Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113501) bszg@ válasza zsoltzsolt (#113496) üzenetére


bszg@
tag

Nem elég ha néha ránézel az értesítési sávra? Ha a hangjelzést el is mulasztottad, az értesítés megmarad.

(#113502) zsoltzsolt válasza bszg@ (#113501) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Sajna nem, jó lenne, ha egy app tudná a hangjelzést is. A javasolt E-Robot megoldaná, de az emlékeztető alkalmazás mellé nem szeretnék még egyet csak emiatt.

(#113503) Bozek válasza bszg@ (#113501) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha van értesítés, akkor ott a LightFlow, annál be lehet állítani, hogy folyamatosan jelezzen. De írta, hogy nem akar még egy programot mellé.

(#113502) zsoltzsolt: Az E-Robot mellé nem kell emlékeztető alkalmazás, abban állítod be, hogy 10.30-tól 5 percenként jelezzen, amíg le nem lövöd.

[ Szerkesztve ]

(#113504) zsoltzsolt válasza Bozek (#113503) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi mindenkinek, de megtaláltam.
Ráadásul korábban már megvettem - 2011 októberében - ezt az alkalmazást, vagyis tudja, hogy jelezzen a figyelmen kívül hagyott emlékeztetőkről.
COL Reminder
Most 799 Ft-nak írja, de megéri, ha valaki ilyenben gondolkodik!

[ Szerkesztve ]

(#113505) bszg@ válasza Bozek (#113503) üzenetére


bszg@
tag

Új vagyok itt, nem akarom az észt osztani. Magamból indultam ki. Ha pl egy megbeszélésre nem viszem be a telefont, utána villog a led, ha felemelem rezeg, ha lehúzom az értesítési sávot, ott vannak az értesítések. Ezek közül legalább egyet minden telefon tud.
Ráadásul ha a hangjelzésre nem cselekszem azonnal, mert még befejezek vmit, vagy tárgyalok, stb akkor ugyanúgy elfeljthetem.

(#113506) Somatom válasza bszg@ (#113505) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem félreérted. Nem feltétlenül kell értsük, hogy egy kérdező miért épp azt akarja, amit. Értjük a kérdést, és megpróbálunk az alapján segíteni, függetlenül attól, hogy a mi felhasználói szokásaink alapján értelmetlen, vagy fölösleges a kérés. Nálam nincs ilyen végtelen ismétlődéses figyelmeztetés beállítva, és sztem Bozeknél sincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113507) Bozek válasza Somatom (#113506) üzenetére


Bozek
nagyúr

Eltaláltad. :) Bár a céges telefonnál néha jól jönne, mert ritkán nézek rá, így ha elmulasztok egy hívást, csak sokára veszem észre. Múltkor is pont akkor kerestek, amikor a buszon zenét hallgattam, mire észrevettem, már eltelt 2,5 óra. :D Igaz, ha beállítanám megint az AutoRemote-ot (FW újratelepítés miatt nincs beállítva), akkor kapnék értesítést a saját telefonomra.

(#113508) zsoltzsolt válasza bszg@ (#113505) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Moto Z-n nincs villogó led, az amoled kijelző jelzi, ha elmozgatom felette a kezem, de flipes tokban van a telefon, így mindenképpen kell a hangjelzés.
Meg így erőszakosabb :), vagyis már úgy megunom, hogy hanggal jelez, hogy megcsinálom, amit beírtam :D

(#113509) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Tc ben ranyomtam h usb kiadasa es eltűnt örökre.. Mas latja, a tc nem.. Volt resi, re csati de semmi.
Mar idegesítő.
Valaki?

(#113510) Viktor0610 válasza Krill77 (#113509) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

TC app adatainak törlése? :)

Samsung Galaxy A54

(#113511) air válasza Krill77 (#113509) üzenetére


air
nagyúr

<troll on>
Talán a "resi" meg a "re csati" helyett próbálkozhatnál kevésbé cuki de értelmes dolgokkal. :U
<troll off>

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#113512) Krill77 válasza Viktor0610 (#113510) üzenetére


Krill77
őstag

Ez megoldotta. (direkt nem akartam, h ne kelljen bírni a tarsitasokat újra)
Köszi.

