Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Chromeban hogy tudom a kedvencek/konyvjelzok sorrendjet megvaltoztatni? Illetve a chrome nem tudja a teljes kepernyos modot mint pl. A dolphin?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#54952) Debilon


Debilon
addikt

a play-ben a chrome-t le lehetne valahogy tiltani, hogy fel se ajánlja a frissítést?

ugyanis nincs rá szükségem a telón, de ha leszedem akkor a play irogatja hogy van update

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#54953) Brett001 válasza Brett001 (#54868) üzenetére


Brett001
aktív tag

Senki? :(

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#54954) #79335424 válasza quailstorm (#54950) üzenetére


#79335424
törölt tag

Teljesen egyetértek. A sajátomon csak a CM -lett felrakva, mert mint írtam, a többire nincs szükségem. A kedvesemén jó lenne egy JB CM és Link2SD kombináció, de nem mertem bevállalni. A szöszi ugyanis Spanyolországban él és táveléréssel managelem a telóját. Egy SD már odalett. Szerencsére volt mentés, de pl. egy új kártya ext -re partícionálását elég körülményes lenne megoldani. Ha itthon, a kezemben lenne a teló, akkor nem kérdés, hogy megcsinálnám. Egyébként az övé gyárilag független volt, az enyém viszont T -s. Függetlennek hírdették és az is volt, de mint utólag kiderült, nem gyári független. Nem csináltam belőle ügyet. Müxik és nekem ennyi elég.

[ Szerkesztve ]

(#54955) Silverr válasza Debilon (#54952) üzenetére


Silverr
aktív tag

Törlöd a frissitést majd letiltod, persze telefonon.

(#54956) Debilon válasza Silverr (#54955) üzenetére


Debilon
addikt

ffrissítés letörölve már régen, telefon meg nem is listázza

stock ICS. független Alcatel 992D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#54957) Silverr válasza Debilon (#54956) üzenetére


Silverr
aktív tag

alkalmazások=>összes ott kell lenie

(#54958) #79335424


#79335424
törölt tag

Van egy screencast videóm, amit szeretnék feliratozni. Nem szabványos, videós szövegformátumra gondoltam, hanem egy új rétegre a videó fölött, amire nyilakat, magyarázatokat tudok készíteni. Mint amiket néhány Youtube tutorial -nál lehet látni. PC -vel meg tudnám csinálni, de Androidon csinált már vki ilyet? Vagy ezeket a Youtube webes szerkesztőjével is meg lehet csinálni?

(#54959) kerxy


kerxy
senior tag

sziasztok!

térkép alkalmazásként az osmand-ot használom, letöltöttem rá az openmaps.eu térképét a turistajelzések miatt, látom is a beállításokban, hogy aktív, azonban magán a téképen nem látom a turistajeleket, ez miért lehet?

(#54960) Debilon válasza Silverr (#54957) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, így megvan, nem lapoztam odébb még egy fület :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#54961) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Két dologban kérnék segítséget:

1., LG G2 minim (Android 4.4.2) van és jelenleg a telefon szerint van 480 MB körüli szabad belső tárhelyem, viszont a telefon egy pár MB-os programnál is azt írja, hogy nincs elég tárhely a telepítéshez. Ez mtiől lehet és mi a megoldás?

2., Ha a alsó Home gombról felfele húzom az ujjam, akkor kijön egy félkör íves menü a Google-el és egs Quickmemo alkalmazással. Ennek mi a neve és hogyan tudnám bővíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#54962) ollie válasza Crvsh3R (#54961) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. Ez azért van, mert maga az android nem engedi, hogy egy bizonyos tárhely alatt telepíthető legyen bármi. Feltételezem azért van, hogy ne telhessen meg a belső tárhely. Megoldás: letörölsz valamit a belső tárhelyről.

***

(#54963) Crvsh3R válasza ollie (#54962) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Értem én, de 8 GB a belső memória, amiből 3,5 GB elérhető és annál is 400 MB szabad memóriánál nem tudok feltelepíteni egy 10 MB-os appot? Ez Android 4.4.2 sajátosság vagy szar a telefonom?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#54964) kovisoft válasza kerxy (#54959) üzenetére


kovisoft
őstag

Emlékeim szerint az OsmAnd alapból nem jeleníti meg a turistajeleket, csak vékony szaggatott vonalakkal a turistautakat, színek és jelzések nélkül. Normális turistajelekhez fel kell hozzá tenni egy rátét réteget, amiről itt találsz egy leírást. De ez nem a teljes turistaút-hálózat, csak egy része annak.

Szerintem jobb eredményt lehet elérni a Locus-szal, arról meg itt találsz leírást, hogy lehet az alá betenni a turistajelzéses témát ill. a szintvonalakat.

(#54965) LonGleY válasza Crvsh3R (#54963) üzenetére


LonGleY
veterán

A memória és a tárhely kifejezéseket érdemes nem keverni!

