Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) petipetya válasza sid87 (#54444) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gyári.

"nincs rá lezsóidő"

(#54452) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

wifihez keresnék olyan appot, amiben beállítható, hogy az automatikus kapcsolódásba tehessek kivételt.
tehát automata megmarad alapból, de 1-2 hálózat csak manuálisan legyen csatlakoztatható.

#?*@&!

(#54453) air válasza zeon.hu (#54452) üzenetére


air
nagyúr

Lekapcsolódás után mindig töröld őket! Esetleg Taskerrel vagy más automatizálóval lehet írni olyan szkriptet, ami a wifi kikapcsolása után lefut, és automatikusan törli a nem kívánt AP-ket.
Szerintem a rendszer működését felhasználói alkalmazással nem tudod megerőszakolni. Vagy ha mégis, akkor annak az alkalmazásnak folyamatosan futnia kell, és ellenőrizni, hogy van-e a környezetedben olyan AP amire szabad csatlakozni, vagy olyan amire nem. Ezt nem gondolom jó megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54454) zeon.hu válasza air (#54453) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

igen, a törlése gondoltam (s4 miniben "elfelejt" opció), de akkor mindig újra be kell írnom a jelszót, mert azok is törlődnek.

#?*@&!

(#54455) air válasza zeon.hu (#54454) üzenetére


air
nagyúr

Akkor roppant egyszerű a dolog. Az adott helyen kapcsold ki a wifit! :D Vagy kézzel, vagy valamilyen cella alapú wifi automatizálóval.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#54456) zeon.hu válasza air (#54455) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

akkor leírom részletesen a gondomat :)
elég sok streamet nézek a telón, ehhez a mifis mobilnet ugye nem éppen gazdaságos, azt csak a laptophoz használom alapból.
van egy másik wifi jelem is, ez korlátlan nettel rendelkezik, de nem a legstabilabb.
amikor időnként megszűnik ez a jel, akkor automatikusan kapcsolódik a mifihez és ha nem veszem észre a váltást, az sokba kerülhet.
ezért szeretném valahogy kivenni az automatikus csatlakozásból a telón, de csak a mifit.

#?*@&!

(#54457) oncsi válasza #79335424 (#54450) üzenetére


oncsi
őstag

:)
Nem. Nem kell video. Köszi.. Hiszek neked. Meg kb tudom is miért van. Holnap kipróbálom. Szabin vagyok, de egész este ezt tuningoltam. Majd frissen nekiesek megint. Már csak a gyári böngészővel nem megy. jó lesz ez, csak kissé meg kell dolgozni érte. Pl. a. Kettővel régebbi verzió már majdnem teljesen jó lett, mire rontottak a kompatibilitáson.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#54458) #79335424 válasza zeon.hu (#54456) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem teljesen jogos az igény és érdekes probléma. E-Robotban van egy pár, wifire vonatkozó beállítás, pl. SSID szerinti megkülönböztetés is. Átnéztem a lehetőségeket, de nekem nem egyértelmű, hogy melyiket kéne alkalmazni. Sztem kérdezz rá az E-Robot topikban! Tamás (a fejlesztő) is figyeli és szokott segíteni.

(#54459) zeon.hu válasza #79335424 (#54458) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

köszönöm!

#?*@&!

(#54460) Juliuska válasza oncsi (#54387) üzenetére


Juliuska
senior tag

Tökéletesen megértem a kívánalmaidat, de szerintem, adj neki még egy esélyt, mert user errorra gyanakszom. Tény, h szokatlan (én is csak nem rég' használom), viszont egy jól feltelepített szótárral (ld. pict) egy jó témával (ld. pict) + a swipe használatával megszűnnek a gondjaid. Egy képernyőkalibráció (ld. pict) azért sokat szokott segíteni. Ha nem volna elég, a billentyűzet pozícióját és méretét tetszés szerint szabhatod, melyet a beállítások között találsz. A kurzormozgató nyilas igényedet nem tudom mire vélni, de az is megoldható (ld. pict). Szerintem, szánj rá egy kicsivel több időt a beállításokra és megfelelő társad lesz a mindennapokban.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#54461) Siriusb válasza #79335424 (#54458) üzenetére


Siriusb
veterán

Anélkül, hogy belenéznék a lehetőségekbe, azt mondanám, hogy amikor átvált az adott SSID-re, tiltsa le azt az alkalmazást, ami lefele töltöget, amikor a korlátlanon van, akkor engedélyezze. 2 parancs.

(#54462) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

a Google fiókokban hol találom meg a telefon adatokat, mert sehol nem lelem de szinkronizál vele és betölt egy csomó hülyeséget...... Biztonsági mentés, névjegyzék.... program listák stb...

előre is köszönöm

(#54463) LordRajZoL válasza Dzsolo (#54462) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Fiókok Google. Ott klikk az email címre s ott vannak amiket szinkronizált

zZz

(#54464) ollie válasza Dzsolo (#54462) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A telefonodon kell kikapcsolni, ha nem akarsz szinkronizálni ilyeneket.