(#113513) Viktor0610 válasza Krill77 (#113512) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sejtettem, de sajnos, néha csak az adatok törlése vagy az app újratelepítése segít. :(

Samsung Galaxy A54

(#113514) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy ajánljatok nekem néhány szoftvert az alábbi célokra :)

1) Képek szerkesztése, paint-szerűen, semmi extrára sincs szükségem, lényeg, az egyszerűség.

2) Fájl szinkronizálására szoftver, ami esetében megadhatom, hogy az internal és az external memóriákról melyik mappákat másolja át wifin (hálózaton) keresztül -például- a NAS-omra. Ez utóbbi nem tudom, létezik-e egyáltalán.

Köszi a válaszokat, előre is!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#113515) Bozek válasza jolti05 (#113514) üzenetére


Bozek
nagyúr

A 2-es pontra ott a FolderSync. Az ingyenes reklámokat tartalmaz és nincsenek szinkronizálási szűrők (hogy mely fájlokat másolja át), nálam a fizetős van fenn.

(#113516) Somatom válasza jolti05 (#113514) üzenetére


Somatom
veterán

Képszerkesztésre a Photo Editor -t használom (link az összefoglalóban). Szinkronizálásra pedig szinte mindannyian a FolderSyncet használjuk.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113517) fecus válasza jolti05 (#113514) üzenetére


fecus
őstag

2. Resilio Sync

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#113518) Sungoo válasza w.miki (#113465) üzenetére


Sungoo
addikt

Remélem a szívednek nem akarsz kényszerpihenőt adni? Mert hogy némelyeknél az agy leáll, ez tény...

(#113519) jolti05


jolti05
őstag

Köszönöm a válaszokat! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#113520) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

olyan programot keresek amivel wifi-re való csatlakozáskor lehet korlátozni a letöltési sávszélességet.
Telefon nem rootolt.

(A router nem képes sávszélesség kiosztásra, ezért kell a telefonon korlátozni).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#113521) Somatom válasza Jazz (#113520) üzenetére


Somatom
veterán

Teljes sávszélességkorlátozás nem fog menni. Letöltésvezérlőkben van lehetőség rá. Illetve, hotspot módban lehet sávszélességet korlátozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113522) kenny123 válasza Somatom (#113431) üzenetére


kenny123
addikt

Köszönöm! :)

yo

(#113523) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Frissült a telefonom 7.0-ra. Gyári független Galaxy A5 2016. Gyári visszaállítás megvolt. Azóta a Chrome megbolondult. A könyvjelzőket csak második próbálkozásra hajlandó megnyitni, és azt külön lapon teszi. Van amikor bezárom az összes megnyitott lapot, de még jelez kettő nyitva hagyottat, de "rezeg" a képernyő, nem hajlandó megnyitni vagy bezárni, vagy fekete lapot mutat, persze nem akarja megnyitni csak "villog". Remélem érthető, de mondjuk a legjobb lenne levideóznom. Illetve minden megnyitott lapot külön mutat a futó alkalmazások között a rendszer, ahonnan oldalra ki lehet söpörni és bezárni a nem használt dolgokat. Teljesen gyári rendszer, sosem volt mókolva, magyar regisztrált samsung garis.
Persze próbáltam eltávolítani a Chrome-t, adatokat törölni, a Chrome beta-t feltettem, de ugyanaz vele a helyzet. Mi a fenétől lehet ez? Talán valami rendszerbeállítás, mert a beta-val ugyanazt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#113524) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Néhány napja a Chrome böngészőben, ha egy PH-s fórum linkre nyomok, akkor elkezdi megnyitni, fehér lap, kis kék sáv a házikó alatt megáll és annyi. Vissza nyíl, újra bök, megnyit rendesen. :F
Ha alapból hosszan nyomok a linkre, a megnyíló ablakban inkognitólapot választok, akkor nincs gondja.
Foxban megnyílnak rendesen. Így remélhetnem, hogy nem a rendszer hibázik. De a Foxot nem szoktam használni, vészesetre van fent.

