Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) hodostamas válasza tonnni1 (#55050) üzenetére


hodostamas
addikt

Használd ezt...: [link]

nem csilivili, de egyik legrégebbik ilyen oldal :)

(#55052) Predator2 válasza quailstorm (#55039) üzenetére


Predator2
addikt

Mert nem értek hozzá. Szétbarmolni/téglásítani meg nem szeretném.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55053) 7Sony7 válasza #79335424 (#55045) üzenetére


7Sony7
addikt

Pl:

-

(#55054) quailstorm válasza #79335424 (#55045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindezt root jog nélkül? Elég kockázatos lenne.

(#55052) Predator2 ismerek olyanokat akik megcsináltatják mással. Akár pénzért. Akár velem.

[ Szerkesztve ]

(#55055) #79335424 válasza 7Sony7 (#55053) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez meg egy E-Robot példa (bocs a homályért! Oldalarányosan méretezek és csak utána vágok. Nem tudom, hogy miért lesz ilyen szar a kép.):

qualistorm:
Nem. A governorváltáshoz kell root.

[ Szerkesztve ]

(#55056) #79335424 válasza Predator2 (#55052) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyetértek qualistorm -mal. Sztem sem szégyen, ha nem ismered minden típus trükkjeit (sztem nem is lehet). Úgy-ahogy kiismertem a Samu, meg a Rockchip lelkivilágát. A Sonyéra már nem vágytam. Szerencsémre az eladóról kiderült, hogy nagy mágus. Úgyhogy a barátnőmét már rootolva vettem tőle és az enyémre is Ő rakott CM9 -et.

[ Szerkesztve ]

(#55057) quailstorm válasza #79335424 (#55055) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kapcsolás meg a váltás neked nem ugyanazt jelenti? Olvasni hogy milyen governor megy nem kell jog, állítani kell. Már ha egyáltalán van többféle a kernelben. Gyáriakban nem szokott.

(#55058) 7Sony7 válasza #79335424 (#55055) üzenetére


7Sony7
addikt

Ez pl lehet, hogy jobb megoldás, mint az enyém, csak azért tettem be egy képet, hogy a kérdező lássa miről van szó.

[ Szerkesztve ]

-

(#55059) #79335424 válasza 7Sony7 (#55058) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez csak egy példa. A működés hatékonysága készülékfüggő. MiniPC -n ennél jobban nem tudok belemászni és azt sem tudom, hogy maga a kernel automatikusan vált -e. Egyébként ennyit a kínai optimalizálásról. MiniPC -n minek ennyi governor? Spórolunk a 220V hálózattal? Tök mindegy, hogy 5W, vagy 8W.
Samun (custom kernel) akár az egyes governorok paramétereibe is bele tudok nyúlni. Viszont a beállított governor csupán alapértelmezett, de nem fix. Egy szintén hangolható tweak alapján, a kernel váltogat a governorok között (is). Szóval ha alkalmazáshoz szeretnék governort társítani, akkor ezt a kernel-tweaket ki kell kapcsolni, mert különben csak rosszabb lesz, mert összezavarja egymást a két módszer.

[ Szerkesztve ]

(#55060) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
Olyan appra lenne szükségem, amiben be tudom állítani, hogy mondjuk 20 percen keresztül 1 perc, majd fél perc után csipogjon, értesítsen a telefon, tehát 20 percen keresztül tudja ismételni ezt a sorozatot, vagy amilyet beállítok. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#55061) flash-


flash-
veterán

Nem tudjatokhogy az uc browserben az asztali nézezet hogy kell bekapcsolni?(mint ami pl a samsung gyari 4.1 es bongeszoben van?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#55062) #79335424 válasza Flyme (#55060) üzenetére


#79335424
törölt tag

Automatizálóval meg tudod csinálni. Kicsit feljebb megtalálod, amit én használok. Itt a topikja.

(#55063) Arween


Arween
senior tag

sziasztok.Az lenne a kérdésem youtube-apot használnám zene hallgatásra s4-em van de ha a kijelző kikapcsol a zene is leáll,mit kell beállítanom hogy menjen a zene a kijelző kikapcsolásnál is?