***

(#54465) #79335424 válasza zeon.hu (#54459) üzenetére


#79335424
törölt tag

Találtam egy Tasker/E-Robot beépülőt, de Te talán előrébb lennél ezzel a Wifi Connection Managerrel. Sajnos, most nem tudok több wifi hálózatos tesztkörnyezetet összehozni, de úgy látom, hogy ha már egyszer csatlakoztál egy hálózathoz, arra lehet szűrni, vagy kizárni. De azt nem tudom, hogy ezt csak a pillanatnyi csatlakozáshoz használja, vagy általános szabályként.

Siriusb:

Az app megállítás lehetséges, de sztem nem a "legszebb" megoldás. Egy wifi csatlakozáshoz sok összetevő kell. Elég egyet elállítani ahhoz, hogy ne tudja felépíteni a kapcsolatot. MiniPC -n sok olyan trükköt látok, amiknél lehetőség hiányában nem az Android rendszert szólítják meg, hanem közvetlenül a kernelt. Ilyesmihez nem nagyon vannak alkalmazások a Playen, mivel SDK -val ilyet nem lehet fejleszteni. De attól még a lehetőség adott, hisz a linux kernelparancsok nagyrészt működnek Androidon is. A hálózati kapcsolatok alapelemei pedig azonosak minden platformon.

[ Szerkesztve ]

(#54466) sid87 válasza petipetya (#54451) üzenetére


sid87
senior tag

De NOVA launcher alatt nem érhető el a gyári. Most Beautiful Widgets van fenn, ami sokat fogyaszt.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#54467) zeon.hu válasza Siriusb (#54461) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha részletesebben elmondod, hogyan csináljam, megköszönném :)

#?*@&!

(#54468) zeon.hu válasza #79335424 (#54465) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz, megnézem majd ezt is!

#?*@&!

(#54469) #79335424 válasza zeon.hu (#54468) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézz át a topikba!

Sosem titkoltam, hogy elfogult vagyok Tamás munkáival kapcsolatban. Ez a kérdés 10 -körül jelent meg odaát a topikban. 5 óra múlva van rá opció a Robotban. Ezt hívják supportnak. :)

(#54470) Dzsolo válasza LordRajZoL (#54463) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Szeretném törölni a már eltárolt Google fiókomban lévő adatokat. nem a telefonban hanem az email fiókomban keresem ezeket az adatokat.

(#54471) hati válasza Dzsolo (#54470) üzenetére


hati
addikt

Ott nem fogod látni.

(#54472) barnabasss


barnabasss
tag

Ez a waze tényleg jó:D

(#54473) -HajTömeg- válasza barnabasss (#54472) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

MItől jó? Komolyan kérdem sosem használtam.

Alias: Júzer error

(#54474) beg válasza -HajTömeg- (#54473) üzenetére


beg
veterán

A közösség jelentéseitől. Pár értékes fotótól megkímélt már engem. Ha torlódás/baleset van (szintén a jelentések alapján), azonnal keres alternatív útvonalat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54475) -HajTömeg- válasza beg (#54474) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R egy próbát megér.

Alias: Júzer error

(#54476) Siriusb válasza beg (#54474) üzenetére


Siriusb
veterán

Neked mekkora adatforgalmat generál? Nálam meglepően keveset.

(#54477) beg válasza Siriusb (#54476) üzenetére


beg
veterán

Kifejezetten keveset. Annyira nem figyelem, mert a cégesen használom, ahhoz van 50MB lassítás nélkül (csak a waze megy rajta online), de még sohasem jött meg a 20%-os sms sem. Pedig sokat használom, ahová megyek mindig bekapcsolom a (rendőrségi) jelzések miatt. Havonta átlag 1500-2000 km.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54478) barnabasss válasza beg (#54477) üzenetére


barnabasss
tag

én offline is használtam és ment

(#54479) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

A Waze nálam is fut egy jó ideje, szeretem, valós információk vannak benne többnyire. traffipax torlódás stb.. ezt használom meg a traffi huntert együtt :D De navigációra nem túl jó mert pontotlan arra a hárombetűs a legjobb.

(#54480) #79335424 válasza Dzsolo (#54479) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az lenne, ha lenne. De mint tudjuk, nincs, nemlétezik, sosevót. Na jó, ez nem teljesen igaz.

(#54482) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok. Tudtok olyan ebook olvasót aminél szép dinamikus animáciok vannak mintha könyvet lapozna az ember?

(#54483) bohoc71 válasza arminlok (#54482) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Hali!
Cool reader. :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#54484) Criminal017


Criminal017
őstag

Hali! Olyan progit keresek, ami háttérben rögzíti, hogy merre mentem, illetve összesen hány kilómétert tettem meg. Mindezt GPS segítségével. Előre is kösz.

