Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101151) npera válasza zetor2000 (#101122) üzenetére


npera
újonc

Japp!

(#101152) Sipi- válasza npera (#101086) üzenetére


Sipi-
tag

ki akar menni a Palatinuszra fürdeni

Dorog vagy Margit sziget? Nem mindegy közlekedésileg sem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101153) Sipi-


Sipi-
tag

FYI: Balatonban kellemetlenül sok (döglött, szétnyílt) kagyló van idén. Az én lábujjam is elvágta egy, gyerekét is, ismerős gyerekének is (vérzésig). Korábban alig találtak a srácok "búvárkodás" közben néhányat, csak többszöri lemerüléssel hoztak fel egyet. Most egy lemerüléssel 6-8 darabot könnyedén felhoznak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101154) eattila válasza Sipi- (#101153) üzenetére


eattila
csendes tag

Hol? Mert Lellén pl alig találtunk kagylót.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101155) npera válasza Sipi- (#101152) üzenetére


npera
újonc

Margit.

(#101156) npera


npera
újonc

Sikerült DHL-el beszélni, a bringát parkolják 11-ig, akkor majd fel tudom venni a reptér melletti depóban. Ez jó, mert egyébként 2-án megpróbálták volna kihozni, de akkor nem vagyok itt.

Profit.

(#101157) eattila válasza npera (#101156) üzenetére


eattila
csendes tag

Hu, lehet osszel mennem kell svedbe majd. Apam sok cucca, 2 laptopja kint maradt. Meg egy autoja is. Es azerintem o nem fog tudni ertemenni…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101158) blueboi69 válasza npera (#101150) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, már leesett. Csak beírtam gugliba, hogy Hidegkút és tökmáshol dobott fel egy várost :)

(#101159) eattila válasza eattila (#101157) üzenetére


eattila
csendes tag

Jav: szerintem

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101160) ezittketto válasza blueboi69 (#101149) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:DDD

(#101161) Jahno válasza npera (#101156) üzenetére


Jahno
őstag

Esetleg megnézhetjük megint a Pikk dámát is, hogy közelebb legyél a bázishoz és akkor rövidebb lesz a nap. Vagy 2 palack üdítővel bekavarunk az erdőbe valahol ott Nyék magasságába. Esetleg csillaghullós este van, hátha érdemes kiülni a HHH oldalába.

Hűvösvölgyben meló után 5re akármikor ott is vagyok.

Túl sok pont körül forog az agyam :C

(#101162) Sipi- válasza eattila (#101154) üzenetére


Sipi-
tag

Siófoknál, Ezüstparton.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#101163) npera válasza Jahno (#101161) üzenetére


npera
újonc

Semmi gond, lesz majd bérletem, aztán a BKV oda repít fejedelmi kényelemben ahova csak akarom :C

Aztán ha valami részeg csöves problémázik, akkor lerakom a járatról megint :B

[ Szerkesztve ]

(#101164) zetor2000


zetor2000
senior tag

Újabb 2 nap (lehet) a vodafon kiesése:
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101165) Jahno válasza npera (#101163) üzenetére


Jahno
őstag

Addig nem aggódom, míg lazák vagyunk. Legyen így (:-

(#101166) eattila válasza Sipi- (#101162) üzenetére


eattila
csendes tag

3 hét múlva megnézem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101167) Jahno


Jahno
őstag

Na, Posta online vámáfa fizetése. Újabb fajta címről írnak, amit simán spamnak néztem volna. SMS nem jött, követésnél látom, hogy online fizetés elérhető, Postától levél sehol, ellenben 9:30kor itt várt:

(#101168) Samott válasza Jahno (#101167) üzenetére


Samott
addikt

Jaj, ha mar posta, legyen jo is: hetfon delelott rendeltem valamit a media marktbol, kedden delben csongetett a postas a csomaggal. Ilyen is van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101169) Jahno válasza Samott (#101168) üzenetére


Jahno
őstag

MMből én kikérettem átvételi pontra, gyors volt, mint a villám. Most pár webáruház elég jól tepert, pld. alinda.hu is seperc kiszállított. Először nézegettem, hogy ismeretlen név, ki tudja megint milyen boltot találok aztán úgy néz ki, hogy érdemes volt.