(#55064) air válasza Arween (#55063) üzenetére


air
nagyúr

A YT app ilyen. Ha csak hallgatni akarsz, használj másik felhős alkalmazást, ami csak zenére való!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55065) MurdR válasza Arween (#55063) üzenetére


MurdR
veterán

XDA-ról lehet leszedni moddolt YT appot, az S4 topicban biztos ismerik. Az fut háttérben l, és alvó kijelzővel is.
Mobdjuk ha nem csalnak emlékeim akkor root kell hozzá..

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#55066) vadászcsiga válasza MurdR (#55065) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem kell ahhoz xda, a FREEdi youtube player is ilyen, meg még biztos egy csomó van a playen

(#55067) MurdR válasza vadászcsiga (#55066) üzenetére


MurdR
veterán

Mindenre van alternatíva, a YT volt említve, YT-ot is mondtam. :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#55068) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek, amelyben be tudok olyat állítani, hogy pl. X.Y. csak bizonyos időszakban hívhasson, pl reggel 8 és délután 4 között, minden más esetben a hívás menjen a hangpostára/blokkolásra kerüljön. Tudtok ilyet ajánlani/létezik ilyen? A telefon egy nem rootolt Nexus 4, gyári 4.4.4-el.

Köszönöm! :)

(#55069) atike válasza Csorbi (#55068) üzenetére


atike
nagyúr

Ha rootolsz akkor a Root Call Blocker (Pro). Nincs párja. Ettől tökéletesebb nincs... Paraméterezhető a végtelenségig, és az egyetlen olyan blokkoló ami kernel szinten fogja meg a hívásokat (azaz soha nem tud "átcsúszni" hívás egy pillanatra sem)....

Root nélkül is vannak jól működő alternatívák, de ott be-be csúszhat egy pillanatnyii becsöngés, vagy valami más gebasz... De ezek is 99,5 %-os ( :DDD ) hatékonysággal dolgoznak amúgy... BlackList Pro, aFirewall a legjobb root nélküli alternatívák.

(#55070) Arween


Arween
senior tag

Nagyon köszi a válaszokat megnézem amit írtatok.

(#55071) Predator2 válasza quailstorm (#55054) üzenetére


Predator2
addikt

És ez mit jelent árban? A válasz jöhet privátban is mert ez már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55072) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van valami program amivel megtudom azt csinálni ha akarok telepíteni valamit akkor megkérdezze, hogy hova telepítse? A belső "sd"-t már teleraktam a gyereknek, de vettem bele egy 32gb-os kártyát is. De mivel tele van a belső így nem tudok semmit sem telepíteni ez a hülye meg nem látja ám, hogy benne van egy kártya.
köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#55073) quailstorm válasza cikasz (#55072) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hittem majd telepíthetsz az SD-re? Lófaszt :DDD
Ez se nem Symbian, se nem WinMO, de mégcsak nem is WP8.1. Ez ilyet nem tud.

Lehet kétféle módon szenvedni. Az egyik a symlinkelés GL to SD nevű appal(mindig használat előtt kínlódni kell vele). A másik pedig a belső és a külső SD csatolási pontjának felcserélése.

(#55074) ollie válasza cikasz (#55072) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hányas android van a gépen?

***

(#55075) air válasza quailstorm (#55073) üzenetére


air
nagyúr

FolderMount, Link2SD, App2SD
De mindegyikhez root kell.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55076) cikasz válasza ollie (#55074) üzenetére


cikasz
őstag

Gyári 4.2.2

Air :
Ez egy prestigio multipad 4 quantum 7.85-ös. Tudsz segíteni, hogy hogy tudom rootolni?
Vagy ezekre lehet custom romot tenni mint a telefonokra pl?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#55077) air válasza cikasz (#55076) üzenetére


air
nagyúr

Vannak univerzális rootoló alkalmazások, mint a Framaroot vagy a Towelroot. Esetleg ezekkel meg lehet próbálni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55078) quailstorm válasza air (#55075) üzenetére


quailstorm
nagyúr

foldermount nekem nem ment, a másik kettő meg nem arra való szerintem

(#55079) ollie válasza cikasz (#55076) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs a telepített appoknál olyan, hogy move to SD card?