(#54486) Viktor0610 válasza Criminal017 (#54484) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

My Tracks

Samsung Galaxy A54

(#54487) ollie válasza arminlok (#54482) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Moon+ Reader és asszem az ingyenes fbReader is tudja.

***

(#54488) kovacs65 válasza arminlok (#54482) üzenetére


kovacs65
senior tag

Alreader is

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#54489) arminlok


arminlok
senior tag

Köszi mindenkinek a tippeket :) Egyelöre ez az Alreader tetszik a legjobban de még kitapasztaloma többit is .

(#54490) petipetya válasza arminlok (#54482) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha csak ennyi az elvárás, akkor Play Könyvek a 3D hatással lapozás közben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#54491) xcds


xcds
őstag

Már kérdezte más is, de nem érkezett válasz eddig: Miért nem értesít a gmail, amikor új e-mail jön? Régebben ment.

(#54492) Siriusb válasza xcds (#54491) üzenetére


Siriusb
veterán

Pl. ki van kapcsolva az értesítés, tűzfal nem engedi ki, le van tiltva a program.

(#54493) k850 válasza xcds (#54491) üzenetére


k850
addikt

Nézd át a gmail fiókod beállításait, lehet, hogy nincs bepipálva az automata szinkronizálás.

Ha ez nem segít, akkor töröld a készülékről a fiókot, majd állítsd be újra. A múltkor nekem ez segített, igaz nekem a neveket nem akarta szinkronizálni.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#54494) arminlok válasza petipetya (#54490) üzenetére


arminlok
senior tag

Hát én ezeket a google appokat kapásbol szoktam törölni. Azt hittem ez csak valami segédprogram ahol vásárolni lehet ez baromi jo köszi :D Kár hogy nem lehet benne tördelni tényleg ez lenne a legszebb :/

[ Szerkesztve ]

(#54495) Viktor0610 válasza k850 (#54493) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel szinkronizálod a "Fotók" részt a fiókban?

Samsung Galaxy A54

(#54496) xcds válasza k850 (#54493) üzenetére


xcds
őstag

Köszi. Nekem másképp néz ki, de állítgattam vmit. Pedug nem nyúltam hozzá, amióta jó volt. Biztos frissítettek...

Na, kipróbáltam, most működik. A cimkék kezelésénél be kellett állítani a szinkronizálást.

[ Szerkesztve ]

(#54497) petipetya válasza arminlok (#54494) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megmondom a őszintén, hogy egyetlen könyvet sem vásároltam itt. A meglévő és új könyveket viszont ide szoktam feltölteni. Online/offline olvasó alapszintű beállítási lehetőségekkel. A teló tavalyi vásárlása óta 6 Android főverzió frissítést kaptam a gyári szoftver formájában, melyek során mindig csinálok egy teljes gyári beállítások visszaállítását. Emiatt kényelmes lett a Play Könyvek és Play Zene használata, illetve ennek révén a laptopon is szoktam olvasni a könyvet, mivel lapra pontosan szinkronban tartja a telón lévő állapottal.

PDF-et nem érdemes rajta olvasni, mivel arra ezer másik jobb alkalmazás van. Viszont ha a könyv át van konvertálva epub formátumúra, akkor a Play Könyvekben is szépen/olvashatóan jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#54498) k850 válasza Viktor0610 (#54495) üzenetére


k850
addikt

Nem használom ezt a részét a google fióknak. Amikor váltottam androidra nehezen emésztettem meg, hogy mért erőszakoskodnak ennyire, most már beletörődtem.
Hülye nem vagyok, nem elég, hogy nyitott könyv a levelezésem, a naptáram, a telefonkönyvem és még a fényképeimet is osszam meg velük! A drobox alkalmazást is azért töröltem, mert nem lehet beállítani, hogy ne szinkronizálja a fotó albumomat.
Ezt az ES File Explorer még kordába tudom tartani. Hagyhatna a Google egy kis diszkréciót is az embereknek, majd mi eldöntjük, hogy mit osztunk meg velük.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#54499) petipetya válasza k850 (#54498) üzenetére


petipetya
nagyúr

"A drobox alkalmazást is azért töröltem, mert nem lehet beállítani, hogy ne szinkronizálja a fotó albumomat."

Dropbox a telón / settings / turn on-off camera upload.

"nincs rá lezsóidő"

(#54500) Viktor0610 válasza k850 (#54498) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, rosszul kérdeztem. Szóval melyik program teszi be a "Fotók" szinkronizálását? :D
Csak mert nálam nincs ilyen... :( Gyanakszom a Google+-ra, de ha jól sejtem, hogy ez az, akkor nálam sem lesz fotószinkronizálás. :D

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.