(#101170) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

Wellhello - Nemszámítapénz - a zene az olyan amilyen, de a szoveg meg a klipp jol sikerult... bar itthon szerintem nem sok radio fogja jatszani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101171) eattila válasza Samott (#101170) üzenetére


eattila
csendes tag

AK27 light... :D Amúgy csípom a zenéiket.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101172) Samott válasza eattila (#101171) üzenetére


Samott
addikt

Kedvenc kommentem: "Oszvald Marika Rocco villájában :D ezt is megéltük" :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101173) eattila válasza Samott (#101172) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, kommenteket nem olvasok általában, de ez jó :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#101174) WiZARD válasza npera (#101114) üzenetére


WiZARD
addikt

Na igen, a töltőhálózat se elhanyagolható szempont az elemeseknél. Teslán kívül a többiek meg látszólag sz@rnak erre.
Kiváncsi leszek milyen feltételekkel fogja beengedni a Tesla az idegeneket és milyen prioritás marad a saját autóknak.

Amúgy még a mai napig meg tud lepni, hogy mennyire fontos a külső hőmérséklet és az ebből adódó levegő sűrűség - légellenállás.

Leaffel ma Bp-Győr távon közel végig tartható tempomat 140 (gps 137) mellett 21% maradékkal értem haza (95%-ról indulva), rendesen légkondizva.
Télen (hidegben, esőben) ugyanezen a távon 100%ról indulva örülök ha tempomat 110-el úgy érek haza hogy 8-10% körül marad benne (6% alá még sose mentem, de azt tudom hogy 0ra meríteni nem engedi, annál hamarabb megáll, állítólag 4-5% körül)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101175) Samott válasza WiZARD (#101174) üzenetére


Samott
addikt

Nem baj, majd a teslae lesz a legnagyobb "benzinkuthalozat" is a vilagon. Es azokon az autokon is ok fognak keresni, amit nem ok gyartottak. Komolyan nem ertem hogy lehet ennyire rovidlato a tobbi autogyar. Ok egyszer keresnek a vason amikor eladjak, a Tesla minden "tankolaskor". Sok kicsi sokra megy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101176) Jahno válasza Samott (#101175) üzenetére


Jahno
őstag

Csak azt a sok kicsit baromira meg kell előre finanszírozni, aztán egyelőre van még sok más töltő is a világon. Addig meg minek fektess be, míg a Penny Market megcsinálja helyetted? Aztán majd ha keresni lehet, akkor újragondolják valami klubkártyás vagy ki tudja milyen megoldással. És állítólag a szervízhálózaton is keresnek még utólag (:-

(#101177) Samott válasza Jahno (#101176) üzenetére


Samott
addikt

Hat ugye eveken at ment a sirankozas hogy veszteseges a tesla, mikozben nem egettek hanem befektettek a penzt tobbek kozt a toltohalozatba. Ebben a tortenetben most a tesla vezet utcahosszal. Amig szukseg volt ra oriasi propagandafogas volt hogy ezekkel nem gond a toltes. Most hogy nincs mar erre szukseguk (mert barmit csinalnak mindent el tudnak adni) meg lehet nyitni es keresni a toltesen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101178) zetor2000 válasza Jahno (#101176) üzenetére


zetor2000
senior tag

De ilyen Penny Market féle dologban én nem bíznék, hogy ott lehet tankolni, mert egy tollvonás, és vásárolnom is kell, és csak addig "tankolhatok", amíg vásárolok (~30 perc, ami néha kevés). Ráadásul jóval kevesebben vannak, mint kellene, és lassabban is építik ki, mert más a prioritás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101179) zetor2000 válasza Samott (#101177) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valahol olvastam, hogy relatív rövid távon jelentős mennyiségű töltőállomás települ Európa szerte. Az EU szerint 2030ra 1M töltőpont kéne, de ettől még messze vagyunk.
De folyamatosan épülnek ki, ha rákeres az ember, talál mindenfélét.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#101180) Samott válasza zetor2000 (#101179) üzenetére