Tehát van-e magyarázat és főleg megoldás erre a fagyásra?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113525) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Újdonsült Android készülék tulajként szeretnék kérni pár tanácsot. Csak másodlagos telefonnak, de egy Galaxy A5 (2017)-es mobilról lenne szó 6.0.1-el.

Milyen alapvető alkalmazásokat ajánlotok? A fő telefon egy iPhone így nem tudom, hogy itt milyen böngésző, program ajánlott, eléggé más világ a kettő.

Gmailes fiókhoz melyik a legjobb app? iOS-en Outlookot használok, de itt nem igazán működik rendesen a push...
Böngészőből, billentyűzetből mit érdemes? Esetleg valami megbízható és elterjedt launcher?
A gyári kamera app se a legjobb, van valami jobb ennél ami ajánlott?

Elsősorban ingyenes appok érdekelnének, de ha nincs ingyenes alternatíva akkor jöhet fizetős is.

Köszönöm! :R

(#113526) g_g_g válasza Vasinger! (#113525) üzenetére


g_g_g
őstag

Szinte mindenből van ajánlott app az összefoglalóban, mintha neked írták volna :)

Gmail-es fiókhoz a gyári app is kiválóan használható, de tehetsz egy próbát az összefoglalóban lévőkkel is.

[ Szerkesztve ]

(#113527) Somatom válasza Vasinger! (#113525) üzenetére


Somatom
veterán

Pont az az Android lényege, hogy választhatsz. Ahány felhasználó, annyi javaslat. De, nem szabad másra hallgatnod, mert csak én tudom a tutit! Apex launcher, Anysoft bill, Dolphin böngésző. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113528) Fandango válasza Vasinger! (#113525) üzenetére


Fandango
veterán

Hol volt akciós a készülék? ;] :P :D

(#113529) HoTaZo válasza Somatom (#113527) üzenetére


HoTaZo
őstag

:D
Mi az, süti a kabint a nap? Hosszú a 45-ös? ;] :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113530) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem szeretem a waze-ben, hogy néha későn szól (200m-rel előtte pl), de valamikor meg relatíve normális, és 500m-rel előbb. Esetleg nincs olyan beállítás, hogy 1km-rel előtte szóljon?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#113531) Somatom válasza HoTaZo (#113529) üzenetére


Somatom
veterán

:D Nem. Most a pihi két hetem van, hüsi szobában nézem az F1 -et. Majd szerdán kezdem a gályás két hetet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113532) TomPack válasza ArthurShelby (#113530) üzenetére


TomPack
őstag

Nincs sajnos. Ez már régóta jelezve van a fejlesztők felé, de valamiért nem akarnak változtatni rajta. Gondolom néha be kell küldeni egy wazert a susnyásba, hogy kiderüljön mi a friss helyzet. :D Ilyenkor gondold azt, hogy a közösségért teszed, és most Te adsz bele a kalapba! :)

(#113533) HoTaZo válasza Somatom (#113531) üzenetére


HoTaZo
őstag

:)
Úgy néz ki, hogy én is aznap.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#113534) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

A google keep tud kétoldali szinkronizációt? Gondolok arra, hogy egy jegyzetet a párommal két külön telefonról kezeljünk.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#113535) jupp008 válasza MADcat (#113534) üzenetére


jupp008
senior tag

Igen, csak simán meg kell osztani a létrehozónak a jegyzetet.

