volt előttem, aztán kb. zöldhullám. Ez még messze van az idegbajtól, de lehet falun sem egyszerűbb.

(#101231) ezittketto válasza npera (#101227) üzenetére


ezittketto
csendes tag

A riasztóval nem bajlódnak, végighúzzák a vinnyogó kocsit a városon.
Biztos örülnek ennek az ottlakók.. :U

(#101232) Jahno


Jahno
őstag

Válaszolt a póóóóósta!

"
Köszönjük, hogy megkeresésével ügyfélszolgálatunkhoz fordult.
Tájékoztatjuk, hogy küldeményeit technikai okok miatt egyelőre nincs lehetőségünk kézbesítésre átadni, amiért elnézését kérjük.
Természetesen célunk, hogy a felmerült problémát minél hamarabb megoldjuk.
Kérjük, kövesse nyomon küldeményei életútját honlapunkon a nyomkövetésben: https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal
A hiba megoldását követően küldeményét háznál megkíséreljük kézbesíteni / postán átvehető lesz"

(#101233) npera válasza ezittketto (#101231) üzenetére


npera
újonc

Yes. The alarm doesn't prevent the tow truck from hookup or the vehicle from rolling down the road. The tow truck driver will most likely disconnect the battery, to disabled the vehicle alarm system, so it will not be a nuisance to him or any other person, while being towed.

Első goggle találat.

(#101234) ezittketto válasza npera (#101233) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De hogy disconnectálja legálisan a the battery-t? :F

(#101235) -NoVa- válasza blueboi69 (#101224) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért akad eltérés. Otthon kertes falukörnyezet, közeli tájvédelmi körzet, melóhely 10 perc gurulás autóval a mélygarázsig, szóval nem pont ugyanaz a városélményem, mint az átlag. Vidéken csak fulldoklok az allergiától amit a mindenféle mezőgazdasági dolog kivált nálam, a kaja is szar, rendes kávézó ritkaság, stb. Tengeren meg nincs pollen, van jó kávé, friss kardhal meg tonhal, stb.

Az, hogy mellé így néz ki egy átlagos este, csak apróság, szépet otthon is tudok lőni:

(#101236) npera válasza ezittketto (#101234) üzenetére


npera
újonc

Igen, ezen filózom én is. Kéziféket ki lehet akasztani alulról, váltót üresbe lehet rakni alulról többnyire. De az akksit...

(#101237) npera


npera
újonc

Shmee mekkora eszetlen nagy király. Taycan Turbo S gépcsoda, de otthon nem tudja tölteni. Utána elindul egy "nagy utazásra" egészen Birminghamig, de képes a DC-töltős oszlopon bedugni az AC-töltőt, aztán tölt 18 mérföldnyi távot.

A legjobb, hogy püföli a nem érintős képernyőt és nem érti meg, hogy az oldalán levő gombokat kellene nyomni, még kis nyilacskák is vannak.... :U

(#101238) Samott válasza npera (#101233) üzenetére


Samott
addikt

Igen, de ott a sokadik valasz. Kivalasztottad azt ami neked megfelel... de ettol meg idegen autot nem nyithat ki. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101239) blueboi69 válasza -NoVa- (#101235) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Badarság :) Drónozni sem tudsz sehol legálisan és net sincsen. :P

(#101240) -NoVa- válasza ezittketto (#101214) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valószínűleg ami nekem a fülesbudget (a nem építettek), az nála az autó. Unaloműző játék sehonnan nem hiányzó apróból, vagy hobbira szánt keretből. Esélyesen kicsit más életszínvonalon él.

(#101241) npera válasza Samott (#101238) üzenetére


npera
újonc

?

A vinnyogó autó vontatására gondoltam. Feltörni nem törtheti fel szerintem sem. A Maserati esetén valami fishy-fishy történt.

(#101242) -NoVa- válasza blueboi69 (#101239) üzenetére


-NoVa-
őstag

Drónozni jobb helyeken itt sem :)

(#101243) blueboi69 válasza -NoVa- (#101242) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#101244) ezittketto válasza npera (#101241) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De erre az ilyen nem gondol, hogy ebbűl biza baj lehet? :F
Látszott, hogy napi rutinként csinálja, mintha ott mi sem ennél lenne természetesebb...

[ Szerkesztve ]

(#101245) Sipi- válasza blueboi69 (#101225) üzenetére


Sipi-
tag

Egyet felhívtam, ami közel van, de nincs nekik. Talán négyzetes alátétnek hívják, megpróbálok így keresni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101246) Sipi- válasza blueboi69 (#101224) üzenetére


Sipi-
tag

Ha megtehetném én sem Budapesten élnék, hanem a Mátrában egy faluban :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101247) Samott válasza npera (#101241) üzenetére


Samott
addikt

Hogy disconnectalod a batteryt anelkul hogy feltorned az autot?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101248) Samott


Samott
addikt

Komolyan mondom, azt a keves embert is el akarjak riasztani az oltastol, aki minden amokfutasuk ellene is meg mindig egyuttmukodne veluk: Harmadik oltás: már foglalhatsz időpontot, a helyszínen derül ki, mit kapsz

Ideje lenne ezeket lassan privat egeszsegugyben is elerhetove tenni, aztan dugjak fel maguknak a kinai szarjukat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101249) -NoVa- válasza Samott (#101248) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ó, nem kéne lassan valamit felgyújtani a picsába? Csak jelezve a közhangulatot, vagy mittomén. Olyan demokratikus dolgokat tenni, mint nyugaton. Számonkérni dolgokat, meg lemondatni botrányos közszolgákat, stb. Felnőni a lakosságnak a demokráciához, és élni vele? Amit 30 éven át nem tettek, és ha mostanában sem kezdenek bele, akkor már hagyjuk is az egészet, nevezzük annak, ami tényleg, és aki nem akar feudális autokráciában szenvedni, az nagyot nyelve elengedi az anyanyelvét és a lakhelyét, aztán középréteg nélkül zavartalanul bevezethetik a jobbágyi földesúri rendszert rendesen. Nevezzék skanzennek, szedjenek belépőt, még turizmus is lesz, abból elélnek.

(#101250) Phülöp válasza -NoVa- (#101249) üzenetére


Phülöp
addikt

Kinyomtat, bekereteztet, fürdőszobai tükör mellé kiakaszt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.