Samott
addikt

Igen, volt olyan iras is hogy pont emiatt nyitja meg a Tesla a halozatat. Hogy reszt vehessen ebben a penzosztasban. Meg tobb supercharger lesz, de most mar az EU penzen... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101181) npera


npera
újonc

Kíváncsi vagyok a Totalcar mikor repül rá a témára. Van egy raktárhoz vezető rakodórámpa, ami előtt nagyméretű táblák figyelmeztetik az autósokat, hogy tilos parkolni és el fogják vontatni a kocsit. De sokan csak megpróbálják, aztán kábé 20 percen belül el is húzzák a kocsit. Nos, erről van kompiláció is. Pár éve néztem, aztán most megint megtaláltam.

Ha pár hét múlva felbukkan a TC-n, akkor tudjátok, hogy honnan lesték az ihletet :)

(#101182) Samott válasza npera (#101181) üzenetére


Samott
addikt

Ilyet lattam mar korabban is, lehet hogy pont te hoztad. Azzal a Maserattival bajban lesznek, mert feltortek, ha a nonek jo ugyvedje van meg tudja szopatni oket csunyan. Egy dolog elhuzni egy szabalytalanul parkolo autot de egy masik dolgo kutakodni az utastereben... nem egy sulycsoport a ket eset.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101183) npera


npera
újonc

Nova és Phülöp. Flip-flop keréken hogyan van felfogatva a lánckerék? Egyik oldalt szabadonfutó, másik oldalon fix. Valami hasonló módon, mint egy kazetta egy váltós gépen?

Hol lehet különféle méretű (fogszámú) lánckerekeket kapni? Vagy hogyan keressem leginkább?

(#101184) npera válasza Samott (#101182) üzenetére


npera
újonc

Igen, azt néztem, hogy kinyitották valahogyan. Ami már önmagában vicces, hogy ki tudták nyitni. A kormány kifordult amikor húzni kezdte a vontató, gondolom azt akarták fixre rakni középre.

Japp, Ámerikában mindent IS ki lehet perelni. Anyu úgy nézett ki, mint Szörnyella Dö Frász, szóval a vontató lehet bajban volt utána.

(#101185) -NoVa- válasza npera (#101183) üzenetére


-NoVa-
őstag

Racsnisból egyszerű, ha pályaláncot használsz pályahajtóművel. Akkor olcsón kapsz BMX racsnis fogaskereket hátra.

A fix fogaskerék simán feltekerve jól meghúzva nem fog lelazulni, a gumid tapadása jóval hamarabb adja fel, nem egy bonyolult dolog. Létezik záróanya, de nem kell túlgondolkodni, közúton hegyen lejtőn soha nem volt gondom vele.

(#101186) npera


npera
újonc

A menetes a fixie oldalra megy, ugye?

(#101187) -NoVa- válasza npera (#101186) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindkét oldal menetes, nem szórakoznak kónuszos kazettás cuccokkal tudtommal. Aztán tévedhetek, bármire képesek.

(#101188) npera válasza -NoVa- (#101185) üzenetére


npera
újonc

Ah, köszi! Ez egy BMW 18T elvileg. Szabadonfutó.

A bringán KMC S1 lánc van, standard szélességű.

A lánckerék elöl 46T, de fogalmam sincs milyen lyukkörön megy. Csak annyit írnak, hogy 46T a honlapon.

(#101189) npera válasza -NoVa- (#101187) üzenetére


npera
újonc

Ha majd megkapom 11-én, akkor szétszedem és fotózok. Meg zsírozok összerakás előtt.

(#101190) Phülöp válasza -NoVa- (#101185) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem tudok mit hozzátenni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#101191) -NoVa- válasza npera (#101188) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor 16, vagy 15 mehet hátra, racsnisból 15 vagy 14. Nekem a 48:16 pont jó hegyre is, síkon meg elmegy. Pedálfordulatszám kérdése, az meg idővel fixin kialakul. Asszony szokta nézni hátulról, hogy mennyire semmi oldalirányú fölös csámpázást nem lát nálam, amit más országútisok produkálnak.