***

(#55080) #79335424 válasza cikasz (#55076) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Google szerint RK3188 -as. Gyári romokat (1db IMG fájl) az RK Batch Tool -lal kell flashelni, a custom romokat pedig az RK Flash Tool -lal. A mikroSD -s update.zip módszer tudomásom szerint nem működik 3188 -on.

(#55081) air válasza quailstorm (#55078) üzenetére


air
nagyúr

Hát mire?

(#55080) Somatom
Működik.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55082) punky10 válasza quailstorm (#55078) üzenetére


punky10
addikt

Régebben használtam mindkettőt, szerintem pont az adott problémára ad megoldást...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#55083) #79335424 válasza air (#55081) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor ez nem RK, hanem csak miniPC nyűg. Egyik 3188 -ason sem megy, míg 3066 -on igen.

(#55084) quailstorm válasza ollie (#55079) üzenetére


quailstorm
nagyúr

4.4, szóval nem kéne legyen. ha igen, akkor is a belső sd.

Itt most másról van szó mint egy Xperia X8 esetén. Link2sd-nél a belső tárhelyet bővíted ki SD-EXT partícióval. Itt meg az a baj hogy kétfelé van osztva a belső memó, van egy internal emulated SD, meg van az SD kártya.
Kitkatban nincs vold.fstab hogy lehessen könnyen cserélni :W

És egy 1,5 gigás gamaj nem fog belső memóra telepíteni, csak SD-re, ha van hely. Énnekem SGS-en az a módszerem hogy játék fel, és GL to SD-vel átrakatom külső sd-re. Tehát emulált sd-re linkelem vissza az SD-n lévő tartalmat. Amúgy nemtom hogy csinálja hisz fat32 alatt nincs is symlink.

Link 2 sd-t felraktam. Persze ki tud rakni appot SD-re, de csak ha az olyan. Általában amivel teli szokott lenni a memória és nagy, annál az általad mozgatható app az kemény 5 mega, data meg SD-n, akár külön mappában mint EA, gameloft.

Remélem nem beszélünk el egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#55085) quailstorm válasza quailstorm (#55084) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Link2SD ugyanúgy internal SD-re mozgat, mintha beállításokból nyomnád az SD-re helyezést Android 2.2-4.3.1 közt. Vagy CM11-ben.

(#55086) #79335424 válasza quailstorm (#55084) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mintha olvastam volna olyat, hogy már FAT -ra is lehet. Amikor én csináltam, akkor error lett. Viszont a belső, felhasználói tárról linkelés nem lenne jó? Én így szoktam csinálni SGS2 -n és működik.

(#55087) Csorbi válasza atike (#55069) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönöm! :R

(#55088) quailstorm válasza #79335424 (#55086) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ne engem kérdezz. Én leírtam amit tudok, úgy ahogy tudom, azt meg nem értem mit akarsz.
FAT-ra NEM LEHET.
Droid használ FAT16-ot meg FAT32-őt. Arra nem lehet. De FAT12-re és exFAT-ra sem.

(#55089) #79335424 válasza quailstorm (#55088) üzenetére


#79335424
törölt tag

A FAT -os infót most nem lelem, de lehet, hogy csak félreértettem. A másik részt viszont nem megvalósítani szeretném, hanem megvalósítottam, teszteltem, működik.
Csak, hogy külön legyen, létrehoztam egy mappát a storage0 -án (/mnt/sdcard/Linkelt_Programok), majd ez alá külön egyet egyet minden átlinkelendő alkalmazásnak. Egy telepített alkalmazás /data/data/... alatt levő adatait áthelyeztem az általam létrehozott mappájába, majd RootExplorerrel (de lehet Solid Explorerrel is) visszalinkeltem az eredeti helyére. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#55090) quailstorm válasza #79335424 (#55089) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annak én is nagyon örülnék ha ez így menne, de ehhez az sdcard-nak EXT4-nek kéne lennie. Vagy én vagyok hóember. Nem értem ez hogy sikerült :F

[ Szerkesztve ]

(#55091) #79335424 válasza quailstorm (#55090) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát úgy, hogy az SGS2 -n az gyárilag EXT. Mármint a belső tárhely, felhasználói része. Más droidon nem az? MiniPC -n is megcsináltam. Azon is működött.