(#54966) gipsztigris válasza Crvsh3R (#54963) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez a KitKat egyik "ajándéka", hogy nem engedi áthelyezni az alkalmazásokat. Rootolt telefon kell hozzá és megoldható a dolog, például ezzel. [link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#54967) zhata válasza Crvsh3R (#54961) üzenetére


zhata
senior tag

Ez szerintem szimpla program(ozói) hiba.
Nálam is előfordult, már sokszor.
(Más, nagyobb memóriaigényű programot ilyen esetekben
is simán tudtam telepíteni.)

Próbáld meg azonnal a teló újraindítása után telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#54968) Crvsh3R válasza LonGleY (#54965) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Egyszer élném meg, hogy aki nem tud segítően, építő jelleggel hozzászólni, az az okoskodás helyett inkább maradna csendben (mert még ha RAM-ot írtam volna):

LG G2 mini / Műszaki adatok / Memória:

"Belső / külső (microSD) memória: 8GB (eMMC) / microSD kártyával bővíthető (32 GB-ig)"

A beépített "tárhely" is "memória". Majd veszek bele "tárhelykártyát"... :W

A többieknek köszönöm a segítséget!! :R A másodikra valaki?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#54969) LonGleY válasza Crvsh3R (#54968) üzenetére


LonGleY
veterán

Az, hogy magyarul keverjük, egy dolog. Ez nem ellenérv.
A 400 MB esetén gyanús volt, hogy valóban a RAM-ra gondolsz.
De örülök, ha ez a része tiszta! Háborogj csak!..

[ Szerkesztve ]

(#54970) quailstorm válasza LonGleY (#54969) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már bocs de te abnormális kötekedőgép vagy.
Tekintve hogy steamen hosszú évek óta tartom vele a kapcsolatot, biztosíthatlak hogy a root partíció szabad helye a 400mega :W :W :W

(#54971) Crvsh3R válasza LonGleY (#54969) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Igen, pont RAM-ra gondoltam, mert ugye pont az a belső memória/tárhely :)) :DD :D :DDD Te mekkora egy troll vagy és még olvasni sem tudsz. Gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#54972) air válasza quailstorm (#54970) üzenetére


air
nagyúr

root? Nem a /data?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54973) quailstorm válasza air (#54972) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A /data is benne foglaltatik.
Én a root partíciót talk.maemon tanultam N900-zal kapcsolatban. Minden ami fizikailag azon van, és nem az eMMC-n és az SD-n (aminek ugye van egy elérési útvonala, csatolási pontja, pl /home/user/MyDocs N900-on) az root partíció.

[ Szerkesztve ]

(#54974) ollie válasza Crvsh3R (#54971) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na most a belső tárhelyeden van csak 400MB, vagy a memóriában (ram) van 400MB?

Ha a belső tárhelyeden van már csak ennyi, akkor az az android miatt nem települ, és ez nem hiba.

***

(#54975) quailstorm válasza ollie (#54974) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már megbeszéltük hogy belső tárhely...

(#54976) blt.62


blt.62
őstag

Hogyan lehet plusz ablakot adni az alapképernyőhöz az LG G2-nél?

MegtorloXp

(#54977) LonGleY válasza Crvsh3R (#54971) üzenetére


LonGleY
veterán

Pont a félreértések elkerülése végett írtam, amit írtam. De nem én személyeskedtem megint, nem tudom, feltűnik-e a mintázat.

quailstorm: Neked sem osztottam lapot, és semmi ilyen szándékom nem volt (mármint trollkodni), az a legviccesebb benne. Ezt épp ti művelitek... :]

[ Szerkesztve ]

(#54978) air válasza quailstorm (#54973) üzenetére


air
nagyúr

De akkor a te logikád alapján a root-ban benne van a system is ami szintén külön partíció, mint a data, és azon is mindig van szabad hely.
Tehát elképzelhető, hogy a datán, ahova az alkalmazások települni akarnak nem is 400MB szabad hely van, hanem jóval kevesebb, mert mondjuk a systemen lévő 300MB szabad hely is beleszámít.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54979) quailstorm válasza air (#54978) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bakker :W
Elfelejtettem hogy virtuálisan szénné van partícionálva a droid. Egyébként elvileg egy elsődleges partíción vannak ezek, de ez nem hasonlít a Nokia N900-ra kicsit se.
Jókat mondasz, csak ezt hogy nézzük meg?
Mármint a helyet külön lebontva.
Mint /data /system /cache

huawei u8230on "csak" ennyi van:
boot
recovery
misc
splash
system
cache
userdata
userdata2

(#54977) LonGleY: nem segítesz, csak okosítasz, miközben úgyis egyértelmű volt mit akar. Szerintem ne szólalj meg egy darabig, legalábbis a mi társalgásunkból maradj ki.