(#113536) beg válasza MADcat (#113534) üzenetére


beg
veterán

Sőt, ha meg van osztva pl. a bevásárlólista, akár real time láthatod ahogy a főnök kipipál vagy hozzáad tételeket. Marha jól működik.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#113537) TomPack válasza TomPack (#113523) üzenetére


TomPack
őstag

Ezek szerint maradnom kell az Operánál? Marhára nincs hozzá kedvem, nem szeretem! :(

(#113538) MADcat válasza beg (#113536) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

már összehozva :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#113539) Somatom válasza TomPack (#113537) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem van még pár lehetőséged.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113540) Jazz válasza Somatom (#113521) üzenetére


Jazz
veterán

Itt a hotspot nem játszik, a telefon csatlakozik wifi-n a routerre.

Letöltés vezérlők?

Nincs valamilyen app amivel lehet korlátozni a telefon wifi-re való csatalakozásakor a sebességet?

free your mind

(#113541) Somatom válasza Jazz (#113540) üzenetére


Somatom
veterán

Az appok nem tudnak csodát. Az Android, vagy a gyártó által biztosított API -kat használják. Erre nincs Android API. Talán kernel szinten, vagy valamilyen frameworkön keresztül lenne rá lehetőség. De, azokhoz root kell. Letöltésvezérlőkben egy-egy letöltés sávszélességét tudod korlátozni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113542) air válasza Jazz (#113540) üzenetére


air
nagyúr

Nincs.
WiFi-t a rendszer kezeli, abba sima felhasználói alkalmazással nem tudsz belepiszkálni.
Root nélkül biztosan. Hogy roottal letezik-e megoldás, az más kérdés.
Roottal szinte mindent lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#113543) Jazz válasza Somatom (#113541) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem az is jó lenne ha csak a youtube alkalmazás letöltési sávszélességét tudnám korlátozni.

free your mind

(#113544) Somatom válasza Jazz (#113543) üzenetére


Somatom
veterán

Vedd lejjebb a felbontást! Azzal csökken a sávszélesség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113545) TomPack válasza Somatom (#113539) üzenetére


TomPack
őstag

A többi még annyira sem szimpi.

(#113546) Somatom válasza TomPack (#113545) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a mobilos platformok közül Androidra van a legtöbb böngésző. Ha ennyiből sem találsz megfelelőt, akkor tényleg bajban vagy. Én két böngészővel (Dolphin, Firefox) elég jól elvagyok. Pontosabban hárommal, de csak azért, mert root hiányában a Chrome -ot még nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113547) Jazz válasza Somatom (#113544) üzenetére


Jazz
veterán

Teljesen le van véve.

A sávszélesség nem csökken vele, csak a letöltött mennyiség. Youtube szakaszokban tölti le a videót, és amikor egy új szakaszt tölt le, azt csutkán teszi nyilván. Csak annyi hogy nem 50Mb-ot, hanem mondjuk 30Mb-ot szed le a következő 30mp-re. De azt a 30-at maxon szedi. És az alatt folyamatos a lagg. Utána faja egészen addig amíg újra le nem tölti a videó következő szakaszát.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#113548) vgyuri válasza Jazz (#113520) üzenetére


vgyuri
őstag

Router-ben wifi szabványt (b/g/n) át tudod állítani? B elméleti max sebessége 11 mbit.

(#113549) Somatom válasza Jazz (#113547) üzenetére


Somatom
veterán

De, most letöltésről van szó, vagy stream -ről?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113550) Jazz válasza vgyuri (#113548) üzenetére


Jazz
veterán

A net 5mbit-es így hiába a 11mbit limit.

(#113549) Somatom:
Letöltés. "A" személy csatlakozik routerhez és szeretne lagg mentesen játszani. "B" személy youtube-ozik a telefonján amivel wifi-n csatlakozik a routerhez. Amikor a youtube betölt (betölti a videót) a "B" személy telefonja lefoglalja a teljes sávszélességet. Ez idő alatt "A" személy belaggol.

[ Szerkesztve ]

free your mind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.