[ Szerkesztve ]

(#55092) quailstorm válasza #79335424 (#55091) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát nem. Nagyon sok telónál nem. Samsungnál RFS vagy mi. FAT alapú az is. Meg Leginkább a FAT jellemző. Még a data meg egyéb partícióknál is van hogy fat... Főleg régebbi telóknál.

De most miről beszélünk? Amit a napokban root partícióztam, vagy az internal_SD-ről? SGS2 volt havernak, az FAT16-os internal-SD_t gyűrt...

(#55093) #79335424 válasza quailstorm (#55092) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy tudom, hogy Samu még az SGS1 idején használt RFS -t. Ennek EXT -re partícionálása volt anno a "lagfix" (volt SGS1 -em és csináltam rajta "lagfixet"). Később aztán Samu is átállt EXT -re.

(#55094) quailstorm válasza #79335424 (#55093) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem csúcsmodellekben maradt még egy darabig. De az SD akkor se lesz EXT. Max a belső a mass storage-et nem tudó telóknál.

(#55095) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Srácok a Viber mennyire működik ott ahol csak 2G van lehet vele úgy is telefonálni?

(#55096) #79335424 válasza quailstorm (#55094) üzenetére


#79335424
törölt tag

és cikasz:
Tekintettel arra, hogy egy RK3188 -as, én azért megpróbálnám. De közben eszembe jutott egy másik lehetőség is. A Custom romokat azért kell a Flash Tool -lal flashelni, mert ezekben külön vannak az összetevők. Így cserélhetőek. Ezek közül a parameter fájl határozza meg a partíciók kiosztását. A miniPC -s custom romokhoz szoktak mellékelni több parameter fájlt. Az alapján kell a megfelelőt betallózni a Flash Tool -ba, hogy a 8GB -os össz tárhelyből mennyit szeretnénk adni a programoknak a felhasználói tárhely rovására. Van 2,4 és 6GB -os parameter fájl. Erről konkrétan ennek a Tabnak a kapcsán találtam egy XDA -s topikot.

[ Szerkesztve ]

(#55097) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ezek az akku kímélő alkalmazások, mint a Du battery és társai, hasznosak is, mármint növelik az akksi élettartamát? Ha igen, melyiket javasoljátok?
A válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#55098) quailstorm válasza atosan (#55097) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Semmi nem tudja növelni csak egy jó CPU governor meg a használatod...
Ez annyit ér mint az akkufresh tapasz :U

(#55099) LonGleY válasza atosan (#55097) üzenetére


LonGleY
veterán

Az egyetlen, amivel megnövelheted az üzemidőt, ha a fölös programokat (mint pl. az ilyen akkukímélőket, és a nem használatos, háttérben előszeretettel ennek ellenére futó appokat) leszeded / letiltod a francba.

[ Szerkesztve ]

(#55100) blt.62


blt.62
őstag

Dnd Call Blocker van a mobilomon. Szeretem mert 70%-ban tökéletesen működik,viszont olyanokat csinál,hogy hiába kapcsolom ki(kiveszem a pipát),továbbra is azt mondja a hívó feleimnek, hogy nem vagyok kapcsolható. Ezt nagyon sűrűn csinálja és hiába kapcsolom ki-be a mobilom nincs változás. Miért csinálhatja? Szeretem mert ráadásul magyar menüs. Vagy létezik olyan magyar menüs egyszerű hívásszűrő program amin van fehérlista, és fekete,vagy csak a mobilon lévő számok hívhassanak. Esetleg sms tiltás akitől nem akarok. Ne legyen bonyolult,magyar menüs és a leglényegesebb hogy hiba nélkül működjön. Ha bekapcsolom tegye a dolgát,de ha ki akkor biztonságosan engedje a hívásokat. Mert Dnd call blocker-nél ez nem jó.

MegtorloXp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.