[ Szerkesztve ]

(#54980) air válasza quailstorm (#54979) üzenetére


air
nagyúr

Terminal emulátorba írd be, hogy "df"!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54981) dlaj


dlaj
őstag

Tudja valaki, hogy melyik mappában vannak a gyári háttérképek?

(#54982) quailstorm válasza air (#54980) üzenetére


quailstorm
nagyúr

köszönöm
és megy root nélkül is
na majd megírjuk a helyzetet

(#54981) dlaj: /system/framework/framework-res.apk
csomagold ki gépen zipként benne res drawable mappa

[ Szerkesztve ]

(#54983) dlaj válasza quailstorm (#54982) üzenetére


dlaj
őstag

köszi :R

(#54984) Predator2 válasza quailstorm (#54950) üzenetére


Predator2
addikt

"Aztán meg létezik a link2sd" egy öröm a használata. Nálam úgy működik, hogy ha netalán kikapcsol a telefon mert elfelejtem időben töltőre dugni akkor csak második indításra tudom használni :D
Állítólag a lassú memória kártya miatt. Ez rendben is lenne csak akkor azt nem érem , hogy amikor első indítás után rögtön kikapcsolom és rögtön vissza is miért javul meg? Mert azt kétlem, hogy a kártyám gyorsulna fel hirtelenjébe. :D

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#54985) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a mobilos/androidos vírusirtókról, kell az? Gondolkodtam feltennék egyet. Ajánlanátok? A telefon ace2 768ram/2*1ghz. Jelenleg CM-on csak a privacyval foglalkozok azokat beállítom h mihez férhet hozzá egy adott program.
Másik: favorit fényképezőprogram?

(#54986) air válasza gorje (#54985) üzenetére


air
nagyúr

Nem kell.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54987) LonGleY válasza quailstorm (#54979) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt majd én eldöntöm, köszike!
Különben sem én reagáltan retek **** módon.
Az (mint ahogy az utóbbiakból is kiderült) a te stílusod.

[ Szerkesztve ]

(#54988) tonnni1


tonnni1
tag

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresnék, ami egy videó vagy kép készítése közben különböző animációs háttereket kreál. Tudnátok mondani párat főként ami gyerekeknek való?

(#54989) air válasza LonGleY (#54987) üzenetére


air
nagyúr

Hagyd már abba! Unalmas vagy. :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54990) atillaahun válasza LonGleY (#54987) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem is tök egyértelmű volt hogy telepíteni nem a ram-ba akar, elmondták hogy ne okoskodj, ha segíteni nem tudsz, de csak nem bírod ezt megemészteni.

[ Szerkesztve ]

(#54991) LonGleY válasza atillaahun (#54990) üzenetére


LonGleY
veterán

De igen, csak ezt lehet normálisan is közölni.

(#54992) petipetya válasza gorje (#54985) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem egy ilyen jpgosultságokat állító tűzfal funkció/alkalmazás többet ér egy rootolt telón/romon, mint akármelyik bugyuta vírusirtó.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#54993) icons


icons
addikt

Üdv!

Nem feltétlenül csak alkalmazásra vonatkozik a kérdés, de hátha:

Szeretném a teló képét kitenni a TVre (főleg képek, videók nézéséhez). Van valakinek ötlete, hogy ezt hogyan lehetne megoldani? Eddig egyedül a Chromecast-ot találtam mint opció, ami nem rossz, annyira szörnyen nem is drága, de hátha van olcsóbb, más megoldás.

Köszi!

(#54994) beg válasza icons (#54993) üzenetére


beg
veterán

Miracast esetleg.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54995) quailstorm válasza Predator2 (#54984) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ami azt illeti CM7 alatt semmi bajom nem volt vele. Neked van a gyári romos LwW-d?

Egyébként ez a duplaindtás nem szabályos leállás után jellemző a linuxra. N900 is. Olyankor az safemódban bootol.

[ Szerkesztve ]

(#54996) Kátai


Kátai
senior tag

Sziasztok!
Hogyan lehet használni a telefon mobil internetét egy laptopon?Kell hozzá külön app?

(#54997) air válasza Kátai (#54996) üzenetére


air
nagyúr

Attól függ. Milyen Android van rajta?
4-estől már alapfunkció az internetmegosztás. Wifi-n, USB-n, BT-on.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54998) Kátai válasza air (#54997) üzenetére


Kátai
senior tag

4.1.2 van.Akkor csak annyi lenne,hogy bekapcsolom a >hordozható Wi-Fi hotsopot< csatlakozok és kész?

(#54999) Probert75 válasza air (#54997) üzenetére


Probert75
addikt

3.6-on is az. Nekem a Samsung Galaxy Ace-em simán tudta ezt a funkciót.

(#55000) Viktor0610 válasza Probert75 (#54999) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akartad mondani 2.x alatt. :P

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.