(#101192) WiZARD válasza npera (#101181) üzenetére


WiZARD
addikt

hogy te miket találsz yt-n amit néha órákig tudok nézni munka helyett, persze semmi értelmük/hasznuk :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101193) WiZARD


WiZARD
addikt

Taycan Turbo S vs Pokróc Pléd

Kár hogy végül a plaid+ törölve lett és csak ezt a gyengébbet árulják :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101194) npera válasza WiZARD (#101192) üzenetére


npera
újonc

Ugye? De szórakoztató tud lenni :C

(#101195) Samott válasza WiZARD (#101193) üzenetére


Samott
addikt

Porsche tulaj ott a palya szelen a mobiljarol rendelte meg az uj teslajat... milyen megalazo ez mar. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#101196) WiZARD válasza Samott (#101195) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerencséje van, hogy nem fordítva történt, mert taycant nem tudna a mobiljáról rendelni :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#101197) npera válasza -NoVa- (#101191) üzenetére


npera
újonc

Sikeresen eltűnt a hozzászólás, beírom újra :Y

Az országúti 53/39T elöl és 11-25T hátul. Az eloszlása a következő.

Use: Road
Group: Veloce
Gear: 10-speed
Teeth: 11-25
Gradation: 11-12-13-14-15-17-19-21-23-25 teeth

A Fuji 46/17T. Ha visszafelé számolok, akkor a 6. és 7. fokozat között van valahol. Majd kipróbálom holnap, hogy kábé milyen érzés. A melóba menet van pár emelkedő, egyik sem tragikusan meredek, de az elején alighanem majd lehet eléggé szívkodni magam, mert a cadence furcsa lesz.

Melóba az átlagom széliránytól és erőtől függően kábé 22-25 km/h körül szokott lenni. A gyorsabb részeken kábé 35-el lehet menni, a nagyon hosszú lejtőn pedig akár 50 is, de akkor ugye váltok. A meredek emelkedőn meg kábé 15-18 körül. Szóval furcsa lesz, de nem lehetetlen.

A gépen slick abroncsok vannak, amit alighanem elhasználok, aztán úgyis megy rá a szegecses, ha befér a 30-as szélességű. Alapból 28 mm-es van rajta.

(#101198) npera válasza WiZARD (#101193) üzenetére


npera
újonc

Ja, ez eléggé a helyére teszi a dolgokat. Ha lenne benne rendes kormánykerék és bajuszkapcsolók, akkor az ultimatív családi kocsi lenne.

Majd alaposan megnézem a "kormányt", ha vezetem. Meg az ülésre is kíváncsi vagyok.
Egy olyan tesztpályán tudom alighanem meghajtani, ahol maximum 130-al lehet menni, de már elméletileg láttam magasabb sebességet is ott.... :B

Közúton nem igazán akarom majd feszegetni a határokat, mert ez kábé olyan, mint lajhárok között egy gepárd. Vagy vándorsólyom....

(#101199) -NoVa- válasza npera (#101197) üzenetére


-NoVa-
őstag

48:16 fix 28km/h az nekem kb olyan, amivel kimegyek a világból, ha rendesen pótolom a kalóriát. Egyszer Gyíkékkal eléheztem Szlovákiából visszafelé, amibe jutott némi Pilismászás is, azóta inkább viszek pár szelet valamit ekkora túrákra.

Most meg bedugott füllel belebambulok a naplementébe, és zen.

(#101200) hobizoli válasza Samott (#101195) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De az mi paraszt mar, ahogy elmegy tole... :Y :Y

mondjuk a Raven Model S ellen mar neztek a multheten, hogy mennyire megy jobba, es azt is qrvara otthagyta, a Raven ellen meg a Teaskanna messze nem volt ennyire latvanyosan gyorsabb

ezek utan az Nring-n szerintem bemegy 7perc ala(!) is :K

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.